Vnútorné osvetlenie rastlín paradajky na zalievanie

Vnútorné osvetlenie rastlín paradajky na zalievanieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Stiahnite si zdroj. Mnoho farmárov a majiteľov domov pestuje svoje vlastné sadenice na transplantáciu. Ak to urobíte v interiéri, môžete ušetriť náklady na nákup, vykurovanie a údržbu skleníka. Robiť to v interiéri si však vyžaduje aj použitie umelého osvetlenia.

Obsah:
  • Vysvetlenie svetiel pestovania paradajok
  • Indoor Grow Lights: Spojte pohovky a paradajky, časť 1
  • Najlepšie tipy: Pestovanie paradajok
  • Potrebujú rastliny paradajok priame slnečné svetlo? (3 upozornenia)
  • tipy na pestovanie lepších paradajok zo semien
  • Pestovanie paradajok v interiéri a exteriéri v kvetináčoch a nádobách
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: NAJLEPŠIE LED svetlo na pestovanie RAJAČIEK

Vysvetlenie svetiel pestovania paradajok

Prečo si zakladať vlastné semená paradajok, keď môžete vraziť do miestnej škôlky a kúpiť si sadenice pripravené na pestovanie? Najväčším dôvodom je rozmanitosť! Vaša miestna škôlka môže mať asi tucet odrôd paradajok, ale pestovanie vlastných paradajok zo semien vám umožňuje vybrať si z tisícok dedičných, hybridných a voľne opeľovaných odrôd dostupných prostredníctvom katalógov semien.

Navyše, založenie vlastných paradajok môže ušetriť peniaze, najmä ak máte veľkú záhradu. Pochopenie rôznych druhov semien vám pomôže vybrať tie správne odrody paradajok pre vašu záhradu. Buďte pripravení stretnúť sa s desiatkami, ak nie stovkami lákavých odrôd.

Ak sa chcete dozvedieť viac o mnohých úžasných odrodách paradajok dostupných na pestovanie vo vašej záhrade, pozrite si Epic Tomatoes, ocenenú knihu Craiga LeHoulliera.

Ale s toľkými odrodami, z ktorých si môžete vybrať, ako zredukovať svoj zoznam a rozhodnúť sa, čo pestovať? Zvážte tieto tri otázky:. Rastové návyky paradajok sú rozdelené do dvoch kategórií: determinované a neurčité. Pri listovaní v katalógoch semien si všimnite, že paradajky sú rozdelené do kategórií podľa toho, ako dlho dozrievajú – skorá, stredná a neskorá sezóna. V záhradách s krátkou sezónou alebo v pobrežných záhradách sa rozhodnite pre rýchlo zrejúce skoré paradajky, ako napríklad Moskovich 60 days , Northern Lights 55 days alebo Sun Gold 57 days.

Existuje toľko rôznych druhov paradajok na pestovanie: napríklad krájanie, čerešňa, pasta, koktail a hrozno. Rád robím niekoľko dávok omáčky, ale väčšinu našich paradajok si vychutnáme čerstvé zo záhrady v sendvičoch a šalátoch.

Preto pestujem zmes druhov, vrátane tých na omáčku, niektoré super sladké čerešňové alebo hroznové odrody a hovädzie dedičstvo na krájanie. Pestovanie paradajok zo semien trvá od výsevu po presadenie asi šesť až osem týždňov. Príliš skoré začatie semien v interiéri má za následok dlhé, prerastené sadenice. Plánujem presadiť svoje sadenice do záhrady asi týždeň po mojom poslednom očakávanom jarnom mraze. Zistite dátum posledného mrazu vo vašom regióne a počítajte spätne o šesť až osem týždňov. Každú jar založím VEĽA semien a chcem efektívne využiť svoj pestovateľský priestor.

Preto semená vysievam do plastových obalov buniek umiestnených v podnosoch. Môžete tiež použiť plastové hrnce alebo recyklované čisté nádoby od jogurtov, škatule od mlieka atď. Dajte svojim paradajkám ten správny začiatok s ľahkým, dobre odvodneným pestovateľským médiom, akým je Pro-Mix Seed Starting Mix. Navlhčite zmes pred plnením hrncov alebo bunkových balíčkov, aby ste predišli nerovnomernému zvlhčeniu. Zasiate ich asi štvrť palca do hĺbky a jemne ich zakryte navlhčenou kvetináčovou zmesou. Pevné, zdravé sadenice potrebujú dostatok svetla. Príliš málo svetla vedie k nohaviciam v miestach, kde sadenice dosahujú a naťahujú sa, prípadne sa prevracajú.

