Ako sa starať o akváriové rastliny

Ako sa starať o akváriové rastlinyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jednou z najčastejších chýb, ktoré začiatočníci v chove rýb často robia, je, že sa správne neaklimatizujú žiadne nové ryby, ktoré pridajú do svojho akvária. Aklimatizácia je kľúčovou súčasťou procesu pri pridávaní nových rýb, ale čo rastliny? Potrebujete stále dodržiavať rovnaké pravidlá pri pridávaní nových rastlín do vášho zabehnutého akvária? Niektoré druhy rastlín môžu vykazovať negatívne príznaky, napríklad rožec môže zhadzovať listy, no ak mu dáte pár dní, začnú rásť.

Obsah:
  • Najlepšie akváriové rastliny – Sprievodca pre kupujúcich do roku 2021
  • Rastlina Pothos v akváriách – 5 výhod a tipov na pestovanie
  • Vytvorte si vnútornú vodnú záhradu!
  • Aké sú najlepšie rastliny pre ryby Betta?
  • Sprievodca akváriovými rastlinami pre začiatočníkov
  • Ako pestovať a starať sa o živé akváriové rastliny
  • Urobte zo svojho akvária úspech
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Ako pestovať sladkovodné akváriové rastliny

Najlepšie akváriové rastliny – Sprievodca pre kupujúcich do roku 2021

Krátka odpoveď je nie, nie nevyhnutne. Živé akváriové rastliny nie sú absolútne nevyhnutné pre vytvorenie fungujúceho, zdravého akvária. Hoci nie sú povinné, akváriové rastliny prinášajú akváriám a ich obyvateľom mnoho výhod. Keďže vo svojom akváriu chováte živé tvory, dáva zmysel, že zahrnutie živých rastlín by bolo prospešné. Ale čo presne sú tieto výhody? Poznámka: Uistite sa, že robíte svoj výskum a zistite, ktoré druhy rastlín a rýb môžu spolu žiť v harmónii, inak môžete zistiť, že jeden škodí druhému.

Používanie skutočných rastlín môže byť skľučujúce, najmä pre začiatočníkov, ale našťastie existuje niekoľko skvelých alternatív:. Chceli by ste poradiť ohľadom založenia nového akvária so živými alebo umelými akváriovými rastlinami? Náš predajný tím je k dispozícii 7 dní v týždni, aby vám poskytol všetku pomoc a poradenstvo, ktoré potrebujete. Zavolajte im, aby mohli začať. Akvaristické poradenstvo , Nezaradené. Aké sú výhody akváriových rastlín?

To znamená menšiu záťaž pre váš filtračný systém, aj keď by sa nikdy nemal používať na výmenu filtra a pomáha udržiavať dobrú kvalitu vody, vďaka čomu sú vaše ryby šťastnejšie a zdravšie.

Znižujú rast rias Pretože súperia s riasami o rovnaké živiny a zdroje svetla, akváriové rastliny sú skvelé na udržanie rastu rias na minime. Je dôležité zabrániť rastu príliš veľkého množstva rias, pretože nadmerné množstvo môže byť pre vaše ryby škodlivé.

Poskytujú útočisko pre ryby Ryby majú radi odľahlé miesta a bezpečné miesta, do ktorých sa môžu vrhnúť a schovať sa, a živé akváriové rastliny sú dokonalým spôsobom, ako im poskytnúť ďalšiu bezpečnosť a prístrešie. Vďaka žiarivým odtieňom zelenej a červenej je pridanie rôznych rastlín spoľahlivým spôsobom, ako zatraktívniť vaše akvárium. Môžete si kúpiť akváriové substráty, ako sú vodné pôdy, piesky a štrk, ktoré vyložia dno akvária a pomôžu vašim rastlinám ukotviť a prosperovať.

Osvetlenie Všetky akváriové rastliny potrebujú svetlo, aby rástli a prežili, preto sa uistite, že je vaša nádrž vybavená dostatočným osvetlením akvária pre druhy rastlín, ktoré chcete zaviesť, a udržujte nádrž osvetlenú 12 hodín denne. Rastliny Existuje mnoho rôznych druhov akváriových rastlín, ktoré môžete použiť vo svojom akváriu, ale niektoré dobré na začiatok zahŕňajú Wisteria, Micro Sword, Java Fern, Ludwigia a Rotala Indica.

Použite zmes farieb a výšok na vytvorenie zaujímavej kompozície. Čas na založenie Po usporiadaní rastlín, ktoré ste si vybrali do akvária, musíte pred pridaním rýb počkať aspoň týždne, aby akvárium malo čas na usadenie a cyklus.

