Záhradné mory jedia rastliny

Záhradné mory jedia rastlinyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Všetky naše záhrady sú veľmi komplexné a interaktívne ekosystémy, akcie, ktoré podnikáme, majú krátkodobé aj dlhodobé účinky. V prehľadoch nižšie uvádzame širokú škálu metód ochrany proti škodcom a problémom, ktoré môžete použiť vo svojej záhrade. Povzbudzovanie pôvodného užitočného hmyzu — Zdravá záhrada je plná života, od hĺbky pôdy až po koruny stromov by tam mali byť huby, baktérie, pavúky, hmyz, červy a nespočetné množstvo iných živých tvorov. Všetci spolunažívajú vo všeobecnosti harmonickým spôsobom. Užitočný hmyz a roztoče – skúsenosť BAAG – Na boj proti otrasnej invázii bielych múch, ktorá v lete sužovala záhradníkov v Melbourne, sme predstavili parazitickú osu a roztoče.

Obsah:
  • Húsenice: Pokrčený záhradný škodca
  • Prirodzená likvidácia červa kapustového
  • Je listožravý hmyz dôvodom, prečo vaša záhrada nerastie? Vrátiť útok!
  • Sprievodca škodcami v zeleninovej záhrade: Identifikácia a organické kontroly
  • Škodcovia, problémy a choroby
  • Prečo sú motýle prospešné pre životné prostredie
  • Nahláste problém s digitálnym predplatným
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Strašidelný časozber rastlín požierajúcich chyby – krátky film

Húsenice: Pokrčený záhradný škodca

Naša stránka je podporovaná čítačkou, čo znamená, že môžeme zarobiť malú províziu od Amazonu a iných pridružených spoločností, keď nakupujete prostredníctvom odkazov na našej stránke.

Húsenice sa môžu zdať roztomilé, ale kým sa pripravujú na premenu na motýľa, zničia celé rastliny, ktoré hľadajú energiu. Jedna húsenica môže rásť exponenciálne za daný týždeň a prežiť z vašich záhradných rastlín. Čo teda môžete urobiť, aby ste sa zbavili týchto tvorov skôr, ako vám zožerú celú rastlinu, ale bez použitia pesticídov alebo chemikálií? Nižšie je uvedených 10 organických spôsobov, ako odstrániť otravný problém s húsenicou.

Než sa do toho pustíme, medzi niektoré opatrenia patrí aj miešanie organických postrekov. Pri všetkých sprejoch dôrazne odporúčame najskôr postriekať malú časť rastliny a nechať ju niekoľko dní ponechať. Ak je všetko v poriadku a rastlina nebola negatívne ovplyvnená, postriekajte zvyšok rastliny. Začnite s bežným mydlom a vodou.

Ide o prirodzenú baktériu, ktorá existuje vo vašej pôde. Má v sebe proteín, ktorý je pre mäkkých škodcov, ako sú húsenice, vysoko toxický. To ochromí ich tráviaci systém a prinúti ich prestať jesť. Je toxický pre húsenice, ale pre ľudí, dobrý hmyz a zvieratá je úplne bezpečný. Silnú zmes môžete pripraviť nielen na večeru, ale aj proti škodcom.

Zmes 1 polievkovej lyžice sušených vločiek červenej papriky s 1 celou nasekanou cibuľou, 1 čajovou lyžičkou mydla a 1 galónom vody treba dobre premiešať. Nechajte zmes pôsobiť 24 hodín, aby sa obsah skutočne spojil. Potom môžete naplniť fľašu s rozprašovačom a pustiť sa do všetkých hladných húseníc. Môžete si pripraviť podobnú zmes, ktorou je chilli sprej, aby ste ich odvrátili.

