Ovocný strom protiplesňové leto

Ovocný strom protiplesňové letoWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Od škôlky až k Vám domov - najširšia ponuka byliniek, paradajok, chilli, zeleniny, šalátových zväzkov, kvetov a domorodcov. Posielame po celom Novom Zélande. Vianočný plán Všetky internetové objednávky sa postaráme o naše objednávky, zaradíme ich do frontu na spracovanie a pripravíme na odoslanie 10. januára 'Krútenie listov Taphrina deformans je bežné plesňové ochorenie, ktoré postihuje stromy broskyne, nektárinky, broskyne, broskyne atď. Spôsobuje, že listy a niekedy aj plody infikovaného stromu sú zvlnené, skrútené a oveľa hrubšie ako normálne. Odborníčka na ovocné stromy Sarah Frater z Edible Garden Ltd hovorí, že spóry húb sa prezimujú v rôznych častiach stromu, ale hlavne v púčikoch.

Obsah:
  • Návod na postrek ovocných stromov
  • Broskyňa, marhuľa a nektárinka
  • Choroba dier na čerešňových listoch
  • Postrek ovocných stromov
  • Starostlivosť o ovocné stromy: Kontrola organických chorôb
  • Ako sa vysporiadať so škodcami
  • Kooperatívne rozšírenie: Stromové plody
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Štepenie ovocných stromov v lete

Návod na postrek ovocných stromov

Každé leto dostávame množstvo telefonátov o dierach v listoch okrasných čerešní a iných príbuzných ovocných stromov.

Vo všeobecnosti, keď premýšľate o dierach v listoch stromu, automaticky predpokladáte, že ich spôsobil nejaký žuvací hmyz, ako je chrobák alebo húsenica.

Toto je jedna z najčastejších chorôb okrasných kvitnúcich čerešní a dokonca aj jedlých odrôd čerešní. Toto ochorenie postihuje aj príbuzné krajinné kríky, ako je čerešňa vavrínová. Predpokladá sa, že za presnú príčinu zápalu škvŕn je kombinácia baktérie a huby, ktorá napáda broskyne, slivky, čerešne, marhule a nektárinky, ktoré spolu úzko súvisia.

Táto choroba sa doslova javí, ako keby niekto strieľal brokovnicou na listy vášho stromu, čím sa vytvoril náhodný vzor malých výstrelov. Dobrou správou je, že táto choroba nie je smrteľná pre čerešne ani iné stromy. To však spôsobuje, že strom vyzerá zle a niekedy môže spôsobiť, že niektoré listy v polovici leta opadnú. Toto predčasné opadávanie listov môže byť stresujúce, ale stromy, ktoré sú inak zdravé, ho znášajú celkom dobre.

Niektoré roky budú horšie ako iné, v závislosti od počasia. Toto ochorenie uprednostňuje teplé, vlhké jarné počasie, ktoré je v Gruzínsku bežné.

Zdá sa, že tento rok je jedným z tých skutočne zlých rokov, kedy počasie spôsobilo, že ochorenie bolo ešte vážnejšie. Čistenie a odstraňovanie odumretých listov môže pomôcť prerušiť cyklus tohto ochorenia z jedného roka na druhý.

Ostražité odstraňovanie listov nemusí úplne odstrániť chorobu, ale určite môže pomôcť znížiť jej závažnosť v budúcom roku. Na konci dňa si pamätajte, že tieto drobné dierky sú, pokiaľ ide o strom, menší problém.

V tomto bode sezóny sú už škody urobené a diery zostanú, kým na jeseň neopadnú listy. Preto postrek v polovici leta neprináša stromu žiadny úžitok a nevylieči listy, ktoré sú už poškodené. Kľúčom je začať s postrekmi hneď, ako na jar vyrastú nové listy, a pokračovať v postrekovaní v denných intervaloch, kým sa listy úplne neroztiahnu. Mladé jemné listy na začiatku jari sú najzraniteľnejšie.

Preto je vaším cieľom chrániť tieto mladé listy fungicídom, kým nebudú mať šancu dozrieť a lepšie znášať chorobu. Postriekajte listy fungicídom, ako je Mancozeb, Kocide, Nu-Cop alebo inými podobnými prípravkami obsahujúcimi meď v účinnej látke.

