Vnútorná begónia s broskyňovými kvetmi

Vnútorná begónia s broskyňovými kvetmi

Pripojený pred 7 dňami. SunPatiens 1. Množstvo: 1. Begonia 'Avalanche' je trstina Begonia s bielymi škvrnami na veľkých listoch, podobná slávnej Begonia maculata a 'My Special Angel'. Vypredané. Knihy a darčeky.

Obsah:
  • Nevyhadzujte tie hľuznaté begónie - nechajte si na budúce leto
  • 18 kvitnúcich izbových rastlín, ktoré vydržia dlhšie ako ktorákoľvek kytica
  • Dajte staromódnej kráse nový život: Pestujte voskovú begóniu
  • Begonia 'Roseform Peach'
  • Najživšie a najžiarivejšie pomarančové kvety – 70+ obrázkov a informácií o základnej starostlivosti
  • Voňavé Falls Broskyňa Hľuzovitá Begonia Rastlina
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Ako pestovať a starať sa o Begonia Rex. Indoor CARE Guide/Propagácia z časti dovolenky

Nevyhadzujte tie hľuznaté begónie - nechajte si na budúce leto

Objavte niektoré odrody begónie, ktoré môžete vyskúšať vo svojom dome a záhrade, a pomocou našich tipov na starostlivosť o begónie zistite, ako zabezpečiť, aby sa im darilo. Begonia je rod asi 1, druh letničiek, trvaliek, kríkov a popínavých rastlín.

Vyznačujú sa svojimi mäsitými stonkami a väčšinou sa pestujú pre ich nápadné kvety alebo farebné listy. Vo všeobecnosti sú nenáročné na pestovanie rastlín, ktoré dodajú vašej záhrade počas vegetačného obdobia zaujímavosť. Begónie, ako je táto Begonia Upright Double 'Non Stop Apricot' sú letničky alebo jemné trvalky, ktoré prichádzajú v pozoruhodnej škále farieb a odrôd. Begónie možno kategorizovať niekoľkými spôsobmi. Tu sú niektoré z najbežnejších skupín begónií:.

Tiež známe ako vláknité begónie, sú najplodnejšími kvetmi z rodiny begónií. Táto skupina begónií má vláknitý koreň. Tieto begónie sú cenené pre svoje pevné kopčeky voskových listov a žiarivo sfarbené drobné kvety.

Begónie Semperflorens, bežne nazývané voskové begónie, sú jednou z najobľúbenejších záhonových rastlín v západnom svete.

Voskové begónie, ktoré sa zvyčajne pestujú ako letničky, sa zvyčajne predávajú v trhových baleniach a používajú sa ako podstielkové rastliny, pretože sa množia, sú nenáročné na údržbu a ponúkajú veľa farieb po väčšinu vegetačného obdobia. Sú skvelé aj v nádobách a závesných košíkoch, kde kvitnú v šarlátovej, ružovej, žltej, marhuľovej, lososovej a ružovej farbe. Táto skupina begónií sa bežne označuje ako begónia anjelských krídel. Sú to vždyzelené, trváce rastliny so vzpriameným rastovým habitom. Trstinové begónie majú drevnaté stonky s bambusovými spojmi.

Pestujú sa pre svoju pôsobivú formu, ako aj pre atraktívne listy a kvety. Begónie s anjelskými krídlami sú obľúbené izbové rastliny. Väčšina záhradkárov pozná hľuzovité begónie. Táto skupina obsahuje veľkú a rôznorodú zbierku pestrofarebných, v lete kvitnúcich kvetov s voskovými lupeňmi.

Hľuzovité begónie sú charakteristické svojimi hustými hľuzami, ktoré uchovávajú vodu a živiny. Kultivary v tejto skupine begónií sa pestujú hlavne pre ich nápadné kvety a sú ideálne na závesné koše, okenné truhlíky, záhradné záhony, obruby a ďalšie. Autor fotografie: Ballseed. Tieto begónie sa väčšinou pestujú pre ich listy a mnohé odrody sa podobajú typom Rex.

