5 odrôd bielych jahôd, ktorých chuť je ešte prekvapivejšia ako neobvyklý vzhľad

5 odrôd bielych jahôd, ktorých chuť je ešte prekvapivejšia ako neobvyklý vzhľadWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Napriek množstvu bežných záhradných rastlín mnoho záhradníkov rád pestuje na svojich pozemkoch niektoré exotické exempláre. Jednou z týchto úžasných plodín je biela jahoda.

Pineberry

Odroda sa pre svoju neobvyklú ananásovú príchuť nazýva aj ananásová jahoda. Kultúra je remontantná, ale bobule sú malé, malé až do priemeru 2,5 cm, spočiatku zelené, s dozrievaním biele. Semená zrelých plodov sú červené, čo naznačuje, že sa dajú zbierať. Samotné kríky majú malú veľkosť. Odroda je odolná voči suchu a teplotným extrémom. Za jeho prednosť možno považovať príjemnú sladkú chuť, nenáročnosť, odolnosť voči chorobám. Výťažok je nízky, ale borovicový plod sa dá pestovať spolu s inými druhmi jahôd, pretože s nimi nekríži. Biele bobule vtáky nelákajú.

Žltý zázrak

Nenáročná paleta záhradných jahôd so žltými sladkými plodmi prináša za sezónu až 1000 bobúľ. Vonkajšie, kríky pripomínajú rastliny divých jahôd, ale toto je záhradná kultúra. Kvetné stonky sú vyvýšené vysoko nad zemou, na každom z nich sa vytvorí 7-11 bobúľ s hmotnosťou od 5 do 8 g. Ich vôňa a chuť sú jednoducho nádherné. Majú svetlo žltú farbu, semená sú mierne tmavšie a zreteľne viditeľné. Žltý zázrak je zimovzdorný druh, nenáročný na pôdu, zálievkový, veľmi odolný. Kríky nemajú fúzy, čo uľahčuje ich pestovanie.

Anablanca

Bobule odrody sú absolútne biele s červenými semenami, s neobvyklou chuťou s ananásovými tónmi. Majú guľatý tvar, hmotnosť jedného je až 4 g. Na kríkoch je veľa ovocia, ale majú malú veľkosť. Ak je jeseň teplá, potom kultúra prináša ovocie dvakrát za sezónu. Rastie dobre v nádobách, takže sa ním dá ozdobiť záhrada. Anablanca je nenáročná a nevyžaduje si zvláštnu starostlivosť. Jeho nevýhodou je, že nie je mrazuvzdorný, na zimu vyžaduje prístrešie alebo pestovanie v skleníkoch. Odporúča sa pestovať na svetlom mieste, nie však na priamom slnku.

Biely Švéd

Jahody s jemnými veľkými plodmi sa líšia od iných odrôd. Lepšie rastie v južných oblastiach a na severe iba v skleníkoch alebo prístreškoch. Kríky sú kompaktné, malé, vysoké až 20 cm a každé môže tvoriť až 10 stopiek. Bobule sú veľké, biele, s ružovým odtieňom, s hmotnosťou 20 - 25 g. Majú jemnú chuť, s chuťou ananásu a jahôd, šťavnaté a sladké.

Všetky biele odrody sa považujú za diétne a môžu ich jesť aj alergici. Kultúra toleruje slnečné aj veterné počasie, je odolná voči hubám a škodcom a málo fúzuje. V druhom roku kultivácie môže jeden ker vyprodukovať až 800 g ovocia.

Biela duša

Vzťahuje sa na remontantné hybridy a dáva dve úrody za sezónu. Bobule sú malé, pretiahnuté, sladké a kyslé, s lahodnou ananásovou arómou. Ako dozrievajú, ich úžasná vôňa napĺňa celú záhradu. Z jedného kríka za sezónu je možné zozbierať až 0,5 kg sladkých bobúľ. Kroviny sú malé, vysoké 15-20 cm, veľmi nerastú. Rastlina je odolná voči suchu a mrazu, nie je náchylná na choroby. Môže úspešne rásť ako na slnku, tak v polotieni. Odporúča sa na komerčné pestovanie.

