Je aloe vera izbová rastlina

Je aloe vera izbová rastlinaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Otvára sa iba domov - žiadne ordinačné hodiny. Mali by ste povoliť domáce zvieratá vo vašej prenajatej nehnuteľnosti? Späť na blog Zdieľať. Gél vo vnútri rastliny aloe môže pomôcť pri hojení poranení a je tiež veľmi účinný pri upokojení popálenín, vrátane spálenia od slnka.

Obsah:
  • Aloe Vera: Ako pestovať vo vašej vnútornej sukulentnej alebo tropickej záhrade
  • Starostlivosť o rastliny Aloe Vera: Pestovanie rastlín Aloe Vera vo vnútri aj vonku
  • Pestovanie Aloe Vera v interiéri: Starostlivosť o sukulenty pre začiatočníkov
  • Ako sa starať o izbovú rastlinu aloe
  • Ako pestovať a starať sa o rastliny aloe vera
  • Robot alebo človek?
  • 8 výhod izbových rastlín
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Sprievodca starostlivosťou o aloe vera

Aloe Vera: Ako pestovať vo vašej vnútornej sukulentnej alebo tropickej záhrade

Premýšľali ste niekedy, či existuje rastlinná verzia krásy a mozgu? Alebo pravdepodobne krása a účel? Rastlina, ktorá dodá pôvab vašej obývačke alebo kancelárii a pritom má množstvo výhod a využití?

Dobrá správa – existuje! Toľko, aby som vám priniesol starú dobrú Aloe vera, sukulent, ktorý rozžiari vašu obývačku a dá sa použiť ako liek. Tento všadeprítomný sukulent je obľúbeným spoločníkom v domácnosti pre svoje nízke nároky na údržbu. Aloe vera môže prežiť nedbanlivosť a zneužívanie rádoby záhradníkov. Aloe vera sa pestuje nielen komerčne ako izbová rastlina, ale aj pre jej využitie ako liek, kozmetika a potravina.

Áno, jedlo! Aloe Vera je takmer bezstonková, trváca sukulentná rastlina, ktorá dorastá do výšky 1 metra a zároveň šíri odnože. Táto stredne veľká bylinná rastlina rastie vo forme ružice s listami, ktoré sa navzájom obklopujú vo vrstvách. Listy sú často zelenej alebo šedozelenej farby, mäsité a hrubé, vychádzajú zo stredu rastliny. Okraje listov sú zúbkované a majú malé detské ostne.

Aloe Vera rýchlo pestuje, keď sa pestuje vonku, ale vo všeobecnosti pomaly rastie ako izbová rastlina. Tieto rastliny sú trochu náročné na kvitnutie, ale keď sa im to podarí, vytvoria nápadné súkvetia obsahujúce visiace kvety, jasne žltej, červenej alebo oranžovej farby. Kvety, celkom nápadné, sa objavujú v lete a zvyčajne sú pripevnené k hrotu, ktorý môže byť vysoký až 35 palcov.

Pri správnej starostlivosti má Aloe Vera neuveriteľne dlhú životnosť a môže žiť až roky. Aloe vera obsahuje približne živín a množstvo liečivých vlastností. To vysvetľuje, prečo veľa produktov v zdravotníckych predajniach a lekárňach obsahuje výťažky z tejto sukulentnej látky.

Aloe Vera, ktorá je úzko spätá s ľaliami, je botanicky zaradená do rodu Aloe a čeľade Asphodelaceae liliaceae. Hoci oficiálny vedecký názov Aloe je Aloe Babardensis Miller, na označenie tej istej rastliny sa používajú aj iné názvy ako Aloe Vera, Aloe Indica a Aloe vulagris.

Rodina aloe je taká široká, že v botanike existujú asi rôzne druhy aloe. Veľmi sa líšia farbou a rozmermi. Hoci to nie je populárne, niektoré bežné názvy pre aloe zahŕňajú; Liečivá rastlina, rastlina prvej pomoci, africká aloe, pravá aloe a zázračná rastlina.

Okrem toho sú druhy exkluzívne v Južnej Afrike – krajine úžasných sukulentov. Obľúbenosť Aloe narástla míľovými krokmi a našla si cestu do domácností po celom svete. Pestovanie a starostlivosť o rastlinu aloe je celkom hračka. Patrí medzi sukulenty, ktorým sa darí zanedbávať. V záujme dôkladnosti však nasledujúce podmienky uprednostňujú silný rast Aloe vera.

