Aké záhradné rastliny ako vaječné škrupiny

Aké záhradné rastliny ako vaječné škrupiny

V tomto ročnom období vám pravdepodobne do koša mieri väčšie množstvo vaječných škrupín. Medzi umieraním veľkonočných vajíčok a našou novou tradíciou výroby ukrajinského veľkonočného chleba používam viac ako tucet vajíčok, skončím s poriadnou hromadou vaječných škrupín. Použitie 1 Pôdna úprava: Vaječné škrupiny pozostávajú z uhličitanu vápenatého, ktorý mnohé z vašich rastlín zúfalo potrebujú; jablká, brokolica, ružičkový kel, kapusta, mrkva, karfiol, zeler, čerešne, citrusy, ihličnany, bavlna, tekvica, melóny, hrozno, strukoviny, šalát, broskyne, arašidy, hrušky, paprika, zemiaky, tabak a paradajky len vymenujte Čo mám rád, je zbierať vaječné škrupiny a hádzať ich do vrecka na mrazničku a uchovávať ich v mrazničke. Keď ich mám nasporených asi tucet, vložím ich do rúry, keď ju zohrievam, aby som upiekla niečo iné a poriadne si ich opekala. Rýchlo točím v mlynčeku na kávu a mám skvelý vápenatý prášok, ktorý nanesiem na rastliny pri sadení, alebo cez noc namočím do vody, aby sa paradajkám rýchlo posilnilo, ak sa zdajú byť dostatočné. Použite 2 kompostové výživné aditívum: Ak sa vám toho začne priveľa povaľovať, môžete ich pridať aj do hromady kompostu, aby ste čiernemu zlatu dodali trochu viac energie.

Obsah:
  • 9 šikovných spôsobov využitia vaječných škrupín vo vašej záhrade
  • Ktoré rastliny ako vaječné škrupiny | Rastliny, ktoré môžu ťažiť z vaječných škrupín
  • Tu je dôvod, prečo by ste nemali vyhadzovať vaječné škrupiny
  • Záhradníctvo 101: Ako používať vaječné škrupiny v záhrade
  • Aké rastliny by mali úžitok z drvených vaječných škrupín?
  • Záhradnícky tip: Na starostlivosť o rastliny používajte vaječné škrupiny
  • Používanie vaječných škrupín
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: 10 PRAVD O VAJECNÝCH ŠKUPKÁCH V ZÁHRADE - AKO ICH NEPOUŽÍVAŤ NA KVIETNUTIE u0026 RASTLINY RAJAČIEK?

9 šikovných spôsobov využitia vaječných škrupín vo vašej záhrade

Veľká noc, sviatok, kedy spochybňujem moju lásku k vajíčkam natvrdo. Nechápte ma zle; Milujem sedieť so svojimi deťmi pri stole, farbiť veľkonočné vajíčka a potom na veľkonočné ráno tie isté vajíčka zháňať. Do konca slávností nám zvyčajne zostanú dve desiatky natvrdo uvarených vajec. Zjesť obyčajné natvrdo uvarené vajíčko sa dá urobiť len toľkokrát.

Veľkonočné vajíčka často premieňame na vaječný šalát na sendviče a možno aj na čertové vajíčka. Na konci nášho týždenného vajca-o-thonu si potrebujem od vajíčok oddýchnuť. Keď skonzumujeme vnútornosti uvarené natvrdo, ostanú nám zvyšné vaječné škrupiny. Na čo je teda záhradkárovi škrupina od vajíčka? Už roky sa vaječné škrupiny odporúčajú ako doplnok do pôd a nádob pre vysoký obsah vápnika. Niektorí záhradníci, ktorí pestujú paradajky, prisahajú, že do výsadbovej jamy pridajú šesť alebo viac vaječných škrupín s myšlienkou, že extra vápnik zníži hnilobu kvetov a plodov paradajok.

