Starostlivosť o rastliny Oaxalis

Starostlivosť o rastliny OaxalisWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Oxalis je jedinečná izbová rastlina, ktorú si ľahko všimnete v miestnosti alebo prostredí. Na otázku o rastlinách, ktoré sa ľahko pestujú v interiéri aj exteriéri, je táto fialová kráska jedným z prvých výberov. Oxalis sú síce obľúbené vďaka svojim výrazným farbám, no málokto vie, ako sa o ne starať alebo ako si ich udržať dlhodobo zdravé. Rastlina oxalis, plne známa ako Oxalis Triangularis, je známa aj pod inými názvami, ako je falošný trojlístok alebo fialový trojlístok. Oxalis triangularis je z čeľade Oxalidaceae a je najväčším členom. Táto rastlina dostala svoje meno podľa prítomnosti kyseliny šťaveľovej v listoch rastliny; oxalis pochádza z Južnej Ameriky.

Obsah:
  • Pestovanie ďatelín v interiéri
  • Bežný žltý oxalis
  • {{názov obchodu}}
  • Oxalis Triangularis – Ako sa starať o fialový trojlístok
  • Oxalis Triangularis: Praktický sprievodca
  • Pestovanie ďatelín alebo Oxalis
  • Oxalis (Purple Shamrock / False or Love Plant)
  • Falošný trojlístok (oxalis): Typy, ako pestovať a starať sa
  • PRÍRUČKA PESTOVANIA RASTLÍN SHAMROCK (OXALIS)
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Starostlivosť o fialový trojlístok - Oxalis Triangularis

Pestovanie ďatelín v interiéri

Záhradný pomocník je bezplatná záhradnícka encyklopédia a sprievodca pestovaním záhrad, rastlín a kvetov a starostlivosťou o ne.

Pomáhame záhradkárom pestovať ich sny, pretože tu ste našli skutočného pomocníka do záhrady! Záhradníctvo na webe od Zdieľajte svoje záhradnícke znalosti s Fórom záhradníkov – s 50 príspevkami a tisíckami zúčastnených členov. Trojlístky môžu vyrastať z cibúľ, hľúz alebo podzemkov. Odolnosť sa líši u rôznych druhov, od mrazuvzdorných v zóne 3 až po mrazuvzdorné. Nežné druhy sa môžu pestovať v nádobách a prezimovať v interiéri. Trojlístky rastú a kvitnú najlepšie na plnom slnku, znesú však aj polotieň.

V horúcich letných oblastiach budú potrebovať ochranu pred popoludňajším slnkom. Mali by byť vysadené iba vo veľmi dobre odvodnenej pôde. Počas aktívneho rastu pravidelne a dôkladne zalievajte, ale ďateliny uprednostňujú byť počas zimy, keď sú v kľude, na suchej strane.

V oblastiach s vlhkými zimami by sa mali pestovať na vyvýšených záhonoch alebo pod odkvapom domu. Na konci nečinného cyklu možno budete chcieť odstrániť cibule alebo hľuzy Shamrock z kvetináča. Oddeľte cibuľky a znovu ich zasaďte tesne pod povrch pôdy do dobrej, mierne piesočnatej pôdy pre izbové rastliny. Záhrady Naučte sa vytvárať a udržiavať záhrady.

Riešenie problémov s hmyzom rastlín Dobrým hmyzom. Záhradníctvo vianočných koláčikov s deťmi. Záhradnícke fórum Záhradnícke otázky a odpovede.

Ďalšie články, ktoré by sa vám mohli páčiť:. Záhradný pomocník. Fórum záhradníkov. Archív fóra. Záhradný kalendár. Záhradníctvo v decembri.

Základy záhradníctva. Rastliny podľa skupiny. Rastliny špecifické pre záhradu. Izbové rastliny. Sprievodca nákupom rastlín. Zóny odolnosti rastlín. Start Seed Indoors. Starostlivosť o záhradné náradie. Záhradný slovník. Ikony starostlivosti o rastliny. Rastlinný index. Existuje viac ako rôznych druhov šťaveľov, ktoré sú bežne známe ako šťovíky alebo ďateliny.

Mnohé z nich sa po dovoze do iných regiónov stali burinou. Avšak, niekoľko druhov, ako je strieborný trojlístok, sú veľmi dobre chované a sú skvelými doplnkami do záhrady ako pôdne pokrývky alebo ako rastliny v skalke.

Pestovanie ďatelín v záhrade. Poskytnite ochranu pred slimákmi a slimákmi. Pestovanie ďatelín ako izbových rastlín Mnohé hybridné ďateliny sa pestujú a predávajú ako izbové rastliny skoro na jar.

