Ako prirodzene chrániť hmyz pred ovocnými stromami

Ako prirodzene chrániť hmyz pred ovocnými stromamiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Videli ste už takéto listy na svojom strome? Mnohí z našich členov Grow Great Fruit hlásia tento rok vysoké počty vošiek. Pozrite sa na túto slivku. Na vnútornej strane jeho listov sa usadili vošky cicajúce miazgu, čo môžete vidieť podľa kučeravých listov.

Obsah:
  • Kontrola čiernych vošiek – 7 tipov na udržanie vošiek pod kontrolou na vašich ovocných stromoch
  • Rozvrh domáceho ovocného spreja [informačný list]
  • Bugwatch: Bronze Orange Bugs
  • Citrusoví škodcovia a choroby
  • Zbavte sa vošiek prirodzenou cestou s týmito 9 riešeniami bez zlyhania
  • 5 organických spôsobov, ako fóliovať škodcom ovocných stromov
  • Škodcovia sadov a kontrola škodcov
  • O stromovom hmyze
  • Ako zabránim hmyzu na stromoch?
  • 4 tipy, ako chrániť pred hmyzom akýkoľvek ovocný strom
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Chráňte mravce mimo OVOCNÝCH STROMOV pomocou troch jednoduchých trikov

Kontrola čiernych vošiek – 7 tipov na udržanie vošiek pod kontrolou na vašich ovocných stromoch

Trvalo produkovať vysokokvalitné broskyne alebo slivky si vyžaduje odhodlaného záhradníka. Tieto ovocné plodiny sú obzvlášť náročné, pokiaľ ide o ochranu proti škodcom, pretože broskyne a slivky sú napádané mnohými hmyzmi a chorobami, ktoré je potrebné kontrolovať, aby bola úroda úspešná. Táto publikácia poskytuje informácie o tom, ako identifikovať škodcov a kedy ich liečiť. Zahŕňa aj odporúčaný rozvrh postrekov na ošetrenie chorôb a hmyzu na základe štádia vývoja plodín. Táto publikácia bola vyvinutá špeciálne pre malé domáce sady.

Tu uvedené odporúčania pre insekticídy a fungicídy sú založené na výrobkoch bez obmedzenia použitia, ktoré sú ľahko dostupné v miestnych trávnikových a záhradných centrách a predávajú sa vo veľkostiach nádob vhodných pre malé sady. PDF a postupujte podľa odporúčaní na ochranu proti škodcom v komerčných sadoch. Niektoré choroby, ktoré napádajú broskyne v Mississippi, sú veľmi agresívne a vynechanie jedného alebo dvoch kľúčových postrekov môže viesť k strate väčšiny úrody broskýň, najmä ak sa postreky vynechajú, keď sú poveternostné podmienky priaznivé pre rozvoj choroby.

Fungicídy chránia rastlinu alebo ovocie pred infekciou; neodstránia infekciu, keď už k nej došlo. Podobne, popisy poveternostných podmienok potrebných pre chorobu sa môžu zdať zbytočné, ale znalosť podmienok, ktoré chorobu podporujú, vám môže pomôcť rozhodnúť sa, aké dôležité by mohlo byť dostať sa von a postrekovať sa pred dažďami alebo medzi dažďami.

Keď sú zo stromu alebo okolitej pôdy odstránené alebo orezané časti stromu podozrivé z výskytu choroby, ihneď ich vložte do plastového vrecka. Pevne zatvorte vrecko a zničte ho.

Ak sú končatiny príliš veľké, aby sa zmestili do vrecka, umiestnite ich dostatočne ďaleko od stromov a po vetre. Čo najskôr ich spálite alebo inak odstráňte.

Nedovoľte, aby sa hromadili. Hnedá hniloba je vážna choroba broskýň, ale na slivkách v Mississippi sa veľmi nevyskytuje. Choroba napáda mnohé časti rastlín, kvety, vetvičky, výhonky a ovocie od jari až do zberu. Fungicídy pomôžu potlačiť chorobu, ale kontrolovať ju len mierne, ak podmienky napomáhajú chorobe, najmä v neskorej sezóne blízko zberu.