Iní záhradníci používajú kompost z vaječných škrupín na pridávanie vápnika do hotového kompostu. Robia teda vaječné škrupiny rozdiel? Alebo je to umývanie vajec? Odpoveď - áno, funguje to, ale je tu jeden zásadný krok, ktorý väčšina záhradníkov preskakuje.

Uhličitan vápenatý je to, čo dáva vaječnej škrupine silu potrebnú na ochranu vajíčka vo vnútri. Väčšina domácich kompostérov, ktorí hádžu vajíčka do kopy, nájde všetko pekne skompostované, až na to, že v hotovom komposte budú stále viditeľné kusy škrupín. Záhradkári by mohli vytiahnuť svoje paradajky po vegetačnom období a pravdepodobne našli práve tie vaječné škrupiny v výsadbovej jamke, v rovnakom stave, v akom boli, keď boli prvýkrát vysadené.

Nedostatok rozkladu naznačuje, že väčšina vápnika zostáva uzamknutá vo vaječnej škrupine a nie je dostupná pre rastliny. Trik je rozdrviť vaječné škrupiny. Čím menšia je veľkosť častíc, tým lepšie. Štúdia od Alabama Cooperative Extension porovnávala nahrubo mleté ​​vaječné škrupiny rozdrvené ručne s jemne mletými vaječnými škrupinami pripomínajúcimi jemný prášok, spolu s porovnaním s čistým vápnikom Ca OH 2 a poľnohospodárskym vápnom. Štúdia z Alabamy odhalila, že nahrubo pomleté ​​vaječné škrupiny „neboli oveľa lepšie ako nič.

Mitchell, mlynčeky na kávu fungujú dobre na rozdrvenie vaječných škrupín na jemný prášok, aj keď možno budete chcieť investovať do lacného mlynčeka na kávu z garáže na vaše vaječné škrupiny. Používam svoje pomleté ​​vaječné škrupiny v mojej nádobe na červy. Dodatočné zrno v nádobe na červy pomáha mojim červom stráviť zvyšky potravy drvením, ktoré prebieha v ich plodine podobne ako kura.

Pomleté ​​vaječné škrupiny môžete rozložiť aj na vonkajšiu hromadu kompostu, do jamiek na výsadbu paradajok alebo okolo záhrady a krajiny, ak test pôdy odhalí nedostatok vápnika. Nemáte mlynček na kávu, ale stále máte dostatok vaječných škrupín? Ďalším trikom je uvariť 10 až 20 vaječných škrupín a potom nechať zmes cez noc odležať.

Na druhý deň sceďte vaječné škrupiny z vody a máte tekutý roztok vápnika. Každá vaječná škrupina pridáva štyri miligramy vápnika. Dve šálky roztoku na rastlinu by mali byť dostatočné. Aplikujte približne každé dva týždne. Gillman, Vaječné škrupiny môžu byť cenné pre záhradkárov, ktorí potrebujú spravovať hladinu vápnika v pôde a sú užitočným doplnkom kompostu, konkrétne nádob na červy. Vaječné škrupiny rozomleté ​​na jemný prášok prinášajú najrýchlejšie výsledky, zatiaľ čo veľkým kúskom vaječných škrupín bude trvať najmenej rok, kým sa rozložia, takže ich uskladnená rastlina vápnika bude dostupná možno v nasledujúcom vegetačnom období.

Preskočiť na hlavný obsah. Používanie vaječných škrupín v záhrade a kompost. Pridané. Christopher Enroth. 28. marec, Ako používať vaječné škrupiny Trik je rozdrviť vaječné škrupiny. Mitchell, mlynčeky na kávu fungujú dobre na rozdrvenie vaječných škrupín na jemný prášok, aj keď možno budete chcieť investovať do lacného mlynčeka na kávu z garáže na vaše vaječné škrupiny.

