Ako pestovať izbové rastliny orchideí

Ako pestovať izbové rastliny orchideíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pozdvihnite náladu, oživte interiér alebo darujte krásne kvitnúce orchidey. Začnite so zdravo kvitnúcou rastlinou. Phalaenopsis alebo molica je najdostupnejšia a najľahšie sa pestuje. Keď poskytnete vhodné podmienky na pestovanie, údržba je hračka.

Obsah:
  • Môžem nechať svoje orchidey vonku?
  • Ako sa starať o rastlinu orchidey
  • 10 najlepších vnútorných orchideí na pestovanie vo vašej obývačke
  • Orchidey Phalaenopsis
  • Starostlivosť o orchidey pre začiatočníkov UK
  • AKO PESTOVAŤ ORCHEJDE
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: 14 jednoduchých krokov: Starostlivosť o orchidey pre začiatočníkov – Starostlivosť o orchideu Phalaenopsis pre začiatočníkov – iKnow

Môžem nechať svoje orchidey vonku?

Weed 'n' Feed. Podeľte sa o svoju záhradkársku radosť! Orchidey motýľov Phalaenopsis spp sú krásne a veľmi obľúbené orchidey, ktoré pochádzajú z lesov v tropickej Ázii. Často sa dávajú ako darčeky, majú úžasné a dlhotrvajúce kvety, ktoré sa dodávajú v širokej škále nádherných farieb vrátane ružovej, fialovej, žltej a bielej. Orchidey motýľov tvoria krásnu izbovú rastlinu na mieste s jasným, nepriamym svetlom, a napriek tomu, že vyzerajú krehko a trochu odstrašujúco, môžu byť ľahkou a obohacujúcou rastlinou na pestovanie. Yates Specialty Potting Mix Orchids je špeciálne vytvorený ako malá až stredne kvalitná hrubá zmes, ktorá poskytuje dobré odvodnenie, čo je dôležité pre orchidey.

Toto je kompletné hnojivo, ktoré poskytuje všetkým druhom orchideí draslík pre krásne kvety, plus mangán, železo a meď ideálne pre vaše orchidey pestované v kvetináčoch.

Orchidey Yates Thrive Plant Food Spikes Orchids sú špeciálne navrhnuté tak, aby kŕmili vaše orchidey tam, kde to najviac potrebujú, teda pri koreňoch. Odkvapkávače tekutej rastlinnej potravy pripravené na použitie, špeciálne navrhnuté tak, aby vám pomohli ľahko nakŕmiť vaše vnútorné orchidey. Africké fialky sú ideálne izbové rastliny. Na začiatok sú dosť malé, takže sa zmestia aj do tých najmenších bytov. Myslíte si, že máte čierny palec? No hádajte čo, máme pre vás dokonalé rastliny! Vzduchovky alebo Tillandsia spp.

Aloe Vera nie je len preto, aby pomohla s tými, ktorí sa spálili na pláži, ale môže pomôcť aj v domácnosti odstránením toxínov vo vzduchu. Vyhľadávač semien. Záhradné elektronické časopisy. Buďte múdri s vodou. Záhradný kalendár. Riešiteľ problémov. Yates Shop. Yates Turf. Nakupuj online! Potrebujete pomoc? Kontaktujte nás Spýtajte sa odborníka. Zdieľať Zdieľajte tento článok na sociálnych sieťach. Ako pestovať orchideu v kvetináči Vyberte kvetináč, ktorý je dobre odvodnený a umiestnite ho na teplé miesto, kde je dostatok nepriameho svetla.

Umiestnite rastlinu do kvetináča a naplňte zvyšnou zmesou orchideí. Mierne zalejte. Tipy na pestovanie. Znížte zalievanie v zime, pretože nemajú radi studené vlhké korene. Orchidey motýľov môžu kvitnúť niekoľkokrát do roka, niekedy z rovnakej kvitnúcej stonky. Po odkvitnutí povzbuďte ďalšie kvety odrezaním kvetného klasu tesne nad druhým uzlíkom na stonke od základne. Z tohto bodu sa potom objaví nová vetva spolu s kvetnými pukmi. Keď sa rozvinú kvety, klas môže byť ťažký a môže potrebovať podporu.

