Krajina v Louisiane

Krajina v LouisianeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Krajina v Louisiane fotograf David W. Ball sa nedávno vrátil z návštevy pobrežia Mexického zálivu. Tu sú niektoré z jeho fotografií.

od Davida W. Balla

Pred pár týždňami som sa vrátil do Louisiany. Ako fotograf krajiny je mojím cieľom zachytiť prírodné krásy a ľudí, ktorí tam žijú. V tejto fotografickej eseji sa podelím o kúsok toho, čo som sa naučil o tejto časti sveta.

Letel som do New Orleans, ktoré má pôsobivú krajinu a architektúru, ale väčšina regiónu vrátane Louisiany je pobrežná. Z tohto pohľadu vyzerá pobrežie celkom inak ako z New Yorku alebo San Francisca. Je to veľmi strmé, so širokou škálou pobrežných svahov a veľkú časť regiónu lemujú močiare.

Strávil som dve noci v oblasti New Orleans, jednu na pláži a jednu na útese nad zálivom. Zostal som so svojím bratom a švagrinou, ktorí majú veľký dom s výhľadom na jazero Pontchartrain. Je to skvelé miesto na výhľady.

Je tu veľa pobrežia, ale na prvý pohľad sa zdá, že je to dosť prázdne pobrežie.

Až keď sa priblížite trochu bližšie, uvidíte ľudí.

Je tu toľko zátok, že niekedy sa krajina zdá byť príliš prázdna na to, aby sa dala nazvať zátokou. Sú to malé vodné plochy s dĺžkou asi míľu alebo menej.

Pred niekoľkými rokmi som na internete videl fotografiu mosta cez kanál v San Franciscu, ktorý bol pokrytý machom. V tej chvíli som si nebol istý, čo to znamená. Teraz poznám odpoveď. Videl som mach pokrývajúci mosty v Kalifornii a na iných miestach.

Keď voda tečie pomaly, spôsobuje rast vegetácie. Na miestach, kde je nejaký prúd, je vegetácia ešte výraznejšia. Tento most má uprostred ostrovček, čo znamená, že má veľa vegetácie.

Rieka Mississippi, ktorá je len na západ, sa vlieva do jazera Michigan. Keď je príliš plytká na to, aby mohla loď cestovať, zmení sa na malý čln.

Na fotografii nižšie môžete vidieť veľký otvorený kanál vody na ľavej strane člnu. Plytká, nazelenalá voda je prúd, ktorý sa pohybuje cez najplytšiu časť rieky.

Čln je súčasťou lodného systému s názvom Mississippi-Ohio-Tippecanoe lodná cesta. Časť tejto lodnej trasy prechádza cez Wisconsin.

Čln na obrázku je naložený tovarom smerujúcim do Chicaga. Na fotografii sú ďalšie člny, ale videl som ich len zboku. Nevedel som rozoznať typ prepravovaného nákladu.

Lodná trasa vedie okolo jazera. Nazýva sa to lodný systém Veľkých jazier. Dokáže prepraviť veľké množstvo nákladu a používajú ho všetky druhy priemyslu.

Táto námorná cesta, podobne ako mnohé iné, prechádza cez Wisconsinskú časť lodného systému Veľkých jazier. Volá sa to Milwaukee District.

Naľavo od lodnej cesty môžete vidieť vodný kanál. Ako som už spomínal, má málo vegetácie, a preto je plytký. Ako môžete vidieť na tejto fotografii, môžete stáť na kanáli a pozerať sa dole asi 20 stôp.

Podľa môjho názoru môžete vidieť, aká plytká je táto voda.

Kanál je pravdepodobne oveľa hlbší, ďalej proti prúdu a bližšie k časti lodného systému vo Wisconsine.

Čítal som, že časť vody v jazere Michigan je dosť slaná. Vďaka tomu jazero vyzerá ešte menšie, než v skutočnosti je.

Niektoré z lodných trás sú o niečo severnejšie, než kde bola fotografia urobená. Na tejto ďalšej fotografii sa pozerám na juhozápad na Chicago, Illinois.

Táto fotografia bola urobená z mosta neďaleko panorámy Chicaga, ale nemohol som vám povedať, na ktorej rieke ste boli. Do jazera Michigan tečie veľa riek a ja som mal problém povedať, na ktorej ste boli.

Toto nie je niečo, čo môžete vidieť z hladiny vody. Aspoň nie z miesta, kde som urobil túto fotografiu.

Panoráma mesta v Chicagu je veľmi podobná panoráme mesta v Detroite. Predpokladám, že sú takmer totožné.

Táto fotografia bola urobená pred niekoľkými rokmi, ale nemohol som vám povedať, prečo to bola podvodná fotografia jazera Michigan. Vzal som si to na mobil.

V mojom telefóne boli nejaké podvodné obrázky lodného systému Veľkých jazier, ale rozhodol som sa natočiť tento.

Myslel som si, že je to zvláštne, pretože viem, že to bola pravdepodobne jedna z prvých fotiek, ktoré som urobil na svojom telefóne.

Bolo to urobené asi pred rokom a nevedel som si spomenúť, prečo to bolo pod vodou.

Mohol som hľadať iné fotografie Veľkých jazier a možno by som našiel niektoré z vecí, ktoré som videl.

Mohol som si odfotiť aj vlastné ruky a možno by to bolo zaujímavé.

Rád by som videl svoju vlastnú ručnú prácu pod vodou.

Namiesto toho som len odfotil vodu.

Musíme si vziať veci, ktoré sú pre nás dôležité, a žiť s nimi tak dlho, ako sa len dá.

Dúfam, že sa vám bude páčiť video, ktoré sprevádza tento blog. Dúfam, že to budete zdieľať s niektorými svojimi priateľmi. Dúfam, že sa vám bude video páčiť. Dúfam, že sa vám bude blog páčiť.

Dobudúcna…

opatruj sa.

Reklamy

Zdieľajte toto:

Páči sa ti to:

Páči sa Načítavam...

Súvisiace

O autorovi

Bob Sacks bol kariérnym diplomatom v americkej zahraničnej službe. Bol popredným odborníkom na zahraničnú politiku a jeho poznatky vo všeobecnosti vzbudzovali medzinárodnú pozornosť. Jeho články sa objavili v publikáciách ako American Heritage, Commentary, The Wall Street Journal a Washington Post. Bol častým hosťom veľkých spravodajských programov, vrátane CNN, PBS a NBC. Prečítajte si celý životopis


Pozri si video: 791 Свет и цвет в пейзаже. Живопись