Gillman, vaječné škrupiny môžu byť cenné pre záhradníkov, ktorí potrebujú spravovať hladinu vápnika v pôde a sú užitočným doplnkom kompostu, konkrétne nádob na červy. Našťastie, všetky tieto vaječné škrupiny majú využitie! Teraz musím hľadať recepty, čo robiť so všetkými týmito vajíčkami natvrdo.


Ktoré rastliny ako vaječné škrupiny | Rastliny, ktoré môžu ťažiť z vaječných škrupín

Jeme veľa čerstvých vajec pre ich výbornú výživu a bielkoviny. A po chvíli sa vaječné škrupiny môžu začať hromadiť. Vaječné škrupiny obsahujú veľa živín a iných dobrých vecí, ktoré prospejú vašej záhrade. Vaječné škrupiny obsahujú vápnik vo forme uhličitanu vápenatého a bielkoviny. Ale obsahujú aj iné minerály, ako je horčík, fluorid, selén a stroncium. Tieto minerály ponúkajú množstvo výhod pre ľudí, ako sú silnejšie kosti a silnejšie zuby.

Použitie kávovej usadeniny ako hnojiva – záhradnícke know-how. 29. júna, Môžete napríklad posypať čerstvou kávovou usadeninou okolo kyslomilných rastlín, ako sú azalky.

Tu je dôvod, prečo by ste nemali vyhadzovať vaječné škrupiny

Autor: Colleen Vanderlinden, Planet Green. Normálny človek sa pozrie na vajce a pomyslí si „omeleta“ alebo „frittata. Pridajte rozdrvené vaječné škrupiny na dno výsadbových otvorov, najmä pre paradajky, papriky a baklažány. Tieto plodiny sú náchylné na hnilobu kvetov, ktorá je spôsobená nedostatkom vápnika . Aj keď je tento nedostatok najčastejšie spôsobený nesprávnym zalievaním, nie je na škodu zabezpečiť, aby vaše rastliny mali stály zdroj vápnika. Keď sa vaječné škrupiny rozpadnú, vyživia pôdu a vaše rastliny. Na začiatok použite vaječné škrupiny ako kvetináče. rastliny zo semien.

Záhradníctvo 101: Ako používať vaječné škrupiny v záhrade

Zatiaľ čo vajcia môžu byť potešením mnohých domácich kuchárov, vaječné škrupiny môžu byť prekliatím mnohých domácich kompostérov. Bol som nadšený, že všetok môj potravinový odpad a záhradné ozdoby sa magicky premenili na krásnu, hnedú, humusovú hmotu! Odkazujeme na predajcov, aby sme vám pomohli nájsť relevantné produkty. Ak si kúpite z jedného z našich odkazov, môžeme získať províziu.

Jedným z populárnych trikov je pridávanie vaječných škrupín alebo celých vajec pred výsadbou, čo môže zvýšiť obsah vápnika v pôde. Tento príspevok získal stovky komentárov čitateľov s vašimi vlastnými trikmi, tipmi a trikmi na pestovanie a pestovanie úžasných paradajok, ďakujem všetkým za zdieľanie!

Aké rastliny by mali úžitok z drvených vaječných škrupín?

Vápnik z vaječných škrupín je vítaný v záhradnej pôde, kde zmierňuje kyslosť pôdy a zároveň poskytuje živiny pre rastliny. Vaječné škrupiny obsahujú také množstvo vápnika, že sa dajú použiť takmer ako limetka. Na dosiahnutie merateľného účinku potrebujete veľa vaječných škrupín. V čase, keď sú dobre pomleté, je potrebné, aby vaječné škrupiny vytvorili šálku hrubého prášku z vaječných škrupín. U paradajok, ktoré majú na mieste výsadby zapracovanú hrsť vaječnej škrupiny, sa pravdepodobne nevyvinie hniloba kvetov a dostatok vápnika v pôde tiež znižuje spálenie špičiek kapusty.

