Druhy stromov a ovocia

Druhy stromov a ovocia

Strom, ktorý pestuje Sam Van Aken, môže vyzerať ako každý iný – kým nezakvitne. Najprv jeho konáre rozkvitnú v rôznych odtieňoch ružovej, bielej a karmínovej a potom, celkom magicky, strom zobrazuje zmes ovocia. Ročný sochár a profesor umenia na Syracuse University vytvoril svoj prvý viacovocný strom už v roku , naštepením konárov z rôznych stromov. Mal v úmysle vytvoriť kus prírodného umenia, ktorý by sa sám transformoval. Strom považoval za sochu, pretože na základe toho, čo kde naštepil, mohol určiť, ako sa pretvára. Dnes je po celej krajine 18 týchto úžasných stromov, pričom tri ďalšie vysadili na jar v Illinois, Michigan a Kalifornia.

Obsah:
  • Drobné ovocie a ovocné stromy
  • Ovocné stromy
  • 15 stromov, ktoré by sa mal naučiť identifikovať každý milovník prírody
  • Top 10 ovocných stromov
  • 22 z najlepších austrálskych ovocných stromov [Sprievodca + obrázky]
  • Najlepší sprievodca ovocnými stromami – nezvyčajné ovocie
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Rôzne druhy ovocných stromov

Drobné ovocie a ovocné stromy

Stromy dali našim predkom stavebné kamene pre samostatnosť a tie isté stromy sú tu, aby nám pomohli aj dnes. Od vlákniny a liekov až po potraviny a pitnú vodu, mnohé druhy stromov nám majú čo ponúknuť počas všetkých štyroch ročných období. Spoznajte týchto pätnásť bežných rodov prostredníctvom tejto galérie užitočných stromov na prežitie a niekoľkých bonusových drevín. Identifikačné znaky: Morušovníky sú stredne veľké stromy, dosahujúce výšku stôp.

Tieto listnaté stromy sa striedavo vetvia a väčšina listov má rozmazanú štruktúru. Nepôvodné druhy ako moruša čierna a moruša biela sa nachádzajú v dolných 48 štátoch. Táborové využitie: Vnútorná kôra môže byť zbavená konárov a výhonkov, aby sa vytvoril veľmi pevný povrazový materiál. Z týchto vlákien sa dá vyrobiť aj poctivé drevo a drevo sa dá použiť ako palivové drevo strednej kvality. Pred konzumáciou počkajte, kým budú mäkké a sladké. Identifikačné znaky: Buky Fagus grandifolia sú listnaté stromy z tvrdého dreva, ktoré sú zvyčajne vysoké 60 až 80 stôp.

Ich striedavé jednoduché listy majú na okrajoch listov veľmi malé zuby. Jednou z výrazných vlastností na identifikáciu tohto stromu je textúra kôry. Táborové využitie: Bukové drevo je tvrdé a húževnaté a láme sa na dlhé triesky. Mŕtve listy často visia na strome počas zimy, čo vám poskytuje suchý papierový materiál na troud. Domorodé americké kmene, ako napríklad Potawatomi, rozomieľali pražené semená na múku a mnohé iné kultúry používali mastné, sladké orechy na jedlo.

Vo východných lesoch hľadajte stromy s hladkou kôrou a začiatkom októbra hľadajte malé, 3-stranné semienko, ktoré vypadáva z pichľavej šupky. Orechy majú 10 gramov sacharidov, 2 gramy bielkovín a kalórií na uncu. Ach nie – javor je oveľa viac než len jeden jediný zázrak. Identifikačné znaky: Javory rodu Acer, od malých krovinatých druhov až po týčiace sa nohy vysoké monštrá, sú najčastejšie identifikované podľa ich protiľahlých listov a konárov.

Typické listy majú zmes veľkých a malých zubov, s dlaňovitou žilnatou štruktúrou. Nie ste si istí, ako to vyzerá? Rozsah: Javory sa vyskytujú na celej severnej pologuli, hoci najväčšia rozmanitosť druhov sa v skutočnosti vyskytuje v Ázii. Táborové využitie: Drevo z javora je dobré palivové drevo, ktoré sa dá nasekať na kúsky na údenie.

