Dizajn vyvýšeného záhradného kvetináča

Dizajn vyvýšeného záhradného kvetináčaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Autor Erin. Ako sme už hovorili v predchádzajúcich príspevkoch, skutočne sme sa snažili aktualizovať náš dvor. Aj keď nie sme profesionálni záhradkári, vedeli sme, že by sme mohli tomuto vonkajšiemu DIY projektu pomôcť pri pestovaní našich paradajok, papriky, byliniek a čohokoľvek iného, ​​čo by sme chceli vyskúšať. Na našom dvore sme chceli priestor, ktorý by bol špeciálne na pestovanie zeleniny a byliniek. Vedeli sme tiež, že voľnejšie nečistoty vo vyvýšenom záhradnom záhone majú pomôcť vašim rastlinám prosperovať.

Obsah:
  • Plán projektu vyvýšený záhradný záhon / vyvýšený kvetináč
  • Vyvýšené postele
  • Hardscaping 101: Vyvýšené záhradné postele
  • Ako postaviť vyvýšený záhon
  • Nápady na vyvýšené záhradné záhony – postavte si teraz vyvýšené kvetináče pre produktívne záhradníctvo nenáročné na údržbu
  • Urob si sám kvetináč s vyvýšeným lôžkom
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Urobte si svojpomocne vyvýšenú záhradnú posteľ s cementovou doskou! Žiadne drevo

Plán projektu vyvýšený záhradný záhon / vyvýšený kvetináč

Urob si svoj vlastný projekt trvalého záhradného boxu, ktorý poskytne vyvýšený záhon pre vaše rastliny a ozdobí váš dvor. Pre tých, ktorí si chcú vylepšiť svoje dvory, autorka Sara Bendrick poskytuje množstvo domácich majstrov v oblasti Big Impact Landscaping, aby majitelia domov mohli vyťažiť maximum zo svojho majetku, rozšíriť svoj životný priestor a užiť si viac času vonku.

Bendrick tu poskytuje podrobné pokyny na vybudovanie trvalého zeleninového záhradného boxu v tvare písmena U – ako aj pripojenú lavičku, ktorá vám pomôže vychutnať si záhradné rastliny. Záhradné postele oživia každý dvor a najlepšie na vyvýšenom záhone je to, že vyzerá atraktívne aj mimo sezóny, pretože definuje a organizuje priestor na dvore.

Jednoduché lôžko v tvare U vám poskytuje maximálny priestor na pestovanie s prístupom do všetkých strán. Pridaním roztomilej lavičky k čiapke a niekoľkých ozdobných diamantov sa to môže naozaj ozdobiť! Táto veľká záhrada môže byť ústredným prvkom alebo môže dopĺňať iné prvky na dvore. Plánujte ručnú vodu, pokiaľ nechcete inštalovať zavlažovací systém, dávam prednosť kvapkaniu. Krok 1: Vyberte si miesto: Vyberte si peknú slnečnú oblasť, ktorá je pomerne rovná a ľahko sa do nej dostanete.

Tento záhradný box sa zmestí do priestoru 9 stôp; môžete si ich upraviť tak, aby boli väčšie alebo menšie v závislosti od vašej oblasti. Do kvetináčov odporúčam použiť surovú sekvoju alebo céder.

Nikdy nepoužívajte tlakovo upravené rezivo na zeleninovú záhradu. Pomocou pokosovej píly narežte všetko rezivo na vyššie uvedené rozmery alebo ho upravte podľa vlastného priestoru. Krok 3: Odstupňujte svoju úroveň: Väčšina miest bude potrebovať mierne vyrovnanie alebo bude musieť byť narezaná a vyplnená, aby sa dosiahol rovný povrch. Zhutnite ho ručným ubíjadlom a pomocou hrablí vyrovnajte.

Krok 4: Začnite chrbtom: Keďže tento kvetináč umiestňujeme k plotu, začnite s dlhými zadnými dielmi tak, že ich zložíte na zem. Aby ste to urobili, vezmite jednu 9-stopovú dosku a zarovnajte ju s jedným z palcových stĺpikov 4 x 4. Predvŕtajte otvory, ako je znázornené v kroku 5 a zaistite, ako je znázornené v kroku 6.

