Vzduch cín ovocný strom

Vzduch cín ovocný stromWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ovocné stromy sú skvelým doplnkom vašej krajiny. Niektorí ľudia sa im však vyhýbajú, pretože si myslia, že si vyžadujú príliš veľa práce. Aj keď nie sú bezúdržbové, potrebné úlohy sú preventívne, aby bol váš strom zdravý, silný a produktívny a verte nám, že výhody určite prevažujú nad vynaloženým úsilím! Úlohy údržby zahŕňajú:. Ovocné stromy majú pred sebou dlhý život, preto si vyberte miesto, kde budú šťastné.

Obsah:
  • Polohovanie ovocia
  • Ako pestovať vlastné ovocné stromy
  • Rozvrh domáceho ovocného spreja [informačný list]
  • 12 ovocných stromov, ktoré môžete pestovať vo vnútri
  • Starostlivosť o ovocné stromy: Výsadba ovocných stromov
  • Pestujte úspešne ovocné stromy vo svojej záhrade
  • Pestovanie ovocných stromov
  • Kedy strihať jablone a iné ovocné stromy
  • PAPIER ELLEPOT
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Jednoduché vzduchové vrstvenie: Zadarmo Ovocné stromy, ktoré budú plodiť rýchlo.

Polohovanie ovocia

Väčšina z nás chce sadiť a pestovať ovocné stromy vo svojej domácej záhrade alebo v sade pre ich chutné plody. Existuje mnoho spôsobov, ako sa ovocný strom rozmnožuje - zo semien, zo sadenice zakúpenej v škôlke alebo pomocou vrstvenia vzduchom. Problém pestovania ovocných stromov zo semien je v tom, že môže trvať veľmi dlho, kým prinesie ovocie - niekedy aj viac ako desať rokov - a neexistuje žiadna záruka, že plody budú chutiť rovnako ako tie, z ktorých ste získali semená.

Vrstvenie vzduchom je jedným zo spôsobov rozmnožovania ovocného stromu z existujúceho, ktorý skôr rodí plody a plody chutia rovnako ako materská rastlina. Väčšina citrusových stromov sa dá rozmnožovať vrstvením vzduchom.

Úspešne som vrstvil sladký citrónovník v našej domácej záhrade a tu sú pokyny krok za krokom, ako to urobiť vzduchovým vrstvením. Na vrstvenie vzduchom sú potrebné nasledujúce nástroje a materiály 1. Ostrý nôž 2. Hrubá bavlnená niť 3. Čistá plastová fólia 4. Pílový kotúč alebo záhradnícke nožnice. Vyberte vetvu starú asi jeden rok a hrúbku pol palca. Vetva by mala byť zdravá a bez akýchkoľvek útokov škodcov. Najlepší čas na vrstvenie vzduchu je, keď rastlina začne rásť nové listy.

Okolo oblasti, kde bola odlúpnutá kôra, vytvorte guľu zeminy zmiešanej so stromovým machom alebo zeminou zmiešanou s pieskom a dreveným popolom. Tu som použil zeminu zmiešanú s pieskom a dreveným popolom.

Konce pevne zviažte bavlnenou niťou, aby do nej nemohla vniknúť voda ani vzduch. Teraz musíte počkať asi osem až desať týždňov, niekedy aj viac, kým dôjde k zakoreneniu. Asi po desiatich týždňoch mojej vzdušnej vetve sladkého citrónovníka vyrástli korene. Cez plastovú fóliu môžete vidieť biele korienky. Konár odrežte tesne pod zakorenenou časťou záhradníckymi nožnicami alebo pílkovým listom bez poškodenia koreňového balu.

Použil som pílový list, pretože drevo bolo veľmi ťažké rezať záhradníckymi nožnicami. Zakorenený konár zasadil do kvetináča. Môžete ho zasadiť aj do zeme, ak je k dispozícii miesto. Dostal som nový sladký citrónovník, ktorý začne rodiť asi o rok. Otázka spred 1 roka na úvod. Odpoveď pred 3 mesiacmi. Figy môžete rozmnožiť tak, že v zime odrežete špičky konárov a vložíte ich do pohára s vodou.