Mŕtve suché drevo z väčšiny druhov javorov sa dá použiť na prevádzkyschopné komponenty trecích požiarnych súprav a dokonca aj na výrobu priechodného luku na lukostreľbu. Odstráňte semená v tvare fazule z ich papierových obalov a uvarte ich, ako by ste varili skutočnú fazuľu. Väčšinu druhov možno poklepať koncom zimy na zber šťavy, ktorá sa potom varí na sladký sirup.

Druhy cédra a ich vzhľad sa líšia, ale tieto užitočné stromy sa dajú použiť takmer rovnakým spôsobom. Tieto stromy priateľské k ohňu sú skvelými priateľmi pre tých, ktorí to potrebujú.

Vždyzelené listy cédrových stromov sú šupinaté a rozvetvené. Väčšina stromov, ktoré by sme nazvali cédrom, sú v skutočnosti borievky a tieto majú dva rôzne druhy listov. Mladé listy sú krátke ostré ihly a dospelé listy tvoria ploché spreje prekrývajúcich sa ihiel podobných šupinám.

Vláknitú kôru je možné rozdrviť na troud a dokonca aj na tkané oblečenie a prikrývky. Väčšina cédrových druhov obsahuje vo svojom dreve dostatok horľavej živice na to, aby bola skvelým podpaľovacím materiálom, a zvyčajne tvoria vynikajúci trecí materiál. Užite si tento rod, kým to ide, pretože popol smeruje k vtákovi dodo vďaka inváznemu chrobákovi, ktorý zabíja dospelé stromy.

Identifikačné znaky: Na celom svete existuje viac ako päťdesiat druhov jaseňa a väčšina z nich je vysoká a rovno rastúca, čo vytvára vynikajúce drevo a rezivo na špeciálne práce. Jasene sa rozvetvujú oproti javoru, ale majú zložené listy, ktoré vyzerajú skôr ako hikorové listy. Semená sú držané v malých papierových prúžkoch, ktoré pripomínajú malé rovné struky javorových semien. Táborové využitie: Jaseň je tvrdé drevo, ktoré je husté a húževnaté, no zároveň elastické.

To robí skvelé palivové drevo, nábytok, luky, bejzbalové pálky a mnoho ďalších predmetov. Tento viacfarebný strom poskytuje palivové drevo, pitnú šťavu, sladký sirup a dokonca aj drevené predmety tak rozmanité, ako sú misky a mašle.

Nepárna kôra je ďalším kľúčovým faktorom na identifikáciu: Od ostatných stromov sa dá odlíšiť vďaka jej škvrnitému vzhľadu.

Keď sa vločky odlupujú v nepravidelných vzoroch, zanechávajú za sebou škvrnitú hladkú kôru so zelenými, bielymi, sivými a žltohnedými škvrnami. Platany môžu dosiahnuť obrovskú veľkosť, pričom dospelé stromy často presahujú výšku stôp a priemer 6 stôp pri základni.

Niektoré priemery chodidiel boli zaznamenané v nedávnej dobe a historické exempláre boli údajne ešte väčšie. V r, osadník z Virgínskej kolónie menom Joseph Hampton žil rok v obrovskom dutom platane – so svojimi dvoma synmi. Rozsah: Platan americký Platanus occidentalis sa vyskytuje vo východnej časti U. Camp Použitie: Aj keď sa drevo ťažko štiepi, z platanu je stále dobré palivové drevo. Drevo je tiež vhodným lukom pre lukostreľbu a úspešné trecie požiarne cvičenia, dosky, luky a ručné držadlá.

Tento mimoriadne húževnatý strom odolný voči hnilobe charakterizujú pichľavé vetvičky a zhluky voňavých kvetov. Použite ho na fenomenálny luk na výrobu dreva a niekoľko chutných pochúťok. Hľadajte alternatívne zložené listy a tŕne v sadách po dvoch. Krémovo sfarbené kvety visia koncom jari z konárov vo veľkých hroznových strapcoch.

Rozsah: Pôvodná oblasť výskytu akát je stredný Atlantik a niekoľko centrálnych štátov v U. Camp Použitie: Drevo je veľmi husté, tvrdé a mimoriadne odolné voči rozkladu.

