Strih ovocných stromov

Strih ovocných stromov

Prispievajúci spisovateľ Prerezávanie ovocných stromov je skôr umenie ako veda. Existujú všeobecné pravidlá a metódy, ktoré je potrebné dodržiavať, pokiaľ ide o strihanie, ale vedieť, kde tento strih urobiť, je umenie. Roky strihania urobia z človeka lepšieho strihača len metódou pokus-omyl. Veľa umenia je jednoducho stáť vzadu a pozerať sa na strom a vizualizovať, kde je potrebné vykonať rezy. Budete prerezávať, aby ste vytvorili zdravý a produktívnejší strom, ako aj produkovať väčšie ovocie. Existuje mnoho metód prerezávania stromu pre najlepšie zdravie a plodnosť, ale väčšina ovocných stromov sa orezáva len na tri stromové štruktúry:.

Obsah:
  • Prerezávanie listnatých ovocných stromov
  • Umenie rezu ovocných stromov
  • Rez ovocných stromov: ako strihať nové stromy
  • Prerezávanie a výcvik jabloní a hrušiek
  • STIAHNITE SI NAŠU E-KNIHU ZDARMA
  • Sprievodca prerezávaním POP: Ovocné stromy
  • {article.name}
  • Zimný rez ovocných stromov
  • Jablká a hrušky: jednoduché prerezávanie
  • Pro-tipy na prerezávanie ovocných stromov
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Ako strihať mladé ovocné stromy

Prerezávanie listnatých ovocných stromov

Rez ovocných stromov je rez a odstraňovanie vybraných častí ovocného stromu. Zahŕňa množstvo záhradníckych techník. Prerezávanie často znamená odrezanie konárov, niekedy úplné odstránenie menších končatín. Môže to tiež znamenať odstránenie mladých výhonkov, pukov a listov. Zavedená prax v sadoch organického aj neekologického typu zvyčajne zahŕňa prerezávanie.

Prerezávanie môže kontrolovať rast, odstrániť mŕtve alebo choré drevo a stimulovať tvorbu kvetov a ovocných pukov. Všeobecne sa uvádza, že starostlivá pozornosť venovaná prerezávaniu a trénovaniu mladých stromov zlepšuje ich neskoršiu produktivitu a životnosť a že dobré prerezávanie a výcvik môže tiež zabrániť neskoršiemu zraneniu spôsobenému slabými rozkrokmi alebo vidlicami, kde sa kmeň stromu rozdelí na dve alebo viac vetiev, ktoré sa odlomia. hmotnosť ovocia, snehu alebo ľadu na konároch.

Niektoré osobnosti udržateľného poľnohospodárstva alebo permakultúry, ako napríklad Sepp Holzer a Masanobu Fukuoka, obhajujú a praktizujú metódy bez prerezávania, čo je v rozpore s rozšírenou dôverou v myšlienku, že prerezávanie prináša lepšie výsledky v porovnaní s neprerezávaním. Mnohé knihy o pestovaní ovocia uvádzajú výhody a nevýhody prerezávania alebo neprerezávania, hoci bez randomizovaných kontrolovaných štúdií je ťažké oddeliť teoretizovanie a tradičné poznatky od odporúčaní založených na dôkazoch.

Rastliny tvoria nové pletivo v oblasti nazývanej meristém, ktorá sa nachádza v blízkosti špičiek koreňov a výhonkov, kde prebieha aktívne delenie buniek. Rast meristémov je zameraný na to, aby sa listy rýchlo dostali na slnečné svetlo a aby korene mohli preniknúť hlboko do pôdy.

Keď stonky a korene dosiahnu primeranú výšku a dĺžku, začnú sa zahusťovať, aby podporili rastlinu. Na výhonkoch sa tieto rastúce špičky rastliny nazývajú apikálne púčiky. Apikálny meristém alebo špička produkuje rastový hormón auxín, ktorý nielen podporuje delenie buniek, ale tiež difunduje smerom nadol a inhibuje rozvoj laterálneho rastu púčikov, ktorý inak konkuruje apikálnej špičke o svetlo a živiny. Odstránenie apikálneho hrotu a jeho supresívneho hormónu umožní vývoj nižších, spiacich postranných púčikov a púčiky medzi listovou stopkou a stonkou vytvárajú nové výhonky, ktoré súťažia o rast.