Ľahko sa tak zakorenia. O takýchto tipoch som dal susedom, keď som minulú zimu orezával strom. BTW, môžete to urobiť aj počas vegetačného obdobia, ale v zime je to jednoduchšie. Tip pred 4 mesiacmi v 4. kroku. Otázka pred 1 rokom v 4. kroku. Dobrý deň, pane. Dúfam v vašu rýchlu odpoveď, pane.

Ďakujem a Boh žehnaj. Otázka spred 2 rokov. Môžete sa podeliť o to, aký starý by mal byť pôvodný strom predtým, ako vzduch navrstvil vetvu? Tiež pri ovocných a citrusových stromoch by ste mali počkať, kým sa dorodí, alebo je to jedno? Ďakujem! Odpoveď pred 2 rokmi. Ďakujeme, že sú kroky tak ľahko pochopiteľné. Sprievodné fotografie sú veľmi užitočné.

Neviem sa dočkať vzduchovej vrstvy. Otázka pred 3 rokmi v kroku 5. Nikdy som to neurobil, ale chcem to urobiť svojmu fantastickému stromu liči.

Otázka spred 3 rokov na úvod. Otázka spred 3 rokov. Veľmi jasný návod, ďakujem. Ale par otazok.

Ako to platí pre vzduchom vrúbľované stromy? Treba ich ešte navrúbľovať na iné podpníky? Ak áno, ktoré ovocné stromy možno štepiť vzduchom a ktoré nie?

Platí to aj pre vzduchom vrúbľované stromy? Vopred ďakujeme za pomoc. Odpoveď pred 3 rokmi. Sú to vrúbľované rastliny, ktoré nie sú vrstvené vzduchom. Rastliny s vzdušnou vrstvou nevyžadujú podpník z inej rastliny. Pestovanie stromov zo semien je úplne odlišné od vrstvenia vzduchu. Rastlinám vypestovaným zo semien môže trvať aj viac ako 10 rokov, kým sa oplodia, a neexistuje žiadna záruka, že kvalita plodov bude rovnaká ako tá, z ktorej sa semená zbierajú.

Vzdušné stromy začínajú rodiť už po roku a kvalita plodov je rovnaká ako u materskej rastliny. Odpovedať pred 3 rokmi. Pozrite sa, či vetva hore ešte žije so zelenými listami. Ak je vysušený, potom je to zbytočné.

Ak je nažive, držte loptu navlhčenú. Keď ste ho otvorili, pridajte trochu vláknitého materiálu, ako je kokosové vlákno, pokropte vodou a potom veľmi pevne zaviažte. To udrží vzduchom navrstvenú časť vlhkú. 8. februára tohto roku som nechal vzduchom navrstviť 4 citrusové hrubé konáre a 3 jablkové konáre pomocou nejakého zakoreňovacieho hormónu. Autor: Antoniraj Sledujte. Viac od autora:. O: Rád robím veci jednoduchšími pomocou ľahko dostupných zdrojov.

Môj obľúbený citát: Ľudská bytosť by mala vedieť vymeniť plienku, naplánovať inváziu, zabiť prasa, ovládnuť loď, navrhnúť budovu, napísať... Viac o antonirajovi ». Ostrým nožom urobte dva čisté rezy okolo konára asi jeden palec od seba. Spravili ste tento projekt? Podeľte sa s nami! Urobil som to! Secret Compartment Ring od Honusa v šperkoch. Odpovedať Hlasujte za.

Môže byť ovocie ponechané na vzdušnom figovníku? Mali by sa listy strihať? Peter V takto Odpovedať pred 3 mesiacmi. Odpovedať Hlasujte za. Používate koreňový hormón?

Ak nie, aký účinok má drevený popol a piesok. ManilynB2 pred 2 rokmi. Otázka Gams2many pred 2 rokmi. ManilynB2 Gams2many Odpoveď pred 2 rokmi. Gams2many pred 2 rokmi na StepMarta D. S Otázka pred 3 rokmi na Krok 5. Skvelé poučenie. Kedy je najlepší čas začať na guave strome? Som v južnej Kalifornii. Otázka TxGardener pred 3 rokmi. Rastliny s vzdušnou vrstvou nevyžadujú podpník z inej rastliny 2.