Stĺpiky kobylky zvyčajne vydržia desiatky rokov. Drevo robí aj výnimočné mašle. Mŕtve alebo umierajúce agátové stromy sú hostiteľom huby nazývanej popraskaná čiapka polypore. Prášok z karamelovo sfarbeného jadra tejto drevitej huby je skvelou prísadou do titra.

Pawpaw je zvláštne pôvodné ovocie s jedinečnou chuťou. Identifikačné znaky: Pawpaw Asimina triloba je opadavý strom z čeľade jabloňovitých Annonaceae. Pawpaw má veľké striedavé jednoduché listy a plody, ktoré pripomínajú bacuľaté banány, ktoré sú 2 až 6 palcov dlhé a 1 až 3 palce široké a sú plné veľkých hnedých semien. Výskyt: Možno ho nájsť v záplavových oblastiach a lesoch prostredníctvom svojho pôvodného areálu v južnej, východnej a stredozápadnej U.

Táborové využitie: Drevo Pawpaw je veľmi mäkké a ľahké. To spôsobuje, že drevo horí príliš rýchlo na správne palivové drevo, ale vďaka tomu je drevo ideálne aj pre trecie požiarne zariadenia. Vláknitá vnútorná kôra tiež vytvára skvelé trosky a spracovateľnú šnúru. Sladká, zvláštna chuť je trochu ako banán s nádychom manga.

Pozrite sa v auguste na stromy v blízkosti riek. Zbierajte ich, keď sú voňavé a takmer kašovité, ale skôr, než zhnijú a stmavnú. Najlepšie sú konzumované v surovom stave, možno ich však variť v dezertoch alebo premeniť na zaujímavé sušené ovocie. Roklina plná topolu vám môže poskytnúť prostriedky na založenie ohňa mnohými rôznymi spôsobmi. Identifikačné znaky: Bavlníky rodu Populus, ktoré je často ťažké od seba odlíšiť, sú listnaté dreviny z čeľade vŕbovité Salicaceae.

Hľadajte trojuholníkové alebo kruhové listy s dlhou listovou stopkou. V celom rode sa nachádzajú aj alternatívne konáre a vatovité semeno. Táto skupina vykazuje širokú genetickú diverzitu, pričom niektoré druhy dosahujú výšku 50 stôp, zatiaľ čo iné môžu dorásť až do výšky stôp.

Rozsah: Pôvodné druhy možno nájsť v celej Severnej Amerike a Ázii. Táborové využitie: Mäkké drevo je vynikajúce pre trecie požiarne vybavenie a páperie podobné bavlne je vynikajúcou prísadou do trosiek. Hoci ide o rýchlo horiace palivové drevo, ľahko sa vyrezáva do misiek a lyžíc a varená kôra je už dlho zdrojom kyseliny trieslovej na opálenie kože. Z tohto pôvodného zdroja pochádza aspirín. Vŕby môžu byť veľké stromy alebo malé kríky, ale sú skvelou skupinou na zoznámenie.

Tieto stromy môžu poskytnúť materiály na oheň a lieky na zmiernenie bolesti. Identifikačné znaky: Rod Salix obsahuje viac ako druhov striedavých rozvetvených listnatých stromov a kríkov, väčšinou so štíhlymi jednoduchými listami a zubatými okrajmi.

Rozsah: Vŕby sa bežne vyskytujú vo vlhkých pôdach chladných a miernych oblastí severnej pologule. Táborové využitie: Väčšina vŕbových vetvičiek a výhonkov je flexibilná a tvoria skvelé košíky.

Drevo vytvára skvelé trecie požiarne vrtáky a dosky. Smútočná vŕba je bežný strom v celej Severnej Amerike. Hoci nie je pôvodná, darí sa jej v každej vlhkej oblasti a možno ju identifikovať podľa jej trvalo klesajúcich a ovisnutých vetvičiek a konárov. Listy a kôra sa používajú ako liek po stáročia. Varte hrsť zelených listov v jednej šálke vody po dobu 10 minút, aby ste vytvorili adstringent. Namočte do tohto záparu čistú handričku a aplikujte ju priamo na vredy, abscesy, karbunky a vredy, ak nie je k dispozícii žiadna iná liečba.