Táto skupina begónií má kompaktný, kopcovitý habitus s veľkými, často farebnými listami z hrubých podzemkov, ktoré rastú pozdĺž povrchu pôdy. Skupina zahŕňa stovky druhov a tisíce kultivarov a hybridov. Kvety sú zvyčajne biele alebo ružové. Rex alebo rex-cultorum je podkategóriou rizomatóznych begónií. Dostávajú svoje jedinečné uznanie, pretože sú obľúbenými izbovými rastlinami. Tieto begónie sú široko hybridizované a pestované pre ich nápadné listy.

Naproti tomu kvety, ktoré produkujú Rex begónie, sú pomerne nevýznamné. Listy sa líšia farbou, štruktúrou a veľkosťou. Hoci väčšina rexových begónií vyrastá zo zhrubnutej stonkovej štruktúry nazývanej podzemok, nie sú zaradené medzi ostatné podzemkové begónie. Medzidruhové begónie sú krížencom dvoch druhov begónií. Begónie v tejto skupine bývajú väčšie s výraznejšími kvetmi. Väčšina medzidruhových odrôd má kvety v odtieňoch červenej, ružovej a bielej a bohato kvitnú až do mrazov.

Medzidruhové begónie sa používajú ako v záhradných záhonoch, tak aj v nádobách. Jednou z najobľúbenejších odrôd sú begónie s dračími krídlami. Toto sú nádherné kvety, ktoré často vidíte predávané ako jednorazové rastliny v škôlkach a záhradných centrách koncom zimy alebo skoro na jar. Sú cenené pre svoje voskovo zelené listy a pestrofarebné kvety, ktoré bohato kvitnú od jari až do jesene.

Botanicky sú známe ako Hiemalis begonia alebo Elatior begonia. Pôvodne bol Rieger krížencom voskovej begónie a hľuzovej begónie. Odroda sa však odvtedy vyvinula do samostatnej kategórie. Riegers sú dostupné v žiarivo červenej, žltej, ružovej, bielej a oranžovej farbe. Existuje mnoho spôsobov, ako začať s begóniami.

Môžete si kúpiť štartovacie rastliny v záhradnom centre, množiť begónie z odrezkov alebo ich začať zo semien. Začiatok semien je najnáročnejší z týchto troch kvôli malej veľkosti semien a dĺžke času potrebného na klíčenie. Listové odrezky sa ľahko zakoreňujú, ale na začiatok potrebujete niečo. Väčšina záhradníkov začína s mladými rastlinami. Jednoročné aj viacročné typy begónií vysádzajte v čiastočnom tieni s vlhkou, dobre priepustnou pôdou s vysokým obsahom organických látok.

Na kvitnutie potrebujú jasné svetlo, ale príliš veľa priameho slnečného žiarenia môže spáliť listy. V ideálnom prípade si vyberte miesto s ranným slnkom a popoludňajším tieňom alebo bodkovaným slnečným žiarením pod otvorenou korunou stromov. Bronzové voskové begónie ponúkajú najlepšiu odolnosť voči slnku, zatiaľ čo zelenolisté rastliny potrebujú väčšiu ochranu. Begónie nie sú ťažké kŕmidlá. Aplikujte hnojivo s pomalým uvoľňovaním alebo granulované organické hnojivo v čase výsadby, aby ste zabezpečili všetky ich potreby počas vegetačného obdobia.

Vytrvalé odolné begónie prihnojujte každý rok koncom jari. Hoci voskové begónie a niektoré ďalšie tolerujú suché podmienky, všetky druhy rastú najlepšie pri stálej vlhkosti pôdy. Základom je výsadba do kvalitnej pôdy. Upravte záhradné záhony kompostom, aby ste zvýšili organický obsah pre vynikajúcu rovnováhu vlhkosti.

