Malé ovocné stromy zóna 3

Malé ovocné stromy zóna 3

Ak sa vám to stalo, majte odvahu! Naše stromy hodnotíme podľa zimnej odolnosti a garantujeme ich prežitie. Všetko, čo potrebujete, sú správne odrody! Poznámka pre našich kanadských priateľov: žiaľ, nie sme schopní doručiť objednávky do Kanady.

Obsah:
  • Pestovanie ovocia: Stromové ovocie s nízkym vstupom pre NH Home Orchards [informačný list]
  • Mrazuvzdorné ovocné stromy
  • Najlepší čas na výsadbu ovocných stromov podľa sezóny a typu
  • 15 trpasličích ovocných stromov, ktoré sú ideálne pre menší dvor
  • Index: Trávnik a záhrada, Trávnik a záhrada
  • 3 veci, ktoré by ste mali vedieť o zónach odolnosti
  • Úvahy o pestovaní ovocia na dvore
  • Ovocné stromy, orechy a bobule
  • Nájdite ten správny ovocný strom pre svoju pestovateľskú zónu
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Trpasličí ovocné stromy rastú, keď je priestor obmedzený

Pestovanie ovocia: Stromové ovocie s nízkym vstupom pre NH Home Orchards [informačný list]

Len málo vecí je vzrušujúcejších ako priniesť si domov začiatky vlastného malého neformálneho sadu. Možno sa však pýtate, kam presne vo svojom dvore umiestniť ovocné stromy, aby rástli. Ako ďaleko od seba by ste ich mali zasadiť? Odkazujeme na predajcov, aby sme vám pomohli nájsť relevantné produkty. Ak si kúpite z jedného z našich odkazov, môžeme získať províziu.

Čím viac stromov, tým lepšie, nie? Nie veľmi. Komerční pestovatelia ovocia precízne plánujú svoje sady na maximálny výkon a minimálne riziko chorôb, pričom medzi nimi často nachádzajú rovnováhu. Iní možno nikdy nevyrastú tak vysoko, ako ste od nich očakávali. Včely a iní opeľovači si nájdu cestu, pokiaľ stromy, ktoré si vyžadujú opelenie, budú od seba vzdialené len pár metrov. Ak ich však zasadíte bližšie ako ďalej od seba a sad bude o niekoľko rokov neskôr vyzerať preplnený, pravidelné prerezávanie môže pomôcť udržať ho zdravý.

Vhodné rozostupy tiež pomáhajú zabezpečiť, aby každý ovocný strom získal potrebné živiny z pôdy. Koreňový systém sa rozprestiera na jeden a pol až trojnásobok výšky stromu. Najprv si urobte prieskum, aby ste zistili, ktoré odrody chcete pestovať spolu, aby ste si zaistili sladkú úrodu ovocia. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, rozmiestnite stromy v odporúčanej vzdialenosti od seba. Všimnite si, že keď hovoríme, že vesmírne stromy sú od seba vzdialené 20 stôp, znamená to 20 stôp na všetky strany stromu.

Čím bližšie a mohli by byť preplnené, akékoľvek vzdialenie a opelenie môže byť v niektorých prípadoch negatívne ovplyvnené. Odporúčania týkajúce sa rozstupov sú pre zdravý rast založený na zrelej veľkosti a ďalších faktoroch vrátane opelenia. Ak nemáte na dvore veľa miesta, odporúčame vysadiť trpasličie a polotrpasličie odrody, najmä ak chcete vysadiť viac ako tri až päť stromov. Oficiálne je sad akákoľvek skupina piatich alebo viacerých ovocných stromov.

Majte na pamäti, že mnohé druhy ovocných stromov sa pestujú vrúbľovaním vrúbľov alebo výhonkového systému stromovej odrody známej pre svoje ovocie na podpník, ktorý pomáha určiť veľkosť stromu spolu s mrazuvzdornosťou a odolnosťou voči chorobám.

Podnože majú... zaujímavé, často nejasné mená. Je to z veľkej časti preto, že sú založené na testoch v škôlke a zvyčajne nie sú dostupné samostatne na komerčný predaj. Vezmite si napríklad tieto jabloňové podpníky.