Manipulácia s touto prirodzenou reakciou na poškodenie, ktorá je známa ako princíp apikálnej dominancie, pomocou procesov, ako je prerezávanie, ako aj orezávanie a obrábanie pôdy, umožňuje arboristovi určiť tvar, veľkosť a produktivitu mnohých ovocných stromov a kríkov. Hlavným cieľom pri prerezávaní ovocných stromov je zvyčajne maximalizácia výnosu ovocia. Neorezané stromy majú tendenciu produkovať veľké množstvo malých plodov, ktoré môžu byť pri ručnom zbere ťažko dostupné.

Váhou úrody sa môžu zlomiť konáre a úroda sa môže stať dvojročnou, to znamená, že prináša ovocie len každý druhý rok. Na druhej strane prerezané stromy majú tendenciu produkovať ľahké úrody veľkého ovocia bez chuti, ktoré sa zle skladuje. Starostlivý rez vyvažuje rast výhonkov a produkciu ovocia. Jedným z najjednoduchších pokynov uvedených takmer v každom článku alebo kapitole knihy na túto tému je, že žiadne konáre by sa nemali navzájom krížiť, to znamená, že by sa o seba trieť, a že by sa mal jeden z nich vybrať a odstrániť.

V prvých rokoch života stromu je dôležité vytvoriť rám dostatočne pevný, aby uniesol váhu plodín. To si vyžaduje formatívne prerezávanie na posilnenie stromu. Formatívne prerezávanie jabloní Malus pumila a hrušky Pyrus communis by sa malo vykonávať v zimných mesiacoch.

Kôstkové ovocie — ako sú čerešne, slivky a gágy — majú iné požiadavky a nemali by sa orezávať v období vegetačného pokoja. Jednoročný strom bez bočných výhonkov by sa mal ihneď po výsadbe zostrihať na púčik s dvoma púčikmi pod ním vo výške asi 80 cm od zeme, aby sa počas prvého vegetačného obdobia vytvorili primárne vetvy.

Operená panna, teda ročný strom s niekoľkými bočnými vetvami, by mala mať hlavnú stonku zrezanú späť na tri alebo štyri silné výhonky vo výške 80 cm od zeme. Bočné výhonky by sa mali skrátiť o dve tretiny ich dĺžky na púčik smerujúci nahor alebo von. Spodné výhonky by sa mali odstrániť v jednej rovine so stonkou. Odstráňte spodné výhonky a prerežte tri až päť najlepšie umiestnených výhonkov o polovicu až nahor alebo von smerujúci púčik, aby ste vytvorili to, čo sa stane hlavnými štrukturálnymi vetvami stromu.

Odstráňte všetky výhonky smerujúce dovnútra. Zrežte vedúce výhonky konárov vybraných tak, aby sa rám predĺžil o polovicu, na púčik smerujúci v požadovanom smere.

Vyberte štyri dobré bočné steny na vyplnenie konštrukcie a skráťte ich na polovicu. Zostrihnite všetky zostávajúce bočné časti na štyri púčiky, aby ste vytvorili plodové ostrohy. Strom začal rodiť a vyžaduje len obmedzené formatívne prerezávanie. Na rozšírenie rámca na štyri púčiky skráťte nadväzce o jednu tretinu a orezajte bočné strany. Pred rezom rozlišujte medzi odrodami s ostrohami, odrodami s hrotmi a medzi nimi, ktoré rodia na ostrohách aj na špičkách.

Stromy s ostrohami sa vyskytujú častejšie ako stromy s hrotmi a väčšinu plodov prinášajú ročne na konci krátkych postranných drevených ostrohov dlhých až 4 palce. Špičky na druhej strane produkujú väčšinu svojich ovocných pukov na špičkách štíhlych výhonkov vypestovaných minulé leto, medzi ktoré patria jablká „Worcester Pearmain“ a „Irish Peach“ a hrušky ako „Jargonelle“ a „Josephine de Malines'.

V zásade existujú tri typy prerezávania, ktoré sa aplikujú po stanovení hlavného tvaru stromu. Sú to:. Nosiče špičiek by sa mali v zime mierne prerezávať podľa regulačného systému pozri vyššie.

Všetky dievčenské výhonky s dĺžkou menšou ako 25 cm by mali byť ponechané nedotknuté, pretože na koncoch majú ovocné puky. Dlhšie výhonky sa ostre zrezávajú, aby sa predišlo premnoženiu a aby sa v nasledujúcom roku stimulovala produkcia ďalších výhonkov s krátkou špičkou. Vetvy sú „zahrotené“, odstraňujú horné tri alebo štyri púčiky k púčiku otočenému v požadovanom smere, aby sa rozkonárili a vytvorili tak viac končekových výhonkov.