Aké sú alternatívy živých akváriových rastlín? Používanie skutočných rastlín môže byť skľučujúce, najmä pre začiatočníkov, ale našťastie existuje niekoľko skvelých alternatív: Umelé rastliny Ideálnou a najviditeľnejšou alternatívou k živým akváriovým rastlinám sú umelé rastliny.

Môžete si ich zaobstarať vo všetkých veľkostiach, tvaroch a farbách a umožnia vám byť skutočne kreatívny s vašimi displejmi bez obáv o svoje ryby. To tiež poskytne vašim rybám niekoľko skvelých miest, kde sa schovať bez skutočných rastlín, čo pomôže znížiť stres. Pozadia Môžete vytvoriť ilúziu hĺbky a pridať farbu pomocou akváriových pozadí rôznych vzorov.


Rastlina Pothos v akváriách – 5 výhod a tipov na pestovanie

Rovnako ako všetky živé bytosti, aj živé rastliny potrebujú špeciálny režim starostlivosti. Najprv sa však pozrite na naše kritériá výberu týchto rastlín. Všetky tieto rastliny sú svojím spôsobom skvelé. Aj keď sa líšia odolnosťou, dĺžkou a požiadavkami, všetky môžu byť skvelými možnosťami pre začiatočníkov alebo skúsených pre vaše korytnačie akvárium. Prvá vec, ktorú by ste mali zvážiť, je získanie rastlín, ktoré vyžadujú minimálne alebo slabé svetlo.

Jednoducho zabezpečte, aby mali prístup k svetlu, otočte ich každých pár dní, aby celá loptička dostala trochu svetla a nakŕmila sa rastlinou na tekutej báze.

Vytvorte si vnútornú vodnú záhradu!

Nádherné zdravé vodné rastliny nie sú len dekoratívnymi prvkami, ale plnia aj dôležité úlohy s ohľadom na chemické zloženie vody. Aby sme vám pomohli udržať vaše rastliny zdravé a vyzerať čo najlepšie, zhrnuli sme najčastejšie otázky a odpovede o starostlivosti a údržbe rastlín. Pri nákupe vodných rastlín majte oči otvorené pre silne vyzerajúce rastliny s množstvom listov, z ktorých žiadna nie je hnedá alebo roztrhaná. Rovnaká logika platí aj pri nákupe izbových rastlín a v niektorých prípadoch možno zistíte, že za kvalitnejšie rastliny musíte minúť o niečo viac. V niektorých prípadoch môžu nové vodné rastliny preniesť do vašej nádrže nové živočíchy vrátane moru slimákov alebo sladkovodných polypov. Pri nákupe rastlín od predajcov sa vždy snažte uistiť, že nepochádzajú z akvárií, ktoré obsahujú ryby alebo slimáky. To zaistí, že do nádrže nezavediete žiadne nové zvieratá. Aby sa tomu zabránilo, rastliny sa tiež predávajú v plastových nádobách bez vody a pripravené na pestovanie. Po prvé, mali by ste úplne uvoľniť korene zo substrátu, v ktorom boli rastliny predávané. Jednoduchý spôsob, ako to urobiť, je opláchnuť korene pod miernou tečúcou vodou a v prípade potreby môžete použiť vidličku.

Aké sú najlepšie rastliny pre ryby Betta?

V tejto príručke ideme krok za krokom a ukážeme vám, aké ľahké je pridať živé rastliny do vášho akvária. Mať živé rastliny nemusí byť zložité. Existuje veľa akváriových rastlín, ktoré sa ľahko starajú, na čo sa tu zameriame. Opýtajte sa svojho miestneho renomovaného predajcu. Niektoré pokročilé zariadenia budú vyžadovať pridávanie dodatočného CO2 do vody a vysokonapäťové osvetlenie.

Posledná aktualizácia: 6. apríla, Nie všetky rastliny majú rovnaké potreby osvetlenia: niektoré potrebujú viac ako iné, zatiaľ čo niektoré nie toľko.

Sprievodca akváriovými rastlinami pre začiatočníkov

S našimi prémiovými produktmi a vašimi jedinečnými dizajnovými nápadmi môžeme spolupracovať pri vytváraní krásnych, zdravých akvárií, ktoré prekypujú farbami a životom. Živé akváriové rastliny sú našou vášňou. Dbáme na to, aby bolo o naše rastliny dobre postarané, aby ste pri každej objednávke dostali zdravé a živé vzorky. Všetky obrázky, ktoré nájdete na našej stránke, sú najnovšie a najvyššej kvality, takže presne viete, čo môžete očakávať, keď si objednáte z nášho inventára. Okrem rôznych populárnych a jedinečných druhov rastlín máme tiež veľký výber rastlinných hnojív, ktoré vám pomôžu udržať vaše rastliny šťastné a rásť. Chceme vám poskytnúť prostriedky na zlepšenie a pozdvihnutie celého dizajnu vašej nádrže.

