Ovocné stromy vo vode

Ovocné stromy vo vodeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Holé koreňové stromy a rastliny je možné vysádzať kedykoľvek počas vegetačného pokoja, zvyčajne od polovice novembra do polovice marca. Holé koreňové stromy a rastliny by ste mali vysadiť na ich trvalé miesto čo najskôr po ich obdržaní. Aj keď je vždy najlepšie zasadiť stromy čo najskôr, niekedy je lepšie, ak nie sú vhodné podmienky, počkať dlhšie a zasadiť, keď sa podmienky zlepšia. V každom prípade by ste mali vždy zasadiť pred začiatkom jarného rastu.

Obsah:
  • Polievanie ovocných stromov
  • 7 tipov, ako sa starať o ovocné stromy počas sucha
  • Koľko vody stačí?
  • Pokyny na výsadbu ovocných stromov
  • Pestovanie ovocných stromov: prvé 3 roky
  • Ako pestovať ovocné stromy
  • Polievanie vašich ovocných stromov
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Poznámky zo skleníka: Rezy ovocných stromov zakoreňovania

Polievanie ovocných stromov

Kancelárie Clemson Extension Office budú 3. decembra zatvorené. Tešíme sa na vás v novom roku! Viac informácií ". Voda je životne dôležitým zdrojom pre rast, produktivitu a prežitie broskyňových stromov. Príliš veľa záplav alebo príliš malé sucho môže byť smrteľné. Typ a profil pôdy, manažment poschodia sadov a topografia lokality môžu dramaticky ovplyvniť dostupnosť pôdnej vody pre koreňový systém stromov. Rozhodujúce je ročné obdobie, v ktorom sa voda dodáva. Keďže ovocinár nemôže zmeniť to, čo poskytujú dažde, zostáva mu výzva, ako zvládnuť potrebu stromu prostredníctvom doplnkového zavlažovania.

To závisí od zdroja vody, ktorý sa má čerpať z i. Prichádzajú na myseľ niektoré dôležité úvahy. Koľko vody je potrebné? Kedy sa má aplikovať? Je potrebné doplnkové zavlažovanie a je to nákladovo efektívne? Existujú nejaké rozdiely v zavlažovaní stromov pestovaných v južných veršoch severnej U.

Ako by sa malo zaobchádzať so stromami rôzneho veku? Je zrejmé, že doplnkové zavlažovanie broskýň pestovaných v suchom podnebí je nevyhnutné. Avšak, aké dôležité je doplnkové zavlažovanie pre stromy pestované vo vlhkom podnebí, tj. Odpoveď závisí od množstva prijatých zrážok a požiadaviek na využívanie vody zo stromov počas sezóny.

Odhaduje sa, že dospelý broskyňový strom s plnou úrodou môže využiť až 45 galónov vody denne počas obdobia vrcholnej spotreby vody v lete. Toto je obrovské množstvo vody! Ak sa rozhodne, že je potrebné doplnkové zavlažovanie, je potrebné rozhodnúť o type dodávky. Možné sú rôzne systémy, pričom mikrosprinklery pod stromom možno poskytujú najväčšiu efektivitu využitia vody.

Pestovateľovi bez sofistikovaných monitorovacích nástrojov môžu doplnkové rozhodnutia o zavlažovaní pomôcť udržiavaním presných záznamov o zrážkach, vizuálnym monitorovaním sily stromov a rastu plodov a meraním obsahu pôdnej vlhkosti, napr.

Pre pestovateľov využívajúcich internet sú teraz k dispozícii rôzne zdroje, ako napríklad nový systém plánovania zavlažovania broskýň, ktorý je súčasťou siete automatizovaného monitorovania životného prostredia v Gruzínsku. Pre sofistikovanejších pestovateľov je k dispozícii elektronické monitorovanie dažďových zrážok, vyparovania z panvice, obsahu pôdnej vlhkosti, spotreby vody zo stromov atď. Pre každého ovocinára je intuitívne, že potreba vody v stromoch sa počas vegetačného obdobia mení. Pred vypuknutím pukov na jar je spotreba vody zo stromov zanedbateľná.

V období kvitnutia a vývoja koruny sa spotreba vody podstatne zvyšuje. Akonáhle je koruna založená, ako ovocie pokračuje v raste a zvyšuje sa tepelná záťaž stromu, je potrebné viac vody na transpiračné chladenie a expanziu buniek vo vyvíjajúcich sa plodoch.