Aplikujte 2 až 3 palce organického mulča, aby ste udržali vlhkosť a tlmili extrémne teploty. Pre kontajnerové rastliny vyberte glazovanú keramiku alebo plastové nádoby, ktoré udržia vlhkosť lepšie ako neglazovaná terakota. Zalievajte dostatočne často, aby pôda nevyschla. Zabráňte stresu rastlín, ktorý vedie k problémom s chorobami a škodcami, tým, že svojim begóniám poskytnete správne podmienky na rast.

Nadmerná vlhkosť z častého zavlažovania nad hlavou spôsobuje problémy s chorobami. Vonkajšie záhony zalievajte skoro ráno, keď je lístie už mokré od rosy, a až keď pôda začína schnúť. Ešte lepšie je použiť kvapkovú závlahu, aby ste predišli zmáčaniu listov. Vyhnite sa tiež nadmernému hnojeniu, pretože príliš veľa rastlinnej potravy má za následok príliš veľa mäkkého rastlinného tkaniva, ktoré priťahuje hmyzích škodcov.

Najlepším spôsobom, ako zabezpečiť prežitie akejkoľvek izbovej rastliny begónie, je vybrať si správne miesto v interiéri, ktoré zodpovedá ich potrebám osvetlenia.

Rhizomatózne a vláknité druhy ako Rex begónie sa často pestujú ako izbové rastliny. Aj keď hľuznaté begónie môžete pestovať v interiéri, je náročnejšie sa o ne starať, pretože potrebujú svetlo a vlhkosť. Ako väčšina izbových rastlín, aj begónie preferujú jasné, nepriame svetlo a dostatok vlhkosti. Ak je vzduch vo vašej domácnosti suchý, najmä v zime, umiestnite izbové rastliny begónie na plytký podnos naplnený kamienkami a vodou, ale udržujte hladinu vody pod kamienkami, aby ste zabránili vzlínaniu vody do kvetináča.

Alebo investujte do malého zvlhčovača. Aj keď begónie obľubujú vlhké prostredie, neznamená to, že potrebujú časté zavlažovanie. Nechajte vrchný palec zeminy v kvetináči vyschnúť a až potom dáte svojej begónii v kvetináči dobrý nápoj.

Je dobré polievať, kým nevytečie z dna črepníka, aby ste sa uistili, že pôda je úplne nasýtená.

Tiež begónie milujú spoločnosť. Amanda Spangler, záhradníčka a lektorka na Katedre rastlinných vied Univerzity v Tennessee, navrhuje zoskupiť niekoľko vašich obľúbených izbových rastlín, aby ste vytvorili mikroklímu so zvýšenou vlhkosťou v oblasti okolo vašich rastlín begónie. V chladných oblastiach je zimovanie odolných hľuzových begónií vo vnútri vynikajúcim spôsobom, ako ich z roka na rok udržať. Tieto typy fungujú najlepšie v jasne osvetlenej miestnosti, ale vnútorná vlhkosť je suchšia, než uprednostňujú tieto rastliny.

Keď sú vaše begónie pripravené presťahovať sa do väčšieho kvetináča, vyberte si nádobu, ktorá je len o palec väčšia ako jej súčasný kvetináč. Vyberte si črepníkovú zmes s dobrou organickou hmotou alebo zmes bez pôdy s primiešaným pomaly sa uvoľňujúcim hnojivom. Ak ste spokojní s veľkosťou črepníka, v ktorom vaša begónia momentálne rastie, nemusíte ju nutne meniť. -črevujte, aby ste si udržali zdravú rastlinu. Získajte naše najlepšie záhradnícke rady a nápady pre vonkajšie prostredie priamo do vašej schránky.

Zásady ochrany osobných údajov. Domov vonku kvety a rastliny. 19. marca, Pinterest Facebook Twitter Email. Autor: Debbie a Mark Wolfe. Typy begónie. Vosk Begonias Semperflorens. Vosková Begónia Semperflorens Begónia Semperflorens, bežne nazývaná vosková begónia, sú jednou z najobľúbenejších záhonových rastlín v západnom svete.

