Ako sa starať o rastlinu tillandsia

Ako sa starať o rastlinu tillandsia

Ako sa starať o rastlinu tillandsia

Chcete pestovať tilandsie vo vašej záhrade, obývačke alebo na balkóne? Naučte sa pestovať a starať sa o jednu z najobľúbenejších izbových rastlín. Tilandsie sú obľúbené do interiéru aj exteriéru.

Čo potrebujem na pestovanie tillandsie?

Budete musieť poskytnúť pôdu, slnečné svetlo, vodu a starostlivosť. Pre interiér budete chcieť čisté alebo filtrované vnútorné svetlo. V rámci starostlivosti o rastliny ich môžete pravidelne rosiť vodou, najmä na začiatku.

Akú veľkosť rastliny tillandsia by som mal dostať?

Kúpte si rastlinu, ktorá vyhovuje vašim potrebám na priestor, vyzerá dobre a zapadá do vášho rozpočtu. Veľkosť rastliny môže byť buď malá rastlina v kvetináči alebo strom podobný kríku. Najlepšie je nechať ho malý, ak ho plánujete preniesť dovnútra len kvôli údržbe.

Mám sadiť tilandsie na priame slnko?

Vaša rastlina bude najšťastnejšia na priamom slnečnom svetle, takže ak sa na vaše okno nedostane priame slnečné svetlo, potom by bolo najlepšie vysadiť ju na nepriame svetlo, napríklad na okno orientované na juh. Rastliny majú rady slabé svetlo, takže na rast môžu spotrebovať menej energie.

Koľko by som mal zalievať svoju tillandsiu?

Tilandsiu by ste mali zalievať, keď je pôda suchá, buď ráno alebo neskoro popoludní. Dobrým pravidlom je použiť približne 1/3 množstva vody, ktoré rastlina dostala, keď sa narodila. Urobte to aspoň týždeň, kým korene začnú rásť.

Keď korene začnú rásť a rozvíjať sa, mali by ste svoje rastliny pravidelne zalievať. Aby ste ju nepremočili, môžete použiť rozprašovač s vodou. Prehnané zalievanie vašu rastlinu zabije, takže ak máte pocit, že potrebuje viac vody, skontrolujte pôdu, zaobstarajte si dobrú fľašu s rozprašovačom a mierne ju zalejte.

Mám oplodniť svoju tillandsiu?

Keď hnojíte svoje rastliny, chcete použiť hnojenie, ktoré obsahuje mikroživiny. Vaša rastlina tak bude vyzerať zdravšie.

Aký je najlepší typ pôdy na pestovanie mojej tillandsie?

Tillandsiám sa najlepšie darí v pôde bohatej na humus. Najlepšiu pôdu získate v miestnom záhradnom centre.

Je lepšie ich pestovať vo vnútri alebo vonku?

Tillandsii sa darí v interiéri aj exteriéri, takže je len na vás, ako sa rozhodnete.

Čo by som ešte mal vedieť o mojej tillandzii?

Môžete ľahko nájsť miestne odborné rastliny, ako je Tillandsia

Ak uvažujete o získaní rastliny Tillandsia, ale nie ste si istí, čo to je alebo ako sa o ne starať, možno budete potrebovať radu. Tillandsia je obľúbená izbová rastlina, ktorú ľudia milujú na vnútorné aj vonkajšie použitie. Existuje mnoho druhov Tillandsie, z ktorých každý má svoje vlastné jedinečné vlastnosti a rastúce preferencie.

Pestovanie tilandsie v interiéri:

Ľudia milujú Tillandsiu pre ich schopnosť prosperovať v širokej škále vnútorných prostredí. Ale pestovanie Tillandsie vo vnútornom prostredí znamená, že musíte pochopiť, ako budú rastliny rásť a čo môžete očakávať z hľadiska starostlivosti.

Rastliny Tillandsie sú spokojné s vnútorným prostredím, ktoré je udržiavané relatívne chladnejšie ako vonkajšie prostredie. Ak teda chcete pestovať Tillandsiu v interiéri, vyberte si prostredie, ktoré má stálu teplotu okolo 75-85 stupňov. Nepotrebujete skleník ani plné slnko, aby ste to udržali v interiéri šťastné.

Výber svetla pre váš interiér Tillandsia je záležitosťou preferencií a niekedy môže byť faktorom veľkosť. S nejakými Tillands


Pozri si video: Ako sa starať o orchideu Phalaenopsis - Donáška kvetov - Galéria Kvetín