Teraz vezmite 8-stopovú 2-palcovú dosku a zasuňte ju tak, aby zodpovedala výške spodnej dosky a do prečnievajúceho priestoru. Zaistite pomocou rovnakej skrutky a podložiek, ako je popísané vyššie, a zopakujte na druhej strane. Krok 6: Zaistite rezivo: Pomocou nástrčného vrtáka s rázovým unášačom zaistite dva kusy reziva spolu pomocou upevňovacích skrutiek a podložiek na každom konci. Lag skrutky sú ťažké skrutky, ktoré sú najlepšie na upevnenie hrubého dreva. Krok 7: Spustite šnúru a pridajte strany: Podoprite chrbát a uistite sa, že sedí vo vodorovnej polohe.

Zaistite šnúru na zadnej strane a potiahnite šnúru tak, aby bola dokonale kolmá, pomocou štvorca rýchlosti skontrolujte, či je to 90 stupňov. Pripevnite ho k inej konštrukcii alebo ho priviažte ku kolíku v zemi. Krok 8: Pripevnite prednú časť: Pomocou svorky alebo ďalšieho páru rúk pripevnite na jednu zo strán prednú časť s rozmermi 4 x 4. Svorky sú skvelé, ak potrebujete pritlačiť pokrivenú dosku na miesto. Vrchná vrstva bude o niekoľko palcov vyššia ako 4 x 4, takže keď naplníte pôdou, môžete zakryť hornú časť 4 x 4, aby zmizla.

Vaše stĺpiky 4 x 4 na vnútornej časti kvetináča by mali byť v jednej rovine s koncom 5-palcových dosiek. Potom vezmite palcové dosky 2 x 4 a pripevnite ich k stĺpikom 4 x 4, zatvorte krabicu tak, aby ste mali tvar U. Krok Pridajte štrk a špinu: Pridajte 2-palcovú vrstvu štrku na dno, aby ste pomohli s drenážou. Po naplnení škatule do hĺbky niekoľkých palcov použite hadicu na zahmlievanie pôdy, aby ste ju zhutnili a navlhčili ju pre vaše nové rastliny, a pomocou hrablí ju rozprestrite.

Opakujte tento krok, kým sa nádoba nenaplní asi 2 palce pod okraj a pôda len zakryje vnútorné stĺpiky 4 x 4. Potom si vezmite nohy 2-palcové dosky a zoraďte dosku tak, aby bola zarovnaná s vnútorným okrajom horných zvislých 2-palcových dosiek. Urobte pokosové rezy na pokosovej píle, aby ste získali pekné, čisté uhly, kde sa dosky v rohoch prekrývajú. Krok Pridajte dekoratívne pozadie: Použite dve 8-stopové 2-palcové dosky a pokosový rez 12 s dĺžkou 15 palcov, aby ste vytvorili tri samostatné diamanty.

Odmerajte od stredu kvetináča a označte 18 palcov nad plotom; pripevnite stredový diamant pomocou vonkajších skrutiek paluby alebo pištole na klince.

Oddeľte ďalšie dva diamanty vo vzdialenosti asi 12 palcov na oboch stranách a zaistite rovnakým spôsobom. Teraz sadnite! Táto jednoduchá, moderná lavica je funkčným kúskom, no zároveň vzbudzuje na dvore silný moderný dizajn. Betónové rohy boli vytvorené a vyliate naraz so sivou betónovou terasou.

Postavili sme ich 18 palcov vysoké a ponechali sme 4-palcové hlboké x 6-palcové zárezy, aby 4-palcové cédrové dosky sedeli vo vnútri. Hoci je to teoreticky jednoduché, správne usporiadanie všetkého je kľúčom k dokonalej modernej lavici. Umiestnenie dekoratívneho hrachového štrku zdvihlo úroveň zeme tak, aby lavičky sedeli na štandardnú výšku 16 palcov.

Dokončenie priestoru zodpovedajúcim dreveným konferenčným stolíkom vytvára moderný a funkčný zábavný priestor, ktorý sa dokonale spája s ostatnými prvkami dvora. Jednou z najlepších častí fotografie, najmä fotografie divokej prírody, sú magické momenty. Viete, čo tým myslím: Všetko jednoducho zapadne na svoje miesto tým najneočakávanejším a najkrajším spôsobom, aký poznáte, jednoducho viete, práve ste dostali niečo špeciálne.