Z Wikipédie, voľnej encyklopédie. Tento článok je o prerezávaní ovocných stromov. Informácie o prerezávaní stromov a iných rastlín vo všeobecnosti nájdete v časti Prerezávanie. Tento článok potrebuje na overenie ďalšie citácie. Pomôžte zlepšiť tento článok pridaním citácií k spoľahlivým zdrojom.

Nezdrojovaný materiál môže byť napadnutý a odstránený. Záhradníctvo a záhradníctvo. Poľnohospodárstvo bez zásob trvalo udržateľné mestské Sadovníctvo Botanika Výsadba spoločníkov Plodiny najcennejšie Flóra Kvetinárstvo Kanada Taiwan Ovocníctvo Geneticky modifikovaný strom Hydrokultúra Domorodé medziplodiny Krajinná architektúra Olerikultúra Šľachtenie rastlín množenie odolnosť voči suchu odolnosť Pomológia Pozberová fyziológia Tropické Mestské poľnohospodárstvo Záhradníctvo Lesníctvo Reforestácia Vinárstvo Monokultúra.

Biodynamické poľnohospodárstvo Zoznam tém ekologického záhradníctva a farmárčenia Vegánske organické poľnohospodárstvo. Záhradná turistika Komunitný sad Zoznam záhrad. Záhradnícky portál Category Commons WikiProject. Kategórie : Záhradnícke techniky Agronómia.

Skryté kategórie: Články vyžadujúce ďalšie referencie od apríla Všetky články vyžadujúce ďalšie referencie. Diskusia o článku o priestoroch mien. Zobrazenia Čítať Upraviť Zobraziť históriu. Pomoc Naučte sa upravovať komunitný portál Nedávne zmeny Nahrať súbor.

Stiahnuť ako PDF verziu pre tlač.


Umenie rezu ovocných stromov

Ovocné stromy by sa mali orezávať, aby sa zlepšila kvalita plodov, aby sa zmenšila veľkosť stromu, aby sa plody dali ľahko zberať, a aby sa vytvorila silná kostra stromu, ktorá dokáže udržať ťažké plodiny bez zlomenia. Najlepší čas na rez ovocných stromov je koncom zimy alebo začiatkom jari v marci a apríli tesne pred začiatkom rastu. Skoré zimné prerezávanie môže spôsobiť zranenie v zime pri nízkej teplote. Prerezávanie koncom leta koncom júla a začiatkom augusta je dobré na obmedzenie rastu a na odstránenie vodných klíčkov a chorého alebo poškodeného dreva.

Je dôležité prerezávať ovocné stromy v správnom čase, aby ste sa vyhli prerezávaniu. Hlavným cieľom prerezávania je otvoriť korunu stromu.

Rez ovocných stromov: ako strihať nové stromy

Pokiaľ ide o ovocné stromy, nie je nič dôležitejšie ako rez. Prerezávanie vášho stromu bude nevyhnutné pre správny začiatok. Ak sa ovocné stromy nechajú neorezané, môžu mať problémy s rastom. Ešte horšie je, že ak dôjde k suchu alebo inému neočakávanému problému, pravdepodobne vôbec neporastú. Ponorte sa do tohto článku, kde nájdete ďalšie informácie o tom, ako, kedy a prečo by mali majitelia ovocných stromov prerezávať svoje stromy. Pre začiatok, ovocné stromy potrebujú rez, aby prežili. Prerezávanie dáva ovocnému stromu typ pozitívnej stimulácie, ktorá je potrebná pre silný a robustný rast z púčikov. Prerezávanie tiež pomáha tvarovať strom, čo je dôležité pre vyváženie absorpcie živín medzi hornou a spodnou časťou ovocného stromu. Prirodzený tvar stromu nie je vždy nápadom maximalizovať výnos a produkciu ovocia.

Prerezávanie a výcvik jabloní a hrušiek

Či už kupujete ovocné stromy bez koreňov alebo v kontajneroch, ich vegetačné obdobie je najlepší čas na to, aby ste ich dostali do zeme. Ale rovnako ako výsadba, možno budete musieť urobiť trochu svetla, prerezávanie. Toto formatívne prerezávanie ovocných stromov dostane vaše mladé stromy do najlepšej formy pre budúci zdravý rast a ťažké plodiny. Dimitrisz absolvoval svoje záhradnícke školenie v Maďarsku a zahŕňalo orezávanie čerešní, broskýň a jabloní.

Február je vhodný čas na začatie rezu ovocných plodín.

