Starostlivosť o rastliny Jade hnedé listy

Starostlivosť o rastliny Jade hnedé listyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Crassula ovata, bežne známa ako nefritová rastlina, šťastná rastlina, peňažná rastlina alebo peňažný strom, je sukulentná rastlina s malými ružovými alebo bielymi kvetmi, ktorá pochádza z provincií KwaZulu-Natal a Eastern Cape v Južnej Afrike a Mozambiku; je celosvetovo bežná ako izbová rastlina. Niekedy sa označuje ako strom peňazí; túto prezývku má však aj Pachira aquatica. Nefritová rastlina je vždyzelená s hustými vetvami. Má husté, lesklé, hladké listy, ktoré rastú v protiľahlých pároch pozdĺž konárov. Listy sú sýto nefritovo zelené, hoci niektoré sa môžu zdať skôr žltozelené.

Obsah:
  • Nefritové rastliny – tipy na pestovanie a starostlivosť o nefritové rastliny
  • Šťavnaté listy zhnednú
  • Sprievodca nefritovými rastlinami: Ako pestovať, pestovať a starať sa o „rastliny na peniaze“
  • Listy jadeitovej rastliny sa menia na fialovú| Top 10 dôvodov!!
  • Prečo mi listy jadeitovej rastliny žltnú a opadávajú?
  • NÁVOD NA PESTOVANIE RASTLINY JADE
  • Ako pestovať jadeit
  • Ako zachrániť umierajúcu rastlinu jadeitu?
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Ako zachrániť umierajúcu rastlinu jadeitu? - Záchrana jadeitových rastlín - Whimsy Crafter

Nefritové rastliny – tipy na pestovanie a starostlivosť o nefritové rastliny

Starostlivosť o obľúbenú izbovú rastlinu Jade Plant je jednoduchá. Tento mnohorozvetvený šťavnatý ker, pôvodom z Južnej Afriky, dobre znáša suché prostredie teplých vykúrených domovov. Jeho stromovité drevnaté konáre sú pokryté lesklými, bacuľatými, lyžicovitými zelenými listami, ktoré sú niekedy sfarbené do karmínovej farby.

Rastliny, ktoré sú staré niekoľko rokov, môžu vytvárať zhluky bielych kvetov v tvare hviezdy, ak majú dostatok slnka. Vekom sú len krajšie. Vložte veľký Jade do ozdobnej nádoby; jeho rozvetvený rastový zvyk z neho robí úžasný akcent podobný stromu pre slnečnú miestnosť.

Tento juhoafrický sukulent nepotrebuje veľkú pozornosť. Stačí ho umiestniť na svetlé miesto. Pred zalievaním počkajte, kým vrch pôdy nevyschne, pretože táto sukulentná rastlina ukladá vodu do svojich mäsitých listov, drevnatých stoniek a hrubých koreňov. Prirodzene sa rozvetvuje, takže nepotrebuje rez. Pomaly rastúci Jade potrebuje presádzanie len vtedy, keď prerastie nádobu, pravdepodobne každý rok. Umiestnite svoju rastlinu do ťažkej nádoby, aby ste pomohli vyrovnať jej hmotnosť - môže byť ťažká.

Nezabudnite tiež použiť nádobu s drenážnym otvorom, aby pôda nepremokla. Problémov s jadeitovými rastlinami je málo. Dávajte pozor na múčne chrobáky - biele, rozmazané chrobáky, ktoré sa prichytávajú na listy a stonky. Zvädnutá rastlina môže byť znakom napadnutia.

Preliatie by však mohlo spôsobiť aj vädnutie. Hnedé, scvrknuté škvrny na listoch alebo opadávajúce listy sú znakom toho, že pôda je príliš suchá. Udržujte túto šťavnatú rastlinu na suchej strane, ale nenechajte ju úplne vyschnúť. Výška: do 3 stôp 90 cm. Keď sa pestuje ako bonsai, nefritová rastlina dosahuje iba 1 stopu 30 cm alebo menej. Svetlo: Jasné svetlo s trochou priameho slnka.

Každý týždeň dajte svojej jadeitovej rastline štvrť otáčky, aby ste ju vystavili slnečnému žiareniu zo všetkých strán, aby rástla rovnomerne. Vretenaté rastliny s malým počtom listov potrebujú viac slnečného svetla. Voda: Rastlinné zásoby jadeitu sú sukulenty, ktoré uchovávajú vodu vo svojich listoch, stonkách a hrubých koreňoch, vďaka čomu vydrží celé dni bez nápoja. Medzi zavlažovaním nechajte pôdu mierne vyschnúť, ale nedovoľte, aby pôda úplne vyschla. Opadané listy alebo hnedé škvrny na listoch sú znakmi toho, že rastlina potrebuje viac vody.