Ideálne miesto na spustenie semien je pod pestovateľským svetlom, kde množstvo svetla regulujete. Moje pestovateľské svetlá sú lacné, štvorstopové obchodné svetlá zavesené s reťazami na drevenej polici. Ako rastliny rastú, môžem rozsvietiť svoje svetlá tak, aby boli vždy len niekoľko centimetrov od listov mojich rastlín paradajok.

Nechávam svetlá zapnuté šestnásť hodín denne a mám časovač, ktorý ich zapína a vypína. Na spustenie semien paradajok môžete použiť slnečné okno, ale kvôli slabým svetelným podmienkam v neskorej zime počítajte s určitým pretiahnutím. Ak plánujete vyrábať osivo na každoročnom podujatí, zvážte investíciu do pestovateľského svetla, ako je toto žiarivkové svietidlo alebo SunBlaster. Prelievanie je jedným z najrýchlejších spôsobov, ako zabiť jemné sadenice, takže sledujte vlhkosť pôdy. Mal by byť mierne vlhký, ale nie premočený.

Akonáhle sú semená zasiate, použite priehľadnú plastovú kupolu alebo fóliu plastovej fólie cez podnosy a nádoby, aby ste udržali vlhkosť. Po vyklíčení odstráňte všetky kryty, aby mohol cirkulovať vzduch.

Ako som uviedol v predchádzajúcom kroku, pri pestovaní zdravých rastlín paradajok je dôležitá cirkulácia vzduchu. Pohybujúci sa vzduch tiež spevňuje stonky a listy sadeníc. Mnohé zalievacie zmesi obsahujú hnojivo s pomalým uvoľňovaním, ktoré kŕmi vaše rastliny pomaly počas niekoľkých týždňov. Tieto hnojivá môžete doplniť organickým vo vode rozpustným hnojivom, ktoré sa aplikuje v polovičnej odporúčanej dávke každých 12 až 14 dní.

Pozorne si prečítajte a dodržiavajte všetky štítky na vrecúškach so zalievacou zmesou a nádobách na hnojivá. Otužovanie je proces, pri ktorom sa sadenice pestované v interiéri aklimatizujú na vonkajšiu záhradu. Očakávajte, že tento proces bude trvať päť až sedem dní, prečítajte si viac o otužovaní TU. Začnite tým, že sadenice umiestnite vonku na niekoľko hodín do tieňa.

Prineste ich späť do domu v tú noc. Pokračujte v umiestňovaní sadeníc vonku a postupne ich každý deň vystavujte viac slnku. Do týždňa sú pripravené na presadenie do záhrady alebo nádob.

Viac o zakladaní semien a pestovaní paradajok nájdete v nasledujúcich článkoch:. Potom som zaneprázdnený. A potom musím ísť po rastliny z miestnej škôlky. Váš tutoriál je pripomienkou toho, aké ľahké je začať od semena!

Ešte raz ďakujem! Pod hybridmi máte Sun Gold a v skutočnosti je to F1, ale uvádzate, že je to dedičstvo. Možno to budete chcieť zmeniť, aby ste nikoho nezmiatli. Je to skutočne skvelá cherry paradajka a moja obľúbená. Ahoj Debbie, ďakujem za tvoj komentár. Ďakujem, Niki. Kedysi sme si tu v záhradných centrách mohli kúpiť Sun gold F1, ale už nie. Minulý rok som použil posledné z mojich vzácnych semienok a objednal som si nejaké od Halifax Seeds, takže k vám cítim akúsi príbuznosť, ha ha.

Majte skvelú záhradkársku sezónu. Dobrá otázka! Zvyčajne ich zapínam, keď umiestnim svoje semená pod svetlá. Je to preto, že svetlá vyžarujú trochu tepla, čo môže urýchliť klíčenie. Môžete však počkať, ak chcete.

Mojim rastlinám rajčín sa darí naozaj dobre, v skutočnosti sú až po svetlá na poličke a do výsadby mám ešte mesiac. Majú pekné pevné stonky. Mám ich dať na stôl a umiestniť pod nejaké vyššie svetlá v pivnici? Minulý rok som používal rôzne semená a takto nevyrástli. Ahoj Brenda, ak máš možnosť presunúť ich do priestoru s vyšším osvetlením, urobil by som to.

Sledujte ich, aby ste sa uistili, že naďalej dobre rastú. Rôzne druhy paradajok môžu rásť rôznymi spôsobmi. Ak ste minulú jar pestovali určité druhy, sú podsaditejšie. Neurčité odrody môžu byť vysoké, rýchlo!

