Zabijú krtkovia ovocné stromy

Zabijú krtkovia ovocné stromyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aj keď sú krtkovia mimoriadne roztomilé, chlpaté cicavce, ktoré sa len tak nevidí, nie sú vítanými návštevníkmi našich záhrad. Môžu spôsobiť vážne škody na trávnikoch, ako aj na kvetinových záhonoch a obrubách. Krtkov je vidieť len zriedka, keďže väčšinu času trávia pod zemou. Tu vykopávajú systém tunelov a živia sa malými zvieratami - ako sú červy a chrobáky - ktoré spadajú do tunelov. Tie spôsobujú vážne narušenie trávnika, kde sa musia pred začatím kosenia odstrániť a vyrovnať.

Obsah:
  • Gofery, krtkovia, hraboše a … čmeliaky
  • Ak chcete hľadať, zadajte nižšie
  • Ako krtkovia škodia stromom
  • Rady pre riešenie krtkov a hrabošov
  • Ako sa zbaviť krtkov z vašej záhrady
  • Krtkovia a hraboši
  • Ako rozpoznať rozdiel medzi krtkami a hrabošmi
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Ako zabiť strom bez toho, aby to niekto vedel – Ako zabiť strom – Cesta k udržateľnosti

Gofery, krtkovia, hraboše a … čmeliaky

Keď vyjdem von a vidím, ako mi krtkovia opäť roztrhali trávnik, zhlboka sa nadýchnem a pokúsim sa spomenúť si na všetko dobré, čo robia. Miešajú a prevzdušňujú pôdu, aby ju výrazne zlepšili, a požierajú veľa deštruktívneho hmyzu, ako sú červce a larvy japonských chrobákov, druh chrobáka. To znamená, že by som si prial, aby som sa ich mohol zbaviť. Žiaľ, ľahšie sa to povie, ako urobí. Niektoré kľúčové informácie o zvládaní krtkov:. Spreje, repelenty, ultrazvukové zariadenia, ľudské vlasy, žuvačky a podobne neposkytujú konzistentné a účinné kontroly.

Krtkovia jedia rôzne druhy hmyzu, medzi nimi aj húsenice. Hrušky ošetrujte iba vtedy, ak samotné hlodavce poškodzujú váš trávnik – nie preto, že sa chcete zbaviť krtkov. Krtkovia majú veľa iných vecí, ktoré môžu žrať. Komerčné jedy na krtkov fungujú pri zabíjaní krtkov, ale iba ak ich dokážete prinútiť, aby ich zjedli. Zvyčajne sú na rastlinnej báze a krtci majú radi mäso i. Jed tiež musí byť umiestnený tam, kde bude krtko - nenavštevujú tunely. Krtkovia sa prerývajú pôdou, aby v nej zožrali hmyz, pričom za sebou zanechávajú tunely.

Takže musíte predvídať, kam krtko smeruje - čo je takmer nemožné. Pes alebo mačka môžu chytiť alebo zabiť krtka, buď ho zožerú, alebo nechajú zdochlinu ležať.

Pes môže tiež vykopať tunel, aby sa dostal ku krtkovi, ktorý sa krtka zbaví, ale narobí neporiadok iného druhu. Odchyt je najefektívnejšia metóda na riešenie krtkov.

Ale, samozrejme, musíte pascu aj vymyslieť, byť usilovný a erudovaný pri jej nastavovaní, a potom musíte odstrániť mŕtvolu alebo živé zviera. Obzvlášť účinné sú pasce na rýchle zabíjanie. Kliknutím sem získate podrobnejšie informácie o odchyte a krtkoch vo všeobecnosti z Iowskej štátnej univerzity.

Ďalšou alternatívou je vyhľadať odborníka, ktorý za vás mŕtve telá odchytí a odstráni. Jeden krtek dokáže vytrhnúť až 14 stôp tunela denne. Ak to chcete opraviť, jednoducho prejdite tunelom a zrútite ho. Potom silno posypte trávnikovým semenom. Semienko zľahka zapracujte murárskou lyžicou alebo rukou. Jemne zalievajte a potom denne počas nasledujúcich dvoch týždňov. Áno, toľko zalievania je bolesť, ale záhon so semenami musí zostať vlhký, aby dobre vyklíčil.