Zoškrabaním kôry z niekoľkých vetvičiek a namočením do jednej šálky horúcej vody na 10 minút získate horkú chuť nápoja proti hnačke. Vezmite si niekoľko dúškov každé 2 hodiny a pokračujte, kým príznaky neustúpia. Kôra z niekoľkých ďalších druhov z čeľade vŕb, vrátane vŕby čiernej, sa používa minimálne od B.

Kôra vŕby čiernej obsahuje salicín, predchodcu aspirínu. Kedysi bolo bežné, že ľudia žuvali priamo oholenú kôru na zmiernenie bolesti a horúčky. Ako pekanové orechy? Potom máte radi hikor. Pekanový orech je južný druh hikoru s chuťou, ktorá sa podobá väčšine ostatných orechov. Oriešky Hickory majú viackomorovú vnútornú škrupinu ako vlašský orech, zatiaľ čo buckeye majú pevnú orechovú kôru ako mandle.

Táborové využitie: Hickory drevo je skvelým lukom.


Ovocné stromy

Inteligentní záhradníci implementujú tieto úvahy, aby úspešne pestovali ovocie na záhrade. Pestovanie ovocia na záhrade si vyžaduje prípravu pôdy a niekoľkoročnú starostlivosť predtým, než budete môcť zberať úrodu. Niektoré stromové plody fungujú ako atraktívne krajinné rastliny. Okrem pestovania toho, čo radi jete, vyberajte konkrétne druhy a kultivary ovocia podľa podmienok pestovania, dostupnosti priestoru, náchylnosti k škodcom a chorobám a času a úsilia, ktoré ste ochotní investovať do pestovania ovocných stromov. Tabuľky v tomto článku sumarizujú počet rokov zberu úrody mnohých bežne pestovaných stromových plodov, ako aj požiadavky týkajúce sa pôdy, odolnosti a rozostupov. Nasledujú úvahy o úspešnom pestovaní ovocia na dvore. Stiahnite si verziu tohto článku s tipmi: Úvahy o pestovaní ovocia na dvore.

Nenákladný spôsob, ako získať podpník sadeníc, je zbierať semená z druhu rastliny, ktorú množíte. Semená všetkých bežných stromov.

15 stromov, ktoré by sa mal naučiť identifikovať každý milovník prírody

Jedným z najlepších spôsobov, ako vytvoriť jedlú záhradu, je začať s niektorými plánmi, ktoré zahŕňajú ovocné stromy. Bez ohľadu na to, v akej klíme žijete, zistíte, že môžete pestovať záhradné ovocné stromy jedného alebo druhého druhu. Vrúbľovanie ovocných stromov jedného druhu na podpník iného umožňuje záhradkárom pestovať stromy dokonale prispôsobené podmienkam, v ktorých žijú. Malé aj veľké záhrady budú vylepšené pridaním ovocných rastlín a ovocných stromov, je to len o výbere správnych odrôd. Môžete sa tiež pozrieť na: rôzne druhy borovíc , rýchlo rastúce ovocné stromy , izbové stromy so slabým osvetlením a trpasličí ovocné stromy. Jabloň je bežnou voľbou pre záhradníkov v rôznych chladnejších a miernych klimatických podmienkach. Jablone vyžadujú úrodnú pôdu, ktorá je vlhká, nie je podmáčaná ani voľne odvodňovaná. Horná vrstva pôdy by mala byť v ideálnom prípade hlboká aspoň dva metre.

Top 10 ovocných stromov

Zdá sa, že JavaScript je vo vašom prehliadači zakázaný. Aby ste mohli využívať funkcie tejto webovej stránky, musíte mať vo svojom prehliadači povolený JavaScript. Ashridge Trees dodáva množstvo týchto hotových tvarov a surovín, ktoré vám umožnia vyrábať si vlastné tvary ovocných stromov. Ak si chcete vyrobiť vlastné, predávame podpníky jabloní pre tých, ktorí sa chcú vrhnúť na celé prasa a naštepiť si svoje vlastné, ale pre väčšinu ľudí sú ovocné stromy miestom, kde začať.