Napriek tomu sú fungicídy v našej klíme takmer nevyhnutnosťou. Odstránenie týchto prezimovacích miest po zbere zníži tlak chorôb v nasledujúcej sezóne. Teplé, vlhké a vlhké počasie podporuje rýchle šírenie a rozvoj chorôb. Búrky sú ideálnym obdobím na pohyb spór, pretože voľná voda, dážď, rosa, zavlažovanie na stromoch poskytuje vlhkosť spórom semien, aby vyklíčili a infikovali rastlinu. Ako huba rastie, produkuje spóry alebo štruktúry podobné semenám.

Sú veľmi malé ako veľmi malý peľ a ľahko ich prenáša vietor a dážď. Plodné oblasti, ktoré produkujú spóry, sú malé, popolavo-sivé trsy, ktoré vychádzajú z povrchu hnedo sfarbeného infikovaného tkaniva. Infekcie v zrelom ovocí jasne ukazujú tieto spóry Obrázok 1. Rakovina vetvičiek sú mŕtve hnedasté, vpadnuté oblasti. Rakovina môže zostať na jednej strane vetvičky alebo ju môže obopínať. Z rakoviny sa objaví slabá alebo mŕtva vetvička alebo ovocná ostroha.

Niektoré nádory môžu byť malé a ťažko sa hľadajú. Väčšie infikované vetvičky alebo ostrohy môžu vytekať miazgu, ktorá vyzerá ako bublina tmavohnedej viskóznej gumy.

Toto sa nazýva gummóza. Množstvo gummózy sa pohybuje od žiadnej po primeranú a vyskytuje sa len na väčších vetvičkách a konároch. Mumifikované ovocie je obľúbeným miestom na prezimovanie mnohých chorôb. Môžu visieť na strome, ležať na zemi alebo, čo je horšie, čiastočne zahrabané v pôde blízko stromu Obrázok 2.

Infikované ovocné múmie, ktoré boli zakopané alebo čiastočne zahrabané v pôde, môžu produkovať malé, hnedé, miskovité huby v apoteciálnom štádiu huby.

Huby produkujú iný druh spór, ktoré infikujú stromy. Získanie a zničenie všetkých múmií bude veľmi prospešné. Spóry húb bežne infikujú kvet, ovocie, stopku a vetvičky. Infekcia vetvičiek a kvetov na začiatku sezóny vytvára malé rakovinové nádory, z ktorých huba produkuje viac spór.

Tieto skoré infekcie môžu podstatne ovplyvniť infekcie ovocia neskôr v sezóne. V Mississippi nie sú útoky hnedej hniloby na kvet bežné. Keď sa vyskytnú, zdá sa, že to predpovedá veľmi náročnú sezónu pre pestovateľa, pretože choroba začína prevládať.

Príznaky infekcie kvetov sa nazývajú hniloba kvetov. Kvety zhnednú a pravdepodobne sa zrútia. Pleseň sa objaví 3-6 dní po infekcii, ktorá sa pravdepodobne vyskytla počas dažďa, zavlažovania alebo dlhej a silnej rosy. Symptómy infekcie výhonkov a vetvičiek sa objavia 3-4 týždne po infekcii. Môžu alebo nemusia vyplývať z infikovaných kvetov, z ktorých huba postupuje po stopke do vetvičky alebo vetvy. Ako tieto infekcie postupujú, celé zhluky kvetov alebo listových vetiev môžu vädnúť a odumierať.

Je to preto, že rakovina preruší tok vody do týchto častí stromu. Čo najskôr ich odrežte rezom do zdravého dreva pod léziou.

Nezabudnite vložiť odrezané časti do plastového vrecka, uzavrieť a zničiť. Hnedá hniloba môže plody napadnúť kedykoľvek, ale staršie plody sú náchylnejšie. Infekcia sa môže vyskytnúť priamo cez šupku ovocia, cez prirodzené otvory a cez rany, najmä tie spôsobené hmyzom.