Za posledné 2 roky som vypestoval 5 rôznych odrôd paradajok. Všetky okrem čerešňových paradajok mali hnilobu kvetov. Nie každá paradajka to mala, ale slušné množstvo. Čítal som, že vápnik je liek. Nedávno mi bolo povedané, že položenie tums do zeme bude fungovať. Skvelá otázka! To je obrovský rozdiel. Dúfam, že to pomôže! Ahoj Niki, vyvýšený záhon robím len druhý rok a tento rok chcem pestovať paradajky zo semienka. Bývam na juhu, takže klíma je pomerne teplá po celý rok, ale máme nejaké studené prúdy.

Môžete zasadiť semená paradajok priamo do vyvýšenej záhradky namiesto do kvetináčov pod svetlom? Potrebujem tipy, kedy a koľko zasadiť! Akékoľvek tipy budú ocenené! Udržujte pôdu mierne vlhkú, aby ste podporili dobré klíčenie. Paradajky by ste mali z roka na rok zasadiť na iné miesto.

Ak máte jeden vyvýšený záhon, môžete z roka na rok striedať strany záhona, kde pestujete paradajky. Jeden rok na ľavej strane, nasledujúci rok na pravej strane. Do otvorenej časti záhona zasaďte niečo iné - fazuľu, uhorky atď.

Veľa štastia! Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Uložte moje meno, e-mail a webovú stránku v tomto prehliadači, aby ste mohli nabudúce komentovať. Preskočiť na hlavnú navigáciu Preskočiť na hlavný obsah Preskočiť na hlavný bočný panel. Namiesto toho ich zahrabte len štvrť palca hlboko do vopred navlhčenej zalievacej zmesi. Heirloom — dedičná paradajka je voľne opeľovaná odroda, ktorá sa dedila z generácie na generáciu. Hlavným dôvodom pestovania dedičných paradajok je chuť!


Indoor Grow Lights: Spojte pohovky a paradajky, časť 1

Zakladanie záhradných rastlín zo semien v interiéri môže byť príjemným projektom pre každého záhradníka. Je to relatívne lacný spôsob pestovania širokej škály rastlín. Mnoho záhradných obľúbených sa nachádza vo väčšej škále farieb, veľkostí a rastových návykov ako semená, a nie ako začaté rastliny. Semená sú dostupné z mnohých zdrojov, od miestneho obchodu so stavebnými potrebami až po záhradné centrá a zásielkové katalógy. Ich ceny sa môžu značne líšiť. Najnovšie hybridy majú vyššie ceny, rovnako ako semená vzácnych alebo nezvyčajných rastlín, ako aj certifikované organické osivo.

Možnosť 1: Spustenie semien paradajok v interiéri Frekvencia, ktorú budete musieť priebežne zalievať sadenice paradajok, sa líši.

Najlepšie tipy: Pestovanie paradajok

Použitie veľkého množstva kompostu výrazne zvýši vaše šance na zdravý výnos. Ale aj skúsení záhradníci môžu niekedy zažiť problémy pri pestovaní týchto krás do dokonalosti. Tu je niekoľko nápadov, ktoré môžete túto sezónu použiť na zlepšenie svojho talentu na pestovanie paradajok. Začnite s výbornou pôdou a zdravou rastlinou. Hoci to znie jednoducho, pomocou týchto jednoduchých príkazov môžete odstrániť väčšinu svojich problémov s pestovaním paradajok. Dobre upravená pôda plná bohatého kompostu a iného organického materiálu môže byť vašou tajnou zbraňou, ako mať tie najlepšie paradajky. Za starý dobrý kompost neexistuje žiadna umelá náhrada.

Potrebujú rastliny paradajok priame slnečné svetlo? (3 upozornenia)

Paradajka je pravdepodobne najčastejšie pestovanou zeleninou domácimi záhradkármi kvôli jej potravinovej hodnote, mnohostrannému použitiu a relatívnej nenáročnosti na pestovanie Obrázok 1. Paradajka pochádza zo Strednej a Južnej Ameriky a udomácnila sa v Mexiku. V Južnej Amerike je veľa príbuzných divokých druhov. Paradajka bola prvýkrát predstavená v Spojených štátoch v r.

Zakladanie semien v interiéri je skvelý spôsob, ako začať záhradkárčiť, aj keď vaša záhrada vonku môže byť pokrytá snehom. Poskytuje vám tiež lepšiu kontrolu nad zdravím rastlín, ktoré pridáte do záhrady – a je to ideálna príležitosť na experimentovanie.

Tipy na pestovanie lepších paradajok zo semien

Na zdieľanie tejto stránky na rôznych platformách sociálnych médií použite tieto praktické ikony:. Registrácia Prihlásenie Prepínanie navigácie. Zobrazenia: , Odpovede: 16 » Skok na koniec. Príspevok s citátom 1. Život nie je cesta do hrobu s úmyslom bezpečne doraziť v peknom a dobre zachovalom tele, ale skôr skĺznuť do šírky, poriadne opotrebený, úplne opotrebovaný a vyhlásiť citát z 5.

