Záhradníctvo na vysokých vrcholoch

Záhradníctvo na vysokých vrcholochWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Muddy Trowel bola založená v apríli s cieľom poskytnúť spotrebiteľom súpravy rastlín prispôsobené ich priestoru a priamo k ich dverám. Keď boli záhradné centrá zatvorené počas prvého uzamknutia v Spojenom kráľovstve, Muddy Trowel podporoval pestovateľov so sídlom v Londýne a ponúkal záhradkárom udržateľné súpravy rastlín navrhnuté tak, aby vyhovovali ich štýlu a priestoru. Do kola sa zapojili aj existujúci investori. Podnikateľ Steve Folwell vytvoril službu po tom, čo sa dozvedel o významnom dopade blokovania na britský záhradnícky priemysel.

Obsah:
  • HLT 101 - Úvod do záhradníctva
  • Inovácie v záhradníctve Austrália, záverečná správa: Analýza výkonnosti transformačných inovácií
  • Hort Innovation má priniesť do austrálskych miest hi-tech záhradníctvo
  • Konferencia Sneak Peak: Záhradníctvo Industries Show a High Tunnel Tour
  • LED diódy pre záhradníctvo
  • Spustenie dodávky Evergreen Garden Care do uzamknutia záhrady
  • Rastliny Adirondack
  • Záhradníctvo Tadžikistanu 2020: superpotraviny, sklamania a cenové vrcholy
  • Harvesting the Sun – profil svetového záhradníctva
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Projekt plantáží s vysokou hustotou

HLT 101 - Úvod do záhradníctva

Ľutujeme za nepríjemnosti: prijímame opatrenia, aby sme zabránili podvodnému odosielaniu formulárov zo strany extraktorov a prehľadávačov stránok. Prijaté: 15. marca, Publikované: 21. decembra,Citácia: Bhattarai DR.

Pozberové záhradníctvo v Nepále. Horticult Int J. DOI:Stiahnuť PDF. Nepál je hornatá, malá a vnútrozemská krajina nachádzajúca sa v juhoázijskom regióne medzi Indiou a Čínou. Nadmorská výška sa pohybuje od 60 m nad strednou hladinou mora až po najvyšší vrch sveta Mount Everest metrov nad morom.

Poľnohospodárska obrábaná pôda je ha. Z toho približne 8 percent pripadá na záhradné plodiny. Krajina je rozdelená do troch fyziogeografických zón a to terai a nadmorská výška; kopce s nadmorskou výškou a pohoria s nadmorskou výškou nad nadmorskou výškou, ktoré tvoria 23 percent, 42 percent a 35 percent celkovej rozlohy krajiny.

Záhradnícke plodiny ako mango, banán, papája, liči, guava, ananás, paradajky, zemiaky, reďkovka, brinjal, okra, chilli, karfiol, kapusta, tekvica, taro, kokos a arecanut sa úspešne pestujú na terai a v stredných kopcoch.

Nadmorská výška od do nadmorskej výšky je vhodná na pestovanie citrusov, hrušiek, broskýň, sliviek, žeruchy, paradajok, zemiakov, fazule, sladkej papriky, mrkvy, kapusty, karfiolu, reďkovky, repy, listovej zeleniny, kávy a čaju. Podobne, jablká, vlašské orechy, mandle, mrkva, karfiol, kapusta, fazuľa a zemiaky sú hlavnými záhradnými plodinami vysokých kopcov Nepálu. Veľký pokrok sa dosiahol vo výrobe ovocia a zeleniny.

Naopak, pozberové straty týchto komodít sú veľmi vysoké v dôsledku nevhodných postupov zberu a manipulácie. Povaha väčšiny záhradníckych komodít, ktorá podlieha skaze, si vyžaduje dobré pozberové technológie a znalosti. Správna pozberová manipulácia je doplnkovou alebo doplnkovou metódou riešenia potravinových potrieb.

Dokážeme nakŕmiť viac ľudí bez toho, aby sme museli priviesť ďalšiu pôdu do produkcie. Na určenie straty ovocia a zeleniny po zbere boli vykonané rôzne štúdie. Straty ovocia sú tiež výsledkom zberu v nesprávnom štádiu zrelosti, nesprávnych metód zberu, balenia, prepravy a skladovania.