Zmes premiešajte a nechajte niekoľko minút vychladnúť. Ocot prirodzene odradí mnohých škodcov, húsenice nevynímajúc. Postačí vám zmes 4 litrov vody s 2 polievkovými lyžicami octu. Nastriekajte ho na postihnuté rastliny a húsenice sa tým vyhnú. Neemový olej pôsobí ako prírodný pesticíd na odpudzovanie húseníc a podobných paradajkových červov, ako je červec rohatý. Táto metóda by sa mala používať v malých množstvách, pretože sa môžu ukázať ako škodlivé aj pre prospešné chyby. Aby ste to dosiahli, rozrieďte veľmi malé množstvo neemového oleja, nie viac ako 2 unce, do galónu vody.

Dobre premiešajte a naneste na postihnuté v neskorých popoludňajších hodinách. Ďalšou možnosťou je priviesť do zmesi, obrazne povedané, prirodzeného predátora. Vtáky žerú húsenice, takže v blízkosti postihnutých rastlín môžete umiestniť kŕmidlo alebo búdku pre vtáky a nechať vtáky prirodzene znížiť vašu populáciu húseníc. Do svojej záhrady môžete zaviesť aj kurčatá. Budú sa túlať a zožerú za vás všetky húsenice. Rovnako ako môžete predstaviť vtáky ako prirodzených predátorov, môžete predstaviť nové rastliny, ktoré prirodzene odpudzujú húsenice.

Patria sem šalvia, palina, mäta pieporná a levanduľa. To všetko silne odpudí húsenice. Samozrejme, môžete využiť aj príjemnú vôňu rastlín a niektoré môžete použiť aj pri varení.

Môžete si zabaliť svoje kmene do vrecoviny a húsenice to povzbudí, aby počas horúčav zaliezli pod vrecovinu do tieňa. Toto je v skutočnosti pasca, pretože účelom je poskytnúť veľkému infestácii húseníc miesto, kde sa schovať, keď je horúco, a keď sú skryté, môžete ich presunúť alebo ich zabiť ručne. Nakoniec môžete svoje rastliny prikryť tenkým pletivom, aby ste zabránili húseniciam dostať sa na ne alebo, čo je dôležitejšie, zastaviť motýle, ktoré kladú vajíčka na vaše rastliny.

To bráni plošticiam v priamom kontakte, žraní alebo následne kladení vajíčok, ktoré plodia ďalšie húsenice. Aj keď tieto organické opatrenia pomôžu odstrániť húsenice, je vo vašom najlepšom záujme, aby ste ich udržali vonku.

Vitajte na mojej stránke, volám sa John a mám to šťastie pracovať v záhradníckych škôlkach už viac ako 15 rokov v Spojenom kráľovstve. Teraz pracujem na plný úväzok na tejto webovej stránke, kde kontrolujem tie najlepšie záhradnícke produkty a nástroje a píšem spoľahlivé záhradnícke príručky. Za touto stránkou je skutočná skutočná osoba, ktorá pracovala a má skúsenosti s typmi produktov, ktoré kontrolujeme, ako aj dlhoročné znalosti o témach, ktoré pokrývame zo skutočných skúseností.

Môžete ma kontaktovať na adrese john pyracantha. Uložte moje meno, e-mail a webovú stránku v tomto prehliadači, aby ste mohli nabudúce komentovať. Všeobecné záhradnícke témy 10 ekologických spôsobov, ako zastaviť húsenice, ktoré požierajú vaše rastliny John Moore. Posledná aktualizácia 6. septembra, Naša stránka je podporovaná čítačkou, čo znamená, že môžeme zarobiť malú províziu od Amazonu a iných pridružených spoločností, keď si kúpite prostredníctvom odkazov na našej stránke. Alebo vylúhujte čerstvými bylinkami a vytvorte ochutený ocot.

Pri akejkoľvek príležitosti bude náš Fresh White vínny ocot dokonalý. Žiadne aditíva, chemikálie alebo iné hnusné látky, len čistý neem panenský olej. Bohaté na esenciálne mastné kyseliny a vitamín E, silný antioxidant. V kombinácii s inými nosnými olejmi a esenciálnymi olejmi je Neem Virgin Oil ideálny na výrobu vlastných prípravkov starostlivosti o pleť.