Pestovanie paradajok v interiéri a exteriéri v kvetináčoch a nádobách

Jednoduchá odpoveď na otázky o požiadavkách na svetlo pre paradajky je, že potrebujete minimálne šesť hodín na produkciu ovocia, ale osem alebo viac hodín slnka prinesie najlepšie výsledky, pokiaľ ide o to, koľko paradajok získate. Rastliny paradajok v ideálnom prípade potrebujú aspoň šesť až osem hodín tmy denne, aby správne absorbovali oxid uhličitý a zvládli temný cyklus výroby energie. Koľko hodín svetla potrebujú vnútorné paradajky? Rastliny potrebujú dobrých osem hodín slnečného svetla denne a okolitú teplotu okolo 70 stupňov Fahrenheita alebo vyššiu. Požiadavky na svetlo na pestovanie paradajok Jednoduchá odpoveď na otázky o požiadavkách na svetlo pre paradajky je, že potrebujete minimálne šesť hodín na produkciu ovocia, ale osem alebo viac hodín slnka prinesie najlepšie výsledky, pokiaľ ide o to, koľko paradajok získate. Rastliny dobre reagujú na umelé svetlo, pokiaľ spĺňate ich farebné a časové požiadavky. Vedci našli gén vo voľne žijúcich paradajkách, ktorý umožňuje pestovanie pestovaných rastlín rajčiakov 24 hodín denne pod prirodzenom a umelom svetle, čím sa zvyšuje výnos až o 20 percent.

Súprava na pestovanie paradajok v interiéri vám pomôže pestovať všetky druhy rastlín (aj jahôd) len vo vode a živinách.

Účelom je preskúmať efektívnosť pestovania rastlín v interiéri, aby sa vytvoril nepretržitý prísun čerstvej zeleniny a čo nie do šalátov a iných jedál. Vybraný svetelný zdroj založený na požiadavkách nízkej spotreby energie 25 wattov, zníženého tepla, čo vedie k spotrebe menšieho množstva vody, sústredených vlnových dĺžok so svetlom špecifickým pre potreby rastlín a kontinuálne svetelné žiarivky majú na koncoch menej svetla až šesť palce v niektorých. Novinka – Vyšetrovanie 2: Rôzne zelené, paradajkové a 8 vlnový svetelný systém simulujúci ráno, poludnie, súmrak.

SÚVISIACE VIDEO: Vnútorná lampa na osvetlenie rastlín s paradajkami

Nasleduje blogový príspevok hosťa od Richarda Claytona. Ak máte krátke letné vegetačné obdobie alebo nemáte miesto na záhradku vonku, stále môžete pestovať paradajky ako izbové rastliny. Čítajte ďalej a zistite ako. Zadarmo obrázky. Pestujte najlepšie odrody vnútorných paradajok.

Paradajky sa zvyčajne pestujú vonku v zemi, ale s použitím umelého osvetlenia a niekoľkých ďalších položiek je pestovanie rastlín paradajok v interiéri jednoduché. Vnútorná rastlina paradajky rastie rýchlo a môže byť presadená do vonkajšej záhrady, keď dosiahne požadovanú veľkosť.

Cherry paradajky sú chutnou pochúťkou so živou chuťou. Využite tieto tipy, ako pestovať cherry paradajky v interiéri, aby ste si vychutnali chutné paradajky v každom ročnom období. Cherry paradajky sú zvyčajne jednoročná rastlina, čo znamená, že prestávajú produkovať ovocie a odumierajú, keď sa počasie ochladí. Predĺženie vegetačného obdobia je možné presadením rastlín letných paradajok do veľkých nádob a ich prenesením do interiéru. Čítajte ďalej a dozviete sa najužitočnejšie rady pre domácich majstrov o tom, ako pestovať cherry paradajky v kvetináči a vychutnať si sviežu chuť domácich paradajok počas zimných mesiacov.

Existuje celý rad chorôb, škodcov a problémov, ktoré by sa mal každý záhradník paradajok naučiť rozpoznať, aby mohol určiť najlepšiu prevenciu a nápravu pre vaše rastliny paradajok:. Najprv identifikujte postihnutú časť rastliny paradajky, ktorá má problém: korene, listy, stonky, kvety alebo plody. Potom porovnajte chorú rastlinu so zdravou rastlinou paradajky.


Pozri si video: Jednoduchá kvapková závlaha z plastových nádob.