Plody sa zvyčajne zbierajú otriasaním stromov alebo udieraním palicou. Ovocie následne opadáva so stopkou a listami. K väčšine strát dochádza počas prepravy z farmárskeho dvora do zberného strediska a následne na veľkoobchodný trh a maloobchodné predajne. Pre mandarínku, sladký pomaranč, jablko a paradajky boli vyvinuté techniky manipulácie po zbere, ako je index zberu, čas zberu, metóda, štandardy triedenia a obalové materiály.

Uskutočnilo sa množstvo štúdií o pozberovom manažmente paradajok. Tradičné formy balenia, ako sú bambusové koše, drevené škatule a vrecia na zbrane, sú však stále široko používané. Sušičky sú obzvlášť užitočné pre poľnohospodárov v takýchto oblastiach na výrobu sušených plátkov jabĺk.

Solárne sušičky sú potiahnuté plastom alebo sklom a sú dostupné v rôznych veľkostiach. Vládne a mimovládne organizácie, ako napríklad Practical Action, propagujú technológiu v odľahlých štvrtiach Nepálu za dotovanú sadzbu. Čerstvá zelenina a ovocie sa skladujú v skladovacích štruktúrach s nulovou energiou. Sú postavené z miestnych materiálov, ako sú tehly a piesok. Konštrukcia je zdvojená s priestorom 4" 10 cm medzi dvoma stenami, ktoré uzatvárajú centrálny úložný priestor s rozmermi 75 cm x 50 cm x 75 cm.

Je pokrytá jutovou matricou, ktorá je tiež udržiavaná vlhká. Pivničný sklad je sklad postavený z miestne dostupných stavebných materiálov, ako je kameň, blato a piesok. Pivnice sa vo všeobecnosti používajú na skladovanie jabĺk a citrusových plodov.

Techniky skladovania ovocia v pivničných priestoroch sú štandardizované pre mandarínku a jablko. V takýchto predajniach nad m n. m. možno mandarínku skladovať asi 3 mesiace a jablko asi 6 mesiacov. Väčšina dedín v kopcoch a horách nemá sklady, ktoré potrebujú externú energiu na skladovanie ovocia. V takýchto oblastiach môže byť skladovanie v pivnici výhodnou možnosťou z dôvodu predĺženia sezóny zásobovania skladovaním produktov v období nadmerného množstva.

Kvôli cenovým rozdielom medzi časom zberu a časom marketingu sú tieto podniky dosť ziskové a vyhladzujú ponuku poľnohospodárskych produktov na miestnom trhu. Pivnica je založená na princípoch prirodzeného chladenia a nevyžaduje elektrickú energiu. Na uspokojenie požiadaviek spracovateľského sektora bolo vyvinutých množstvo technológií. Patria sem: dehydratačné technológie na výrobu jablkových krúžkov a kociek; technológie odšťavovania na výrobu koncentrátov z jabĺk, sladkého pomaranča, manga, ananásu, limetky, citrónu, baelu, banánu a iného ovocia; technológia výroby jablčného muštu a brandy v jablkách, marhuliach; technológie výroby nálevov, džemov, želé, nektáru, cukroviniek, omáčok pre malé a stredné podniky na spracovanie ovocia a zeleniny.

Tieto technológie sa šíria prostredníctvom školení a vo veľkej miere ich využívajú malé podniky, najmä ženské skupiny a družstvá. Keďže krajina čelí problému potravinovej bezpečnosti, národné agendy sa sústreďujú na zvyšovanie produktivity.

Napriek tomu, že pre zvýšenie dostupnosti potravín je dôležitá minimalizácia pozberových strát, nie je tomu venovaná veľká pozornosť. Straty po zbere sú väčšie pri komerčnej produkcii zeleniny a ovocia ako pri obžive. Keďže komerčná produkcia zeleniny je v Nepále relatívne novým podnikom, toto odvetvie má mnoho existujúcich a vznikajúcich problémov, ako je uvedené nižšie.

V Nepále dobre organizované marketingové kanály neexistovali. Marketing ovocia a zeleniny sa uskutočňuje buď farmármi samostatne Doke, alebo prostredníctvom družstva a predajom sprostredkovateľom a priamym predajom maloobchodníkom.