Nasmerujte ovládacie prvky postreku a sanitácie na zdroje infekcie. Ak počasie pri zbere chorobe praje, ak chcete svoje ovocie zachrániť pred zničením hnedou hnilobou, budú potrebné pravidelné a dôkladné postreky. Fungicídy pôsobia preventívne – nedokážu eradikovať infekciu. To znamená, že musíte byť proaktívni a držať tieto ochranné spreje na cieľoch, ktoré huba najradšej infikuje. Chrasta je plesňové ochorenie spôsobené Cladosporium carpophilum.

Hoci primárne poškodenie spôsobené touto chorobou je vizuálne, môže poskytnúť vstupné rany pre hnedú hnilobu. Ťažké infekcie môžu tiež spôsobiť rozdelenie broskyne. Príznaky ochorenia sú zamatové olivovozelené škvrny na plodoch, listoch alebo vetvičkách. Škvrny majú približne jednu šestnástinu palca a zväčšujú sa na jednu osminu palca. Tieto škvrny začnete vidieť asi 3 týždne po páde okvetných lístkov. Keď sú škvrny na ovocí, zvyčajne budú na konci stonky. Keď sú infekcie početné, môžu sa zlúčiť a môžu spôsobiť štiepenie ovocia.

Ovocné škvrny sú obmedzené na pokožku; nevstupujú do mäsa. Podobne ako hnedá hniloba, chrastavitosť broskýň prezimuje v léziách na vetvičkách. Infekcie vetvičiek sa vyskytujú na novom raste a sú ťažko viditeľné.

Začínajú ako vyvýšené, oválne až kruhové oblasti, ktoré majú takmer rovnakú farbu ako okolité tkanivo. Ako starnú, môžu zhnednúť. Druhá sezóna infekcie je, keď tieto lézie produkujú väčšinu spór.

Spóry sa šíria vzduchom aj vodou a na klíčenie vyžadujú 24 hodín vysokej relatívnej vlhkosti. Ochorenie kučeravosti listov broskýň je spôsobené hubou Taphrina deformans. Kučeravosť listov broskyne sa na väčšine broskýň a sliviek nevyskytuje pravidelne, ale môže ísť o vážne ochorenie.

Štandardné fungicídne postreky používané na kontrolu iných chorôb, ako je hnedá hniloba, bežne kontrolujú túto chorobu. Vlhkosť by mala byť vyššia ako 98 percent. Dve štádiá huby robia túto chorobu jedinečnou. Jeden typ spór sa vyrába zo stočených infikovaných listov na jar. Huba môže infikovať obe strany listu.

Symptómy infikovaných listov zahŕňajú žlté až červenkasté oblasti, ktoré sa s rastom huby hrubnú. Infikovaná a zahusťujúca časť rastúceho listu spôsobuje, že táto časť listu rastie pomalšie ako zvyšok listu, čo spôsobuje zvlnenie listu. Tieto hrubé oblasti produkujú spóry, ktoré keď vyklíčia, vytvárajú inú fázu huby, ktorá rastie na špičkách výhonkov a spolu s nimi, čím držia krok s ich rastom.

Hygienické a kultúrne kontroly nie sú pri tejto chorobe účinné. Niektoré kultivary broskýň boli vyšľachtené na odolnosť voči tejto chorobe, takže rezistentné kultivary a fungicídy sú primárnymi nástrojmi manažmentu. Dôležité sú medené postreky počas vegetačného pokoja stromov, ako aj aplikácie počas sezóny. Akonáhle sa usadí v skupine stromov, dokonca aj radikálne prerezávanie na odstránenie infekcií bude mať len mierny úspech pri kontrole choroby.

Choroba je prítomná v Mississippi. Táto huba začína spôsobovať problémy počas vlhkých zimných mesiacov, keď púčiky a vetvičky infikované v predchádzajúcej sezóne produkujú spóry. Huba infikuje a zabíja spiace púčiky. Niektoré púčiky môžu mať lakovaný vzhľad, čo je výsledkom, keď stromová guma utesní infekciu od zvyšku rastliny.

