Extra ľahká izbová rastlina agáve

Extra ľahká izbová rastlina agáveWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Veľkú časť malebnej krásy prírody nahradili husto obývané oblasti, ktoré sa rozprestierajú na míle od mestských centier. Toto vizuálne znečistenie ovplyvňuje nás všetkých a zanecháva v nás túžbu po užšom spojení s prírodou. Vo vnútri trávime asi 90 percent času. Interiérové ​​rastliny sú ideálnym spôsobom, ako vytvoriť atraktívne a pokojné prostredie a zároveň zlepšiť náš pocit pohody. Okrem toho môžu byť izbové rastliny uspokojujúcim koníčkom a môžu pomôcť vyčistiť vzduch v našich domovoch. Izbové rastliny nielen premieňajú oxid uhličitý na kyslík, ale zachytávajú a absorbujú aj mnohé znečisťujúce látky.

Obsah:
  • 12 sukulentov pri slabom osvetlení pre váš domov alebo kanceláriu
  • Odporúčania na pestovanie sukulentov
  • Robot alebo človek?
  • Úspešné pestovanie izbových rastlín
  • Svetlo a slnko pre sukulenty a kaktusy: Najlepší sprievodca
  • 50 populárnych druhov sukulentov (s obrázkami)
  • Izbové rastliny: výber toho najlepšieho
  • Priateľské k Novému Mexiku
  • Ako pestovať agáve a starať sa o ňu v záhrade
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Izbové sukulentné rastliny

12 sukulentov pri slabom osvetlení pre váš domov alebo kanceláriu

Sukulenty sú rastliny nenáročné na údržbu, ktoré môžu žiť vo vnútri alebo dokonca vonku v správnych podmienkach. Atraktívne, všestranné a nenáročné na starostlivosť sú sukulenty skvelým doplnkom zelene v domácnostiach a kanceláriách. Sukulenty môžu vydržať celé týždne bez zalievania, čo je užitočné na dovolenke alebo pre tých, ktorí sa začínajú starať o izbové rastliny.

Skúsenejší rodičia izbových rastlín vedia, že so sukulentmi môžu robiť skvelé darčeky alebo kreatívne projekty; časti možno odrezať na použitie v kyticiach alebo šťavnatých aranžmánoch. Tu je niekoľko najlepších tipov na najlepšie vnútorné sukulenty pre bezproblémovú zeleň vo vašom dome alebo pracovisku. Pri hľadaní najlepších izbových sukulentov existuje veľa úvah. Existujú rôzne druhy sukulentov, z ktorých každý má svoje vlastné vlastnosti, ktoré je potrebné zvážiť.

Medzi tieto druhy patria:. Sukulenty prichádzajú v rôznych formách. Existujú aj šťavnaté odrezky, ktoré sú v podstate časťami šťavnatých odrezaných od hlavnej rastliny.

Tieto odrezky, keď sa stonka nechá zahojiť, takže nezostanú žiadne mokré časti, vydržia niekoľko týždňov bez vody alebo pôdy a možno ich použiť do kytíc.

Existujú aj sukulentné zátky, čo sú sukulenty vysadené v pôde, ktoré sú zviazané s koreňmi, a hoci nie sú v črepníku, sú pripravené na presadenie do kvetináča. Každá forma má svoje výhody. Črepníkové sukulenty sú pripravené na ozdobenie vášho domova, odrezky môžu byť usporiadané pre krásnu expozíciu a zátky sa dajú pohodlne zapichnúť do vášho obľúbeného hrnca doma. Najlepšie vnútorné sukulenty prichádzajú s rôznymi komponentmi, aby ste mohli začať. Niektoré sa dodávajú s črepníkom, iné s holými koreňmi bez pôdy.

Nakupujúci tiež môžu nájsť sukulenty už v nádobe alebo s ňou zabalené, ako je napríklad terárium, ktoré je potrebné len nastaviť. Zváženie toho, čo obsahuje vaša súprava sukulentov, ktorá vám pomôže začať, môže byť základným faktorom pri hľadaní najlepších sukulentov do interiéru. Ak však už máte pripravené kvetináče a pôdu a jednoducho potrebujete rastlinu na vyplnenie, možnosti s odhalenými koreňmi môžu byť nákladovo efektívnejšie.