Ako pestovať a starať sa o živé akváriové rastliny

Akváriové rastliny sa dajú kúpiť v mnohých formách, ako sú zväzkované, črepníkové, s holými koreňmi alebo dokonca s tkanivovou kultúrou, a všetky si vyžadujú prípravu a výsadbu trochu iným spôsobom. Trsové rastliny sú bežné a skladajú sa z mnohých jednotlivých rastliniek, ktoré sú všetky zviazané do trsu a obalené na základni penovým pásikom a kovovým závažím. Samotné rastliny môžu byť buď zakorenené, s malými bielymi koreňmi odkrytými na základni, alebo rezané, rovnako ako kytica kvetov. Nie všetky druhy vodných rastlín sú vhodné na trsovanie a niektorým sa darí lepšie ako iným. Cabomba , Hygrophila , Egeria a Elodea sa najčastejšie kupujú v zväzkoch, pričom ich korene sú úplne odrezané a odkrývajú sa len stonky. Vallisneria , Cryptocoryne a Echinodorus tiež prichádzajú zhlukované, ale s koreňmi.

Rastliny treba pravidelne strihať, aby neprerástli akvárium. Mŕtve listy by sa mali odstraňovať ručne, aby sa zabránilo znehodnoteniu vody úlomkami.

Urobte zo svojho akvária úspech

Živé akváriové rastliny sú atraktívnym doplnkom každého domáceho akvária a pomáhajú udržiavať vodu čistú a zdravú pre vaše ryby odstránením dusičnanov. Vodné rastliny sa vyskytujú v rôznych formách, ako sú trsové rastliny, rastliny s holými koreňmi, črepníkové a kultivované v pletive, a ak chcete, aby zostali na mieste a neskončili náhodne plávať okolo vášho akvária, je rozhodujúce, ako ich zasadíte. V tejto príručke vysvetlíme, ako ukotviť živé akváriové rastliny, aby boli bezpečne zakorenené na dne nádrže alebo kdekoľvek inde, kde ich chcete pestovať. Ak chováte druhy rýb, ktoré majú tendenciu kopať sa okolo koreňov rastlín alebo ťahať za listy, možno by ste mali zvážiť použitie plávajúcich rastlín namiesto tých, ktoré potrebujú výsadbu v substráte.

Najčastejším dôvodom žltých, hnedých alebo čiernych listov na vodných rastlinách je zlá kvalita vody. Rastliny sú oveľa citlivejšie na svoje vodné podmienky ako väčšina zvierat a vykazujú známky stresu, keď veci nie sú v rovnováhe. V komunitných nádržiach rastliny fungujú ako kanárik v uhoľnej bani a vysielajú včasné varovné signály. Rastliny sa spoliehajú na živiny vo vašom substráte a plávajúce vo vašej vode a závisia od osvetlenia vášho akvária, ktoré im poskytne ideálne spektrum farieb pre fotosyntézu.

Pridanie rastlín do akvária je skvelý spôsob, ako urobiť veľa vecí, napríklad pridať nejaké živiny pre vaše ryby, vyčistiť vodu, pridať kyslík, keď sa to robí správne, a zvýšiť estetiku celkovej krajiny. Existujú aj červené rastliny, ktoré môžu pridať niekoľko jasných farieb.

Pet Snap je podporovaný čítačkou. Ako spolupracovník Amazonu zarábame z kvalifikovaných nákupov. Home - Starostlivosť o domáce zvieratá. Akváriové rastliny sú dokonalým doplnkom do akvária. Hlavným dôvodom je, že poskytujú zdravšie prostredie pre vaše milované rybičky. Okrem toho sú tieto rastliny prirodzeným zdrojom potravy, úkrytu a tiež produkujú kyslík a absorbujú oxid uhličitý a amoniak. To je dôvod, prečo existujú špecifické pokyny, ktoré potrebujete vedieť, ako sa starať o akváriové rastliny.

Robert Woods z Fishkeepingworld. Ak uvažujete o chove sladkovodných rýb, je pravdepodobné, že budete uvažovať aj o chove živých akváriových rastlín. Niektorí ľudia si vyberajú umelé rastliny pred živými rastlinami v akváriu, pretože si myslia, že starostlivosť o živé rastliny bude príliš náročná.


Pozri si video: Starajme sa. Akvaristika: Rastliny v akváriu