K maximálnej spotrebe vody dochádza počas fázy „konečného napučiavania“ v posledných približne dvoch týždňoch pred zberom. Mnoho pestovateľov vo vlhkom podnebí uprednostňuje doplnkové zavlažovanie v tomto čase, aby zvýšili veľkosť ovocia a výnos.

Po zbere ovocia by stromy mali naďalej dostávať zrážky alebo doplnkové zavlažovanie, aby sa zachovala zdravá koruna až do jesene, aby sa v strome uložili dostatočné zásoby sacharidov na rast nasledujúcu jar.

Pre stromy rastúce v severnom U. Mnohí pestovatelia sa pýtajú, či je zavlažovanie mladých, neplodiacich stromov potrebné alebo prospešné. V dlhodobom výskumnom projekte na Clemson University sme zistili, že poskytovanie doplnkového zavlažovania stromom od roku výsadby viedlo k podstatným rozdielom v raste stromov počas prvých dvoch rokov v porovnaní so stromami, ktoré dostávali iba prirodzené zrážky. Dodatočne zavlažované stromy boli väčšie, mali väčšiu korunu a do tretieho roku mohli podporovať viac ovocia.

To viedlo k vyšším výnosom v prvých produkčných rokoch sadu. Ak doplnkové zavlažovanie nie je možné, letné prerezávanie je životaschopnou kultúrnou praxou, ktorá zníži spotrebu vody stromov, zlepší veľkosť plodov a zvýši červené sfarbenie kože.

Najlepšie sa to dosiahne odstránením silných, vzpriamených výhonkov bez úrody v aktuálnej sezóne týždne pred zberom. Tento stĺpček od Dr. Desmonda R. Menu Audiences Clemson. Rozšírenie akademického výskumu o darcovstve. Význam vody Voda je životne dôležitým zdrojom pre rast, produktivitu a prežitie broskýň. Monitoring je dôležitý Odhaduje sa, že dospelý broskyňový strom s plnou úrodou dokáže spotrebovať až 45 galónov vody denne počas obdobia vrcholnej spotreby vody v lete.

Dlhodobé plánovanie Po zbere ovocia by stromy mali naďalej dostávať zrážky alebo doplnkové zavlažovanie, aby sa zachovala zdravá koruna až do jesene, aby sa v strome uložili dostatočné zásoby uhľohydrátov pre rast nasledujúcu jar.


7 tipov, ako sa starať o ovocné stromy počas sucha

Kancelárie Clemson Extension Office budú 3. decembra zatvorené. Tešíme sa na vás v novom roku! Viac informácií ". Voda je životne dôležitým zdrojom pre rast, produktivitu a prežitie broskyňových stromov. Príliš veľa záplav alebo príliš malé sucho môže byť smrteľné. Typ a profil pôdy, manažment poschodia sadov a topografia lokality môžu dramaticky ovplyvniť dostupnosť pôdnej vody pre koreňový systém stromov. Rozhodujúce je ročné obdobie, v ktorom sa voda dodáva.

Postavte okolo rastliny zálievku dostatočne vysokú, aby udržala 3" až 4" vody. Umývadlo urobte aspoň tak široké, ako je vykopaná diera. Ihneď zalejte.

Koľko vody stačí?

Holokorenné ovocné stromy sú vo všeobecnosti lacnejšie na nákup ako stromy v črepníkoch a čas na ich nákup a výsadbu je od novembra do marca. Pri ich výsadbe je dôležitá dobrá príprava pôdy, najmä ak chcete, aby vám váš strom poskytoval roky radosti. Na pestovanie rôznych druhov ovocia na malom priestore zvážte rodinný ovocný strom, ktorý pozostáva z dvoch až troch ovocných odrôd naštepených na jeden strom. Začnite svoj strom čo najlepšie pomocou nášho podrobného sprievodcu výsadbou nižšie. Okamžite zasaďte strom. Pridajte kompost na základňu jamy a rozdeľte ho vidličkou a tiež zmiešajte kompost s pôdou, ktorú ste odstránili, aby ste ho zlepšili. Pevne zatĺcte kolík do otvoru a umiestnite strom. Odrežte hornú časť kolíka tesne pod spodnými vetvami.

