Aká rodina ovocia je papája

Aká rodina ovocia je papája

Kým som sa v roku nepresťahoval na Floridu, nikdy som neochutnal papája. Ak by ste mi vtedy podali veľký, podlhovastý plod so zelenou šupkou s oranžovým odtieňom a spýtali sa ma, čo to je, možno by som uhádol: "Nejaký melón? Svojím spôsobom by som mal pravdu. Aj keď Papája v skutočnosti nie je melón, ale má mnoho vlastností s melónom cantaloupe, Crenshaw, perzským a casaba melónom. Všetky majú mäkkú dužinu, semenné stredy a pomerne tenkú, nejedlú vonkajšiu šupku. Jedlé vnútorné časti siahajú od svetložltej po oranžovočervenú a majú hladká textúra, jemná chuť a prirodzená sladkosť.

Obsah:
  • Je papája ovocie alebo zelenina?
  • Pestovanie papáje: Tipy na úspech, semienka na zber
  • Carica papája
  • Pestovanie papáje
  • Encyklopédia skutočného jedla | Papayas
  • Aký je rozdiel medzi Pawpaw a Papaya?
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Nový spôsob štepenia rastlín papáje – vypestujte si strom papáje

Je papája ovocie alebo zelenina?

Papája Carica papaya L. Znáša mráz a dosahuje nadmorskú výšku m nad strednou hladinou mora. Dobre odvodnené pôdy s jednotnou štruktúrou sú veľmi výhodné, aby sa zabránilo hnilobe goliera. Výsev g semien je potrebný na výsadbu jedného ha.

Jún až september je najlepší čas na výsadbu. Vyhnite sa výsadbe v období dažďov. Do polyetylénových vrecúšok ponorte štyri semená do hĺbky nepresahujúcej jeden cm. Polyetylénové vrecká uchovávajte v polotieni. Polievanie je možné vykonať pomocou ružovej plechovky. Sadenice budú pripravené asi za 60 dní. Výsadba Sadenice vysádzajte pri 1. Závlaha Po výsadbe výdatne zavlažujte. Pole zavlažujte raz týždenne. Aplikujte po 20 g Azospirillum a Phosphobacterium pri výsadbe znova šesť mesiacov po výsadbe. Po kultivácii Samčie stromy by sa mali odstrániť po vzídení kvetenstva, pričom sa udržiava jeden samčí strom na každých 20 samičích stromov, aby sa dosiahol správny plod.

Mikroživiny Postrek ZnSO4 0. Koreňová hniloba a vädnutie V stagnujúcich oblastiach vody sa môže ľahko objaviť hniloba koreňov. Odporúča sa namočiť pôdu 0. Dobrá drenáž je dôležitá, aby sa zabránilo šíreniu chorôb. Zber Plody by sa mali zbierať v štádiu zlomu farby. Extrakcia papaínu Papaín má niekoľko priemyselných použití, z ktorých najdôležitejšie je v pivovarníctve. Spôsob extrakcie papaínu z plodov papáje je jednoduchý. Latex by sa mal naklepať z nezrelých plodov papáje.

Vyberte ovocie staré 75 až 90 dní. Na vybranom ovocí urobte zárezy vyrezané žiletkou alebo nerezovým nožom. Rezy by sa mali vykonávať od stopky po špičku ovocia.

Hĺbka rezu by nemala byť väčšia ako 0. Štyri takéto rezy sú rovnomerne rozmiestnené po povrchu plodu. Latex naklepte skoro ráno a dokončite naklepanie predtým Naklepanie zopakujte štyrikrát na tom istom ovocí v intervale troch dní.

Rez by sa mal vykonávať na povrchu ovocia v miestach, ktoré nie sú pokryté predchádzajúcimi rezmi. Latex zozbieraný zo všetkých stromov za deň by sa mal zhromaždiť, vysušiť v tieni na hliníkovej panvici alebo tácke a nechať prejsť sitom s veľkosťou ôk 50, aby sa odstránili všetky cudzie látky.

Na veľkých plantážach je možné s výhodou použiť vákuové sušičky. Papaín vyrobený umelým ohrevom bude mať lepšiu farbu a vysokú kvalitu. Pridajte meta-hydrogensiričitan draselný KMS pri 0. Zastavte sušenie, keď sa vysušený produkt odlupuje vo forme vločiek s poréznou textúrou. Vysušený papaín rozdrvte na prášok pomocou drevených paličiek alebo v elektricky poháňaných granulátoroch a prášok preosejte cez sito s veľkosťou ôk 10 mesh. Zabaľte prášok do polyetylénových vrecúšok vo vhodných množstvách a uzavrite ich.