G predstavuje sériu podnoží Geneva vyvinutú na Cornell University. Jablkové vrúble sa bežne naštepujú na podpník jabloní, ale iné druhy z čeľade Rosaceae môžu často spolupracovať. Napríklad vrúble broskyne možno navrúbľovať na podpník slivky a výsledným plodom bude broskyňa. Zaspievajte si to so mnou, teraz: A je pre... Malus domestica!

V dnešnej dobe mám v hlave príliš veľa detských pesničiek. Ospravedlňujem sa! Aby som neodbočil, zrelé M v plnej veľkosti. Zasaďte jablone 20 až 25 stôp od seba. Zatiaľ čo niektoré kultivary sú samoplodné, väčšina vyžaduje krížové opelenie medzi dvoma rôznymi odrodami, ktoré kvitnú v rovnakom čase.

Uľahčite včelám, ktoré vám pomáhajú dávať tieto chutné, chrumkavé jablká, a rozmiestnite ich tak, ako len nohy od seba. Polotrpasličí stromy dorastajú do výšky a šírky 12 až 15 stôp, preto im medzi každým stromom dajte 15 stôp priestoru. Trpasličí jablone vo všeobecnosti dorastajú do výšky 8 až 10 stôp s podobným rozložením. Možno budete chcieť zvážiť, koľko tieňa vrhajú štruktúry, ako aj to, koľko tieňa jablko poskytne okolitým rastlinám.

Viac o pestovaní jabĺk sa dozviete v našom sprievodcovi. Krížové opelenie medzi dvoma rôznymi kultivarmi, ktoré kvitnú súčasne, však môže zlepšiť výnosy, tak prečo nezasadiť viac ako jeden? Medzi každou rastlinou poskytnite priestor 8 až 10 stôp. Rastúce len 12 až 15 stôp na výšku a šírku, sú to ideálne marhule pre vašu teplú letnú záhradu. Trojgalónové kontajnery sú dostupné od Nature Hills Nursery.

Rastliny nájdete v Nature Hills Nursery. L zarobte viac o pestovaní marhúľ tu. A ďalšie navrhované odrody nájdete v našom súhrne najlepších mrazuvzdorných marhúľ na pestovanie. Ak chcete pestovať bohaté, krémové, výživné avokádo Persea americana , určite si vyhraďte v záhrade dostatok miesta.

Tieto môžu dorásť až do výšky 30 stôp a šírky, alebo dokonca o niečo väčšie v ideálnych podmienkach. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov ich rozmiestnite vo vzdialenosti 30 stôp alebo si kúpte trpasličiu odrodu, ktorá dorastá do výšky a šírky iba 8 až 10 stôp. Dajte týmto asi 10 stôp priestoru. Uvedomte si, že avokádo má plytký, silný koreňový systém, ktorý môže vykoreniť okolité rastliny a poškodiť základy budovy.

Niektoré z najlepších kultivarov pre chladnejšie pestovateľské zóny nájdete v našom prehľade. Naučte sa pestovať avokádo v našom návode. Jeho prastarí rodičia sa do Spojených štátov prisťahovali z Talianska a keď sa presťahovali, priniesli si so sebou odrezok figy Ficus carica a zakorenený odrezok zasadili do svojho nového domova.

Ten zasadil v Highland v Kalifornii a môj partner vyrástol na čerstvých figách zo stromu, z ktorého sa stal. Rovnako ako figy, vyrástla do výšky - takmer 30 stôp s podobným rozpätím, čo je pre figu priam cieľové. Korene fíg môžu byť agresívne invazívne, takže sa uistite, že ich zasadíte aspoň 50 stôp od akýchkoľvek stien alebo budov. Figy Moreton Bay F.

To je dobrá vec, pretože každej štandardnej figovníku musíte dať na všetkých stranách aspoň 50 stôp priestoru! Rozmiestnite každú figúrku trpaslíka osem stôp od seba. Pozrite si naše zhrnutie a dozviete sa viac o odrodách fíg. Viac o tom, ako pestovať figy, si môžete prečítať v našom návode. Radi naberáte sladkú, štipľavú, jasne červenú dužinu grapefruitu z kôry a lyžičkou si ho dávate do svojich dychtivo očakávaných úst?

