Dizajn tropickej krajiny

Dizajn tropickej krajinyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dizajn tropickej krajiny

Neviem ako vy, ale ja som bol vychovaný tak, aby som si takmer slepo vážil „umenie“ – a to znamená také, aké vytvorili dizajnéri, architekti, umelci a fotografi za posledných niekoľko stoviek rokov.

Zdá sa však, že slovo „umenie“ sa v posledných desaťročiach stalo takmer synonymom slova „krása“ a že na premenu obyčajnej krajiny alebo lokality na skutočne krásnu je potrebný určitý stupeň umenia.

Hovorím o kráse, ktorú si spájam okrem iného s Havajom, Karibikom, Britskými ostrovmi a pobrežím Afriky, kde som počas posledných troch desaťročí žil a pracoval v rôznych funkciách.

Samozrejme, všade na svete sú nádherné krajiny. A niektoré z nich sú skutočne inšpiratívne, možno skôr pre prostredie ako pre samotnú scenériu.

Mám však na mysli krajiny, ktoré sú skutočne špeciálne vďaka „chuti“, ktorú stelesňujú – druh dizajnu, materiálov a remeselného spracovania, ktoré odrážajú zvýšenú úroveň estetického cítenia.

A to je to, čo ma inšpiruje písať o krajinnom dizajne. V skutočnosti nie som záhradný architekt a moje zázemie je výlučne v oblasti rezidenčného dizajnu, takže moja osobná odbornosť skutočne spočíva v interiéroch. Ale mám nejaké dizajnérske zázemie, a to určite pomáha pozdvihnúť túto tému.

Napríklad jeden z mojich prvých článkov pre časopis Interiors bol o „Jemnom krajinnom dizajne“, o téme, ktorá bola vtedy aktuálna a relevantná, ale teraz sa zdá byť dosť zastaralá – vyšla v máji 1990.

V tomto článku som uviedol, že najlepší dizajn krajiny je o kombinácii prírodných a inžinierskych prvkov – všetky spolupracujú na vytvorení prostredia, ktoré nie je len krásne, ale je aj v súlade s okolitou krajinou.

Mnohé z myšlienok, ktoré som predložil – napríklad použiť rastliny odolné voči suchu – sú dnes rovnako dôležité ako pred 20 rokmi.

Ďalší článok, ktorý som napísal pre vydanie z novembra 2003, bol o princípoch „remeselného spracovania“. V tomto článku som sa zameral na niekoľko zásad, ktoré sú obzvlášť dôležité pre krajinný dizajn - a ktoré podľa môjho názoru chýbajú vo väčšine plánov krajiny.

V skutočnosti je krajinný dizajn jednou z posledných veľkých oblastí v stavebníctve a dizajnérskom priemysle, ktorá ešte plne neprijala princípy remeselného spracovania.

Smutným faktom je, že väčšina krajinných dizajnérov dnes úplne nerozumie dôležitosti „malých, špecifických detailov“, ktoré tvoria skutočne špeciálnu krajinu. A to je škoda, pretože tieto „malé detaily“ sú tak dôležité pre celkový dojem a kvalitu krajinného dizajnu.

Ďalším problémom je, že väčšina dizajnérov v skutočnosti nerozumie tomu, ako sa ich kreatívne nápady skutočne premietajú do vizuálnej reality. To je dôvod, prečo sa mnohé z plánov, ktoré vytvoria, ukážu ako také všeobecné a nevýrazné.

Ďalším článkom, ktorý som napísal na tému princípov dizajnu vo vydaní z novembra 2003, bola „príručka dizajnu“ s názvom „Princípy dizajnu“. V tomto článku som preskúmal základné princípy dizajnu, čo sú štyri pravidlá, ktoré pozná takmer každý dizajnér naspamäť, a ktoré zahŕňajú aj základné „umenie dizajnu“, ktoré musí zvládnuť, kým dizajnér začne premýšľať o tvorbe. niečo naozaj špeciálne:

1. Tvar: toto pravidlo je predovšetkým o vizuálnej rovnováhe. Dizajn by mal mať celkový tok – mal by byť „útržkovitý“ – ale umiestnenie prvkov by sa malo starostlivo zvážiť, aby sa celkový tvar dizajnu zdal byť v rovnováhe s miestom. Krajinný dizajn by mal byť „vyvážený“.

2. Textúra: ďalšie pravidlo dizajnu súvisí s myšlienkou tvaru. Textúry by mali byť starostlivo umiestnené tak, aby vyzerali v rovnováhe s celkovým tokom dizajnu.