Odporúčané produkty. Špeciálna zmes na zalievanie Yates Orchids Špeciálna zmes na zalievanie Yates Orchids je špeciálne vytvorená ako malá až stredne hrubá zmes, ktorá poskytuje dobré odvodnenie, čo je dôležité pre orchidey.

Yates Thrive Orchid Liquid Plant Food Toto je kompletné hnojivo, ktoré poskytuje všetkým druhom orchideí draslík pre krásne kvety, plus mangán, železo a meď ideálne pre vaše orchidey pestované v kvetináčoch. Odkvapkávače tekutej rastlinnej potravy Yates Thrive Indoor Orchids Odkvapkávače tekutej rastlinnej potravy pripravené na použitie, špeciálne navrhnuté tak, aby vám pomohli ľahko nakŕmiť vaše vnútorné orchidey. Africká fialka Africké fialky sú perfektné izbové rastliny. Air Plants Myslíte si, že máte čierny palec? Aloe Vera Aloe Vera nie sú len na to, aby pomohli s tými po spálení na pláži, ale môžu pomôcť aj v domácnosti odstránením toxínov vo vzduchu.


Ako sa starať o rastlinu orchidey

Pestovanie orchideí v skleníku umožňuje efektívne regulovať podmienky, v ktorých ich rastliny žijú. Všetky zariadenia špecifické pre pestovanie orchideí stále platia v skleníku, ale vďaka uzavretému prostrediu môže byť starostlivosť o orchidey jednoduchšia. K tomu samozrejme patrí aj niekoľko výhod; no s trochou trpezlivosti a trochou lásky k vašim exemplárom môže oplývať dobrým zdravím a krásou. Množstvo potrebného svetla sa líši v závislosti od odrody rodu orchideí; najbežnejšie — Phalaenopsis — orchidey vyžadujú slabé osvetlenie. Suchozemské orchidey, ktoré rastú na zemi, zvyčajne vyžadujú menej svetla ako ich epifytické sesternice rastúce na stromoch. Suchozemci môžu tiež normálne tolerovať nižšie teploty ako epifyty.

Výsadba. Orchidey vysádzajte do kvetináča s drenážnymi otvormi, najlepšie do terakoty, pomocou zmesi na pestovanie orchideí.

10 najlepších vnútorných orchideí na pestovanie vo vašej obývačke

Tieto plody aj iné, ale tie sú najhoršie, keď sú takmer zrelé, vylučujú chemický plyn nazývaný etylén. Tipy: Veľa nových milovníkov orchideí umiestni orchideu do kúpeľne a myslia si, že vlhkosť orchidei prospeje. Vlhkosť z kúpeľne je sporadická a nestála. Potom po chvíli klesne na najnebezpečnejšie miesto vôbec. V prvom rade Vám veľmi pekne ďakujem za také zaujímavé články a komentáre. Ja sám bojujem ďaleko na severe vo Švédsku so svojou zbierkou orchideí. Cítim sa trochu zmätene, keď čítam Vaše slová o Miltonii.

Orchidey Phalaenopsis

Starostlivosť o rastliny dnes. Orchidey sú obľúbené! Kedysi boli izbové orchidey špecialitou, ktorú bolo možné nájsť iba v kvetinárstve a škôlkach s orchideami. Dnes je orchidea mainstreamom. Za posledných niekoľko rokov ich začalo vo veľkom produkovať viac komerčných pestovateľov, čím sa znížila cena a stali sa oveľa viac spotrebným artiklom.

Orchidey sú nádhernou rastlinou, ktorú môžete darovať svojim blízkym, ale povedzme si úprimne, majú povesť, že sa ťažko udržiavajú nažive. V skutočnosti, s trochou know-how, zistíte, že starostlivosť o orchidey je prekvapivo jednoduchá a že je úplne možné udržať orchideu nažive roky.