Rovnako tak aj ja. Dajte týmto 15 až 30 stôp priestoru medzi každým a rovnaké množstvo priestoru mimo budov. Semi-trpasličie kultivary dorastajú do výšky a šírky osem až 12 stôp, takže im doprajte 12 stôp priestoru na všetkých stranách.

V Nature Hills Nursery nájdete nádobu s rozmermi 4 x 4 x 9 palcov s jednou až dvoma stopami. Viac sa dozviete v našom sprievodcovi pestovaním trpasličích citrusov.

Vyrastal som a dostával som škatule s maškrtami poštou od mojich kubánskych starých rodičov a vždy tam bola pasta de guayaba guava pasta. Miloval som nakrájanie plátku pasty, pridanie kúska smotanového syra a vloženie medzi dva krekry. Táto tropická rastlina môže dorásť do výšky a šírky 15 až 25 stôp. Dajte každému aspoň 25 stôp priestoru na každej strane. Trpasličí odrody sú však mimoriadne krátke, takže pokojne vysaďte viac ako jednu.

Trpasličí guavy dosahujú výšku a šírku iba štyri až šesť stôp, čo znamená, že medzi jednotlivými guavami potrebujete iba šesť stôp priestoru. Keď som žil v južnej Kalifornii, jedna z mojich obľúbených vecí na dome, ktorý som si prenajal, bol starý citrónovník rastúci na dvore. Citróny Citrus x limon dorastajú do výšky 10 až 25 stôp a šírky 15 až 20 stôp, preto im doprajte v záhrade priestor aspoň 20 stôp.

Ten môj šťastne priniesol viac ovocia, ako som mohol použiť, a bol to jediný citrón v okolí. Hoci na druhej strane garáže mi rástol mohutný grapefruitový strom. Bolo to celkom snové nastavenie! Prideľte 10 stôp priestoru medzi každý strom. Ale poviem, nie je nič také, ako liezť do vlastného citróna štandardnej veľkosti a odtrhávať svetlé plody z konárov. Je niečo chutnejšie ako domáci limetkový koláč vyrobený z limetiek, ktoré ste si vypestovali na dvore? Možno nie.

Limetky Citrus x aurantifolia dorastajú do výšky 15 až 20 stôp so šírkou 15 stôp, preto doprajte svojej rastline 15 stôp priestoru medzi ňou a iným stromom. Ako väčšina citrusových stromov, aj limetky sú samoplodné. Trpasličí limetky dorastajú do výšky 6 až 10 stôp a šírky asi 6 až 7 stôp.

Každému dajte aspoň sedem stôp priestoru na rast a rozťahovanie. Lipa trpasličí kľúč. Trpasličí mišpule môžu rásť kdekoľvek medzi šiestimi a 15 stopami na výšku a šírku, v závislosti od odrody. Dajte každému stromu aspoň 10 až 15 stôp, aby ste zostali na bezpečnej strane. Zatiaľ čo väčšina kultivarov je samosprašná, krížové opelenie s inými odrodami, ktoré kvitnú v rovnakom čase, môže zvýšiť produkciu.

Ponorte sa do starostlivosti o tieto lahodné plody tým, že si prečítate nášho sprievodcu pestovaním mišpulí. Mohutné mango Mangifera indica môže rásť cez nohy do výšky a 50 stôp na šírku, ale chlapec je veľké oranžové ovocie, ktoré je chutné. Len sa uistite, že ste ju zasadili aspoň 50 stôp od všetkého. Trpasličí mango dorastá do výšky a šírky iba 10 až 20 stôp v závislosti od kultivaru, čo znamená, že pestovanie manga môže vyskúšať takmer každý. Dajte každému trpasličiemu mangu 10 až 20 stôp priestoru na všetkých stranách.

Ach, nektárinky. Bez ohľadu na to, akým spôsobom zbožňujete jedenie tohto lahodného kôstkového ovocia Prunus persica var. Štandardné nektárinky dorastajú do výšky a šírky 18 až 25 stôp, takže každej doprajte 25 stôp priestoru na všetkých stranách. Polotrpasličie nektárinky dorastajú do výšky 12 až 18 stôp a potrebujú 18 stôp priestoru na všetkých stranách a trpasličie odrody dorastajú do výšky päť až osem stôp.