Existujú rôzne spôsoby umiestnenia sukulentov v závislosti od typu. Napríklad, sukulentné odrezky môžu byť dočasne umiestnené v kytici alebo v strede bez potreby pôdy. Šťavnaté zátky alebo rastliny však začleňte do nádob čo najskôr, aby ste zabezpečili zdravý prechod. Sukulenty môžu dobre rásť v štandardných kvetináčoch a v závesných kvetináčoch. Sukulentné typy sú podobné v starostlivosti, ktorú vyžadujú, aby prosperovali.

Väčšina sukulentov potrebuje jasné, ale nepriame svetlo, aby prekvitala. Črepník bude tiež potrebovať dostatočnú drenáž. Pri presádzaní buďte šetrní, pretože ich koreňový systém býva pomerne krehký. Tieto najlepšie tipy na najlepšie vnútorné sukulenty zahŕňajú jednotlivé rastliny a štartovacie súpravy spolu so šťavnatými podnosmi s rôznymi odrodami, ktoré vám pomôžu založiť sukulentnú záhradu.

Od sukulentov s črepníkmi až po tie, ktoré majú len odrezky, tieto čeľuste ponúkajú interiérovú zeleň nenáročnú na údržbu. Každý sukulent je ručne vyberaný pre rôznorodú a farebnú kolekciu. Rastliny sa dodávajú bez pôdy alebo črepníkov, takže kupujúci ich musia po príchode presadiť do samostatných črepníkov alebo šťavnatého aranžmánu.

Sukulenty Echeveria majú tendenciu zostať dosť malé a ich ružovitý tvar je atraktívny ako všestranná zelená dekorácia. Prichádzajú tiež v rôznych farbách, pridávajú oranžový, koralový a tmavý odtieň. Toto vnútorné sukulentné balenie je cenovo dostupné, aj keď obsahuje rôzne druhy sukulentov z echeverie na vytvorenie jedinečnej sukulentnej záhrady alebo aranžmánu. Pre rôzne druhy sukulentov v štartovacom balení ponúka Mountain Crest Gardens vnútorný podnos na sukulenty, ktorý obsahuje päť sukulentov v každom z piatich rôznych typov pre celkovo 25 rastlín.

Rastliny sa dodávajú v 2-palcových kvetináčoch. Podnos obsahuje názvy sukulentov na identifikáciu rôznych odrôd, ktoré vám pomôžu so správnou starostlivosťou a očakávaniami pre každý typ. Podnos sa dodáva s rastlinami v zemine a plastových kvetináčoch a spoločnosť odporúča presadiť sukulenty po prijatí balíka. Pre tých, ktorí používajú rastliny ako darčeky alebo ako súčasť dekoratívneho aranžmánu, je tento štartovací balíček skvelou hodnotou a najlepším darčekom za peniaze.

Keramický kvetináč Simply Succulents Diamond Wall s rozmermi 6 palcov na šírku a 10 palcov na výšku sa dodáva so zlatým kovovým rámom na zavesenie. Nakupujúci majú možnosť vybrať si sukulenty, ktoré sa im najviac páčia. Sadzba a sukulenty sú zahrnuté, ale nakupujúci musia mať vlastnú pôdu na sadenie. Vyberte si zo senecio, ktorý v tomto kvetináči rastie horizontálne, aby vytvoril vzhľad závesnej rastliny, alebo z rôznych odrôd haworthia haworthia zebra alebo haworthia limifolia.

Haworthia zebra má cez tmavozelené šťavnaté listy biely pruh, zatiaľ čo rastliny haworthia limifolia majú jednotnejší, no textúrovaný vzhľad.

Súprava kryštálového terária Simply Succulents ponúka výhodu prispôsobenia interiéru terária v tvare kryštálu, vrátane toho, či otvor smeruje hore, dopredu alebo do strany. Terárium meria 7 palcov na šírku a 5. Dodáva sa tiež so zeminou, machom a ozdobnou kôrou na dizajn terária. Súprava obsahuje návod, ako aj náradie na sadenie a zalievanie. Na vystavenie sukulentov, darček na privítanie alebo ako zábavný DIY projekt so všetkým, čo je potrebné na začiatok, je táto sukulentná súprava vynikajúcou možnosťou vystavenia.