Ak je nemožné zalievať tak dlho, zalievajte denne len počas prvého týždňa. Výsledky nie sú také dobré, ale aspoň trochu trávy sa usadí. Ďakujem Sue Fairbanks, profesorke ekológie a manažmentu prírodných zdrojov na Iowskej štátnej univerzite za prečítanie tohto článku.

Prosím, nepoužívajte náš text, fotografie alebo ilustrácie bez výslovného povolenia od The Iowa Gardener. Mnohé materiály sú chránené autorskými právami a opätovné použitie je porušením týchto autorských práv. Kliknite sem a požiadajte o povolenie na použitie. Ďakujem! Zatvorte okno [X]. The Iowa Gardener, webová stránka o záhradníctve v Iowe pre záhradníkov z Iowy. Ako sa zbaviť krtkov Najlepší spôsob, ako sa vysporiadať s krtkami, je buď ich chytiť do pasce, alebo dať po nich poriadok.

Prihláste sa na odber nášho e-mailového bulletinu.


Ak chcete hľadať, zadajte nižšie

Zapojte sa do nášho programu GO Rewards a začnite zbierať body ešte dnes! Vyskúšal som túto metódu. Títo krtci sú príliš chytrí na to, aby padli do pasce. Spätne sa plnia v nádobe. Zavrieť vyhľadávanie. Ak sa krtko nasťahuje do vašej záhrady, môžete použiť mierové metódy na jeho vyhnanie, pomocou pasce na krtky, ktorú si sami postavíte. Prvým krokom je správne ID, aby ste si boli istí, že máte krtkov a nie motýľov alebo iných chlpatých štvornohých záhradných „spoločníkov“.

Poškodenie hraboša lúčneho je zvyčajne na báze rastlín a ovocných stromov. Hraboše zničia koreňové systémy rastlín a stromov.

Ako krtkovia škodia stromom

Tento príspevok môže obsahovať pridružené odkazy, takže zarábam províziu. Aj tento rok robia záhradné krtky skazu vo vašej zeleninovej záhrade alebo záhone? Vyskúšali ste už množstvo prostriedkov pre domácich majstrov, o ktorých ste čítali online, no stále si všímate, ako všade bežia tunely pre krtkov? Predtým, ako sa ponáhľate von a nastražíte veľa pascí alebo nastriekate vrstvu organického odstrašujúceho prostriedku, je dôležité pochopiť, ktorý druh zvierat vytvára tunely vo vašej záhrade, žerie vašu zeleninu alebo zabíja vaše kvety. Ak poškodzujete svoju zeleninovú záhradu alebo záhon, je pravdepodobné, že na vine je krtko alebo hraboš. Avšak aj keď sú názvy „krtek“ a „hraboš“ podobné, potraviny, ktoré jedia, a dôvody, prečo napadajú vašu záhradu, sú veľmi odlišné. Krtkovia sú hmyzožravce a ich primárna potrava pozostáva hlavne z dážďoviek, húseníc a iných malých bezstavovcov. Jednou z bežných mylných predstáv je, že krtkovia sa predierajú cez vašu záhradu a jedia vaše zemiaky, fazuľu alebo koreňový systém z vašich zeleninových rastlín a spôsobujú ich smrť. Pravdou je, že krtkovia sa predierajú cez vašu záhradu a hľadajú mäsožravú potravu a v skutočnosti nejedia korene rastlín ani zeleninu. Keď sa krtko prediera vašou záhradou alebo kvetinovým záhonom, naruší koreňový systém trávy alebo rastlín, pod ktorými a okolo nich cestuje.

Rady pre riešenie krtkov a hrabošov

Ach nie -- Hraboše!! Otázka: Drahý Mike: V nedávnej relácii ste sa rozprávali so ženou z NC o kontrole krtkov pomocou prospešných háďatiek a mliečnych spór. Bývame v Goldsboro a tiež sme boli sužovaní krtkami v prírodných oblastiach nášho dvora. Práve som si objednal háďatká z Gardens Alive! Pripomeňte mi prosím podrobnosti o používaní mliečnych spór.