SteveK pred 3 rokmi. Dobrý deň, pane, skúšal som, ale loptička za tri týždne vyschla, mám ju otvoriť a zaliať? CornettoD antoniraj Odpovedať pred 3 rokmi. Ako ju udržať vlhkú?


Ako pestovať vlastné ovocné stromy

Načasovanie a technika sú dva dôležité faktory prerezávania ovocných stromov a správne vykonané, môžu pomôcť zvýšiť množstvo a kvalitu vašej úrody. Počiatočné prerezávanie ovocných stromov je dôležité, aby pomohlo naučiť mladé stromy, ako vytvárať silné stonky dostatočne pevné na to, aby udržali ťažké ovocie. Správne prerezávanie tiež udržuje striešky otvorené, takže svetlo a vzduch môžu podporovať kvitnutie a znižovať plesňové a bakteriálne ochorenia. Odrežte novú stonku asi 30 palcov od zeme a odstráňte všetky bočné výhonky. To trénuje strom, aby vyvážil rast a pomáha mu zabrániť tomu, aby bol ťažký. Keď sa naučíte, kedy prerezávať ovocné stromy, vytvoríte tiež dostatočne pevné lešenie, ktoré prinesie všetky tie krásne plody bez toho, aby sa zlomilo.

Cez ich konáre sa môže pohybovať vzduch, aby listy a plody zostali suché a aby odradili hmyzích škodcov; Do korún stromov sa dá bezpečne dostať z a.

Rozvrh domáceho ovocného spreja [informačný list]

Chladné, krátke dni sa zdali ako dobrá výhovorka na pobyt doma. Z kopy hnijúceho lístia, ktoré zakrýva moje hranice, vyrastajú šťavnaté zelené jarné výhonky a snežienky sú vonku. A moja záhrada to naozaj potrebuje, najmä tie ovocné stromy. Jablko Bramley v mojej záhrade je nohaté a neforemné – potrebuje pomoc. Kedy je však správny čas na rez ovocných stromov? Tu je niekoľko všeobecných tipov, ako orezať jablko a iné ovocné stromy vo vašej záhrade. Prerezávanie jabĺk otvára baldachýn slnku a vzduchu, čím podporuje tvorbu kvetov a ovocia. Rez ovocných stromov sa môže vo všeobecnosti vykonávať v zime, na jar alebo v lete, v závislosti od toho, aký je váš konečný cieľ. Slivky a iné kôstkové ovocné stromy sa zásadne režú v lete.

12 ovocných stromov, ktoré môžete pestovať vo vnútri

Strih jablone v zime pomôže zlepšiť jej tvar, zmenšiť jej veľkosť a podporiť kvalitnejšie ovocie. Prerezávanie jabloní v zime vám tiež dáva príležitosť identifikovať a vyrezať akýkoľvek zlomený, slabý alebo hrbolatý porast av prípade starých stromov podporiť tvorbu silného, ​​vitálneho odrastu. Zatiaľ čo letný rez ovocných stromov podporuje kvitnutie a rodenie, rezanie v zime kontroluje celkový tvar, veľkosť a zdravie vášho stromu. Je to preto, že stromy sú v zime v kľude, takže odrezaním konárov a výhonkov koncentrujete tok miazgy na jar do menšieho počtu púčikov, čo má za následok silnejší rast. Jablká, ktoré sa pestujú na zakrpatených podpníkoch M9 a M27, potrebujú malý rez, ale stredným alebo veľkým stromom prospieva tvrdý rez.

Väčšina z nás chce sadiť a pestovať ovocné stromy vo svojej domácej záhrade alebo v sade pre ich chutné plody. Existuje mnoho spôsobov, ako sa ovocný strom rozmnožuje - zo semien, zo sadenice zakúpenej v škôlke alebo pomocou vrstvenia vzduchom.

