Rastliny hortenzie ako sa o ne starať

Rastliny hortenzie ako sa o ne staraťWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Panicle hortenzie - tiež známe ako peegee hortenzie, odolné hortenzie a Limelight hortenzie, sú najjednoduchšie na pestovanie a sú najviac prispôsobivé zo všetkých hortenzií. Kúpte si panikové hortenzie – objednajte si kríky online a nechajte si ich poslať priamo k vašim dverám. To znamená, že ich možno vysádzať všade od Manitoby po Mobile a v každej oblasti sa môžete v lete spoľahnúť na veľké, krásne kvety. Panicle hortenzie ponúkajú najlepšiu odolnosť voči chladu a teplu zo všetkých druhov hortenzií. Panicle hortenzie sú najodolnejšie voči slnku zo všetkých hortenzií a v chladnejších klimatických podmienkach, napríklad v zóne USDA, odporúčame aspoň štyri hodiny jasného slnka každý deň; šesť alebo viac je vhodnejšie, pretože podporuje najsilnejšie stonky a najviac kvetov.

Obsah:
  • Ako pestovať: hortenzie
  • 198-Hydrangea Care na neskorú zimu: Profesionálne tipy na prerezávanie a ďalšie, s Lorraine Ballato
  • Hortenzia: Apríl 2018 Izbová rastlina mesiaca
  • Záhradná rastlina súčasnosti: Hortenzia
  • Ako pestovať krovinaté hortenzie
  • Ako sa starať o rastlinu hortenzie v kvetináči
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Starostlivosť o hortenzie

Ako pestovať: hortenzie

Hortenzie sú obľúbené kvety, ktoré dodávajú záhrade farbu, textúru a živosť. Kvety sú ideálne na zber a sušenie a sú široko používané do kytíc alebo vlastné vo váze. Ako kvety hortenzie starnú, farba bledne a odhaľuje nádherné antické odtiene limetky, ruže a medi, ktoré sú krásnym prvkom vo vázach.

Hortenzie si so slnkom poradia, ale kvety zvyčajne nevydržia tak dlho a listy môžu v intenzívne horúcich oblastiach zhnednúť. Preto sa uprednostňuje tienisté alebo čiastočne slnečné miesto. Hortenzie sú mohutná, odolná rastlina a rýchlo sa udomácňujú. Najlepšie sa vysádzajú na jar a na jeseň a počas leta poskytujú ohromujúcu show. Rovnako ako stavba domu, dobrý základ je kľúčom k úspechu vo vašej záhrade. Čím lepšia je pôda, tým lepšie budú vaše hortenzie rásť. Hortenzie sa tešia z dobre spracovanej, úrodnej pôdy.

Ak začínate s existujúcim záhradným záhonom, zahrabte do pôdy organickú hmotu, ako sú ovčie pelety Tui a kompost Tui.

Rastliny pred a po výsadbe vždy dobre zalejte. Nakŕmte svoje rastliny a ony vás nakŕmia. Rastliny počas rastu využívajú živiny z pôdy, takže dopĺňanie živín zaisťuje, že vaše rastliny budú rásť naplno. Kým vaše hortenzie rastú, pravidelne aplikujte Tui Organic Seaweed Plant Tonic pre zdravú podporu.

Toto je možné aplikovať medzi kŕmením hnojivami. Dobre zavlažovaná a dobre vyživovaná záhrada bude mať väčšiu šancu udržať hmyzích škodcov a chorôb na uzde. Farby hortenzie sa môžu meniť s rôznou úrodnosťou pôdy. Farba kvetov sa dá ľahko zmeniť, ale pridaním buď Tui Lime na zvýraznenie červených alebo ružových kvetov, alebo Tui Hydrangea Blue na prehĺbenie modrých tónov. Zmeny by sa mali prejaviť v priebehu niekoľkých týždňov. Listy vegetačných pukov budú dlhé a chudé.

Sprievodca pestovaním hortenzie. Vyberte si tienisté alebo čiastočne zatienené miesto. Pripravte si pôdu dobre organickou hmotou, ako je kompost a ovčie pelety. Kŕmte hortenzie na jar a koncom leta alebo začiatkom jesene, aby ste podporili kvitnutie a svieže zelené listy. Hortenzie zostrihajte na jeseň alebo skoro na jar. Postupujte podľa nášho úplného sprievodcu nižšie a ku krásnym živým hortenziám. Návod na výsadbu na záhradných záhonoch rastliny pred výsadbou dôkladne zalejte a nechajte odkvapkať.