Majte na pamäti, že tieto fungicídy fungujú len asi týždeň a budú musieť byť znovu aplikované na novovzniknuté listy v pravidelných intervaloch, aby boli čo najúčinnejšie. Mladé stromy alebo exempláre stromov vo vašej krajine však môžu stáť za extra námahu na kontrolu vzhľadu výstrelov.

Nezabudnite si prečítať a dodržiavať všetky označené aplikačné dávky a bezpečnostné opatrenia pri používaní akýchkoľvek pesticídov. Ministerstvo poľnohospodárstva a okres Bartow. Ďalšie informácie a bezplatné publikácie o farmách, trávnikoch alebo záhradách nájdete na našej miestnej webovej stránke www. Hľadať Hľadať. Príznaky diery na kvitnúcej čerešni. Symptómy diery na Cherry-laurel. Ďalšie: Problémy s trávnikmi.


Broskyňa, marhuľa a nektárinka

Preskočiť na obsah Ontário. Preskúmajte vládu. Chrasta jabĺk, spôsobená hubou Venturia inaequalis, je vážna hubová choroba jabĺk v Ontáriu, ktorá infikuje listy, kvety a plody. Silne infikované stromy odlistujú a infikované ovocie nie je predajné. Chrastavitosť jabĺk napáda aj kvitnúce jablone kraba, jaseň a tŕň. Infekcia a následný rozvoj lézií sa vyskytujú na oboch stranách listov, zvyčajne sa najprv vyvinú na spodnej strane. Mladé lézie na listoch sú zamatovo hnedé až olivovozelené s nevýraznými okrajmi a často sú viditeľné až po opadaní okvetných lístkov.

vývoj fungicídneho postrekového programu pre ovocné stromy v roku Registrovaný na použitie na jablkách na kontrolu chrastavitosti a letných chorôb. Dobré širokospektrálne.

Choroba dier na čerešňových listoch

Príliš veľa zrážok, ako je množstvo, ktoré pestovatelia dostali, môže spôsobiť, že fungicídy zmyjú plodiny z niekoľkých dôvodov. Zatiaľ čo nízke teploty mohli do určitej miery spomaliť vývoj húb, vlhké podmienky sú veľmi priaznivé pre rozvoj chorôb. Opakované alebo nepretržité zvlhčovanie infikovaných tkanív počas niekoľkých dní pomôže produkcii spór, pretože umožňuje dôkladné zvlhčenie infikovaných palíc alebo iných prezimujúcich častí rastlín a podporuje uvoľňovanie spór. Navyše dažde napomáhajú striekaniu dažďa – rozptýleným patogénom pri striekaní spór na náchylné rastlinné tkanivá. Okrem toho predĺžené obdobia vlhkosti 12 až 48 hodín poskytujú dostatok vlhkosti na klíčenie spór a infekciu rastlinných tkanív. Choroby malých ovocných plodín, ktoré sú podporované vlhkým počasím, zahŕňajú choroby Phomopsis a Botrytis; čierna hniloba, peronospóra a antraknóza hrozna; choroby trstiny a listov malín; listové škvrny a ovocné hniloby v jahodách; a hrdze v malinách a čučoriedkach. Zatiaľ čo múčnatka uprednostňuje teplé a suché podmienky, na jar a začiatkom leta potrebuje zrážky, aby sa uvoľnili askospóry z prezimovaných kleistotécií.

Postrek ovocných stromov

Vyskúšajte tieto jednoduché domáce fungicídne spreje pre váš záhradný sad. Tieto spreje môžu byť vyrobené z ingrediencií, ktoré máte vo svojom dome, a našľahané za okamih! Tento príspevok obsahuje pridružené odkazy. Prírodný fungicíd je vyrobený z organických alebo prírodných zložiek namiesto drsných alebo nebezpečných chemikálií, ktoré môžu byť škodlivé pre vás, vaše zvieratá alebo voľne žijúce zvieratá vo vašom okolí.

Prispieť. Jablká sú nenáročné na pestovanie, sú produktívne a existujú kultivary, tvary a veľkosti pre každú záhradu.

