12 vnútorných kvetináčov

12 vnútorných kvetináčov

12 vnútorných kvetináčov. Pôdu sme polievali každý 3. deň. Ale zdalo sa, že pôda neabsorbuje vodu kvôli skutočnosti, že voda sa stále hromadila pod kvetináčmi.

Vykonajte nasledujúce akcie.

1. Použite ručné hladidlo a stiahnite nečistoty zdola nahor. Ak pri odstraňovaní vrchnej pôdy voda vytečie, ihneď zalejte a nechajte špinu schnúť asi hodinu.

2. Keď kvetináče vyschnú, pridajte trochu organického hnojiva. Kúpili sme si malé vrecko "Eden Mix"

3. Zasaďte na jar. Vložte nové rastliny do kvetináča a vytiahnite pôdu zdola nahor.

4. Naplňte kvetináče špinou z vašej záhrady.

Nezabudnite zalievať.

A sledujte, ako vaše semená klíčia.

Keď vyklíči, pridajte ďalšie rastliny a pokračujte v sadení semien v interiéri.

O pár týždňov zverejníme samostatný príspevok o výsadbe, aby sme vám poskytli ďalšie nápady pre vaše sadenice a ukázali vám, ako sa starať o izbové rastliny.

Komentáre

Keď sú v plnej veľkosti a páčia sa vám, postavte ich von.

Moja dcéra má od 3 rokov tri alebo štyri slnečnice každý rok. Na každý rok máme kvetináč (a ona má ešte rok, v ktorom je zasadená prvá slnečnica). Jediné, čo som musel urobiť, bolo sledovať, či nie sú príliš vysoké a neblokujú slnko.

Sú pre ňu veľká vec – najmä keď ideme na farmársky trh.

Nie je to len záhrada – je to rodinná tradícia.

Myslím, že mojim rastlinám sa v interiéri darí dobre. Práve začínam siať semená, aby som zistil, či môžem začať s nejakou zeleninou. A áno, mám záhradu.

Našu vnútornú záhradu sme presťahovali asi pred mesiacom. Naša zalievacia zmes je „zmes bohatá na kompost“. Začali sme semená priamo do ich kvetináčov a oni rástli a rástli...vždy sme mohli povedať, že sa zväčšujú, pretože sa ich kvetináč zmenil. Takže sme ich teraz presunuli do našej slnečnej miestnosti.

Milujem to! Snažím sa rozbehnúť svoju záhradu. Je to dlhý proces. Môj manžel je vegetarián, takže musíme byť kreatívni pri nakupovaní a čo môžem jesť, ale je to naozaj niečo.

Mám na vás pár otázok. Koľko máte miestnosti? Plánujete zdieľať tento priestor s inými rastlinami alebo inými ľuďmi? Ak áno, čo sa stane s priestorom, keď budú rastliny plné?

Vďaka!

citát:

Pôvodne odoslal TaniaJ

Keď som sa prvýkrát presťahoval do svojho súčasného bytu, musel som urobiť veľkú investíciu do rastlín kvôli tejto malej miestnosti, ale stálo to za to.

Myslím, že veľmi veľká rastlina v kvetináči v strede by vyzerala skvele! Môj súčasný byt je tiež dosť malý, ale môj manžel je záhradník. Za naším bytom má priestor, kde pestuje bylinky a nejakú zeleninu. Sama na to nemám priestor a bylinky pestovať nemôžem, tak som si kúpila niekoľko kvetináčov, v ktorých sú bylinky a dala som ich na kuchynský ostrovček. Na pulte mám niekoľko ďalších kvetináčov, v ktorých sú moje obľúbené, menej exotické bylinky. Sú dosť malé na to, aby som na ne dosiahol a vytiahol, keď ich potrebujem.

Zatiaľ som neprišiel na to, čo robiť s oblasťou v mojej slnečnej miestnosti. Nikdy predtým som nič nepestoval na slnku, ale je to skvelý nápad!

citát:

Pôvodne odoslal tmckay

Máme veľkú plochu, ktorú môžeme venovať záhonu s letničkami a trvalkami s množstvom farieb. Plochu plánujeme využívať len v rokoch, kedy kvitne, takže nebude vyzerať úplne zaplnená. Podľa toho musíme plánovať a dávať pozor na to, kedy bude horúco a slnečno. V miestnosti je mierny vánok.

Myslím si, že oblasť by mala fungovať veľmi dobre. Máme niekoľko podobných oblastí a všetky fungujú naozaj dobre.

citát:

Pôvodne odoslal TaniaJ

Myslím, že veľmi veľká rastlina v kvetináči v strede by vyzerala skvele! Môj súčasný byt je tiež dosť malý, ale môj manžel je záhradník. Za naším bytom má priestor, kde pestuje bylinky a nejakú zeleninu. Sama na to nemám priestor a bylinky pestovať nemôžem, tak som si kúpila pár kvetináčov, v ktorých sú bylinky a dala som si ich na parapety. Myslím, že urobím podobné opatrenie pre moju.

Uvidíme ako to pôjde!

citát:

Pôvodne odoslal mamaemma

nad niečím podobným som rozmýšľal. Mojím aktuálnym plánom je zaobstarať si pár rastlín a mať ich za oknom, aby ich z času na čas zalial dážď. Myslím, že by to vyzeralo krásne.

V spálňach máme podobné okná a myslím si, že tento prístup zvolíme tiež.

citát:

Pôvodne odoslal TheRealTigress

Vždy som chcel pestovať rastlinu v našich oknách. Ešte som to neurobil, ale dúfam, že tento rok. Na jar sa budem sťahovať do Kalifornie, takže možno sa to potom stane realitou.

Som rád, že ste spomenuli, že existuje veľa okien! Mám jeden naozaj veľký, ale je hneď nad vchodovými dverami. Možno budeme môcť pridať nejaké okienka


Pozri si video: Kúrenie sviečkami - kvetináče. Tea Candle and Ceramic Flower Pot heater