Prostredie, osvetlenie a predmet sa spoja, aby vytvorili niečo, čo […]. Vyvinuté v […].

Nájdete tu tipy na zníženie účtov za kúrenie, pestovanie čerstvých prírodných produktov doma a ďalšie. Preto chceme, aby ste ušetrili peniaze a stromy tým, že si predplatíte náš úsporný plán automatickej obnovy, ktorý je šetrný k Zemi. Október Sara Bendrick Pre tých, ktorí si chcú vylepšiť svoje dvory, autorka Sara Bendricková poskytuje množstvo domácich majstrov v oblasti Big Impact Landscaping, aby majitelia domov mohli vyťažiť maximum zo svojho majetku, rozšíriť svoj životný priestor a užiť si viac času vonku.

Publikované 18. októbra, Zachyťte magické okamihy vo fotografii prírody Jednou z najlepších častí fotografie, najmä fotografie divokej prírody, sú magické chvíle.


Vyvýšené postele

Súbory cookie a ďalšie sledovacie technológie používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania na našej stránke, na zobrazovanie prispôsobeného obsahu a cielených reklám, na analýzu návštevnosti stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naše publikum pochádza. Ak sa chcete dozvedieť viac alebo sa odhlásiť, prečítajte si naše Zásady používania súborov cookie. Prispôsobte a optimalizujte živiny a vlhkosť svojich rastlín pomocou tohto robustného boxu, ktorý môžete postaviť za deň. Domáca úroda paradajok z minulého leta bola teda skôr nešťastná, než nárazová a po niekoľkých prieskumných vykopávkach na dvore sa zdá menej pravdepodobné, že narazíte na platovú špinu. To však neznamená hladovať.

Vyvýšené záhony a kvetináče pre vašu záhradu sú jednoduché s WoodBlocX akéhokoľvek tvaru alebo veľkosti. Špeciálne ponuky každý mesiac + bezplatná služba dizajnu!

Hardscaping 101: Vyvýšené záhradné postele

Pestovanie rastlín je meditatívny, kontemplatívny proces, ktorý mi aspoň poskytuje niečo krásne, na čo sa môžem sústrediť, keď je svet ťažko spracovateľný. Ale predtým, ako budete žať, musíte najskôr zasiať. Hoci veľká časť záhradkárčenia je pasívna – jednoducho zalievanie, čakanie a pozorovanie – tvrdá práca je všetko vpredu: dvíhanie vriec zeminy, kompostu a hnojiva; obrábanie zeme; a, samozrejme, vybudovanie záhonov pre vaše rastliny. Minulý rok sme sa s partnerom presťahovali do nového domu – nášho prvého domu ako majiteľa domu. Vedeli sme však, že chceme investovať do záhrady, a vedeli sme, že chceme vyvýšené záhony. Kým si prezerala paradajkové začiatky, ja som prehľadával YouTube. Rýchlo som zistil, že ľudia tieto tehly naozaj milujú. Vo videu za videom záhradkári na všetkých úrovniach premýšľali o jednoduchosti a nákladovej efektívnosti týchto betónových blokov a zdieľali tipy, ako ich čo najlepšie využiť. Bol som presvedčený.

Ako postaviť vyvýšený záhon

Vyvýšené záhony a nádoby sú výbornou metódou na pestovanie zeleniny, byliniek a kvetov. Nielenže sa ľahko zmestia do menších dvorov alebo na terasy, ale sú mimoriadne nenáročné na údržbu. Ale možno najlepšie zo všetkého je, že vyvýšené záhony vyžadujú oveľa menej buriny a údržby ako tradičná záhrada. A počkajte, kým neuvidíte, aké ľahké je stavať!

Ak ste zmeškali prvú časť, tu je.

Nápady na vyvýšené záhradné záhony – postavte si teraz vyvýšené kvetináče pre produktívne záhradníctvo nenáročné na údržbu

Formálna záhrada v mestskej chate P. Allena Smitha v Little Rock, Arkansas, predstavuje niekoľko intenzívnych záhradníckych postupov, vrátane vyvýšených záhonov, nádob a medzisádzania. Výsadba semienok jarnej zeleniny okolo tulipánov je obzvlášť šikovný nápad, ktorý kombinuje jedlé a okrasné záhradníctvo. Foto: Foto Jane Coclasure s láskavým dovolením P. Allena Smitha. Tieto vyvýšené plochy na pestovanie ponúkajú množstvo výhod, vrátane vytvárania vlastných pestovateľských podmienok a vyšších výnosov na štvorcový meter.