Aloe vera, rovnako ako ostatné sukulenty, sa nestará o vlhkosť alebo jej nedostatok. Aloe vera môže prosperovať aj v tom najsuchšom vzduchu. Tento milovník slnka vyrastie zdravo, ak bude niekoľko hodín denne vystavený jasnému slnečnému žiareniu. Aloe vera sa dobre darí aj v odtieňoch, zatiaľ čo dostáva kúsky nepriameho slnečného žiarenia. Ak ju pestujete v interiéri, umiestnite ju blízko okna orientovaného na juh alebo západ, aby ste zabezpečili, že Aloe vera dostane dostatočné slnečné svetlo. Otočte svoju rastlinu každých šesť mesiacov, aby ste zabezpečili, že všetky jej časti dostanú slnečné svetlo.

Vonkajšie aloe si vystačia s dvomi alebo tromi hodinami slnečného žiarenia každý deň. Nedostatočné svetlo povedie k ovisnutým listom a bledozelenej farbe na listoch, ktoré sa v podstate etiolujú alebo naťahujú.

Naopak, ak vystavíte svoje aloe veľkému množstvu priameho slnečného žiarenia, najmä počas leta, dostane sa do stresu. Dôkazom toho môže byť nevýrazný vzhľad rastliny. Vidíte tie hrubé, pretiahnuté, bacuľaté listy? Obsahujú vodu a gél. Dokonca aj korene uchovávajú vodu. V závislosti od klímy vo vašej oblasti chcete Aloe vera zalievať raz za týždne.

Aloe vera dôkladne namočte a uistite sa, že voda úplne odtečie. To sa dá ľahko dosiahnuť vypúšťacími otvormi na nádobe. Ak chýbajú, hrniec jednoducho nakloníte a prebytočnú vodu vypustíte. Znovu zalejte až vtedy, keď pôda vyschne. Ako je u väčšiny sukulentov zvykom, počas zimy zalievajte striedmo. Je to preto, že hniloba koreňov je skutočná a akonáhle vaše aloe začne produkovať zvláštny zápach, hnitie práve začalo.

Ak si všimnete aj tmavé priehľadné škvrny na listoch, znížte zalievanie rastliny. Prečítajte si náš článok o zalievaní sukulentov, ak chcete byť dobre vybavení na zalievanie vašej rastliny Aloe Vera. Rozmnožujú sa delením alebo odsadzovaním, ktoré produkuje materská rastlina. Oveľa náročnejšie je množenie aloe cez stonkové odrezky. Ak chcete rozmnožovať pomocou odsadenia, zistite, aké odsadenia sú tu , jednoducho identifikujte a odstráňte odsadenia z materskej rastliny.

Tieto odnože alebo mláďatá normálne rastú na spodnej časti rastliny. Aloe vera príležitostne vyrastie, keď bude mať dostatok svetla, takže sa uistite, že doprajte svojim rastlinám dostatočné osvetlenie.

Rozmnožovanie pomocou ofsetov sa odporúča iba vtedy, ak sú mláďatá dospelé. Dá sa to zistiť kontrolou, či majú vyrastené vlastné korene. Opatrne vyberte materskú rastlinu z kvetináča, aby ste mohli ľahšie oddeliť odsadenia. Z korienkov vytraste čo najviac nečistôt.

Dávajte pozor, aby ste nezranili jemné odsadené korienky, urobte to jemne. Odrežte mláďatá z materskej rastliny pomocou ostrého noža alebo nožníc. Opatrne rozmotajte odsadené korene z materskej rastliny. Môžete ho naplniť čerstvou zmesou na zalievanie, aby ste získali nové živiny.

Pokiaľ ide o juniorské aloe, vysádzajte ich do vlastných kvetináčov pomocou dobre priepustnej pôdy. Počas vysádzania odrezkov udržiavajte pôdu mierne vlhkú a niekoľko týždňov nezalievajte. Keď rastliny začnú vykazovať známky rastu, môžete ich začať zalievať, aj keď len zriedka.