Toto nie je prominentná trhová prax. Niektorí farmári však predávajú svoje ovocie a zeleninu kupujúcim pri bráne farmy. V tomto spôsobe marketingu môže byť nákup a predaj ovocia a zeleniny na individuálnom základe na bráne farmy. Kupujúci chodia na farmu, zvyčajne v presne stanovený čas daný výrobcami alebo kedykoľvek bez akéhokoľvek upozornenia. Niektorí farmári prednostne idú predávať svoje produkty po zbere sami a primárnom triedení za predpokladu, že za svoju produkciu dostanú dobrú cenu.

V tomto prípade poľnohospodári po zbere urobia všeobecné triedenie a prinesú svoje produkty v bambusovom koši Doko alebo v plastových vreciach na neďaleký trh pešo. V niektorých prípadoch majú stálych kupcov na miestnom bazárovom trhovisku a niekedy navštevujú dom od domu a nosia čerstvé ovocie a zeleninu v Doko. To môže byť časovo náročné a vyčerpávajúce. V súčasnosti to niektorí farmári vylepšili používaním bicyklov a motocyklov.

S nárastom objemu produkcie sa upúšťa od priameho predaja. Aj farmárom to bolo časovo náročné a vyčerpávajúce. Predaj sprostredkovateľom je často používanou stratégiou vidieckych a malých výrobcov v rozvojových krajinách vrátane Nepálu. Podomový predaj tiež sťažuje stanovovanie cien, pretože poľnohospodári majú málo informácií o cenách, ktoré účtujú iní predajcovia.

V takom prípade predávajú svoje výrobky sprostredkovateľovi, ktorý je ochotný zbierať výrobky od rôznych výrobcov a predávať ich maloobchodníkom spotrebiteľom. To poskytuje zamestnanie a príjem tak výrobcom, ako aj strednej osobe. Cena je vo všeobecnosti dohodnutá medzi výrobcami a sprostredkovateľom. Predaj cez sprostredkovateľa je tiež veľmi bežný.

Sprostredkovateľ zbiera produkty z fariem ďaleko od prímestských oblastí a prináša ich na trh, kde je vysoký dopyt. Väčšina producentov ovocia a zeleniny si osvojila túto stratégiu predaja svojich produktov.

V iných prípadoch sa predaj uskutočňuje prostredníctvom marketingových skupín alebo družstiev. Poľnohospodári v tomto prípade prinesú svoju produkciu do zberného strediska, ktoré riadia marketingové manažérske skupiny poľnohospodárov, alebo čakajú na obchodníka v zberných strediskách Tabuľka 2.

Toto je článok s otvoreným prístupom distribuovaný v súlade s podmienkami, ktorý umožňuje neobmedzené používanie, distribúciu a budovanie vašej práce na nekomerčné účely. Etika publikácie. Systém vzájomného hodnotenia. Home HIJ Pozberové záhradníctvo v Nepále. Prehľadový článok, zväzok 2, číslo 6. Nepredvídateľná blokáda ciest a prerušenie cestnej premávky Marketing záhradníctva v Nepále V Nepále neexistovali dobre organizované marketingové kanály. Adhikari S. Country report of Nepál 1. In: Manažment ovocia a zeleniny v ázijsko-pacifickej oblasti.

Ázijská organizácia produktivity a FAO. Paudel KB. Správa o krajine Nepálu 2. Technológia Bhattarai Dr. Postharvest. Tlačiarne Bhawani. Chabahil Káthmandu, Nepál. Gautam DM a Bhattarai. Pozberové záhradníctvo. Riaditeľstvo pozberového manažmentu, ministerstvo poľnohospodárstva, Lalitpur, Nepál.

Nepálska rada pre poľnohospodársky výskum. Praktická akcia. Technický popis: Solárne sušenie. Výročná správaOddelenie technológie potravín a kontroly kvality. Ministerstvo poľnohospodárstva a družstiev, vláda Nepálu. Nepálska rada pre poľnohospodársky výskum.