Sú veľmi nenáročné na starostlivosť o rastliny, ale majú niekoľko kultúrnych požiadaviek. Shamrocks rastú najlepšie, keď sú pestované na jasnom svetle, ale nie na priamom slnku, relatívne nízkych teplotách a dostatku čerstvého vzduchu. Udržujte pôdu rovnomerne vlhkú, keď vaše Shamrocks aktívne rastú, ale nechajte ich pomaly vyschnúť a prejsť do pokoja, keď začnú strácať silu. Shamrock's spiace obdobie Ako všetky rastliny cibuľového typu, aj Shamrocks vyžadujú raz za čas obdobie vegetačného pokoja.

Shamrock Rastliny pestované v nádobách budú potrebovať dva alebo tri oddychové obdobia každý rok, aby pokračovali v raste čo najlepšie. Keď vaša rastlina Shamrock začne vyzerať trochu hnusne, prestaňte zalievať a keď všetky listy zhnednú, strhnite ich. Postavte kvetináč niekde tak, aby zostal chladný a suchý asi dva alebo tri mesiace. Poznámka: Purpurové listnaté odrody Shamrocks potrebujú len asi mesiac odpočinku. Potom, čo si vaše ďateliny užili svoju „dovolenku“, môžete pokračovať v zalievaní a dať im dávku univerzálnej potravy pre izbové rastliny. Vo veľmi krátkom čase budete odmenení šťastným novým ďatelinovým ďatelom!

Oxalis oregona. Oxalis adenophylla. Oxalis regnellii.


Bežný žltý oxalis

Oxalis triangularis je variantom trojlístku a je najznámejší ako trojlístok fialový. Ak nepoznáte fialový trojlístok, možno ste tiež napadli triangularis, že je to invázna rastlina. V tomto článku si povieme všetko o Oxalis triangularis a o tom, prečo by mohol byť jedným z najväčších prírastkov do vašej prosperujúcej záhrady. Predtým, ako sa dostaneme k technickým podrobnostiam starostlivosti o Oxalis triangularis, dovoľte nám najprv sa o tom dozvedieť prostredníctvom niekoľkých rýchlych faktov. Triangularis je jednou z najjednoduchších rastlín na pestovanie a jednou z najjednoduchších na údržbu.

Udržujte pôdu mierne vlhkú, ale nikdy nie mokrú a pred zalievaním nechajte vrchné 2” pôdy vyschnúť. Rastlinu trojlístka je najlepšie zalievať zdola, takže.

{{názov obchodu}}

Oxalis, člen rodiny šťaveľov, často zle rapuje kvôli svojej burinovej povesti. Oxalis s farebnými listami podobnými ďateline a elegantnými kvetmi sú vynikajúce akcentujúce rastliny v záhradných záhonoch a nádobách. Mnohé šťaveľky sú tiež dokonale šťastné ako izbové rastliny, najmä v oblastiach s chladnejšími zimami. Oxalis má svoju vlastnú osobnosť, chváli sa trojlaločnými, trojuholníkovými listami v bohatých odtieňoch od smaragdovo zelenej až po tmavo gaštanové a dokonca aj pestré vzory. Prakticky stále kvitne, s najväčšou produkciou kvetov v chladnejších teplotách na začiatku jari a jesene. Existujú biele, ružové, ružové, levanduľové alebo žltokveté odrody, ako aj niektoré s dvojfarebnými kvetmi. Všetci zástupcovia rodu Oxalis obsahujú kyselinu šťaveľovú, ktorá môže byť pri požití veľkého množstva toxická. Udržujte rastliny mimo dosahu detí a domácich zvierat.

Oxalis Triangularis – Ako sa starať o fialový trojlístok

Trojlístok fialový Oxalis triangularis je kvitnúca trváca rastlina s trojuholníkovými tmavofialovými listami. Trojlístok purpurový, nazývaný aj ďatelina fialová, rastie ako nízko rastúca listová rastlina v záhradách alebo ako atraktívna izbová rastlina. Medzi ďalšie názvy tejto rastliny s fialovými listami patrí rastlina Love, rastlina fialového motýľa, falošný trojlístok alebo fialová Oxalis. Vďaka výraznému tvaru listov a tmavofialovej až čiernej farbe je to úžasná izbová rastlina na slnečné miesto vo vašom dome. Ako sa starať o fialový trojlístok: Aby sa Oxalis triangularis darilo, rásť na jasnom svetle a vysádzať do úrodnej, vlhkej pôdy s dobrou drenážou.

Oxalis sú rastliny podobné ďateline, ktoré sa dodávajú v rôznych farbách. Sú naozaj roztomilým doplnkom slnečného zákutia s rastlinami alebo pracovného stola.