Mrazuvzdorné ovocné stromy

9. marec, Orchard 5 Komentáre. Jablká sú pôvodným prérijným mrazuvzdorným ovocným stromom - aspoň keď hovoríte o predstavených odrodách. Jablká sú obzvlášť pekné pre usadlosť, pretože mnohé odrody sa dobre skladujú v koreňovej pivnici niekoľko mesiacov, čo vám umožňuje zbierať ich a skladovať bez toho, aby ste ich museli konzervovať, sušiť alebo zmrazovať. Väčšina jabĺk Prairie je menšia a kyslejšia ako to, čo by ste si kúpili v obchode s potravinami... najmä preto, že jablká v obchode sa zdajú byť stále sladšie a sladšie!

Väčšina stromových plodov môže prežiť v zóne 5, ale broskyne, sladké čerešne a odrody jabĺk navrhované pre zónu 3 sú maják, gaštanový krab, vojvodkyňa, Haralson.

Najlepší čas na výsadbu ovocných stromov podľa sezóny a typu

Pre pestovateľský úspech: Vyberte si správne ovocné stromy pre vašu zónu odolnosti, zvoľte správny čas výsadby a optimalizujte poveternostné podmienky vašej zóny. Väčšina snáh má príležitosť a výsadba nie je výnimkou. Obrazne každá rastlina má v sebe biologické hodiny. Obdobia pokoja, chladné hodiny a otužilosť, to všetko prispieva k otázke „ako, kedy, kde a prečo“ pri výsadbe ovocného stromu v zóne, kde žijete. Urobte dobrý výber ovocných stromov, ktoré pestujete – a uistite sa, že odporúčané zóny odolnosti ovocných stromov pre každú odrodu zahŕňajú vašu zónu! Naše popisy a charakteristiky produktov na našej webovej stránke a v našom vyhľadávači zón odolnosti vám pomôžu nájsť najlepšie ovocné stromy pre vašu zónu. Táto voľba je dôležitá. Všetky zóny odolnosti sa mierne líšia, čo znamená, že rôzne environmentálne javy sa vyskytujú v rôznych časoch. Pri výsadbe je vždy dobré využiť chladnejšie počasie; umožňuje spiacim stromom aklimatizovať sa a prebúdzať sa s prírodou. Tento typ počasia znižuje potrebu vody pre strom a pomáha mu začať menej stresujúcim spôsobom.

15 trpasličích ovocných stromov, ktoré sú ideálne pre menší dvor

Mnohí záhradkári sa zaujímajú o ovocné stromy, ale často nevedia o tom, ktorým druhom sa bude v Illinois dobre dariť, a ani o množstve práce spojenej s pestovaním ovocných stromov. Nezabudnite si urobiť domácu úlohu pri plánovaní výsadby ovocných stromov, pretože nie všetkým plodom stromov sa v Illinois darí dobre. Väčšina odrôd stromových plodov sa vrúbľuje na zakrpatené, polozakrslé alebo semenáčikové podpníky. Stromy naštepené na zakrpatené podpníky vyžadujú menej miesta v porovnaní so stromami naštepenými na podpníky sadeníc.

Váš blog je pre mňa veľmi užitočný. Ďakujeme za vašu skvelú službu písania esejí po štipendiách.

Index: Trávnik a záhrada, Trávnik a záhrada

Prihlásiť sa. Dopestovať si chrumkavé jablko, šťavnatú broskyňu alebo dokonalý pekanový orech je snom mnohých záhradkárov. Záhradkári môžu pestovať odrody, ktoré nie sú dostupné na trhu. A na rozdiel od komerčných výrobcov, ktorí musia zberať a odosielať týždne pred dozretím ovocia, záhradníci môžu zbierať ovocie a orechy na vrchole. Ovocné a orechové stromy si však vyžadujú dostatok miesta v záhrade, každoročnú údržbu a veľa trpezlivosti, pretože mnohé neprinášajú úrodu aj niekoľko rokov.