Vhodné pre všetky typy pleti, aj keď obzvlášť dobré pre suchú, zapálenú a zrelú pleť. Mäkká sieť na ochranu proti motýľom Sieťka do záhrady proti hmyzu 4 m x 10 m - viac Chráňte svoje plodiny pred holubmi, inými vtákmi a motýľmi 5 mm x 7 mm čierne pletené pletivo Ideálne tiež na ochranu jazierok pred úlomkami a volavičkami. používa sa na zakrytie rámov, klietok alebo zvonov Ak pestujete plodiny, ktoré potrebujú opelenie, odstráňte túto sieť počas kvitnutia.

John Moore Vitajte na mojej stránke, volám sa John a mám to šťastie pracovať v záhradníckych škôlkach už viac ako 15 rokov v Spojenom kráľovstve.

Nasledujúci príspevok Ako zabrániť slimákom, aby zamorili vašu záhradu 7 minút čítania. Napíšte komentár Zrušiť odpoveď. Odoslať Zadajte vyššie a stlačením klávesu Enter vyhľadajte. Na zrušenie stlačte Esc.


Prirodzená likvidácia červa kapustového

Domov British Broadcasting Corporation. Choroby a škodcovia. Žltnúce a často znetvorené listy, ktoré sú spôsobené molicami, ktoré sa živia rastlinnými bunkami. Whitefly pri kŕmení vylučujú lepkavé usadeniny medovice, ktoré padajú na okolité lístie. To spôsobí, že sa na listoch vyvinie tmavá sadzovitá pleseň. Poznámka: Pred aplikáciou chemického ošetrenia je dôležité prečítať si pokyny výrobcu na použitie a súvisiace bezpečnostné údaje.

Zistite, či ich prítomnosť vašej záhrade pomôže alebo uškodí. Ak vaše rastliny požierajú nechcené larvy, dajú sa jednoducho ovládať.

Je listožravý hmyz dôvodom, prečo vaša záhrada nerastie? Vrátiť útok!

Ovládanie molíc vo vašej záhrade. Kožu od vošiek si možno ľahko pomýliť s molicou, ale molica sa pri vyrušení rýchlo rozochveje a odletí. Ich rýchly letový vzor spojený so skutočnosťou, že sa skrývajú na spodnej strane listov, sťažujú ich ovládanie. Biele muchy sú tiež hojné, pretože ich počet sa zvyšuje z dvoch na štyri, zo štyroch sa stane osem, z ôsmich sa stane 16 atď. Počas najteplejšej časti leta môžu molice dozrieť z vajíčka do dospelého jedinca, ktorý je pripravený naklásť ďalšie vajíčka už za 16 dní. Biele muchy môžu spôsobiť dva druhy poškodenia rastliny. Biele muchy môžu vážne poraniť rastliny tým, že z nich cicajú šťavu, čo spôsobuje, že listy žltnú, scvrkávajú sa a predčasne opadávajú. Ak je počet molíc na list dostatočne veľký, môže to viesť k smrti rastliny.

Sprievodca škodcami v zeleninovej záhrade: Identifikácia a organické kontroly

Prispieť. Záhrady sú cenným biotopom pre mory, ktoré sú často zanedbávané alebo ignorované v prospech svojich bratrancov motýľov, keď zvažujeme, ktorý hmyz chceme povzbudiť do našich záhrad. Avšak s približne 2 druhmi v Británii sú mory mimoriadne dôležité, rozmanité a zaujímavé. Priemerná záhrada bude domovom stoviek rôznych druhov molí. Niektoré sú ľahko rozpoznateľné, ako napríklad molica sírová, perleť, plameniak, žltochvost, rubínový tiger a krvná žila.

Vlajúce medzi kvetmi a hustým lístím, mole fyzicky nepoškodzujú listy ako dospelí.