Exotické bobule priťahujú čoraz viac stúpencov svojej kultivácie. Sú nenáročné, majú príjemnú chuť a neobvyklý vzhľad.

  • Tlač

Ohodnoťte článok:

(14 hlasov, priemer: 4,7 z 5)

Zdieľajte so svojimi priateľmi!


Najlepšie odrody jahôd: fotografia a popis

Takmer každý jednoducho zbožňuje lahodné a veľmi aromatické jahody (záhradné jahody). Existuje veľa odrôd jahôd, ktoré sa všetky líšia svojou chuťou a výťažkom. V tejto súvislosti môže mať každý záhradník otázku, ktorá odroda je najlepšie zvoliť ju na výsadbu vo vašej záhrade? Aké odrody tejto bobuľovej plodiny sa považujú za najlepšie?


Britská odroda. Má vysoký výnos vďaka tomu, že začína dozrievať v čase, keď zvyšok jahôd dokončil tento proces. Potrebuje opelenie, čo sťažuje starostlivosť, pretože je dosť ťažké ich vyzdvihnúť kvôli neskorému obdobiu kvitnutia. V prítomnosti opeľovačov má vysoký výnos. Citlivý na silný mráz. Veľké bobule okrúhleho tvaru, hustej, sladkokyslej chuti. Je vhodné pestovať vedľa Vicody, ktorá dokonale zvláda potrebu ďalšieho opeľovania pandorou.


Najlepšie odrody záhradných jahôd pre stredný pruh a Ural

Záhradné jahody sa pestujú už viac ako dve storočia, počas ktorých sa vďaka úsiliu chovateľov vyšľachtili tisíce rôznych odrôd. Každý druh má svoje vlastné vlastnosti a vlastnosti. Nie každá odroda sa bude cítiť pohodlne v oblasti s nevhodným podnebím. Z odrôd uvedených na tejto stránke si môžete vybrať najvhodnejšie plodiny pre daný región. Vhodné odrody jahôd pre regióny stredného pruhu a Uralu: Sudarushka, Vima Zanta, Elsanta, Roxana, Pandora.

Bobule vajcovitého tvaru s príjemnou vôňou Sudarushka - patria k skoro dozretým plodinám... Odroda sa považuje za jednu z najproduktívnejších pre stredný pruh.

Vima Zanta

Vima Zanta - dozrieva koncom mája... Má vynikajúcu prenosnosť.

Vedúce pozície v tomto regióne zaberá holandský hybrid Elsanta.

Medzi neskorými druhmi záhradníci rozlišujú Roxanu, dá sa pestovať aj v skleníkoch.

Jahodová Pandora líši sa neskorým dozrievaním a veľké bobule.


Výhody a nevýhody borovicových jahôd

Výhody:

  • Odroda je odolná voči mnohým chorobám, často postihujúcim jahody.
  • Odroda je samorodná, čo znamená, že ju nie je potrebné párovať s inými opeľujúcimi odrodami.
  • Pestovanie jahôd Pineberry na rovnakom lôžku s inými odrodami sa netreba báť, že dôjde k krížovému opeleniu.
  • Bieloplodé jahody sú pre vtáky „nezaujímavé“.

  • Biele jahody sú veľmi jemné a počas prepravy sa môžu vážne poškodiť.
  • Záhradná jahoda Pineberry má nízky výnos, preto, aby ste získali veľké množstvo bobúľ, budete musieť vysadiť niekoľko záhonov.
  • V daždivom počasí môžu plody hniť.

Chceli by ste si na svojom webe vypestovať také exotické bobule? Alebo ste možno v tomto odbore už uspeli a chcete sa s nami podeliť o svoje skúsenosti?

Ak sa zaujímate o exotické druhy jahôd, venujte pozornosť aj jej ďalším bieloplodým odrodám.


Pozri si video: 50 turistických cílů v Buenos Aires Argentinským