Táto sukulentná rastlina môže byť ťažká a nohatá, a preto môže byť potrebné ju presadiť, keď prerastie svoj súčasný kvetináč.

Môžete to urobiť kedykoľvek počas roka, ale ak môžete, vyhnite sa zime. Dobrým znakom toho, že vaša rastlina potrebuje presádzanie, je, keď sa stane ťažkým alebo keď korene začnú vykúkať z drenážneho otvoru.

V opačnom prípade bude každoročné presádzanie Aloe vera v poriadku. Môžete ich jednoducho odstrániť pomocou prúdu vody. Ak ju chytíte skoro, odrežte časť tesne nad zhnitou časťou a rozmnožte rastlinu. Len tak zachránite rastlinu skôr, než sa hniloba rozšíri ďalej. Nie je to nič iné ako environmentálny stres.

Väčšinou kvôli veľkému množstvu slnečného žiarenia, ktoré vedie k spáleniu, veľmi malému množstvu vody alebo extrémne nízkym teplotám. To bežne ovplyvňuje vonkajšie aloe. Ak je kúpa jedinou možnosťou, dostanete ich takmer kdekoľvek. Každá škôlka alebo miestne záhradné centrum má nejaké aloe. Stále ich môžete nájsť online na Succulents Box, Etsy alebo Mountain Crest garden.

Prečítajte si nášho sprievodcu, kde kúpiť sukulenty, ak chcete nájsť zoznam miest, kde sa dá kúpiť bielizeň. Bavilo vás učiť sa o Aloe Vera? Myslíte si, že sa dokážete postarať o toto bábätko a použiť jeho gél na pleťovú vodu? Dajte nám vedieť! Podeľte sa aj vy so svojím šťavnatým priateľom.

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Táto stránka používa Akismet na zníženie spamu. Zistite, ako sa spracúvajú údaje o vašich komentároch. PinShareZanechať odpoveď Zrušiť odpoveď Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Spojte sa s nami na sociálnych sieťach! Pinterest Instagram YouTube Facebook.


Starostlivosť o rastliny Aloe Vera: Pestovanie rastlín Aloe Vera vo vnútri aj vonku

Premýšľali ste niekedy, či existuje rastlinná verzia krásy a mozgu? Alebo pravdepodobne krása a účel? Rastlina, ktorá dodá pôvab vašej obývačke alebo kancelárii a pritom má množstvo výhod a využití? Dobrá správa – existuje! Toľko, aby som vám priniesol starú dobrú Aloe vera, sukulent, ktorý rozžiari vašu obývačku a dá sa použiť ako liek. Tento všadeprítomný sukulent je obľúbeným spoločníkom v domácnosti pre svoje nízke nároky na údržbu. Aloe vera môže prežiť nedbanlivosť a zneužívanie rádoby záhradníkov.

LOVE Rastliny aloe vera čistia vzduch od formaldehydu a benzénu, produktov, ktoré sa nachádzajú v čistiacich prostriedkoch na chemickej báze. To z nich robí skvelú izbovú rastlinu pre kuchyne.

Pestovanie Aloe Vera v interiéri: Starostlivosť o sukulenty pre začiatočníkov

Aloe vera, obľúbená pre svoje liečebné účely, je šťavnatá rastlina, ktorá sa dá využiť aj na okrasné účely. Táto rastlina, ktorá pochádza z Afriky, dobre rastie v suchom podnebí, ale s trochou starostlivosti ju môžete pestovať aj vo svojom dome. Aj keď je najlepšia ako vonkajšia rastlina, môžete ju držať aj vo vnútri, ak má dostatok svetla na rast. Niektoré vonkajšie rastliny môžu počas leta vytvárať aj biele, žlté alebo oranžové kvety. Nasledujúce informácie vám môžu pomôcť so správnou starostlivosťou o rastlinu aloe vera. Slnečné svetlo Rastlina Aloe vera potrebuje pre svoj rast jasné svetlo, ale ostré slnečné svetlo môže niekedy poškodiť listy. Na listoch sa môžu objaviť tmavohnedé alebo oranžové škvrny, čo naznačuje spálenie od slnka. Tieto škvrny môžu byť vločkovité alebo v niektorých prípadoch môže byť celý list oranžový. Preto je lepšie umiestniť rastlinu na tienené miesto s množstvom nepriameho slnečného žiarenia. Ak ju chcete ako izbovú rastlinu, uistite sa, že má dostatok jasného svetla.