Starostlivosť o ovocné stromy: Výsadba ovocných stromov

Budete potrebovať mapu a veľa papiera, aby ste si načrtli svoje plány, takže keď príde deň výsadby, budete presne vedieť, kam čo ide a koľko stromov si objednať, a budete si istí, že každý z nich prinesie ovocie. Akonáhle sú vaše stromy v zemi, môžu tam byť ďalšie storočie, takže je potrebné starostlivé plánovanie! Keď sa pozrieme na kúsok zeme, či už je to na divokých kopcoch alebo na skromnejšom mieste na sídlisku, je tu niekoľko kľúčových vecí, na ktoré dbáme, aby sa stromom darilo. Väčšina ovocných stromov vyžaduje hodiny slnečného svetla na dobrý rast a dozrievanie ovocia, hoci ako všeobecné pravidlo platí, že odrody na varenie vyžadujú menej hodín. Budovy a stromy sú obvyklým zdrojom tieňa.

Pestujte úspešne ovocné stromy vo svojej záhrade

Minulý týždeň som riešil jednu z najviac nepochopených domácich záhradkárskych prác: prerezávanie kôstkovín a iných listnatých ovocných stromov. V tomto stĺpci som vysvetlil, že účelom zimného rezu je dosiahnuť kvalitné ovocie a vyššiu úrodu, nie kontrolovať veľkosť stromov, o čo sa často pokúšame. V lete by sa tieto stromy mali orezávať, aby sa obmedzila veľkosť. Prvým krokom je úplné odstránenie všetkých konárov, ktoré prechádzajú stredom stromu, z jednej strany na druhú, pričom neponechajú žiadne pahýly. Potom úplne odstráňte všetky odumreté, zlomené, poškodené alebo choré konáre. Tieto prvé dva kroky sú univerzálne pre každý bežný kôstkový strom.

Ovocné stromy potrebujú na rast rôzne živiny a môžu získať všetky alebo časť Hoci netopiere, ktoré chytajú hmyz vo vzduchu, sú pod vzorkovaním alebo chýbajú.

Pestovanie ovocných stromov

Uvažujete o doplnení ovocných stromov do vašej záhrady? Teraz je čas na výsadbu a rez listnatých ovocných stromov! Ovocné stromy sú skvelým doplnkom na dvor, veľký alebo malý. Môžu poskytnúť tieň, krásu a najlepšie zo všetkého ... ovocie!!

Kedy strihať jablone a iné ovocné stromy

SÚVISIACE VIDEO: Japonská figová farma a zber – technológia pestovania obrích fíg

Mať ovocné stromy je skvelá výhoda vlastníctva záhrady. Najmä jablká a hrušky; v semenách je príliš veľká variabilita v dôsledku opelenia. Kôstkové ovocie ako broskyne, marhule a nektárinky sú menej variabilné a môžete si ich skúsiť vypestovať zo semien. Vaše šance na úspech sú nižšie ako pri kúpe mladého stromčeka, ale náklady sú samozrejme nižšie.

Súbory cookie a ďalšie sledovacie technológie používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania na našej stránke, na zobrazovanie prispôsobeného obsahu a cielených reklám, na analýzu návštevnosti stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naše publikum pochádza. Ak sa chcete dozvedieť viac alebo sa odhlásiť, prečítajte si naše Zásady používania súborov cookie.

PAPIER ELLEPOT

NC State Extension nie je garantovaná presnosť prekladu textu. Angličtina je riadiacim jazykom tejto stránky. V rozsahu, v akom existuje konflikt medzi anglickým textom a prekladom, má angličtina kontrolu. Kliknutím na odkaz na preklad aktivujete bezplatnú prekladateľskú službu na konverziu stránky do španielčiny. Ako pri každom internetovom preklade, konverzia nie je citlivá na kontext a nemusí preložiť text do pôvodného významu.

Hlavnou nevýhodou je, že nádoba alebo črepník je pre ovocný strom dosť náročným prostredím, najmä ak naň v horúcom počasí na pár dní náhodou zabudnete. Stromy budú potrebovať pravidelné zavlažovanie počas celého leta - môže to byť aj raz týždenne. V teplejších oblastiach budete pravdepodobne potrebovať zavlažovací systém.


Pozri si video: Ako správne strihať jablone - Strihanie jabloní - Rez jabloní - Ako strihať ovocné stromčeky