Starostlivosť o ovocné stromy: Kontrola organických chorôb

Monilinia sp sporulujúce na mumifikovanom ovocí, ktoré zostalo z minulého roka, infikujú nové čerešňové kvety, čo vedie k plesni. Na tomto infikovanom kvete je možné vidieť sporuláciu. Zdá sa, že huba sa šíri aj na ďalší okvetný lístok. Príčina Huby Monilinia fructicola a M. Fungi prežívajú rok čo rok na infikovaných vetvičkách, konároch, starých častiach kvetov alebo mumifikovanom ovocí. Na ovocí, ktoré padá na zem, sa môže vytvoriť malé hubovité apotécium.

Ako sa vysporiadať so škodcami

Rakovina, vytekajúca miazga, chrasta na ovocí, hniloba ovocia, škvrny na listoch alebo kučeravosť listov, to všetko sú znaky toho, že baktérie alebo huby ovládajú hniezdisko vo vašom sade. Dnes sa chcem pozrieť na tri spôsoby, ako zvládnuť tieto infekcie:. Vybudovanie robustného systému trvá pekných pár rokov, takže kým sa tam dostanete záhradná Nirvana, ktorú nazývam, ocot alebo fungicídy sú užitočným nástrojom. Jablčný ocot môže byť zázračnou guľkou, ktorú hľadáme. Postrekujem večer alebo po daždi – niektorí hovoria alebo skoro ráno – iní. Fungicídy sú silné lieky. Sú neselektívne, čo znamená, že zničia všetko - zlé aj dobré antibiotiká. Do bodu, keď je vaša armáda dobrého chlapa príliš silná na to, aby sa uchytili patogény.

Čierna hniloba a iné „letné hniloby“ jabĺk. Prezimujú hubové patogény, ktoré podnecujú čiernu hnilobu, horkú hnilobu a bielu hnilobu na jablkách.

Kooperatívne rozšírenie: Stromové plody

A: Starostlivosť o ovocné stromy je celoročná práca, ktorá zahŕňa rez, hnojenie, odstraňovanie chorých plodov a postrek v rôznych obdobiach roka. Pre každú z týchto úloh je rozhodujúce načasovanie. Počas aktívneho rastu stromy absorbujú a využívajú živiny z hnojív.

SÚVISIACE VIDEO: Rozvrhy postrekov organických ovocných stromov a sprievodca postrekom jabloní

Je možné mať úspešný ekologický sad ovocných stromov. Prečítajte si o niektorých najbežnejších problémoch s hubami a o tom, ako praktizovať kontrolu organických chorôb. V prvom rade vždy vysádzajte kvalitný a zdravý materský kôš. Tieto stromy sú tiež prirodzene odolné voči chorobám, čo je ďalšia vlastnosť, ktorú treba hľadať v organickom strome. Čím je strom odolnejší voči chorobám, tým menej sa musíte starať o jeho liečenie.

Mali sme množstvo otázok o tom, ako sa starať o ovocné stromy.

Trvalo produkovať vysokokvalitné broskyne alebo slivky si vyžaduje odhodlaného záhradníka. Tieto ovocné plodiny sú obzvlášť náročné, pokiaľ ide o ochranu proti škodcom, pretože broskyne a slivky sú napádané mnohými hmyzmi a chorobami, ktoré je potrebné kontrolovať, aby bola úroda úspešná. Táto publikácia poskytuje informácie o tom, ako identifikovať škodcov a kedy ich liečiť. Zahŕňa aj odporúčaný rozvrh postrekov na ošetrenie chorôb a hmyzu na základe štádia vývoja plodín. Táto publikácia bola vyvinutá špeciálne pre malé domáce sady. Tu uvedené odporúčania pre insekticídy a fungicídy sú založené na výrobkoch bez obmedzenia použitia, ktoré sú ľahko dostupné v miestnych trávnikových a záhradných centrách a predávajú sa vo veľkostiach nádob vhodných pre malé sady.

Veľké množstvo chorôb sa vyskytuje na severovýchode v dôsledku častých zrážok, ktoré podporujú ich šírenie a rozvoj. Najúčinnejšou metódou prevencie je pestovanie odrôd, ktoré majú rezistenciu. Ak to nie je možné, udržiavanie čistého sadu odstránením chorých častí rastlín môže spomaliť šírenie. V mnohých prípadoch stromy tolerujú mierne prípady chorôb bez poškodenia.


Pozri si video: Rez slivkovin