Pokyny na výsadbu ovocných stromov

Väčšina sadov v New Jersey je primárne napájaná dažďom a môže potrebovať dodatočné zavlažovanie počas dlhších období sucha. Pamätajte, že prispôsobenie veľkosti ovocia na ich plnú potenciálnu veľkosť a trhovú cenu si vyžaduje zavlažovanie ako doplnkový zdroj vody, keď sú zrážky nedostatočné. Pestovateľom, ktorí v súčasnosti nemajú zavlažovacie systémy, sa dôrazne odporúča, aby si nainštalovali odvádzací systém na podporu kvapkového alebo postrekovacieho zavlažovacieho systému. Použitie tenzometra je lacný a efektívny spôsob, ako zistiť, či váš sad potrebuje zavlažovanie počas kritických štádií rastu. Ovocné stromy vyžadujú dostatok vody na tvorbu štruktúry dreva, potenciálnu úrodnosť, veľkosť plodov a ochladzovanie koruny evapotranspiráciou počas teplých letných dní.

Davey používa súbory cookie, aby bol váš zážitok skvelý tým, že nám poskytuje analýzy, aby sme vám mohli ponúknuť ten najrelevantnejší obsah.

Pestovanie ovocných stromov: prvé 3 roky

Zdá sa, že JavaScript je vo vašom prehliadači zakázaný. Aby ste mohli využívať funkcie tejto webovej stránky, musíte mať vo svojom prehliadači povolený JavaScript. Keď je úroda a zima klope na dvere, pohrabte opadané lístie a vetvičky spod ovocných stromov. Nekompostujte ich. Na listoch opadaného ovocia prezimuje viac plesňových infekcií ako kdekoľvek inde.

Ako pestovať ovocné stromy

Priemerná mladá jabloň potrebuje veľa vody, aby vytvorila silné korene, listy a napokon aj plody. Spravidla mladé jablone potrebujú viac vody ako dospelé jablone, ktoré sa v oblastiach s častými zrážkami môžu spoliehať najmä na dažďovú vodu. Ako druhé pravidlo platí, že v oblastiach, kde nie sú časté zrážky, je prospešné zavlažovať jablone, najmä mladšie, približne raz týždenne od konca jari do jesene mája až októbra. Tretím všeobecným pravidlom je, že väčšina jabloní potrebuje takmer polovicu ročnej zásoby vody počas leta, júla a augusta. Toto sú však len orientačné pravidlá, ktoré by sa nemali dodržiavať bez vykonania vlastného výskumu. Každý odbor je iný a má iné potreby.

Ak sa v diere nezhromažďuje žiadna voda, potom je krajina veľmi priepustná a bude podporovať väčšinu druhov ovocných alebo orechových stromov, ktoré poskytujú všetky možné živiny.

Polievanie vašich ovocných stromov

Zdá sa, že JavaScript je vo vašom prehliadači zakázaný. Aby ste mohli využívať funkcie tejto webovej stránky, musíte mať vo svojom prehliadači povolený JavaScript. Uložiť na neskoršiu tlač.

SÚVISIACE VIDEO: Ako správne polievať ovocný strom – domáce skladisko

Pokiaľ ide o ovocné stromy, Larry Stein, Ph. Kľúčom je, aby stromy boli pri výsadbe úplne nečinné. Výsadba stromov na začiatku zimy im pomôže vytvoriť rast koreňov predtým, ako na jar prerušia dormanciu, povedal Stein. Tento počiatočný rast koreňov môže mať veľký rozdiel počas drsných letných podmienok.

Pestovanie ovocných stromov je neskutočne obohacujúce.

Zistite, ktorým rastlinám sa darí vo vašej zóne odolnosti s našou novou interaktívnou mapou! Možnosť nazbierať si ovocie priamo z vlastnej záhrady je luxus, o ktorý sa oplatí ísť. Možno však chcete zmiešať ovocné stromy s ľaliami alebo papraďami alebo mnohými inými záhradnými rastlinami, ktoré potrebujú značné množstvo vody, alebo možno žijete v oblasti, kde sú zrážky vyššie ako je priemer a potrebujete stromy, ktoré tolerovať tieto podmienky. Veľa vody však neznamená, že pôda zle odteká alebo že po niekoľkých hodinách zostanú kaluže. Prevzdušnenú sladkú vodu znášajú korene stromov ľahšie ako stojatú vodu. Jedným z najlepších ovocných stromov pre vlhkú pôdu je hruška, pretože znesie aj ťažkú, trochu premočenú pôdu.

Naše letá sú čoraz teplejšie a to môže byť náročné pre mladé ovocné stromy v meste, ktoré sa snažia založiť a rozšíriť svoje korene. Na vine je zvyčajne nedostatok vody a chudobná pôda. Stromy pestované v škôlke majú menšiu plochu koreňov ako strom pestovaný prirodzene zo semena v zemi.


Pozri si video: #21. Prvý deň vo vode. Bazén. svalovcheck