Urob si sám kvetináč s vyvýšeným lôžkom

Nápady na vyvýšené záhony sú v dnešnej dobe také dostupné, ale bol som nadšený, keď som narazil na túto jednoduchú metódu vyvýšenej záhradnej postele, ktorá nevyžaduje takmer žiadne nástroje! To je ideálne pre tých, ktorí nemajú žiadne skúsenosti so stavaním, no napriek tomu si chcú vyrobiť vlastnú záhradnú posteľ. Stačí rýchle vyhľadávanie na Googli alebo Pintereste, aby ste odhalili stovky nápadov na vyvýšené záhradné postele. Po doplnení štyroch vyvýšených pozinkovaných záhonov do našej záhrady som však chcel do zvyšného priestoru vniesť trochu tepla a vodného kameňa. Cédrové vyvýšené záhony sú vysoko na mojom radare už viac ako rok.

Nápady na vyvýšenú záhradnú posteľ pre váš dvor · Rýchla vyvýšená záhradná posteľ, ktorú si sami spravíte · Poschodová záhrada · Jednoduchá vyvýšená posteľ · Vlnitý kov · Vyvýšená z kameňa.

Teraz ponúkame medzinárodnú prepravu prostredníctvom globálneho poskytovateľa Borderfree. Počas nakupovania uvidíte ceny vo vami vybranej mene. V pravom hornom rohu našej webovej stránky môžete zmeniť, kam chcete svoje položky doručiť. Ak sa chcete dozvedieť viac o medzinárodnej preprave, navštívte našu stránku Medzinárodné objednávky.

SÚVISIACE VIDEO: Urob si sám latkový kvetináč // vyvýšená záhrada - s plánmi

Aj keď bylinky, zeleninu a kvety môžete pestovať v zemi, ešte lepším spôsobom môže byť použitie vyvýšených záhradných záhonov. Zistite, prečo môžu byť vyvýšené záhradné záhony tým najlepším doplnkom vášho dvora. Navyše si pozrite tieto nápady na vyvýšené záhradné postele, ktoré vám pomôžu naplánovať si vlastný dizajn vyvýšenej postele! Tu je len niekoľko dôvodov, prečo môže byť dokonalým doplnkom na váš dvor.

Šťastný piatok, chlapci!

Použite jeden z týchto bezplatných plánov vyvýšených kvetináčov, aby ste získali všetky výhody tradičnej záhrady s oveľa menšou prácou. Strávite menej času vytrhávaním buriny, môžete ovládať svoju pôdu a presúvať ju v závislosti od jej veľkosti a typu konštrukcie. Vyvýšené kvetináče sú krokom vpred od kontajnerovej záhrady a poskytujú vám viac priestoru na všetko, čo chcete pestovať. Vyvýšené kvetináče sa vyrábajú pomerne jednoducho a ich výstavba môže byť lacná za menej ako deň. Či už vyvýšený kvetináč naplníte zeleninou, kvetmi alebo bylinkami, užijete si pohodlie, že budete mať vyhradené miesto na ich pestovanie.

Záhradníctvo v kontajneroch je skvelý spôsob, ako si užiť pestovanie zeleniny, byliniek a kvetov bez toho, aby ste museli mať priestor alebo čas na tradičnú záhradu. Ale úprimne, najjednoduchší spôsob záhradkárčenia je ten najlepší. Urobte si teda záhradníctvo v kontajneroch super jednoduchým tým, že si vytvoríte jeden z týchto vyvýšených kvetináčov pre domácich majstrov pomocou týchto bezplatných plánov a návodov. Sú úžasné, pretože sú to kvetináče na nohách, ktoré vynesú všetko do výšky, kde môžete pliesť burinu, sadiť, zbierať úrodu a užívať si všetko, čo pestujete, bez toho, aby ste sa museli ohýbať, nakláňať alebo kľačať.


Pozri si video: Jak postavit vyvýšený záhon svépomoci -prestavba záhrady. Build a Raised Bed - Planter Box