Ako sa starať o rastliny s veľkými listami

Ako sa starať o rastliny s veľkými listami

Ako sa starať o veľkolisté rastliny?

Zdroj obrázkov: ytv.com

Veľkolisté rastliny ako Lythrum salicaria, Muscari racemosum, Achillea millefolium, Salvia sclarea sú celkom odlišné od izbových rastlín, na ktoré je väčšina z nás zvyknutá a je potrebné sa o ne starať rôznymi postupmi. Potrebujú rôzne zdravotné rutiny, aby si udržali zdravie a dobre vyzerajúce po dlhú dobu. Existuje niekoľko ukazovateľov, ktoré možno použiť aj pre tieto rastliny. Toto je jeden z nich.

Líšia sa od izbových rastlín, pretože sú vždy vo svojom prirodzenom prostredí, a preto si vyžadujú určitú starostlivosť. Všetky veľkolisté rastliny musia dodržiavať niektoré postupy starostlivosti.

Zdravé rastliny s veľkými listami:

Zalievajte ich aspoň dvakrát denne.

Do vody nepoužívajte chlór, bielidlo ani podobný čistiaci roztok

Je v poriadku dať im nejaké hnojivo. Môže to byť buď prášok alebo tekutina, ale len toľko, aby boli zdravé a aby rástli.

Nenechávajte rastlinu s veľkými listami v oblastiach, ktoré sú príliš horúce.

Teplota vody pre rastliny sa výrazne líši od teploty v miestnosti a môže byť aj nižšia. Rastliny potrebujú menej tepla a mali by sa uchovávať pri izbovej teplote.

Doprajte im aj cirkuláciu vzduchu. To pomáha rastlinám zostať zdravé.

Starostlivosť o rastliny s veľkými listami:

Uistite sa, že ich neumiestňujete na tmavé miesta.

Nikdy nepoužívajte ohrievač alebo klimatizáciu. Tie môžu spôsobiť poškodenie rastlín.

Uchovávajte ich v oblasti s minimom prachových častíc.

Vyhnite sa ich rušeniu počas ich rastu.

Nedotýkajte sa ich, keď sú v plnom kvete. Poškodí ich to.

Nikdy nepoužívajte vázu na rastliny s veľkými listami, pretože by sa mohli na mieste zachytiť.

Nedávajte im do vázy príliš veľa vody. Ako malé množstvo stačí.

Správna údržba veľkolistých rastlín:

Treba si dávať pozor aj na škodcov. Uistite sa, že viete, čo sú škodcovia a ako ich odstrániť.

Neprelievajte ich.

Nikdy ich nenechajte vyschnúť.

Je dôležité, aby ste z rastlín odstránili odumreté listy a chrobáky. Problém to spôsobí, keď sa rastlina zväčší a veľké listy sa neodstránia.

Keď ich budete presúvať, použite staré noviny, aby sa pôda neuvoľnila a mohla by im spôsobiť problémy.

Ak chcete zmeniť miesto, kde rastie vaša veľkolistá rastlina, musíte zmeniť pôdu.

Zdroj obrázka: fairuse.net

Niektoré ďalšie rastliny, o ktorých by ste mali vedieť:

Muscari racemosum

Jeho rast: Tieto rastliny uprednostňujú chladnejšie prostredie s dobrou cirkuláciou vzduchu. Počas dňa im môžete dopriať svetlý odtieň. Nepoužívajte ich, ak ich plánujete pestovať vo svojom dome. Jednoduchšie je však pestovať ich vonku.

Táto rastlina je vhodná pre domy a odporúča sa pre miestnosti s oknami. Môže byť umiestnený na okennom parapete alebo kdekoľvek v miestnosti. Je to rastlina s jedinečnými vlastnosťami. Môže sa použiť ako plniaca rastlina. Môžete ozdobiť dom pomocou jeho jedinečných kvetov.

Keď ich chcete udržať zdravé, denne ich polievajte a raz týždenne alebo štrnásť dní prihnojujte.

Achillea millefolium

Rast: Táto rastlina má rada mierne teploty. Ak ju chcete pestovať vonku, uistite sa, že viete, čo rastliny potrebujú, aby dobre rástli. Uistite sa, že nepoužívate črepník s izbovými rastlinami. Môžete ho umiestniť aj na okenný parapet alebo do rohu.

Potrebuje plné slnko, trochu menej svetla bude v poriadku. Je to dobrá rastlina na použitie ako izbová rastlina. Použite črepník, ktorý je o niečo väčší ako črepník, s ktorým rastlina prichádza, aby mala potrebný priestor.

Keď pestujete túto rastlinu, chráňte ju pred priamym slnečným žiarením. Nezabudnite mu dopriať aspoň 5-10 hodín slnečného žiarenia. Ako rastie, zaberá viac miesta, preto by ste sa mali uistiť, že ho nedávajte do príliš malého kvetináča. Môžete skontrolovať hrniec, s ktorým je dodávaný, skôr ako ho dostanete.

Môžete si ho kúpiť online alebo v miestnom záhradnom centre. Uistite sa, že zistíte, či je rastlina verná obrázkom online.

Lythrum salicaria

Jeho rast: Pestuje sa veľmi ľahko a na väčšine miest dokáže prežiť, aj keď je teplota nízka. Túto rastlinu môžete použiť ako izbovú rastlinu alebo ňou ozdobiť dom. Veľké množstvo listov, ktoré táto rastlina má, ju zatraktívni pre dom.

Musíte vedieť, ako sa o túto rastlinu starať a udržiavať ju zdravú. Polievať by ste ju mali dvakrát týždenne alebo raz za desať dní. Okrem toho by mal byť chránený pred priamym slnečným žiarením.

Mali by ste sa tiež uistiť, že pôda je v správnom stave. Uistite sa, že neobsahuje malé kamienky alebo iné cudzie častice, ktoré by mohli byť škodlivé pre rastlinu.

Zdroj obrázkov: jesika.es

Je potrebné ho držať ďalej od klimatizácie alebo ohrievača. To môže spôsobiť jeho vyschnutie. Mali by ste sa tiež uistiť, že mu dávate dostatok vzduchu, pretože ho potrebuje veľa, aby zostal zdravý.

Starostlivosť o lythrum salicaria:

Na zasadenie môžete použiť široký a plytký črepník a potom ho môžete umiestniť do záhrady alebo vonku. Takto pôda nevyschne. Ak použijete črepník, ktorý je o niečo väčší ako rastlina, stále bude môcť mať viac koreňov. To pomôže rastline vyrásť viac listov.

Keď ho chcete udržať zdravé, doprajte mu trochu viac slnečného svetla. Pamätajte, že čím viac slnečného svetla rastlina dostane, tým bude zdravšia.

Môžete ho pestovať aj v miestnosti, ktorá má chladnejšiu teplotu. Týmto sa to podarí


Pozri si video: Ako sa starať o Monsteru - Donáška kvetov - Galéria Kvetín