Škodcovia, problémy a choroby

Pesticídy vo všeobecnosti nie sú potrebné. Ak však iné možnosti nie sú účinné alebo praktické, môžete zvážiť aplikáciu produktu. Je ľahšie liečiť malé húsenice ako veľké. Pred závažnou defoliáciou ošetrite hlísty paradajok. Všetky práva vyhradené.

Prečo sú motýle prospešné pre životné prostredie

Ak je vám blokované čítanie obsahu Exclusive Subscriber, najprv potvrďte, že ste prihlásení pomocou účtu, s ktorým ste sa prihlásili na odber. Ak problémy pretrvávajú, popíšte problém nižšie a my vám radi pomôžeme. Otázka: Môj sused a ja máme obidvaja napadnutie bielymi molami, širokými asi palec. Zdá sa, že zožerú všetko. Zatiaľ čo sa snažím udržiavať záhradu bez pesticídov, túto sezónu sa musím uchýliť k bežnému insekticídu.

Keď som si pripravil vidličku na zjedenie domáceho šalátu s jedlými kvetmi, objavilo sa niekoľko vošiek. Menej sa obávam ich jedenia ako ja.

Nahláste problém s digitálnym predplatným

Dokonca aj v tých horúcich letných dňoch, keď ani vŕzganie brániacich dverí nedokáže rozprúdiť vánok, sa na dvore odohráva cirkus. Hmyz sa stretáva, pári a požiera jeden druhého na svojom vlastnom dvore v Bugville. Teraz predtým, ako poviete „Ewww, chrobáky“, zvážte, že tento hmyz pomáha udržiavať váš dvor zdravý bez toxických insekticídov.

Prečítajte si viac o tejto téme. Húsenice, larvy motýľov a molí, poškodzujú rastliny žuvaním listov, kvetov, výhonkov, plodov a niekedy aj iných častí rastliny. Húsenice skryté vo zvinutých listoch alebo medzi listami môže byť ťažké vidieť alebo zvládnuť. Ručný zber a prirodzení nepriatelia často poskytujú dostatočnú kontrolu. Armáda repná je častým škodcom na zelenine a kvetoch. Žltý pruhovaný je podobný, ale tmavý so žltými a oranžovými pruhmi.

Pomoc pri hľadaní záhradníctva. Húsenice sú larvy molí a motýľov a rovnako ako ich okrídlené metamorfózy majú všetky tvary a veľkosti.

Našťastie existujú prirodzené spôsoby, ako zabiť množstvo rôznych hmyzích škodcov, ktorí túto zeleň sužujú. Ale uvedomujem si, že toto je len časť záhradkárčenia. Odkazujeme na predajcov, aby sme vám pomohli nájsť relevantné produkty. Ak si kúpite z jedného z našich odkazov, môžeme získať províziu. Vošky sú čeľaďou drobného hmyzu s mäkkým telom a sacími ústrojenstvami. Na rastlinách kelu sa často objavujú veľké skupiny vošiek, ktoré spôsobujú rozmazaný alebo škvrnitý vzhľad. Samotné ploštice vysávajú šťavu z rastliny, čo môže viesť k zmene farby listov.

Existuje 31 rádov hmyzu, ale z týchto iba 11 rádov obsahuje ekonomicky dôležitých škodcov stromov, kríkov, záhradných rastlín, trávnikov, zeleninových plodín, dreva a vlákniny. Väčšina škôd spôsobených hmyzom na záhradných rastlinách, ktoré trápia údržbárov záhrad a záhradných dizajnérov, sa sústreďuje len do siedmich objednávok. Znalosť hmyzích škodcov záhradných trvaliek a letničiek a súvisiaceho užitočného hmyzu môže byť dôležitá pre dizajnérov ekologickej krajiny, pretože tieto znalosti môžu ovplyvniť dostupnosť opeľovania záhradnými rastlinami, výber a umiestnenie rastlín a ďalšie úvahy súvisiace s ekologickým dizajnom s nízkymi nárokmi na údržbu.


Pozri si video: Apro záhradné centrum., záhrady-závlahy-jazierka