Oxalis Triangularis: Praktický sprievodca

Samočistenie, nie je potrebné žiadne umŕtvovanie. Charmed funguje dobre ako krátkodobé izbové rastliny. Pri slabom osvetlení sa však pravdepodobne natiahnu a vychudnú. Ak sa tak stane, rastliny môžu byť rezané späť na vrch pôdy a vytlačia nový rast z koreňov. Najlepšie je vykonať tento rez, keď sa rastliny budú sťahovať do nového, slnečnejšieho prostredia. Vo väčšine oblastí nebudú tolerantné voči chladu, ale vytvoria vynikajúcu ročnú pôdnu pokrývku.

Pestovanie ďatelín alebo Oxalis

Happy DIY Home. Oxalis Triangularis je obľúbenou voľbou pre izbovú rastlinu, pretože ide o výraznú izbovú rastlinu, ktorá má spoľahlivý a plodný rastový zvyk. Ľahko identifikovateľný vďaka svojim nápadným fialovým listom, keď rastlina v kvete vytvára jemné kvety v tvare trúbky zvyčajne v odtieňoch bielej alebo ružovej. Najväčší člen čeľade Oxalidaceae, ktorý do rodu prispieva asi rôznymi druhmi, Oxalis Triangularis, pochádza z Južnej Ameriky. Oxalis Triangularis, známy aj ako zábleskový trojlístok alebo fialový trojlístok, pretože jeho lístie pripomína trojlístok, je čoraz obľúbenejším darčekom ku dňu svätého Patrika. Zaujímavé je, že Oxalis Triangularis je nyktinastický. To znamená, že listy reagujú na svetlo, otvárajú sa ráno a zatvárajú sa večer, keď padá tma.

Tipy na starostlivosť o rastliny Oxalis Svetlo: Darí sa mu v jasnom nepriamom až jasnom priamom svetle. Vydrží niekoľko hodín priameho slnka. Voda: Povolenie.

Oxalis (Purple Shamrock / False or Love Plant)

Rastlina trojlístka na Deň svätého Patrika z obchodu s potravinami každý rok, ale zdá sa, že ju zabijem v priebehu niekoľkých mesiacov. Ako môžem udržať túto nažive? Mám ho zasadiť von, keď sa oteplí?

Falošný trojlístok (oxalis): Typy, ako pestovať a starať sa

Táto rastlina, známa aj ako fialový trojlístok, sa ľahko pestuje a je pôsobivá. Tu je návod, ako sa oň starať. Je však známy ako falošný trojlístok aj ako trojlístok fialový jednoducho preto, že nejde o druh ďateliny. Necvičenému oku sa to môže zdať, ale kým ďatelina je dosť agresívna a rýchlo sa šíri, Oxalis je slušne vychovaná črepníková rastlina. Jeho názov pochádza z obsahu kyseliny šťaveľovej, ktorá mu dodáva horkú chuť a robí ho toxickým pre ľudí vo veľkých množstvách a všeobecne toxickým pre domáce zvieratá. Časť názvu Triangularis pochádza z tvaru jeho listov.

Prvý na rade je oxalis triangularis.

PRÍRUČKA PESTOVANIA RASTLÍN SHAMROCK (OXALIS)

Všetky objednávky so štandardným doručením budú odoslané po 29. decembri. Táto vzácna a vyhľadávaná etablovaná rastlina Oxalis Triangularis má nádherné výrazné fialové listy, ktoré sa v noci zatvárajú a ráno opäť otvárajú. Táto nádherná rastlina má aj jedlé kvety. Svetelné podmienky: nepriame, jasné svetlo, napríklad nie na parapete, na ktorú dopadá priame slnko kedykoľvek počas dňa Núdza: znesie trochu neúmyselného zanedbania, aj keď to vyzerá, že už má svoj deň, je známe, že sa doslova „vracajú“ od mŕtvych“ kvôli spôsobu, akým sa sťahujú do svojich cibúľ pod pôdu a čakajú na trochu vody, ktorá ich privedie späť k životu. Polievanie: týždenné zalievanie počas letných mesiacov alebo keď je pôda na dotyk suchá. Menej časté v zimných mesiacoch.

Táto rastlina je známa aj ako fialový trojlístok alebo ďatelina fialová. Je to rastlina, ktorú môžete pestovať vo vnútri alebo vonku. Táto rastlina je kvitnúca trváca rastlina, čo znamená, že ide o rastlinu, ktorá žije viac ako dva roky. V zime uspí a vráti sa na jar.


Pozri si video: Propagating My Monstera Deliciosa. Houseplant Update Spring 2019