Výsadba krycej plodiny v ťažkej mulčovanej záhrade

Výsadba krycej plodiny v ťažkej mulčovanej záhradeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Organické mulče môžu potlačiť každoročnú burinu a ponúknuť ďalšie dôležité výhody, ako je organická hmota, živiny, zachovanie vlhkosti, ochrana pôdy a zmiernenie teploty pôdy. Nevýhody zahŕňajú náklady a prácu pri aplikácii, obmedzenú účinnosť na vytrvalé buriny, oneskorené otepľovanie pôdy a potenciál prenášať semená burín a množiť škodcov. Seno, slama a čerstvo pokosené krmoviny alebo krycie plodiny patria medzi najuniverzálnejšie a najpoužívanejšie organické mulče. Môžu potlačiť klíčenie a vzchádzanie buriny, ak sa aplikujú v rozumných dávkach, pomerne ľahko sa aplikujú, znižujú straty pôdnej vlhkosti odparovaním a zároveň umožňujú, aby sa do pôdy dostali zrážky, a poskytujú ďalšie výhody.

Obsah:
  • 3 letné záhradné práce, ktoré musíte urobiť – ako teraz vylepšiť budúcoročnú záhradu!
  • Záhradné krycie plodiny
  • Sprievodca používaním krycích plodín v domácej záhrade
  • Zelené hnojenie
  • Krycie plodiny na zelené hnojenie
  • Low and No-Till Gardening
  • Potenciálne poľnohospodárske a environmentálne výhody mulčovania – prehľad
  • Základy krycích plodín
  • Krycie plodiny
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Presievanie ďateliny na zeleninových záhonoch prospieva pôde

3 letné záhradné práce, ktoré musíte urobiť – ako teraz vylepšiť budúcoročnú záhradu!

Aj keď záhradkujete iba tri sezóny v roku, nikdy by ste nemali nechať pôdu odkrytú a prázdnu. Zimné dažde by mohli viesť k zhutneniu pôdy, najmä v tvrdých ílovitých pôdach. Zem by mohla erodovať a odplavovať živiny, ak neexistujú žiadne rastliny a korene, v ktorých by im mohli vládnuť. Ale rád pestujem kryciu plodinu – a obzvlášť rád pestujem fazuľu, ktorá je dvojúčelovou krycou plodinou ako súčasť môjho celkového lenivého záhradkárčenia. stratégia viac jedla, menej práce. Fava fazuľa ako strukovina fixuje dusík v pôde; to znamená, že vložia viac dusíka ako odoberú.

Fava fazuľa sú ideálne rastliny na jeseň, pretože rýchlo klíčia, darí sa im v chladnom počasí a sú jednou z mála plodiacich rastlín, ktoré tolerujú tieň. V zime vyžadujú minimálnu zálievku, najmä vo vlhkom podnebí. A ak vaša záhrada nie je dokonalá, buďte si istí, že fava fazuľa sa dá ľahko pestovať v nedostatočnej pôde alebo ílovitej pôde, ich úlohou je zlepšiť ju. Fava fazuľa je však najšťastnejšia v bohatých hlinitých pôdach s dobrou drenážou.

Snažte sa aspoň nenechať rastliny príliš dlho stáť v podmáčanej pôde. Fava fazuľa Vicia faba, tiež nazývaná faba fazuľa alebo fazuľa, v skutočnosti nie je fazuľa, ale druh viky, bežnej krycej plodiny a kŕmnej plodiny. To je obzvlášť užitočné, ak je počas výsadby stále suché počasie a chcete zabezpečiť, aby semená vyklíčili. Semená zasejte asi 6 palcov od seba a 1 palec hlboko. Udržujte pôdu neustále vlhkú, ale nie premokrenú. Akonáhle dosiahnu túto výšku, pridajte okolo rastlín 2 až 3 palce slamy alebo iného organického mulča, pričom dávajte pozor, aby ste mulč nenahrnuli na stonky, čo by mohlo viesť k hnitiu.

Môžete ich podporiť aj bambusovými teepee alebo kombináciou oboch pre esteticky príjemné zoskupenie. Fava fazuľa dorastá do výšky 3 až 6 stôp a vytvára zhluky krásnych kvetov podobných orchideám.

Kvety sa menia na husté zelené struky, ktoré niekedy dosahujú dĺžku 8 palcov alebo viac. Listy sú náchylné na plesňovú hrdzu, vzduchom prenášaný rastlinný patogén, takže je dôležité udržiavať ich v suchu s dobrou cirkuláciou vzduchu. Majú jedinečnú schopnosť pracovať s rizóbiami vo svojich koreňoch, aby vytvorili dusík zo vzduchu a nadmerné hnojenie môže v skutočnosti zastaviť produkciu strukov.