Každý sukulent meria 2. Nakupujúci môžu dostať sukulenty z radov echeveria, haworthia, senecio a ďalších. Prečítajte si odpovede na najčastejšie otázky o sukulentoch v interiéri, od toho, ako sa o svoj sukulent starať, až po jeho životnosť. Pre sukulenty je najlepšia dobre priepustná pôda, napríklad piesčitá alebo dokonca štrková zmes. Ak môžete, kúpte si kaktusovú pôdu pre svoje sukulenty. Sukulenty potrebujú asi šesť hodín nepriameho slnečného žiarenia denne – na priamom slnku sa môžu spáliť.

Môžete tiež otáčať sukulenty, aby ste zabezpečili, že všetky strany dostanú dostatok svetla. V závislosti od úrovne vlhkosti môžu sukulenty v zime potrebovať viac alebo menej vody, hoci vo všeobecnosti potrebujú menej. Sukulenty potrebujú v zime stále dostatok svetla. Záleží na odrode. Niektoré sukulenty rastú veľmi málo a uprednostňujú malé kvetináče. Iné, hoci môžu zostať malé, môžu prerásť svoje kvetináče. Závisí to od konkrétneho sukulenta a od toho, ako dobre sa oň staráte, ale niektoré sukulenty môžu žiť kdekoľvek od niekoľkých rokov až po niekoľko desaťročí.

Zverejnenie: BobVila. Súhlasíte s tým, že BobVila. Všetky práva vyhradené. Odborné rady od Boba Vila, najdôveryhodnejšieho mena v oblasti domácich majstrov, prestavby domov, opravy domov a domácich majstrov. Táto príručka vám môže pomôcť vybrať tie najlepšie sukulenty v interiéri pre váš domov alebo kanceláriu.

Skontrolujte najnovšiu cenu. Viac od Boba Vila. Najlepšie pestovateľské rastliny z najlepších služieb dodávania rastlín z registrácie bulletinu: Súhlasíte s tým, že BobVila.


Odporúčania na pestovanie sukulentov

Sukulenty sú rastliny nenáročné na údržbu, ktoré môžu žiť vo vnútri alebo dokonca vonku v správnych podmienkach. Atraktívne, všestranné a nenáročné na starostlivosť sú sukulenty skvelým doplnkom zelene v domácnostiach a kanceláriách. Sukulenty môžu vydržať celé týždne bez zalievania, čo je užitočné na dovolenke alebo pre tých, ktorí sa začínajú starať o izbové rastliny. Skúsenejší rodičia izbových rastlín vedia, že so sukulentmi môžu robiť skvelé darčeky alebo kreatívne projekty; časti možno odrezať na použitie v kyticiach alebo šťavnatých aranžmánoch. Tu je niekoľko najlepších tipov na najlepšie vnútorné sukulenty pre bezproblémovú zeleň vo vašom dome alebo pracovisku.

Topbuy Umelá rastlina tigra Vnútorná a vonkajšia dekorácia Umelá agáve Falošná mongolská Extra útulná 2 balenia Dekoratívne obliečky na vankúše z umelej kožušiny.

Robot alebo človek?

Kaktus vyzerá ako aloe vera. Tento rok dokonca zakvitla. Krok 2. Prikladám obrázok, ak by ho chcel niekto vidieť. Rovnako obsahuje polysacharidy, ktoré stimulujú rast a hojenie kože. Tenké, ceruzkové listy rastliny vo svetlozelenej farbe vyzerajú celkom príťažlivo a na slnku sa menia na červenú alebo oranžovú. Životnosť aloe je približne 12 rokov. Následne vzniká otázka, aká rastlina je podobná kaktusu? Záver Aloe Vera sa líši od mnohých iných rastlín vďaka svojmu pôvodu a vlastnostiam. Korene menšieho aloe sa mi zdajú celkom dobré – je tam veľa nových prírastkov vrátane nových detských koreňov a dodatočného rastu na dlhších, starších.

Úspešné pestovanie izbových rastlín

Zdá sa, že JavaScript je vo vašom prehliadači zakázaný. Pre najlepší zážitok na našej stránke si nezabudnite vo svojom prehliadači zapnúť Javascript. Tento drobný sukulent s pestrofarebnými bielymi a zelenými listami v tvare jazyka, ktoré rastú v hypnotizujúco symetrických rozetách, stačí na to, aby vašim stolom alebo poličkám dodal šarm a sofistikovanosť. Agáve sú jednou z najjednoduchších rastlín na starostlivosť. Tento krásny člen sukulentnej rodiny sa skvele hodí na vaše stolové a študijné stoly a tiež vyzerá úžasne ako súčasť sukulentných aranžmánov.