Na výber je množstvo druhov či druhov ovocných stromov, no nie všetky sú vhodné do chladného podnebia alebo krátkeho vegetačného obdobia. Pri výbere ovocného stromu do nového sadu zvážte jeho zimnú odolnosť, odolnosť voči chorobám a dátum dozrievania ovocia.

22 z najlepších austrálskych ovocných stromov [Sprievodca + obrázky]

Všeobecne povedané, strom je vysoká drevitá štruktúra s listami alebo ihličím. Charakteristiky oddeľujúce strom od iných rastlinných organizmov, ako sú ker, tráva, mach, bylinné rastliny, pečeňovníky,.. Pre väčšinu ľudí je strom len vysoký hnedý kmeň so zelenými alebo dokonca červenými alebo rôznymi farbami listov, kvetov a aj ovocie v rôznych obdobiach roka. Strom je len strom! Chcete sa staviť, aj strom by si myslel to isté! Počuli ste, že červený javor je naozaj pekný a má pekné jesenné farby, takže idete do škôlky a chcete si zaobstarať červený javor.

Najlepší sprievodca ovocnými stromami – nezvyčajné ovocie

Pomoc pri hľadaní záhradníctva. Missourská botanická záhrada. Dom motýľov. Prírodná rezervácia Shaw. Záhrada. Čo vedieť. Rodina atrakcií. Najlepšie atrakcie.

Toto ovocie je ideálne do štiav. Thajská jabloň ruža je menšia ako obyčajná jabloň ruža. 7. Citrónová kvapka Mangostan.

Prispieť. Pestovanie vlastného vrcholového ovocia v záhrade je veľmi obohacujúce a výber je obrovský. Nasledujúci text predstavuje len stručný návod na to, čo je potrebné zvážiť, a malý výber kultivarov ovocných stromov vhodných do záhrady. Vždy sa snažte získať zdravé rastliny z renomovaného zdroja.

SÚVISIACE VIDEO: Názvy stromov a ich listy plody a kvety- Rôzne druhy stromov- Druhy listov kvety

Tu je 10 najlepších ovocných stromov predávaných zo škôlky Arbor Day Tree Nursery v poradí podľa najobľúbenejších. Pokiaľ ide o čerešne, odroda Bing je na vrchole rebríčka z hľadiska obľúbenosti a produkcie. Tento charakteristický znak čerešní rastie v štandardnej aj trpasličej forme a po dozretí môže byť významným producentom. V skutočnosti môže štandardná čerešňa Bing poskytnúť až 50- libier.

Ovocný strom je strom, ktorý prináša ovocie, ktoré konzumujú alebo používajú zvieratá a ľudia – všetky stromy, ktoré sú kvitnúcimi rastlinami, produkujú ovocie, čo sú zrelé vaječníky kvetov obsahujúce jedno alebo viac semien. V záhradníctve sa termín "ovocný strom" obmedzuje na tie, ktoré poskytujú ovocie pre ľudskú potravu.

Niektoré druhy ovocných stromov vyžadujú dva stromy na zabezpečenie úrody ovocia - ale nie všetky. Kvitnúce rastliny, vrátane ovocných stromov, vyžadujú opelenie predtým, ako sa vytvoria plody. Keď si peľ, mužský príspevok, nájde cestu k ženskej štruktúre, dôjde k oplodneniu a narodí sa plod. To, či sú potrebné dva stromy, závisí od toho, či rastlina produkuje samčie aj samičie kvety alebo iba jeden z nich. Vo svete rastlín existujú dva druhy kvitnúcich rastlín: jednodomé a dvojdomé.

Najprv sa zbavte myšlienky, že ovocné stromy musia byť v oddelenej časti záhrady od okrasných rastlín. Táto viera v „vhodnosť“ výsadby je pomerne nedávna; kedysi dávno v záhradách chatiek jednoducho rástlo všetko, čo bolo užitočné alebo krásne, spolu na jednej ploche. Či už máte malý vnútromestský dvor alebo hoci len balkón, vždy sa nájde miesto aspoň pre jeden ovocný strom. Na uľahčenie výberu som to zúžil na zoznam atraktívnych, odolných, relatívne bez škodcov, lahodných plodov.


Pozri si video: How to grow a forest in your backyard. Shubhendu Sharma