Rád skrátim moje až na 6 palcov, rezom tesne nad listovými uzlinami. Nasledujúcu jar, po poslednej úrode, zrežte všetky rastliny, ale nechajte korene hniť in situ, aby uvoľnili dusík späť do pôdy.

V tejto fáze sú stonky príliš drevnaté na to, aby sa zaryli do zeme, takže všetky stonky a listy jednoducho kompostujem. V miernom podnebí sa semená môžu zasiať už koncom januára. Podkopte ich a na záhon rozložte vrstvu mulča, aby ste maximalizovali zadržiavanie dusíka. Všimnite si, že ponechanie rozkladajúcich sa rastlín blízko povrchu poskytuje pomalým uvoľňovaním dusíka novým rastlinám, zatiaľ čo ich rozbitie a zakopanie niekoľko palcov hlboko dodáva rýchlejšie dávku dusíka.

Urobte sekanie asi dva až tri týždne predtým, ako chcete zasadiť na rovnaké miesto. Keď sú vaše nové sadenice pripravené, môžete mulč odložiť nabok a presadiť. Ale možno budete potrebovať iba polovicu dusíka v priemernej sezóne pre rastliny, ktoré sa živia veľkým množstvom. Žijete v miernom podnebí? Pestovanie fava fazule výlučne ako krycia plodina alebo zelené hnojenie bez úmyslu zberať na jedlo znamená, že si môžete kúpiť lacnejšie semená vo veľkom, a nie kulinárske odrody, ktoré sa predávajú po 25 semienkach v balení.

Bezodpadová zeleninová kuchárka je moja posledná kniha. Garden Betty je miesto, kde píšem o modernom bývaní, varení z farmy až po stôl a dobrodružstvách vonku – všetko, čo zahŕňa život dobre žitý vonku. Koniec koncov, tajomstvom dobrého života je Čítať ďalej ». Práve som si kúpil niečo zo sladkého loranu. Nie som si istý, či to tam skutočne bude fungovať, ale rád to vyskúšam. Určite stojí za vyskúšanie! Krycie plodiny, ako fava fazuľa, sú skvelé na pridávanie biomasy do vašej pôdy. Nechajte ich časom narásť a počas mimosezóny mulčujte svoje záhony drevnou štiepkou, lucernou alebo slamou, aby ste každý rok zlepšili štruktúru pôdy.

Ahoj! Veľa článkov hovorí, že pri výseve fava semien pre krycie plodiny sa používa inokulant do záhradnej pôdy obsahujúci baktérie rhizobium leguminosarum. Už ste to niekedy použili a všimli ste si veľký rozdiel? Ak už máte zdravú pôdu plnú mikróbov, očkovacia látka je podľa mňa zbytočná.

Skorá až polovica jesene je najlepšia, ale ak je počasie mierne, môžete si vysadiť fava fava neskôr v sezóne. Jedinou nevýhodou je nižší uhol slnka v našej záhrade, ktorý spomaľuje ich rast. Svoje mám z vzácnych semien Baker Creek Heirloom Seeds. Majú tiež kamenný obchod Petaluma Seed Bank v Petalume. Vrelo odporúčam návštevu!

Ako je to s pesticídmi? Dva roky som sa snažil pestovať fazuľu a každý rok boli rastliny pokryté voškami. Ako sa s tým vysporiadať?

Občas používam sprej s neemovým olejom na kontrolu vošiek, ale zistil som, že vošky sa objavujú až na konci sezóny, keď sú rastliny už v strese a začínajú odumierať.

Otázka pre Garden Betty alebo iné... Ako dlho medzi klíčením do kvitnutia a produkciou strukov? Uvažujem o výsadbe ako krycej plodine, ale pred produkciou strukov podrezaním a diskom získam všetky vyprodukované dusičnany a organickú hmotu ako zelené hnojivo. Zrelá fava fazuľa sa dá zbierať asi za 3 mesiace, takže by som hádal, že začnú kvitnúť asi v polovici tohto cyklu.

Orestujeme ich na masle a cesnaku. Vrchné výhonky sú jedlé. Len 4 alebo 5 vyrástli o niekoľko palcov na výšku z 30 alebo 40 semien. Porastie zvyšok alebo nie? Žijeme v centrálnej Kalifornii, ak to niekomu pomôže. Vážim si váš čas a pomoc s týmto. Ďakujem za to - veľmi zaujímavé! Mohli by ste mi prosím povedať, ako dlho budú produktívne? Pred zimou vložte kryciu plodinu, aby ste obohatili pôdu.