Záhradnícky tip: Na starostlivosť o rastliny používajte vaječné škrupiny

Tento príspevok môže obsahovať pridružené odkazy. Pozrite si naše zverejnenie. Vaječné škrupiny sú tvorené takmer výlučne uhličitanom vápenatým, takže ich rozdrvím na jemný prášok a používam ich na hnojenie izbových rastlín aj záhradných rastlín. Potom počas vegetačného obdobia posypem pôdu ďalšími vaječnými škrupinami. Môže sa to trochu zaprášiť, takže to možno budete chcieť urobiť vonku. Práškové vaječné škrupiny skladujem v päťgalónovom vedre, takže škrupiny môžem ľahko vybrať, kedykoľvek ich potrebujem. Rozdrvené vaječné škrupiny posypem okolo rastlín v mojej záhrade, ktoré sú najviac náchylné na škodcov. Ostré hrany slúžia ako účinný odstrašujúci prostriedok proti malým škodcom, ako sú slimáky, slimáky a rezné červy, ako aj proti veľkým škodcom, ako sú mačky a jelene.

Hrubo rozdrvené vaječné škrupiny tvoria účinnú bariéru proti záhradným škodcom s mäkkým telom, ako sú slimáky a slimáky, ktoré požierajú vaše rastliny. Neriskujú cez.

Používanie vaječných škrupín

Podľa Takmer každý týždeň vidím na sociálnych sieťach príspevok, ktorý vychvaľuje výhody pridávania vaječných škrupín do záhrady. V tomto príspevku sa vážne pozriem na všetky výhody nárokované na vaječné škrupiny. Ktorá rada má zmysel a ktorá je len veľká kravina?

SÚVISIACE VIDEO: ★ Ako na to: Využite vaječné škrupiny v záhrade (5 rýchlych tipov)

Ak jete vajcia, vaša záhrada má šťastie! Vaječné škrupiny obsahujú poriadnu dávku vápnika, ale tiež poskytujú rastlinám horčík, síru a draslík. Tieto živiny pomáhajú budovať zdravú štruktúru kostí v rastlinách, čo vedie k silnejším rastlinám a zdravšiemu ovociu. Od organického hnojiva až po pomoc pri odpudzovaní slimákov má táto zázračná škrupina množstvo výhod pre záhradu! Hoci takmer všetky rastliny, ktoré profitujú z vaječných škrupín, sú obzvlášť dobré pre ruže, paradajky, papriky a podobne. Stačí hodiť vaječné škrupiny do kompostu pre extra podporu živín.

Ukázalo sa, že vaječné škrupiny dodávajú pôde životne dôležité živiny, najmä vápnik a draslík.

Namiesto toho ich rozdrvte a použite ich na výživu vašej záhrady. Vaječné škrupiny poskytujú silný zdroj živín pre záhradnú pôdu, pretože sa rozkladajú a pôsobia ako prírodné hnojivo. Vaječné škrupiny dodávajú pôde vápnik, ktorý absorbujú vaše rastliny, a tiež pomáhajú vyrovnávať pH pôdy. Presvedčte sa sami o 5 skvelých spôsoboch využitia vaječných škrupín vo vašej záhrade! To je obzvlášť výhodné pre paradajky, papriky, baklažány a iné plodiny, ktoré sú ľahko náchylné na hnilobu kvetov, ktorá je zvyčajne spôsobená nedostatkom vápnika. Keď sa vaječné škrupiny rozkladajú, dodajú vašej pôde vápnik a ďalšie minerály.

Tu sú štyri jednoduché a užitočné spôsoby, ako využiť vaječné škrupiny vo vašej zeleninovej a kvetinovej záhrade. Vážne, vaječné škrupiny sú nádherné záhradné zdroje, ktoré sú mimoriadne dôležité pre každú záhradu. Naše vaječné škrupiny používame predovšetkým v záhrade – preto s vami zdieľame tento príspevok pre tieto 4 záhradné použitia. Môžete ich však použiť aj na rôzne iné veci.


Pozri si video: Când folosim Zatul de Cafea și Coaja de Ou!cel mai bun fertilizant natural