Kmeňové lézie sa pohybujú od približne jednej desatiny do troch osmin palca v priemere. Lézie na listoch a plodoch začínajú ako malé purpurové oblasti, ktoré sa rozširujú a zhnednú. Všetky môžu mať počas vlhkého a vlhkého počasia v strede zamatovú, hnedastú hmotu huby. Ovocné lézie budú na hornej strane stonky a budú mať drsnú textúru, takmer korkové. Aby ste zvládli túto chorobu, musíte chrániť spiace púčiky. Rastúce výhonky a plody tiež potrebujú ochranu. Najbežnejšia je aplikácia sprejom bezprostredne po nasadení plodov.

Zvyčajne sa používa Captan, pretože meďnaté fungicídy používané v tomto ročnom období môžu spôsobiť fytotoxicitu poškodenia rastlín.


Rozvrh domáceho ovocného spreja [informačný list]

Stiahnite si zdroj. Opatrenia na kontrolu chorôb a hmyzu navrhované v tejto príručke sa odporúčajú len na domácu produkciu ovocia. Pri dodržiavaní tohto programu by stromy a malé ovocné rastliny mali byť primerane bez poškodenia hmyzom a chorobami. Tento rozvrh postrekov je vyvinutý pre priemerné podmienky existujúce v New Hampshire. Počasie je najväčšia premenná súvisiaca s kontrolou škodcov. Teplé a vlhké počasie na jar podporuje vývoj chrastavitosti jabĺk, hrdze jabloní cédrového, plesnivca, hniloby a mnohých ďalších chorôb.

Škodcovia, ktorí sajú miazgu, ako sú bronzové oranžové chyby, sa môžu stať vážnym problémom na zle udržiavaných citrusových stromoch. Tajomstvo kontroly škodcov je dávať pozor.

Bugwatch: Bronze Orange Bugs

Košík Darujte hľadanie. Silné sucho v Keni vystavuje žirafy, zebry a ďalšie zvieratá extrémnemu riziku. Môžete pomôcť dostať vodu a jedlo pre tieto hladujúce zvieratá? Zistite viac tu alebo prispejte na pomoc pasúcej sa divočine tu. Druhy, ktoré v našich sadoch pôsobia ako škodcovia, majú prirodzených predátorov a parazitov. Jedným zo spôsobov, ako znížiť poškodenie škodcami, je preto vytvorenie biotopu v sade, ktorý podporuje biodiverzitu a týchto prirodzených nepriateľov. Mnoho pesticídov zabije tieto prospešné druhy, ako aj škodcov, ktorých sa snažíte kontrolovať, čo znamená, že vaša prvá obranná línia je odstránená alebo oslabená, keď nabudúce druh škodcu napadne vaše ovocné stromy alebo plodiny.

Citrusoví škodcovia a choroby

Kliknutím zobrazíte celú odpoveď. Tiež sa pýtate, ako držíte chrobáky mimo stromov? Spreje na ochranu ovocných stromov pred hmyzom Dormantný olej sa nastrieka tesne predtým, ako sa na ovocných stromoch na jar objaví nový rast, aby sa predišlo poškodeniu mladých listov a výhonkov, ale neemový olej, záhradnícky olej, ultrajemné a letné oleje možno aplikovať aj neskôr počas vegetačného obdobia. Následne je otázka, ako ochránim jablone pred hmyzom?

K tomu prichádza teplo a úroda — škodcovia. Vošky, chochlačky, šupiny, strapky, zelené chrobáčiky — dajte von krmivo, vytvorte dokonalé prostredie a prídu!