RT theGardenBetty: Pred príchodom zimy nasaďte kryciu plodinu, aby ste obohatili pôdu. Pred príchodom zimy nasaďte kryciu plodinu, aby ste obohatili pôdu. RT theGardenBetty: Jedlá plodina, ktorá zároveň vyživuje pôdu. Jedlá plodina, ktorá zároveň vyživuje pôdu. Aký skvelý nápad! Učím sa toľko rozmerov záhradníctva a práve som tam chcel hodiť mulč, ale teraz si myslím, že naozaj potrebujem zasadiť fazuľu. Páči sa mi, že by to bolo niečo potenciálne užitočné! Ďakujem! Amy valcové farmy.

Skvelý tip! RT theGardenBetty: Semená začnite na jeseň, aby ste mohli zberať cez zimu a jar. Semená začnite na jeseň na zber cez zimu a jar. Mattovi Powersovi sa to páčilo na Facebooku. Bonnie Max Fuentevilla sa to páčilo na Facebooku. Máte toľko vedomostí! Váš blog je nielen užitočný, ale čítanie vašich príspevkov je dobrou prestávkou od mojich inak bláznivých pracovných dní. Charliemu Bourgeoisovi sa to páčilo na Facebooku.

Jill Pickett sa to páči na Facebooku. Diane Heffernan-Schrader sa to na Facebooku páčilo. Toto sa páčilo Randallovi S. Winklerovi na Facebooku. Toto sa páčilo Adriane Mitchell Powers na Facebooku. Uložte moje meno, e-mail a webovú stránku v tomto prehliadači, aby ste mohli nabudúce komentovať. Táto stránka používa Akismet na zníženie spamu. Zistite, ako sa spracúvajú údaje o vašich komentároch. Napísala Linda Ly. Niektorí ľudia jednoducho hodia vrstvu mulča na zem a nazývajú to dobre.

Výhody pestovania fazule fava ako krycej plodiny Ako zasadiť fazuľu fava na jeseň Kedy a ako premeniť fazuľu fava na zem Ako použiť fazuľu fava ako zelené hnojenie na jar Odporúčané odrody fazule fava.

Reynaldo Rodriguez 5. februára o hod. Linda Ly 11. februára o hod. Ginger Marie Rivera 21. septembra o hod. Linda zo záhrady Betty 9. novembra o hod. Linda Ly z Garden Betty 3. decembra o hod.


Záhradné krycie plodiny

Chcete pestovať svoju záhradu inteligentnejším a ekologickejším spôsobom? Spôsob, ktorý znižuje alebo eliminuje potrebu syntetických hnojív a je lepší pre životné prostredie a pôdnu potravinovú sieť? Krycie plodiny tiež šetria čas a pomáhajú záhradníkom obmedziť náročnú manuálnu prácu pri kontrole erózie, mulčovaní a odstraňovaní buriny. Odkazujeme na predajcov, aby sme vám pomohli nájsť relevantné produkty. Ak si kúpite z jedného z našich odkazov, môžeme získať províziu.

Keďže vysádzame päť riadkov na záhon (naše záhony sú široké 36” a riadky Tarps sa často používajú na ukončenie krycích plodín a potlačenie buriny v a.

Sprievodca používaním krycích plodín v domácej záhrade

Prispieť. Zelené hnojenie sú rýchlo rastúce rastliny zasiate na pokrytie holej pôdy. Často sa používajú v zeleninovej záhrade, ich lístie dusí burinu a ich korene zabraňujú erózii pôdy. Keď sa zaryjú do zeme ešte zelené, vracajú do pôdy cenné živiny a zlepšujú pôdnu štruktúru. Zelené hnojenie sa zvyčajne vysieva koncom leta alebo na jeseň a vyčistí všetky živiny, čím zabráni ich spláchnutiu zimným dažďom. Pri kopaní na nasledujúcu jar tieto živiny uvoľňujú späť do pôdy. Zimná pastva raž a ozimný kúkoľ sú odolné zelené hnojivá, ktoré budú rásť celú zimu, kým sa na jar opäť zapracujú do pôdy. Zelené hnojenie možno použiť aj na pokrytie holých kúskov pôdy v priestoroch medzi plodinami alebo počas intervalov medzi jednou plodinou a druhou. Rýchlorastúcu horčicu zasiatu pred polovicou septembra môžeme zapracovať napríklad v októbri alebo omrzliny ponechať ako mulč.

Zelené hnojenie

Našťastie je teraz najvyšší čas dostať sa do záhrady a uistiť sa, že ste pripravení na nadchádzajúcu sezónu. Tu sú moje štyri najlepšie tipy na prípravu vašej záhrady na zimu, aby ste si na budúcu jar zabezpečili zdravú a úrodnú pôdu. Ale ako nervózna matka sa bojím! Vo všeobecnosti platí, že čím je rastlina etablovanejší, tým lepšie sa jej bude dariť pri extrémnych teplotách. Rastliny so zavedeným, rozsiahlym koreňovým systémom lepšie odolávajú chladnému počasiu.