Inovácie v záhradníctve Austrália, záverečná správa: Analýza výkonnosti transformačných inovácií

Tím EastFruit sumarizuje výsledky pre jednu z najzaujímavejších krajín, pokiaľ ide o vyhliadky rozvoja obchodu s ovocím a zeleninou — Tadžikistan. Rok bol veľmi nezvyčajný: bezprecedentné kolísanie cien, nepredvídateľná logistika, uzavreté hranice aj pre tovar a nezvyčajné poveternostné podmienky spôsobili farmárom a ostatným účastníkom trhu veľa problémov. Všetky tieto faktory navyše spôsobili straty, čím bolo menej peňazí na ďalší rozvoj. Správy o kriticky nízkych cenách citrónov v Tadžikistane a ich nízkom dopyte na začiatku minulého roka boli veľmi typické pre K takýmto cenovým výkyvom, ovplyvneným mnohými faktormi, vrátane neočakávaných a nepotvrdených fám, dochádzalo veľmi často v Podniky fungujúce ako predtým stratili viac ako našli, pretože konkurencia sa zintenzívnila.

Náš záhradnícky priemysel vyrába vysokokvalitné, čerstvé a zdravé potraviny pre New Daniel, ktorý teraz prevádzkuje nehnuteľnosť v ha a počas hlavnej sezóny dohliada na 14 zamestnancov.

Hort Innovation má priniesť do austrálskych miest hi-tech záhradníctvo

Flóra Yunnanu má údajne viac ako 18 druhov rastlín, zatiaľ čo Colorado má len viac ako 3 druhy. A mnohé vysoké vrcholy na samom severe Yunnanu sú pokryté ľadovcami a majú skutočnú alpskú tundru. Medzi týmito extrémami sa nachádza obrovská škála ekosystémov a fantastická topografia vedie k veľkému množstvu mikroklím, ktoré tvoria súostrovie nebeských ostrovov, ktoré podporili endemizmus podobne ako Galapágy a ich pinky. Zdá sa, že niektoré rody sa dostali do úzadia. Pre tých z nás, ktorí milujú horské kvety, je Yunnan idylický. Tu sa rozprestiera množstvo ciest, pričom mnohé priesmyky presahujú výšku 15 stôp. Jedna túra nás zaviedla takmer 16 metrov! Keďže hranica stromov môže siahať nad 14, musíte sa dostať ďaleko nad toto, aby ste našli rozkvitnuté alpské lúky. Bol som šokovaný, keď som našiel pomerne veľké rododendrony rastúce vo vyšších nadmorských výškach ako akékoľvek hory v Colorade. Tieto neuveriteľné kompozity vyzerajú skôr ako koraly alebo možno mimozemšťania, než akékoľvek sedmokrásky, ktoré si dokážete predstaviť.

Konferencia Sneak Peak: Záhradníctvo Industries Show a High Tunnel Tour

Šťastné prázdniny! Od r sme dôveryhodným zdrojom vysokokvalitných informácií o záhradníctve a záhradníctve. Dnes naše poslanie spája vzdelávanie, sociálnu zodpovednosť a starostlivosť o životné prostredie s umením a praxou záhradníctva. Našou víziou je krajina trvalo udržateľných záhrad, ktorú pestuje rôznorodá populácia so spoločnou vášňou pre rastliny.

Záhradníctvo má problém s imidžom.

LED diódy pre záhradníctvo

Vysoké tunely a chránené záhradnícke stavby poskytujú organickým a konvenčným pestovateľom ekonomické prostriedky na predĺženie sezóny zberu čerstvého ovocia a zeleniny v širokom spektre klimatických pásiem v Severnej Amerike a inde. Táto správa sa zameriava na výhody spojené s vysokou tunelovou produkciou čerstvých organických produktov vrátane najnovších údajov o kvalite fytonutrientov. Okrem toho sa táto správa zaoberá obavami a medzerami v poznatkoch spojených s používaním kompostov a hnoja v súvislosti s potravinovou bezpečnosťou čerstvých produktov a prežitím črevných patogénov vo vlhkých, chladných podmienkach so zníženým ultrafialovým žiarením, ktoré často prevládajú vo vysokých tuneloch počas produkcie v chladnom období. Je uvedená úloha predvýrobných a výrobných prvkov Správnej poľnohospodárskej praxe a Správnej manipulačnej praxe aplikovateľnej na systémy vysokých tunelov. Rastúce používanie štruktúr pokrytých plastovou fóliou, ako sú vysoké a nízke tunely v mnohých oblastiach Spojených štátov, umožnilo pestovateľom predĺžiť úrodnú sezónu skoršou jarnou výsadbou a neskorším jesenným zberom bez rozsiahlych environmentálnych kontrol, ktoré sú bežné v tradičných skleníkoch Jett a Quinn, ; Lamont a kol. Okrem toho sa ukázalo, že selektívny výber typu plastovej fólie pre tieto chránené štruktúry pomáha kontrolovať Botrytídu a hmyz, ako aj rast rastlín Krizek et al.