Vykopte jamu, približne dvakrát väčšiu ako hĺbka a šírka koreňového balu vašej rastliny. Jemne uvoľnite koreňový bal vašej rastliny a umiestnite rastlinu do stredu jamy. Jemne pritlačte pôdu okolo základne rastliny. Rastlinu dobre zavlažte a pokračujte v pravidelnom zalievaní. Pokyny pre rastliny v kvetináčoch rastliny pred zasadením dôkladne zalejte a nechajte odkvapkať. Jemne vyberte rastlinu z aktuálnej nádoby, uvoľnite koreňový bal a odstráňte všetok uvoľnený alebo odumretý materiál nohavíc a korienky.

Jemne pevne premiešajte okolo spodnej časti rastliny. Zmes by mala byť na rovnakej úrovni na rastline ako v predchádzajúcej nádobe. Vyživujte Nakŕmte svoje rastliny a ony vás nakŕmia. Zmena farby kvetov Farby hortenzie sa môžu meniť s rôznou úrodnosťou pôdy. Krstné meno.


198-Hydrangea Care na neskorú zimu: Profesionálne tipy na prerezávanie a ďalšie, s Lorraine Ballato

Hortenzie sú jedným z najpopulárnejších kríkov krajiny v USA. Sú známe svojou nádhernou kvitnutím, pričom mnohé z nich ponúkajú sezónu krásnych kvetov, ktoré zostávajú atraktívne až do zimy. Okrem kvetov ponúkajú tieto úžasné kríky dodatočnú okrasnú krásu od úhľadných a zaujímavých listov až po zdobenú, odlupujúcu sa kôru, vďaka čomu sú v krajine celkom všestranné. Pretože sú hortenzie také všestranné, existuje druh hortenzie pre väčšinu akéhokoľvek krajinného prostredia od plného slnka až po úplný tieň. Takže moja prvá otázka späť na pýtajúceho sa majiteľa domu je zvyčajne zameraná na to, aby sa ubezpečil, že ich hortenzia má dostatočné množstvo slnečného svetla.

Hortenzie sú jednou z najobľúbenejších kvetov na pestovanie, a to z dobrého dôvodu. Nielenže vyzerajú neuveriteľne dobre, ale sú široké.

Hortenzia: Apríl 2018 Izbová rastlina mesiaca

Ak chcete osobného sprievodcu presádzaním izbovej rastliny, rezervujte si osobný videohovor s Joeom Bagleym. To bude zahŕňať odporúčanie správneho značkového kompostu a veľkosti kvetináča, po ktorom bude nasledovať živý videohovor, zatiaľ čo budete transplantovať exemplár, aby ste získali podrobné pokyny a odpovedali na ďalšie otázky! Ak ste zábudlivý zalievač, vyhnite sa nákladom na priame slnečné žiarenie - kombinácia príliš nízkej pôdnej vlhkosti a intenzívnych lúčov rýchlo povedie k nešťastnej rastline. Ak však dokážete zabezpečiť dobrú pôdnu vlhkosť počas celého roka, ranné alebo večerné slnko hortenzii výrazne prospeje. Nikdy neumiestňujte túto rastlinu na tienisté miesto; ak sa obávate, že jeho umiestnenie je príliš tmavé, ak sa noviny dajú čítať chrbtom k zdroju svetla, môžete ísť. Umiestnenie: Umiestnite ho na, alebo do dvoch metrov od okna orientovaného na sever, ak máte tendenciu potápať rastliny pod vodou. Jeden meter od parapetu orientovaného na východ alebo západ je ideálnym miestom pre kvalitný rast počas roka. Hortenzie milujú dobrú pôdnu vlhkosť; odtiaľ predpona, hydro. Keď vrchná tretina pôdy vyschne, rehydratujte ju metódou zdola nahor, aby ste znížili riziko plesňových chorôb spojených s nadmernou vlhkosťou na listoch. Spodnú pätinu hrnca ponorte do misky s vodou až do úplného vstrebania.

Záhradná rastlina súčasnosti: Hortenzia

Dobrá starostlivosť o hortenziu zahŕňa chladný vzduch, jasné svetlo a vlhkú pôdu. Existujú desiatky druhov. Najlepšie na pestovanie v interiéri je Hydrangea macrophylla -- hortenzia mophead, ktorá ponúka stovky odrôd. Položte hortenziu v črepníkoch na jedálenský stôl, do solária alebo kamkoľvek, kde chcete okamžite pridať záhradnú atmosféru.

Hortenzie dodajú krásu každej krajine.

Ako pestovať krovinaté hortenzie

Botanické názvy: hortenzia francúzska Hydrangea macrophylla , hortenzia dubolistá Hydrangeaquercifolia , hortenzia hladká Hydrangea arborescens , hortenzia metlinová Hydrangeapaniculata. Zvládnite starostlivosť o hortenzie s dôverou zvládnutím sezónnych základov. Akonáhle sa rastliny usadí na správnom mieste, sú to rastliny nenáročné na údržbu, ktoré prinášajú kvetinový ohňostroj s minimálnou priebežnou starostlivosťou. Údržba hortenzie závisí čiastočne od toho, kde záhradujete. V severných oblastiach sa možno budete musieť viac starať o zimnú ochranu hortenzie, zatiaľ čo v južných oblastiach je zálievka hortenzií prioritou.