3 veci, ktoré by ste mali vedieť o zónach odolnosti

Či už si chcete založiť vlastný sad, alebo len chcete pestovať nejaké ovocie na svojom dvore, tu je niekoľko veľmi základných informácií, ktoré vám pomôžu začať. Pozrite si našu stránku knihy. Ak chcete pestovať ovocie v Saskatchewane, máte na výber veľmi rozmanitú škálu rastlín. Len sa uistite, že ste vybrali rastliny správne pre vašu polohu. Vyhľadajte si zónu odolnosti a kupujte len rastliny vhodné pre vašu zónu. Ak žijete v meste, niekedy vám prejde výsadba stromov určených na ohrievanie zóny. Napríklad Saskatoon je teraz hodnotený ako zóna 3, ale rastlina s hodnotením zóny 4 môže prežiť na správnom mieste s určitou ochranou.

trpasličí pomarančovník. jeanhoffmannGetty Images. Ovocné stromy sú vďaka svojim voňavým kvetom, zeleným listom a sladkej úrode to najlepšie.

Úvahy o pestovaní ovocia na dvore

Výber by mal byť založený na rodinných preferenciách, dostupnom priestore a zamýšľanom použití ovocia. Pri správnom výbere možno zber rozložiť na niekoľko týždňov, ak sa vysádzajú kultivary s rôznymi obdobiami zrelosti. Je dôležité, aby si majitelia domov vybrali tie kultivary ovocných rastlín, ktoré sú najlepšie prispôsobené na pestovanie v časti štátu, v ktorom žijú. Kultivary musia mať primeranú odolnosť, aby prežili zimu; odolnosť voči teplu a suchu, aby sa v lete darilo; a schopnosť uniknúť alebo prežiť jarné mrazy.

Ovocné stromy, orechy a bobule

SÚVISIACE VIDEO: Naše TOP 3 OVOCNÉ STROMY pre rýchlu hojnosť u0026 viacnásobné splachovanie každý rok!

Čučoriedky, maliny, hrozno... Čo tak pridať do záhrady jablká, hrušky, čerešne, nektárinky, broskyne a ďalšie? Čo môže byť lepšie, ako ísť do vlastnej záhrady a zbierať svoje vlastné čerstvé ovocie z vlastných ovocných stromov? Naše odrody ovocných stromov a kríkov s malými plodmi sú vyberané individuálne, pretože vieme, že fungujú dobre v podmienkach CNY. Okrem toho každý rok náš kupujúci cestuje k našim pestovateľským partnerom a vyberá len tie najkvalitnejšie stromy pre našu škôlku. Nosíme stromy, ktoré sa pestujú v kontajneroch počas sezóny, čím zaisťujeme, že naši zákazníci dostanú strom so zavedeným koreňovým systémom.

Ak hľadáte kde kúpiť ovocné stromčeky do vášho domáceho sadu, už nehľadajte.

Nájdite ten správny ovocný strom pre svoju pestovateľskú zónu

Vo všeobecnosti rastú ako malé stromy alebo kríky; ideálne, ak je váš priestor na pestovanie obmedzený. Mnohé z týchto kríkov môžu tiež rásť v širokom spektre rôznych podmienok, čo je výhodou, ak nemáte prístup k ideálnej pôde, alebo ak by ste chceli strom vysadiť v čiastočnom tieni. Môžu tiež prosperovať v rôznych klimatických podmienkach - až po zónu 1 v prípade ostružiny. Ak chcete vybrať stromy, ktoré vám budú dobre rásť, prvým krokom je poznať zónu odolnosti, v ktorej budú vysadené. Ak ešte nepoznáte svoju zónu, nájdete ju tu po napísaní názvu obce, v ktorej budú vaše stromy vysadené. Keď si vyberiete zónu, bude identifikovaná každá odolná odroda vo vašej oblasti, aby bol váš výber jednoduchší. Plody týchto stromov a kríkov sú často obľúbené pre svoju výživnú alebo liečivú hodnotu a niektoré sú obzvlášť vhodné na varenie do lahodných a aromatických konzerv.

Predávame LEN stromy a rastliny, ktoré sme vypestovali a zozbierali ovocie z nášho experimentálneho sadu vo Winterporte, Maine. Každý rok pridávame do tohto sadu viac odrôd, aby sme videli, ako sa im darí v našej extrémnej klíme. Odolné ovocné stromy sú NUTNOSŤOU!


Pozri si video: Jak se sází a ošetřuje ovocný strom v krajině - díl 3.