Utesnené vrecká vložte do plechovej nádoby a po odsatí vzduchu ju uzavrite. Vystavenie vzduchu zhoršuje kvalitu papaínu a preto je nevyhnutné vákuové tesnenie. Na výrobu papaínu vo veľkom meradle bude užitočný vákuový uzatvárací stroj a granulátor. Poľnohospodárska univerzita Co. Tamil Nadu, Coimbatore, dodáva čisté semená týchto odrôd.

Technológia semien Zlepšenie klíčenia: Semená skladujte vo vzduchotesných nádobách. Optimálna hĺbka sejby: ​​Semená zasiate do hĺbky 1 cm pre lepšie klíčenie a rast sadeníc. Triedenie: drôtené sito BSS6. Osvieženie starých semien Uskladnené semená môžu byť oživené namáčaním v zriedenom roztoku fosforečnanu sodného M s prispôsobením pomeru semena k roztoku na 4 hodiny a následným sušením späť na pôvodný obsah vlhkosti. Záhradníctvo :: Ovocie:: Papája. Kvapkové zavlažovanie. Choroby Papaya ring spot virus Pestujte kukuricu ako medziplodinu pre vektory.

Na kontrolu vektorov nastriekajte insekticídy. Mikronutričný sprej v štrnásťdňových intervaloch. Trvanie úrody: 24 – 30 mesiacov.


Pestovanie papáje: Tipy na úspech, semienka na zber

Papája Carica papája je široko rozšírená vo väčšine tropických krajín a ostrovov, kde sa jej darí v teplom podnebí. Papája sa prvýkrát objavila v Dominikánskej republike a Paname na začiatku 16. storočia. Kmeň je zakončený špirálou veľkých listov s dlhou stopkou. Listy sú jednoduché, ale silne laločnaté a často majú priemer 2 stopy. Majú výrazné žily a zhora sú stredne až svetlozelené, zospodu vyblednú do šedozelenej farby. Tento latex môže spôsobiť vážne podráždenie, takže pri manipulácii s rastlinou musíte byť opatrní.

Papája je polygamný druh s 3 základnými typmi rastlín. Rastliny papáje rastú a plodia najlepšie v oblastiach, kde teploty zostávajú teplé až horúce (70 ° F – 90 ° F;.

Carica papája

Carica papaya, ovocný strom z čeľade Papayaceae Caricaceae. Päť až sedem veľkých prstovitých listov na dlhých stonkách je pripevnených vo zväzkoch na vrchole krátkeho m bez vetvy kmeňa. Obojpohlavné kvety sú žltkastobiele. Tyčinky sú v strapcoch a piestiky, ktoré vyrastajú jednotlivo, sú v pazuche. Kvety sú buď dvojkrídlové alebo hermafroditné. Hoci papája rýchlo rastie bez špeciálnej pôdy, jej životnosť je krátka a neprežije mráz. Papája sa pestuje v trópoch; divoký náprotivok nie je známy. Jej plody, ktoré pripomínajú melón, sa používajú na jedlo a mliečna šťava z nej sa používa na výrobu enzýmu papaín. Pestuje sa pre svoje melónovité žlté plody, ktoré sa konzumujú surové alebo varené, a v poslednom čase aj pre šťavu, ktorá sa stala komerčným artiklom. Šťava obsahuje enzým papaín, ktorý pôsobí trochu podobne ako pepsín a digestív; enzým sa používa v komerčných prípravkoch na zmäkčovanie mäsa.

Pestovanie papáje

Papája Carica papaya L. Ako dvojúčelová alebo viacúčelová, skorá, priestor šetriaca bylinná plodina je široko uznávaná, napriek svojej náchylnosti na prirodzených nepriateľov. V niektorých častiach sveta, najmä v Austrálii a na niektorých ostrovoch Západnej Indie, je známy ako papaw alebo pawpaw, mená, ktoré je lepšie obmedziť na veľmi odlišné, hlavne divoké Asimina triloba Dunal, patriace k Annonaceae. Aj keď je názov papája všeobecne známy, v južnej Ázii a vo východnej Indii bol skomolený na kapaya, kepaya, lapaya alebo tapaya. Vo francúzštine je to papaye ovocie a papayer rastlina, alebo niekedy figuier des Iles.

Papája je malý, riedko rozvetvený strom, zvyčajne s jednou stonkou dorastajúcou 5 až 10 m a výškou 16 až 33 stôp, so špirálovito usporiadanými listami uzavretými na vrchole kmeňa. Spodný kmeň je nápadne zjazvený na miestach, kde rodili listy a plody.