STIAHNITE SI NAŠU E-KNIHU ZDARMA

AMES, Iowa — Ovocné stromy môžu byť krásnym a zábavným doplnkom každej krajiny a mali by sa orezávať, aby sa získali dobré výnosy vysokokvalitného ovocia. Prerezávanie ovocných stromov má tri dôležité aspekty: načasovanie, frekvencia a postup. Špecialisti na záhradníctvo z Iowa State University Extension and Outreach zdieľajú informácie o tom, ako prerezávať ovocné stromy. Ak chcete získať odpovede na ďalšie otázky, kontaktujte Hortline na adrese alebo hortline iastate. Koncom februára až začiatkom apríla je najlepší čas na prerezávanie ovocných stromov v Iowe. Letný rez ovocných stromov sa vo všeobecnosti neodporúča.

Sprievodca prerezávaním POP: Ovocné stromy

Prerezávanie je dôležitou súčasťou správnej starostlivosti o stromy. Chráni vaše stromy pred hmyzom a chorobami a podporuje ich rast. Orezávanie je dôležité najmä pri ovocných stromoch. Udržiava ich zdravé a produkuje bohatú úrodu. Ale stromy, ktoré prinášajú ovocie, predstavujú ďalšie výzvy pri prerezávaní.

Každá rastlina produkuje ovocie na vetvách, ktoré sa vytvorili v predchádzajúcom lete. Tým, že teraz, namiesto zimy, má strom čas narásť veľa nového dreva a je.

{article.name}

Orezávajte stromy v čase výsadby a potom každý rok. Ak svoje ovocné stromy trénujete správne, v neskorších rokoch budete musieť vykonávať iba mierne prerezávanie, aby ste zabránili príliš silnému rastu stromov a opravili menšie štrukturálne nedostatky. Okrem toho by správne vyškolený strom nemal vyžadovať veľké rezy, ktoré poskytujú vstup pre chorobné organizmy. Na začiatku tréningu majte na pamäti ideálny strom a urobte to najlepšie, čo môžete, aby ste ho dosiahli.

Zimný rez ovocných stromov

SÚVISIACE VIDEO: Ako strihať ovocné stromy vždy správnym spôsobom

Kliknite sem pre tlač PDF. Na produkciu kvalitného ovocia potrebujú ovocné stromy, ako sú jablone, hrušky, čerešne a slivky, pravidelný rez v prvých rokoch života, aby sa rozvinul zdravý rast a dobre rozmiestnené konáre, a potom priebežné menšie rezy. Existuje mnoho rôznych spôsobov prerezávania ovocných stromov, ktorých výsledkom sú stromy dobrej kvality, ako je centrálny vodiaci, viacnásobný, otvorený stred, espalier a kordónové štýly, a ak máte záujem, odporúčame vám preskúmať ďalšie metódy. Toto je prehľad školení centrálnych vodcov, ktorých výsledkom je atraktívny ovocný strom na okrasné domáce použitie.

Ten nudný kúsok, bohužiaľ!

Jablká a hrušky: jednoduché prerezávanie

Mnoho ovocných stromov - vrátane polotrpasličích odrôd - môže ľahko dorásť do 15 stôp a vyššie. Každý, kto sa pokúsil obhospodarovať jeden z týchto veľkých stromov na záhrade, okamžite ocení hodnotu malých ovocných stromov: vyžadujú menej miesta, ľahko sa o ne starajú a produkujú ovocie v zvládnuteľnom množstve. Pestovanie kompaktných stromov vám umožňuje zastrčiť viac druhov ovocia do rohov vášho pozemku alebo malého sadu a znamená to, že si tieto odrody môžete vybrať skôr podľa chuti a prispôsobivosti podnebia než podľa veľkosti stromu. Takmer každý štandardný a polotrpasličí strom – od hrušiek, broskýň a sliviek až po jablká a marhule – možno vycvičiť, aby zostal oveľa kompaktnejší. Majte na pamäti tento cyklus pri používaní nožníc. Prvým krokom k pestovaniu malého ovocného stromu je urobiť rez s tvrdou hlavičkou, ktorý pri výsadbe odstráni rastúcu špičku.

Pro-tipy na prerezávanie ovocných stromov

Využite vyššie teploty pod bodom mrazu v apríli na prerezávanie jabloní. Rez je dôležitou kultúrnou operáciou pri pestovaní ovocných stromov, pretože zvyšuje kvalitu vašich jabloní. Pri ovocných stromoch prerezávanie otvára korunu, čo umožňuje lepší pohyb vzduchu, prenikanie svetla a následne znižuje výskyt škodcov a chorôb. Môžete tiež znížiť výšku ovocného stromu, čo zvyšuje lepšie pokrytie postrekom a pomáha ľahšiemu zberu ovocia.


Pozri si video: Srdcom Záhradník - Výsadbový rez ovocných stromov v tvare štíhle vreteno