3. Farba: toto je najdôležitejšie pravidlo dizajnu, pretože farba je jediným najdôležitejším prvkom v dizajne krajiny. Farbu treba vždy starostlivo zvážiť, pretože môže dramaticky zmeniť náladu krajiny.

4. Vzor: nakoniec, dizajnéri, ktorí dostanú správny nápad na základný tvar stránky, použijú farbu a textúru ako nástroje na pridanie zaujímavých vizuálnych vzorov. Tieto vizuálne efekty vytvoria v dizajne vzory a tvary, ktoré sú rovnako dôležité ako tie, ktoré vytvára farba alebo tvar.

to je všetko. tak to naozaj je. Dúfam, že sa tým veci trochu vyjasnia.

Poďme sa teda pozrieť na niektoré z najčastejších chýb, ktoré ľudia robia pri navrhovaní krajiny, a ako sa im vyhnúť.

Bežné chyby krajinného dizajnu

1. Používanie nápadov na dizajn krajiny, ktoré sú príliš drahé

Môžete použiť nápady na dizajn krajiny, ktoré sú k dispozícii na internete zadarmo. V príručke Landscape Design Handbook a mnohých ďalších knihách sa môžete naučiť, ako navrhovať krajiny, ktoré odrážajú váš jedinečný osobný vkus a štýl. Ak však tieto nápady prevezmete a prispôsobíte si ich, do svojej krajiny pridáte oveľa viac, ako by ste inak urobili.

2. Príliš „zaneprázdnený“ dizajn krajiny

Existujú dva hlavné dôvody, prečo je dobré udržiavať krajinu jednoduchou:

Keď navrhujete jednoduchý dizajn krajiny, je oveľa pravdepodobnejšie, že uvidíte dobré umiestnenie farieb a textúr

Keď použijete príliš veľa rôznych textúr a farieb, vaša krajina môže pôsobiť príliš rušne

Neprofesionálne môže pôsobiť aj príliš rušná krajina. Takže, ako váš dizajn krajiny postupuje, mali by ste sa pokúsiť vidieť krajinu v perspektíve. Nepoužívajte nadmerne rôzne textúry a farby.

3. Krajina vyzerá príliš dokonale

Keď vidíte dokonale navrhnuté krajiny vo filmoch a v televízii, možno si myslíte, že sú ideálne. No nie sú! Ideál je vždy niekde uprostred. Ak krajina vyzerá príliš dokonale, môže vyzerať falošne alebo neprirodzene.

Ak sa pozriete na krajinu, ktorá bola vytvorená záhradným dizajnérom, uvidíte, že bude vždy taká akurát! Nápady krajinného dizajnu použité dizajnérom museli byť dokonalé, aby splnili požiadavky krajinného dizajnu. Ak si vytvoríte vlastnú krajinu, nesnažte sa, aby vyzerala dokonale. Namiesto toho sa snažte, aby to vyzeralo tak, ako ste to navrhli vy. A je oveľa pravdepodobnejšie, že to bude fungovať dobre.

Keď si dáte námahu navrhnúť si svoju vlastnú krajinu, možno sa vám bude páčiť aj čas strávený v záhrade. A určite si na tú dobu vytvoríte vlastné spomienky. Užite si to!

Prečo teda nezískať nejaké nápady na dizajn krajiny a neskúsiť tento rok vytvoriť svoju vlastnú krajinu? Proces si určite užijete!

]]>,Ako si vybrať správnu spoločnosť zaoberajúcu sa krajinným dizajnom pre vašu prácu v oblasti krajinného dizajnuhttps://www.landscape-design-ideas.com/how-to-choose-the-right-landscape-design-company-for-your- krajina-stavba-praca/

Pia, 14 Nov 2017 11:45:47 +0000http://landscape-design-ideas.com/?p=2367Existuje veľa spoločností zaoberajúcich sa dizajnom krajiny. A existuje veľa nápadov na dizajn krajiny, z ktorých si môžete vybrať. Čo musíte urobiť, je nájsť ten správny pre vašu prácu pri stavbe krajiny. Výber správnej spoločnosti však môže byť dosť mätúci. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vybrať si správnu spoločnosť zaoberajúcu sa záhradným dizajnom: Keď máte na mysli nápad na dizajn krajiny, musíte sa uistiť


Pozri si video: 4 Unique Houses to Inspire Aligned with Nature