Ako sa starať o rastlinu hortenzie v kvetináči

Zistite, ktorým rastlinám sa darí vo vašej zóne odolnosti s našou novou interaktívnou mapou! Dobré zalievanie podporí počas sezóny viac kvetov. Udržujte dobrú drenáž, aby boli rastliny vlhké, ale neutopili sa. Niektorým hortenziám sa darí na starom odrezanom odumretom dreve a iným odrodám sa darí na novom raste, preto pred rezom na konci sezóny skontrolujte štítok na vašej odrode. Nápadné hortenzie môžu byť ozdobou každej záhrady alebo upraveného priestoru, ale vyžadujú si špeciálnu starostlivosť, pretože farba kvetov je priamo ovplyvnená kyslosťou pôdy, a hoci vyžadujú slnko, množstvo závisí od regiónu. Hortenzie sa vyskytujú v mnohých odrodách, najbežnejšie sú mopheads alebo čipky, ktoré majú veľké, kopcovité zhluky kvetov a veľké listy. Odroda čipky je o niečo elegantnejšia.

Odrody macrophylla môžu produkovať ružové až tmavomodré kvety (dokonca aj na tej istej rastline), v závislosti od pH pôdy. H. Macrophylla Ružová hortenzia Photo by Courtesy.

Starostlivosť o hortenziu je v skutočnosti celkom jednoduchá. Tieto krásne rastliny prakticky rastú samy, ale potrebujú vašu pomoc. Tu sa dozviete, kde zasadiť hortenzie a ako hortenzie prerezávať.

SÚVISIACE VIDEO: TAJOMSTVÁ, ako získať MAXIMUM kvetov na rastline hortenzie

Črepníkové hortenzie, ktoré sú predzvesťou leta, sú na jar obľúbeným darčekom pre izbovú rastlinu a sú krásnou alternatívou k rezaným kvetom s lesklými tmavozelenými listami a nápadnými zaoblenými hlavičkami kvetov. Umiestnite hortenziu blízko svetlého okna v chladnej miestnosti. Črepníkové hortenzie predávané ako izbové rastliny však budú pestované v skleníkoch a kŕmené, aby sa povzbudili k skorému kvitnutiu, takže pred vysadením budú potrebovať čas na prispôsobenie sa životu vonku. Pred výsadbou ich jeden až dva týždne otužujte tak, že ich cez deň umiestnite von do kvetináčov a na noc ich vrátite dovnútra. Hortenzie pestované na vonkajšiu výsadbu môžete ihneď vysádzať. Najlepší čas na pestovanie hortenzií mophead vonku je v polovici až neskorej jari, keď sa pôda môže zahriať.

Hortenzia dvojlistá, Hydrangea macrophylla, nazývaná aj francúzska, japonská alebo hortenzia snehová, je v Gruzínsku kvetinárskou aj krajinnou rastlinou.

Hortenzie sú obľúbené kríky s farebnými kvetmi, ktoré kvitnú cez leto až do jesene. Zvyčajne kvitnú v odtieňoch modrej, fialovej a ružovej, s niektorými výbermi v bielej, zelenej alebo červenej. Väčšina kríkov hortenzií sa ľahko pestuje v zónach a uprednostňuje čiastočný tieň. Zrelá veľkosť sa líši v závislosti od odrody. Niektoré sú také malé ako 3 stopy vysoké a široké, zatiaľ čo iné môžu dosiahnuť výšku stôp a šírku stôp. Väčšina rastlín hortenzie kvitne najlepšie v čiastočnom tieni, ale niektoré znesú aj úplný tieň alebo plné slnko. Množstvo slnka, ktoré zvládnu, závisí od vašej polohy – v oblastiach ďalej na sever môžu mať viac slnka, zatiaľ čo južnejšie uprednostňujú len niekoľko hodín ranného slnečného žiarenia.

Hortenzie sú nádherné rastliny, ktorým sa darí v kalifornskom podnebí. Plnosť rastliny hortenzie v kombinácii s jej farebnými zhlukmi kvetov robí z tejto rastliny základ v záhrade. Prejdite sa po ktorejkoľvek ulici a určite nájdete odrody hortenzie macrophylla.


Pozri si video: VEDOMIE A OSOBNOSŤ. OD VOPRED MŔTVEHO K VEČNE ŽIVÉMU slovenské titulky