Ako sa starať o izbovú rastlinu aloe

Rastlina aloe vera je jednoduchý, atraktívny sukulent, ktorý je skvelým spoločníkom v interiéri. Užitočné sú aj rastliny aloe vera, pretože šťava z ich listov sa môže použiť na zmiernenie bolesti od škrabancov a popálenín, keď sa aplikujú lokálne. Aloe vera je šťavnatý rastlinný druh rodu Aloe. Okraj listu je zúbkovaný malými zubami.

Čerstvý vzduch nie je niečo, čoho máme v modernom živote dosť, najmä keď sa zdá, že väčšina z nás stále viac uviazla v našom skvelom britskom počasí!

Ako pestovať a starať sa o rastliny aloe vera

Zdá sa, že JavaScript je vo vašom prehliadači zakázaný. Aby ste mohli využívať funkcie tejto webovej stránky, musíte mať vo svojom prehliadači povolený JavaScript. Lees verder. Ak ste nešťastní alebo vaše rastliny nerastú. Vrátime vám peniaze alebo znova pošleme produkty zadarmo. Táto trpasličia verzia Aloe má silné pevné listy usporiadané do ružíc s fi

Robot alebo človek?

Aloe Vera je možné vysadiť kedykoľvek v interiéri presadením alebo rozmnožovaním. Vyberte si črepník, ktorý je o niečo väčší ako črepník, do ktorého ste transplantovali. Vyberte miesto v interiéri alebo exteriéri, ak máte to šťastie, že má počasie, aby prežil! Dávajte pozor, aby ste si všimli, aké rastliny sú v okolí, pozrite si sekciu sprievodných rastlín nižšie. Zavlažujte svoju rastlinu aloe vera približne raz za mesiac. Pred zalievaním sa uistite, že pôda v horných pár centimetroch úplne vyschne. Spoločná výsadba je dôležitou súčasťou ekologického záhradníctva. Spoločné rastliny pomáhajú pri raste iných priťahovaním užitočného hmyzu, odpudzovaním škodcov alebo poskytovaním živín, tieňa alebo podpory.

Jedna z najlepších izbových rastlín, ktoré môžete pestovať, aloe vera spája dobrý vzhľad s jednoduchou starostlivosťou. Dlhé, dýkovité listy vyzerajú spolu zúrivo.

8 výhod izbových rastlín

Zistite, čo rozumieme pod pojmom prirodzený. Preskúmajte naše ingrediencie. Živý rozhovor. Kde kúpiť.

Aloe sú dobré izbové rastliny, ak ste zaneprázdnení a máte doma svetlé miesto. Tieto izbové rastliny majú výraznú textúru, ktorá sa obzvlášť dobre hodí k moderným a súčasným dekoračným schémam, ale dobre sa hodia aj vtedy, ak váš vkus je viac stredomorský, eklektický alebo exotický. Zatiaľ čo aloe sú tradične považované za ich listy, keď sa pestujú ako izbové rastliny, môžu kvitnúť vysokými stonkami pestrofarebných kvetov, ak majú dostatok svetla. Aloe vera je najbežnejším typom aloe, ale existuje veľa iných odrôd. Mnohé z nich majú pestré lístie, čo pridáva na ich vizuálnej príťažlivosti.

Zistite, ako zbierať aloe vera a ako vyrobiť gél z aloe vera.

Weed 'n' Feed. Podeľte sa o svoju záhradkársku radosť! Aloe Aloe vera nie sú len na to, aby vám pomohli s tými, ktorí sa spália na pláži, ach! Ako môže taká jednoduchá rastlina urobiť toľko, koľko sa pýtate? Vnútri na dobre osvetlenom mieste. Vonku na plnom slnku, no chránené pred ostrým popoludňajším slnkom.

Vašu registráciu používame na poskytovanie obsahu spôsobmi, s ktorými ste súhlasili, a na zlepšenie nášho porozumenia vám. To môže zahŕňať reklamy od nás a tretích strán na základe nášho porozumenia. Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť.


Pozri si video: Aloe Vera - pěstování a přesazování