Jade bude tolerovať suchý vzduch. Ak svoju rastlinu presuniete na leto von, nebojte sa – môže znášať teplo. Pôda: Doprajte tejto sukulentnej rastline zmes s rýchlym odvodnením, aby ste zabránili hnilobe koreňov, ako sú 2 diely kvetináčovej zmesi na báze rašelinového machu a 1 diel záhradníckeho piesku alebo perlitu. Hnojivo: Od jari do jesene kŕmte každý mesiac tekutým hnojivom špeciálne vyrobeným pre sukulenty, zriedeným na polovicu. Nekŕmte v zime, keď je rast pomalší. Rozmnožovanie: Vezmite listové odrezky alebo 3-palcové 7.

Pred zasadením do vlhkej kvetináčovej zmesi nechajte odrezky vyschnúť asi 5 dní, aby z nich nevytekala miazga. Pestovanie rozmarínu na parapete je skvelý spôsob, ako si túto aromatickú bylinku užívať po celý rok. Ako pestovať rozmarín, tipy na starostlivosť o svetlo, zalievanie, hnojivo. Anthurium clarinervium športové dekoratívne listy v tvare srdca, ktoré dodávajú tejto izbovej rastline úžasný štýl. Zistite, ako pestovať túto krásu v interiéri.

Starostlivosť o vianočné kaktusy udrží vašu rastlinu zdravú a kvitnúcu rok čo rok. Ako strihať, presádzať, hnojiť, množiť a prinútiť vianočný kaktus znovu rozkvitnúť. Všetky práva vyhradené. Neoprávnené kopírovanie alebo publikovanie akýchkoľvek materiálov je zakázané a chránené zákonom DMCA.

Sprievodca izbovými rastlinami. Rastlina nefrit sa ľahko pestuje v interiéri, uprednostňuje teplo a slnečné svetlo po celý rok. To, čo odlišuje túto Crassulaceae od mnohých iných druhov sukulentov, je jej rozvetvená stromová forma.

Najnovšie články.


Šťavnaté listy zhnednú

Výsledky vyhľadávania pre: Izbové rastliny Vyhľadajte v katalógu: Izbové rastliny. Webová stránka Rastliny týždňa obsahuje informácie o rastline zebry Calathea zebrina, pôvodom z Brazílie: "Pre domácnosť alebo skleník. Rastliny dosahujú v nádobách 3 stopy. Listy vyrastajú z bazálnych ružíc a môžu dosiahnuť dĺžku 2 stopy a šírku 1 stopy. Calathea zebrina potrebuje tieň a teploty nad 55 stupňov, ale potrebuje dobré svetlo pre dobrú, sýtu farbu listov Potrebná je dobrá drenáž, inak bude rastlina stagnovať, čo je bežný problém. Rastliny by mali byť neustále vlhké a listy by mali byť často zarosené.

Príčiny · Rastliny nefritového s edémom vytvárajú na spodnej strane listov malé korkové pľuzgiere. · Keď nefritové rastliny absorbujú príliš veľa vody, vnútorný tlak vody.

Sprievodca nefritovými rastlinami: Ako pestovať, pestovať a starať sa o „rastliny na peniaze“

Nefritová rastlina sa ľahko pestuje ako izbová rastlina. Crassula ovata je bežná izbová rastlina, ktorá sa zvyčajne nazýva nefritová rastlina alebo menej často ako rastlina priateľstva, rastlina peňazí alebo rastlina strieborného dolára. Predtým klasifikovaný ako C. Tento druh je len jedným z asi v rôznorodom rode, ktorý je súčasťou čeľade Orpine Crassulaceae, z ktorých asi polovica pochádza z južnej Afriky. Názov crassula znamená hustá alebo tučná, odkazuje na mäsitú povahu rodu a ovata znamená vajcovitý tvar, ktorý odkazuje na tvar listov tohto druhu. Veľmi podobný C. Má kompaktné, zaoblené hlávky ružových kvetov.

Listy jadeitovej rastliny sa menia na fialovú| Top 10 dôvodov!!

Napriek tomu, že starostlivosť o sukulentné rastliny je mimoriadne jednoduchá, môžete sa stretnúť s množstvom problémov, ktoré môžu vašu rastlinu poškodiť. Jedným z takýchto problémov je zmena farby listov a scvrknutie listov. Existuje veľa dôvodov, prečo sa šťavnaté listy môžu scvrknúť alebo zhnednúť. Každé riešenie má tiež rýchly problém.