Encyklopédia skutočného jedla | Papayas

Počuli ste už o labke, Asimine trilobe? Odkazujeme na predajcov, aby sme vám pomohli nájsť relevantné produkty. Ak si kúpite z jedného z našich odkazov, môžeme získať províziu. Na rozdiel od nich A. Čítajte ďalej a objavte ovocie mierneho pásma, ktoré bolo kedysi také populárne, že sa oslavovalo spevom, a naučte sa, ako ho pestovať vo vašej domácej krajine. A hoci má ovocie príťažlivú chuť, existujú ľudia, ktorým konzumácia spôsobuje žalúdočnú nevoľnosť.

Aký je rozdiel medzi Pawpaw a Papaya?

Papáje Carica papája sú stromy, ktoré môžu v pestovaní dosiahnuť výšku až 9 m, ale vo voľnej prírode zriedka presahujú 2 m. Tiež nazývané papaw alebo pawpaw, sú to rastliny z čeľade Caricaceae, ktorá zahŕňa asi 70 druhov. Papája má dutý kmeň, tmavozelený alebo fialový, bez vetiev okrem niekoľkých, ktoré sa rodia na vrchole a pripomínajú palmy. Keď sa rastlina zlomí, vyžaruje latex. Listy sú dlaňovito-zložené, striedavé, do dĺžky 80 cm, od ktorých je stopka dlhá asi pol metra. Vo voľnej prírode je papája dvojdomá rastlina, čo znamená, že existujú samčie a samičie stromy, kultiváciou sa však dosiahli hermafroditné stromy. Samčie stromy vytvárajú rúrkovité žlté kvety v metlinách dlhých 10 cm s kvetnými stonkami dlhými až 50 cm. Kvety samičích stromov sú veľmi šťavnaté a majú krátke stonky.

V botanickom zmysle výraz „ovocie“ opisuje časť akejkoľvek bylinnej rastliny, v ktorej sa nachádza ženský reprodukčný systém. Bežne jedlé pri.

Pestujte papája v tropických a subtropických oblastiach. Papája je vždyzelený strom, ktorý dorastá do výšky 8 až 30 stôp v závislosti od odrody. Papája pochádza z Mexika a severnej časti Južnej Ameriky. Žltá, havajská papája má po dozretí žltú šupku.

SÚVISIACE VIDEO: Pestovanie papáje zo semien (62 dní)

Bežné názvy: Papaya a pawpaw anglicky a španielsky, malakor, loko, ma kuai thet thajské a du du vietnamské. Príbuzní: papája horská [nazývaná aj chamburo Vasconcellea pubescens] a babaco Vasconella x heilbornii. Rozšírenie: V celom tropickom a subtropickom svete; v chránenej kultúre v chladných subtropických oblastiach. Význam: Papája je hlavnou komerčnou plodinou v celom tropickom a subtropickom svete a vo veľkej miere sa vyváža do oblastí, kde nie je možná produkcia.

Pawpaw a papája sú pojmy, ktoré sa často používajú zameniteľne a v mnohých prípadoch sa považujú za odkazy na rovnaký druh ovocia – žlté ovocie podobné melónu, ktoré rastie v mnohých tropických klimatických podmienkach. Napriek zmätku sú labka a papája dva samostatné druhy rastlín, pričom dominantný druh papáje nazývaný Carica papája sa pestuje v Západnej Indii, Južnej Amerike a na Havaji, ako aj v Indii a ďalších krajinách.

Informácie na tejto webovej stránke sú určené len pre zdravotníckych pracovníkov. Vstupom na túto stránku potvrdzujete, že ste zdravotnícky pracovník. Informácie na tejto webovej stránke sú určené len pre laboratórnych odborníkov. Vstupom na túto stránku potvrdzujete, že ste odborník v laboratóriu. Papája, ktorá pochádza zo západnej Indie, Mexika alebo Strednej Ameriky, sa vo veľkej miere pestuje v tropických a subtropických oblastiach po celom svete.

Papája Papája Carica je tropické ovocie, ktoré má komerčný význam pre svoju vysokú nutričnú a liečivú hodnotu. Pestovanie papáje má svoj pôvod v južnom Mexiku a Kostarike. Celková ročná svetová produkcia sa odhaduje na 6 miliónov ton ovocia. India vedie svet v produkcii papáje s ročnou produkciou okolo 3 miliónov ton.


Pozri si video: Raw strava a exotické ovocie v Singapúri