Krycie plodiny sú alternatívnym spôsobom riadenia úrodnosti pôdy v poľnohospodárskych systémoch; môžu byť živým mulčom alebo zapracované do pôdy ako zelené hnojenie. Niekedy môže jedna plodina pokryť viacero potrieb.

Krycie plodiny na zelené hnojenie

Pridanie mulča do záhrady je efektívny a jednoduchý spôsob, ako zlepšiť kvalitu vašej záhrady a odolnosť voči suchu v našich suchých horúcich letách s nízkymi zrážkami. Výhody mulčovania zahŕňajú pomoc pri predchádzaní nadmernému vyparovaniu a suchu tým, že zadržiava a udržiava vlhkosť, udržiava pôdu pod chladnejšou pre užitočné organizmy a znižuje rast buriny. Mulč z kôry používaný na potlačenie buriny Tradičné mulčovanie zahŕňa rozhadzovanie materiálu na povrch pôdy. Môže to byť slama, nasekané lístie, pokosená tráva, drevené hobliny, kôra, záhradné látkové zábrany, plast alebo iný materiál. Voľba by mala odrážať, čo od mulča chcete a ako to ovplyvní pôdu.

Low and No-Till Gardening

Používa ich veľa malých pestovateľov zeleniny, ale náklady na materiál a aplikáciu môžu byť pre väčšie prevádzky príliš vysoké. Môžu však existovať spôsoby, ako túto prekážku obísť. Čo sa môžu z tohto prístupu naučiť ekologickí pestovatelia zeleniny na severovýchode? V nadväznosti na úsilie farmárov túto prax kodifikovali výskumníci z Penn State a Cornell University. Koncom jari, keď sú rastliny vysoké a kvitnú, sa prebehnú valčekom Obr. Potom sa pomocou ťažkého bezorbového kvetináča vyseje sójové bôby s vysokou hustotou približne , semien na aker, paralelne s a v tom istom smere ako valcované žito. Zvyčajne nie je potrebné pestovať burinu.

Pri výsadbe sa nazývajú krycie plodiny na ochranu pôdy pred eróziou. alebo rodina zŕn aktívne neviaže dusík, ale zvyčajne vytvára hustý mulč.

Potenciálne poľnohospodárske a environmentálne výhody mulčovania – prehľad

Dostal som správu od Rity, ktorá je členkou fóra, ktoré často navštevujem. Podľa mojich vedomostí nečíta TMG, ale pýtala sa na krycie plodiny. Každý z nás sa určite dokáže stotožniť s týmto pocitom.

Základy krycích plodín

SÚVISIACE VIDEO: OBROVSKÉ BEZPLATNÉ výhody - Bez Mulčovania - Zo zimného žita na záhrade

Živé mulče sú vegetatívny kryt zasiaty v rámci a medzi plodinami. Živé mulče môžu byť zasiate do zeleninových záhrad. Pokryjú pôdu bez toho, aby súťažili s plodinami o vodu a živiny. Živé mulče pridávajú do pôdy organický materiál bez toho, aby ju narušili.

Úspech alebo neúspech záhradkárčenia do značnej miery závisí od toho, ako záhradníci pripravujú a využívajú pôdu, a od množstva organickej hmoty v pôde.

Krycie plodiny

Dnes je vaším cieľom naučiť sa mulčovať svoju záhradu, aby ste zlepšili zdravie pôdy, pestovali odolnejšie plodiny a chránili zvyšné rastliny pred chladnými zimnými teplotami. Ale pre zdanlivo jednoduchú úlohu môže byť mulčovanie pre začínajúcich záhradníkov zdrvujúce. Z akého materiálu je najlepší mulč? Ako hustú ju treba naniesť? A skutočne stojí mulčovanie za váš čas a námahu? Pokiaľ ide o záhradníctvo, holá pôda je zlý plán. Tu je šesť výhod použitia mulča na jesennú záhradu.

Krycie plodiny fixujú dusík v pôde pri budovaní textúry, zlepšujú prevzdušňovanie a odvodňovanie, ako aj pridávajú organickú hmotu. Bonus: Výsadba krycej plodiny tiež zabráni prenikaniu buriny cez zimu. Krycie plodiny sa obrábajú skôr, ako idú na siatie, alebo sa jednoducho otáčajú lopatou a rýchlo sa rozpadajú, takže je možné ihneď zasadiť novú plodinu, ktorú je možné zbierať. Začnite tým, že pochopíte svoj typ pôdy: piesčitú, hlinitú alebo hlinitú.


Pozri si video: Organická hmota v pôde - praktické informácie