Spustenie dodávky Evergreen Garden Care do uzamknutia záhrady

Je vaším cieľom bakalárske štúdium? Naše dvojročné pridružené tituly A. Potrebujete zručnosti? Naše technické stupne A. Niektoré certifikáty je možné absolvovať už za jeden semester! Vyberte kampus a zistite, aké programy tam ponúkajú. Kliknutím na názov programu získate požadované triedy, kontakty, nástupné platy a ďalšie. Vyberte si z troch pridružených titulov pre záhradníctvo a rôznych krátkodobých špecializovaných certifikátov.

Nájdite si svoju ideálnu prácu v SEEK s prácami v záhradníctve v celej Austrálii. Pozrite si všetky naše voľné pracovné miesta v záhradníctve teraz s novými pracovnými miestami, ktoré pribúdajú každý deň!

Rastliny Adirondack

Toto minulé leto sa botanická záhrada v Chicagu pripojila k neohrozenému tímu zberateľov rastlín zo štyroch ďalších amerických inštitúcií na expedícii do Gruzínskej republiky. Naše zameranie: zbierať semená na diverzifikáciu genetickej diverzity zbierok rastlín ex-situ; priviesť a zhodnotiť druhy z hľadiska ich okrasného potenciálu; a poskytnúť ochranu pred prírodnými katastrofami a katastrofami spôsobenými človekom – a to všetko na základe inštitucionálnej spolupráce rozvinutej počas predchádzajúcich expedícií. Svetový atlas mapy. Gruzínska republika bola vybraná, pretože je to jediný hotspot biodiverzity, ktorý sa nachádza v miernych klimatických pásmach.

Záhradníctvo Tadžikistanu 2020: superpotraviny, sklamania a cenové vrcholy

Rýchlosť skazy ovocia a zeleniny a obmedzenia prepravy koní spôsobili, že od počiatočného osídlenia až do začiatku rokov sa väčšina produkcie ovocia, zeleniny a vína uskutočňovala v blízkosti hlavných populačných centier. Počas tejto éry boli najdôležitejšie oblasti výroby pozdĺž riek a potokov na Adelaide Plains východne, západne a južne od mesta a pri vyšších zrážkach Adelaide Hills. Ďalšie oblasti výroby slúžili miestnym komunitám. Boli vyvinuté v oblastiach s vyšším úhrnom zrážok alebo v blízkosti riek v údolí Barossa a Clare a až na sever ako Wilmington. Zavlažovanie ovocných plodín pozdĺž rieky Murray sa začalo v roku založením osady Renmark Irrigation Settlement. Významné rozšírenie zavlažovania rieky Murray nastalo po 1. svetovej vojne s rozvojom zavlažovacích oblastí Soldier Settlement, vybudovaním plavebného systému rieky Murray a napojením na železničný systém Renmark spojený január

Upozorniť ma, keď budú pridané nové publikácie.

Harvesting the Sun – profil svetového záhradníctva

Cieľom výskumu je vytvoriť stimul pre rast v záhradníckom priemysle v severnej Austrálii prispôsobením nového vývoja v tomto odvetví novým medzinárodným trhovým príležitostiam. Tento projekt hodnotí tri záhradnícke odvetvia liči, avokádo a mango v severnej Austrálii a posúdi, aké príležitosti existujú na expanziu na nové cieľové ázijské trhy s vysokou maržou vykonaním komplexných hodnotení trhu v kľúčových krajinách a lokalitách. Výstupy štúdie tiež poskytnú návod, kde podporovať strategické rozvojové akcie v rámci priemyslu a nasmerovať veľké investície do záhradníckych inovácií v severnej Austrálii. Preskočiť na hlavný obsah. Home Hodnotenie potenciálu rozšírenia záhradníckeho priemyslu v severnej Austrálii.

Ľutujeme za nepríjemnosti: prijímame opatrenia, aby sme zabránili podvodnému odosielaniu formulárov zo strany extraktorov a prehľadávačov stránok. Prijaté: 15. marca, Publikované: 21. decembra, Citácia: Bhattarai DR. Pozberové záhradníctvo v Nepále.


Pozri si video: FR41 Hloh