Je možné nájsť slabé miesto vo svojom srdci pre krtka, ktorý vám žerie dvor, ak si spomeniete, že malý mäsožravec ovláda populáciu hmyzu. Jeho nevzhľadné tunely navyše prevzdušňujú pôdu.

Ako sa zbaviť krtkov z vašej záhrady

Máte gopherov, krtkov alebo hrabošov? Použite zábrany a cielené pasce na minimalizáciu škôd a bezpečné odstránenie týchto nežiaducich škodcov. Pravidelné monitorovanie vám pomôže rýchlo nájsť a reagovať na známky poškodenia skôr, ako ich deštruktívna činnosť vyústi do nevzhľadných kopčekov nečistôt, zničenej výsadby alebo zlyhávajúceho trávnika. Postupujte podľa tipov v sekciách nižšie a budete na ceste k udržaniu krajiny bez gopher, krtkov a hrabošov. Základy hubenia motýľov, krtkov a hrabošov Vreckovky na záhonoch so zeleninou, krtky rozrývajúce trávnik a hraboše obhrýzajúce ovocné stromy sa rýchlo stanú nepríjemnými škodcami. Tieto hlodavce sú aktívne po celý rok, usilovne rozširujú svoje nory a poškodzujú váš trávnik.

Krtkovia a hraboši

S týmto typom vibračných kolíkov som mal veľký úspech. Moje sú na solárnu energiu. Vyzdvihol som ich v obchode Rural King. Z prílišného čítania internetu ma bolia oči! Krtkovia migrujú a vytvárajú ilúziu, že boli vyhnaní, len aby sa neskôr vrátili. Povedal, že jediným účinným spôsobom je chytiť ich do pasce a zabiť ich.

Poškodenie hraboša lúčneho je zvyčajne na báze rastlín a ovocných stromov. Hraboše zničia koreňové systémy rastlín a stromov.

Ako rozpoznať rozdiel medzi krtkami a hrabošmi

Kancelária Jackson County Center je otvorená od pondelka do piatku od 8:00 hod. Zavolajte a dohodnite si stretnutie s našimi agentmi. NC State Extension nie je garantovaná presnosť prekladu textu. Angličtina je riadiacim jazykom tejto stránky.

SÚVISIACE VIDEO: Ako zabíjať krtkov za 0,35 centov! Šťavnatá ovocná žuvačka skutočne zabíja krtkov!

Môže vážne poškodiť ovocné rastliny kŕmením alebo trením ich parohov na odstránenie aksamietnice. Je ťažké prelomiť vzorce správania, keď sa už raz zavedú, preto si pred výsadbou naplánujte stratégiu riadenia jeleňov. Jediným istým spôsobom, ako eliminovať škody na jelenej zveri, je oplotenie. Jelene ho síce dokážu preskočiť, no málokedy sa dostanú do oblasti, do ktorej nevidia ako prvé. Ploty by mali byť od seba vzdialené 3 stopy. Na šnúrky priviažte svetlú pásku, aby boli pre jeleňov viditeľnejšie.

Zavolajte nám -

Autor fotografie: Shutterstock. Krtkovia sú asi 6 palcov dlhé, s jemnou hnedosivou srsťou so striebornými odleskami. Majú zväčšené, lopatkovité predné labky a výrazné nechty na nohách, ktoré im umožňujú prehrabávať sa pôdou. Krtkovia sú väčšinou samotárske stvorenia, ktoré väčšinu života trávia vo svojich podzemných norách. Krtkovia majú veľkú chuť do jedla a môžu každý deň zjesť 70 až 80 percent svojej telesnej hmotnosti. Kŕmia sa cez deň aj v noci, jedia hmyz, pavúky, dážďovky a biele háby. Nory krtkov môžu spôsobiť škody na vašom dvore, zdeformovať váš trávnik, zničiť kvetinové záhony a vytrhať korene vašej trávy.

Hľadať na tejto stránke. Krásne miesto na smrť. Zbierka zaujímavých a historických výtlačkov.


Pozri si video: Sú všetky baktérie zlé?