Posledná nejedlá rastlina aloe vera má škvrnité listy, modrozelenú farbu a v inej forme ako šťavnaté hrubé listy jedlých druhov.

Svetlo a slnko pre sukulenty a kaktusy: Najlepší sprievodca

Mám modrozelené radiálne rastúce listy s ostrými zubami. Pochádzam z Mexika, ale vyrástol som na Floride a som veľmi šťastný, že môžem ísť do svojho nového domova. Som pomalý pestovateľ v interiéri, ale môžem pestovať nohy. Tu je niekoľko pokynov a tipov na starostlivosť, ktoré budú užitočné, keď si zvyknem na nový domov a budem s vami rásť po mnoho nasledujúcich rokov. Moja osobnosť je elegantná, minimálna a pokojná.

50 populárnych druhov sukulentov (s obrázkami)

Altmanove rastliny. Zima zasiahla pomstychtivo, dokonca aj na niektorých našich pestovateľských plochách v južnej Kalifornii. Stáva sa to približne každých 40 rokov. Teraz by sme mali byť dobrí až do asi Dúfajme, že tento rýchly opakovací kurz vás všetkých a rastliny prevedie najhoršou zimou a bude užitočnými informáciami, ktoré postúpite aj svojim zákazníkom. Jedlo: Ak ste mali nejaké kaktusy alebo sukulenty dlhší čas, prípadne ste ich pestovali vonku alebo v skleníku, do polovice leta by ste mali prerušiť akékoľvek kŕmenie. Sú to veľmi ľahké kŕmidlá a akékoľvek hnojivo neskoro v lete alebo neskôr spôsobí slabý rast, keď rastliny začínajú prechádzať do jesenného a zimného obdobia vegetačného pokoja.

Agave americana, pôvodom z južných USA a Mexika, je nádherná Agave parviflora, ktorá sa oplatí pridať do akejkoľvek zbierky izbových rastlín.

Izbové rastliny: výber toho najlepšieho

Rastlina storočia je hlavný všeobecný názov používaný pre tento šťavnatý rastlinný druh. Pomenovaný Century kvôli tomu, ako dlho trvá kvitnutie. Táto odolná rastlina je schopná zvládnuť celý rad teplôt.

Priateľské k Novému Mexiku

SÚVISIACE VIDEO: Testovali sme izbové rastliny v NULOVOM SVETLE – Výsledky boli šokujúce

Agáve kvitne ako máloktorá iná rastlina. Rastie na ňom veľkolepá kvetná stonka, ktorá vystreľuje do neba a rozvetvuje nadýchané kvety, ktoré pripomínajú strom v kreslenom štýle. Obrázky tohto predstavenia sú nižšie. Samotná rastlina môže byť použitá na vytvorenie sladidla, mexického nápoja nazývaného pulque, lano a tequila! Keďže agáve sú prirodzene z drsného prostredia, sú z nich naozaj fantastické izbové rastliny. Sú veľmi nenáročné na údržbu a pomerne odolné voči mnohým podmienkam v domácnosti.

Sukulenty zostávajú medzi najobľúbenejšími izbovými rastlinami, ale pre tých z nás, ktorým chýba svetlé a slnečné miesto na ich vystavenie, môžu byť problémom ich pestovanie. Väčšina druhov sukulentných rastlín túži po čo najväčšom slnečnom žiarení.

Ako pestovať agáve a starať sa o ňu v záhrade

Prispieť. So širokou škálou izbových rastlín, z ktorých si môžete vybrať, môžete byť rozmaznaní a nakoniec si vybrať nesprávnu rastlinu na nesprávne miesto. Trik je vybrať si miesto. To zužuje výber a zaisťuje, že čokoľvek si vyberiete, bude šťastné a zdravé. Či už ide o odvážne štrukturálne vyhlásenie alebo jemné kvetinové zobrazenie, existujú izbové rastliny, ktoré vyhovujú každému vkusu.

Premýšľali ste niekedy o pridaní kaktusu alebo sukulentu do vašej rodiny izbových rastlín, ale boli ste ohromení obrovským množstvom možností? Nie si sám. Na svete existujú tisíce druhov sukulentov a kaktusov.


Pozri si video: Propagating My Monstera Deliciosa. Houseplant Update Spring 2019