Dôležitým aspektom starostlivosti a údržby jadeitových rastlín je, koľko slnka dostávajú.

Prečo mi listy jadeitovej rastliny žltnú a opadávajú?

Izbové rastliny sú úžasné – nielenže recyklujú váš vzduch, čistia ho a vydychujú za vás kyslík, ale môžu byť aj zdrojom života v pochmúrnych daždivých dňoch alebo počas dlhých zimných mesiacov, keď v niektorých oblastiach zmizlo všetko zelené. norma príliš často... Sukulenty sa stali bežnou izbovou rastlinou, pretože sú atraktívne, ľahko sa o ne starajú, dokážu prežiť v interiéri a sú úplne v pohode, že sú celý život v kvetináči. To je dôvod, prečo sa mnohé druhy sukulentov stali bežnými v domácnostiach, kanceláriách, školách a na mnohých ďalších miestach, ktoré potrebujú zeleň. Niektoré druhy sukulentov potrebujú špecifický biotop a špeciálnu starostlivosť, aby dobre rástli, zatiaľ čo iné sú skvelé v interiéri a je ľahké sa o ne starať. Jedným z týchto druhov nenáročných na starostlivosť sú rastliny jadeitu rodu Crassula. Nefritové rastliny sú rodinou sukulentov, ktoré zahŕňajú rôzne druhy a sú skvelé pre začínajúcich záhradníkov.

NÁVOD NA PESTOVANIE RASTLINY JADE

Crassula ovata Printable PDF Kliknutím na obrázky zväčšíte zobrazenie Rastliny jadeitu sú obľúbenou izbovou rastlinou v Amerike a Európe už niekoľko rokov a bežne sa používajú ako bonsai. Tieto ľahko pestovateľné sukulenty pochádzajú z Južnej Afriky a Mozambiku. V niektorých kultúrach sú považované za symbol šťastia, prosperity alebo priateľstva. Rastliny sú pomerne nenáročné a dobre reagujú v situáciách s miernym svetlom a vlhkosťou a v širokom rozsahu teplôt. Zatiaľ čo rastliny jadeitu znášajú menej než priaznivé podmienky, budú šťastnejšie, keď im budú poskytnuté optimálnejšie podmienky.

Je to trochu ťažké povedať, ale nevyzerá to ako veľmi znepokojujúce miesto. Zvyšok rastliny vyzerá veľmi zdravo. Často hnedé škvrny na.

Ako pestovať jadeit

Jade rastliny sú veľmi nenáročné na údržbu. Trpia však niektorými problémami a škodcami. Navyše, aby bol váš Jade Plant šťastný a zdravý.

Ako zachrániť umierajúcu rastlinu jadeitu?

SÚVISIACE VIDEO: Problémy a škodcovia jadeitovej rastliny – Zachráňte umierajúcu Crassula Ovata – MOODY BLOOMS

Osvetlenie - Rastlina Jade potrebuje kdekoľvek medzi 3 a 5 hodinami priameho svetla denne, takže okno orientované na východ alebo západ je ideálne. Keď rastlina Jade dostane plné slnko, špičky môžu sčervenať. Polievanie - Medzi zavlažovaním nechajte pôdu rastlín vyschnúť. Ak sú listy zvrásnené, rastlina potrebuje vodu. Ak je rastlina nadmerne zalievaná, stáva sa citlivou na múčniky a hnilobu koreňov. Listy tohto jadeitu sú zvrásnené, preto ho treba zalievať.

Tieto sukulentné rastliny sú ideálne pre ľudí žijúcich v malých priestoroch, ako sú byty a byty. Rastliny jadeitu sú odolné a dobre sa im darí v interiéri, dokonca aj pri obmedzenom osvetlení a vode.

Multnomah County Oregon. Vaša jadeitová rastlina vyzerá zdravo, listy sú pevné a zelené. Aj keď sú jadeitové rastliny veľmi odolné, existuje niekoľko podmienok, ktoré môžu viesť k opadnutiu listov. Patria sem drenáž; jades sú sukulentné rastliny a vyžadujú veľmi dobrú drenáž. Pri nefritových rastlinách je veľmi dôležité správne zalievanie. Nefritové rastliny tiež vyžadujú priame slnečné svetlo alebo doplnkové umelé svetlo. Nakoniec môže teplo spôsobiť, že rastliny nefritov stratia listy.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Niektoré odkazy na tejto stránke môžu byť pridružené. Ak kliknete na pridružený odkaz a uskutočníte nákup, môžem získať províziu. Ako člen Amazonu zarábam z kvalifikovaných nákupov.


Pozri si video: Ako sa starať o Monsteru - Donáška kvetov - Galéria Kvetín