Starostlivosť o orchidey pre začiatočníkov UK

Alebo dostanete orchideu ako darček a jej dlhoveké kvety sľubujú týždne potešenia. Becky Brinkman, manažérka centra Fuqua Orchid pre botanickú záhradu v Atlante, hovorí, že pestovanie orchideí by malo byť ľahké pre tých, ktorí sú zvyknutí na manipuláciu s rezanými kvetmi. Tvrdí, že kľúčom k úspechu je začať so zdravou, dobre pestovanou rastlinou. Cíti sa v hrnci uvoľnený? Ak áno, položte ho späť a vyberte inú rastlinu.

AKO PESTOVAŤ ORCHEJDE

Orchidey majú povesť. Ich prítomnosť v miestnosti podporuje pocit pokoja a dodáva výzdobe exotický nádych. Záhradkári a milovníci rastlín ich však často považujú za vyberavé, núdzne alebo jednoducho náročné na pestovanie. Ale akonáhle sú odhalené tajomstvá starostlivosti o orchidey, tieto exotické krásy nie sú o nič náročnejšie na pestovanie ako iné izbové rastliny. Bežný názov: Orchidea Vedecký názov: Orchidaceae Pôda: hrubá, dobre odvodnená zmes orchideí alebo kôra orchidey Svetlá: nízka až stredná alebo stredná až svetlá nepriama, v závislosti od typu Voda: nízka Potrava: tekuté hnojivo na všeobecné použitie, zmiešané na štvrtinu pevnosť, aplikuje sa raz za dva týždne Teplota a vlhkosť: priemerná izbová teplota, 50 percent vlhkosť Rozmnožovanie: delenie, zadné cibuľky, odnože Bezpečnosť: nízka toxicita a nízke obavy z alergénov.

V interiéri bude orchidea vyšľachtená zo škôlky prosperovať pod veľmi jasným svetlom. Rastlinu však chráňte pred priamym slnkom, ktoré by mohlo spáliť.

Čerstvé kvety, ako sú rastliny orchideí alebo aranžmány z orchideí, doma prinášajú nielen krásu, ale aj výhody. Štúdia z Rutgers University dokázala, že keď človek uvidí alebo dostane kvety, zažije tieto pozitívne reakcie:. Črepník s peknou orchideou vám nielen prinesie tieto pozitívne účinky, ale tiež zlepší vašu hru, pokiaľ ide o vylepšenie celkového vzhľadu vášho priestoru. Orchidey s ich povesťou kvitnúť až štyri mesiace a schopnosťou opäť kvitnúť v nasledujúcich rokoch znejú ako krásna investícia, však?

SÚVISIACE VIDEO: Ako sa správne starať o orchidey

Tu môžete zmeniť svoje mesto. Poskytujeme personalizované príbehy založené na vybranom meste. Zdržte sa uverejňovania komentárov, ktoré sú obscénne, hanlivé alebo poburujúce, a nevyžívajte sa v osobných útokoch, osočovaniach alebo podnecovaní nenávisti voči akejkoľvek komunite. Pomôžte nám odstrániť komentáre, ktoré nie sú v súlade s týmito pokynmi, a označte ich ako urážlivé. Pracujme spoločne, aby bol rozhovor civilný. Týždenný sprievodca najväčším vývojom v oblasti zdravia, medicíny a blahobytu doručený do vašej schránky.

Po rokoch života v rovnakom priestore môže byť veci stiesnené.

Ako pestovateľ v interiéri som často premýšľal, či by sa mojim orchideám darilo lepšie vonku. Prinútilo by prirodzenejšie prostredie viac prekvitať rastliny? Čo treba vziať do úvahy pri plánovaní umiestnenia orchideí von – alebo je to dokonca pre každého? Je potrebné? Kto to dokáže?

Tajomstvo úspechu pri pestovaní orchideí v interiéri je výber rastlín, ktoré sa najlepšie hodia do pestovateľského prostredia. Väčšina orchideí nekvitne kvôli nedostatočnému svetlu alebo príliš stálym teplotám. Otestujte svetlo.


Pozri si video: HDZ 04 2019 IZBOVÉ RASTLINY, SUKULENTY