Zbavte sa vošiek prirodzenou cestou s týmito 9 riešeniami bez zlyhania

Škodcovia môžu byť také nepríjemnosti, ale so správnymi informáciami ich môžete správne liečiť. Po odstránení všetkých citrónov mulčujte kraalským hnojom a zalejte sezónnym systémovým insekticídom. Stromy sú napadnuté voškami vylučujúcimi medovicu, ktorá láka sadzovú pleseň. Nakŕmte strom výdatne organickými látkami a aplikujte systémový insekticíd počas celej sezóny. Citrónovník striekate len ak je to nevyhnutné, nestriekajte preventívne!

5 organických spôsobov, ako fóliovať škodcom ovocných stromov

Symptómy: Títo plodní škodcovia poškodia citrusové stromy a často spôsobia vypadávanie ovocia. Bronzovo oranžové chrobáčiky budú sať šťavu zo stromu, kvety a ovocie následne opadávajú a stonky môžu zmeniť farbu a odumrieť. Bronzové oranžové ploštice sú v platnosti počas teplejších mesiacov. Tento škodca sa objavuje najskôr koncom zimy ako svetlozelená nymfa, takže je ťažké ho spozorovať. Ako sa vyvíjajú bronzovo oranžové chrobáčiky, menia farbu na známejšiu oranžovú až bronzovú. Niektoré druhy vtákov konzumujú týchto škodcov, ale často nie dostatočne na kontrolu a prevenciu poškodenia rastlín.

Oleje sú ďalšou zbraňou v boji proti plošticiam. Postrek ovocných stromov pokojovými olejmi tesne predtým, ako sa objavia puky, zabíja hmyz a.

Škodcovia sadov a kontrola škodcov

Vošky sú obrovský záhradný škodca. Drobné chrobáčiky vysávajú život zo zelene. Zistenie, ako sa zbaviť vošiek na stromoch, vám pomôže ochrániť vašu záhradu pred vážnym poškodením. Infestácie sú vysoko rozšírené.

O stromovom hmyze

SÚVISIACE VIDEO: 10 ekologických spôsobov boja proti škodcom v záhrade

Dúfate, že tento rok budete mať zo svojho sadu bohatú úrodu, no snažíte sa udržať hmyz na ovocných stromoch? Väčšina majiteľov domov a firiem uprednostňuje organické, prírodné a ekologické postupy pestovania ovocia. Ak hľadáte najlepší spôsob, ako prirodzene zabrániť chybám a škodcom, aby zničili vašu úrodu, buďte opatrní, existujú pre vás možnosti. Ďalším prirodzeným spôsobom, ako zabrániť hmyzu na ovocnom strome, je postaviť barikádu proti škodcom. Barikády proti škodcom bránia plošticiam dostať sa na vaše ovocné stromy tým, že im blokujú cestu. Jednoduché veci, ako je nastavenie medených pásov okolo kmeňa ovocného stromu, urobia zázraky pri zadržiavaní veľkých škodcov, ako sú slimáky a slimáky, ako aj iných chrobákov a hmyzu.

Ageratum, známe aj ako Flossflowers, vyžaruje vôňu, ktorú komáre považujú za obzvlášť urážlivú.

Ako zabránim hmyzu na stromoch?

Pokiaľ ide o vaše stromy, nebezpečenstvo číha na každom rohu. Správna údržba pomáha predchádzať zamoreniu škodcami a chráni stromy pred všetkými druhmi poškodenia počasia. Udržujte svoje stromy orezané. Pravidelné prerezávanie prepúšťa svetlo a podporuje zdravé prúdenie vzduchu. Čistite záhradnícke nožnice liehom alebo roztokom z jedného dielu vody a jedného dielu bielidla, aby ste zabránili šíreniu chorôb. Olej sa potom strihá, aby sa zabránilo korózii.

4 tipy, ako chrániť pred hmyzom akýkoľvek ovocný strom

Prispieť. Ovocné stromy a kríky môžu byť počas jari a leta hostiteľmi vošiek sajúcich šťavu, bežne známych ako lykožrút, mrška alebo voš. Tieto často spôsobujú deformáciu listov, ale nemusia ovplyvniť úrodu. Vošky sú skutočné ploštice sajúce šťavu, ktoré sa často nazývajú mršky, lykožrúty alebo vši.