Begónie z trstiny Begónie s anjelskými krídlami. Begónie hľuznaté. Ballseed Amerihybrid 'Ruffled Pink' hľuznatá begónia. Rhizomatózne begónie. Rhizomatózne begónie Lôžko rizomatóznych begónií. Rex Begonia. Begonia Rex 'Jurassic Green Streak' begónia rex.


18 kvitnúcich izbových rastlín, ktoré vydržia dlhšie ako ktorákoľvek kytica

Prečítajte si viac o obrázkoch bez licenčných poplatkov. A vyhľadajte viac v knižnici iStock s obrázkami bez licenčných poplatkov, ktorá obsahuje fotografie s ročnými vlastnosťami rastlín, ktoré sú k dispozícii na rýchle a jednoduché stiahnutie. Obrázky Fotografie Ilustrácie Vector Video. Detailný záber na kvety ružovej a broskyňovej begónie stock photo Uložiť na tabuľu. Popis Detailný záber na kvety ružovej a broskyňovej begónie. Nové nižšie ceny.

Nielenže majú atraktívne kvety, ale aj ich listy môžu byť celkom zaujímavé. Dokážu rozjasniť vašu vnútornú aj vonkajšiu záhradu. Begónie.

Dajte staromódnej kráse nový život: Pestujte voskovú begóniu

Anjelské krídlo: Tiež známy ako trstinová begónia, tento typ má dlhé stonky s "kĺbmi" na rastline Begonia Boliviensis je vlhkomilný druh. Niekoľko begónií je odolných na celom juhu, ale najznámejšia je Begonia grandis nazývaná odolná begónia a niekedy ponúkaná ako Begonia evansiana alebo Begonia grandis evansiana. Voskové begónie majú šťavnaté stonky; lesklé, zaoblené, zelené alebo červenohnedé listy a rastú v kopcovitom habite. Video konzultácie. Kúpte si náš výber izbových rastlín Begonia. Na obrázku môžete vidieť, ako nakrájať list na kliny. Veľmi obľúbená izbová rastlina pre svoje nápadné listy, Begonia Maculata alebo bodkovaná rastlina.

Begonia 'Roseform Peach'

Za nákupy uskutočnené prostredníctvom odkazov v tomto príspevku môžeme získať provízie. Aby sme vám pomohli, vytvorili sme zoznam 17 izbových zimných rastlín, ktoré kvitnú! Prinesenie týchto kvitnúcich rastlín do vášho domova spôsobí, že zimné mesiace budú o niečo teplejšie. Rastlina vianočného kaktusu je rozpoznateľná podľa jej sploštených, zaoblených segmentovaných stoniek. Segmenty sú tmavo zelené a lesklé a môžu dosiahnuť dĺžku až 3 stopy.

Kliknutím na tlačidlo OK potvrdíte, že súhlasíte s podmienkami, ktoré sa vzťahujú na tieto virtuálne ponuky. Senectus mauris egestas a massa, enim placeat wisi congue purus fermentum.

Najživšie a najžiarivejšie pomarančové kvety – 70+ obrázkov a informácií o základnej starostlivosti

Pozrite sa na týchto 25 oslnivých kvetov pripomínajúcich begónie. Kvety tu nie sú jediným lákadlom. Ich lístie má tiež fascinujúce kúzlo, ktoré sa môže pochváliť ich psychedelickými listami, čo z nich robí celkový balík. Begónie sú mimoriadne rozmanitá skupina rastlín patriacich do čeľade Begoniaceae. V rode Begonia existuje viac ako rôznych druhov. Begónie rastú prirodzene v subtropických a tropických oblastiach sveta.

Voňavé Falls Broskyňa Hľuzovitá Begonia Rastlina

Nie je potrebné ich vyhadzovať, keď zasiahne chladné počasie a zvršky odumrú. Hľuzy je možné uložiť cez zimu a na budúcu jar znova vysadiť na ďalší rok okázalých farieb. Poskytuje všeobecné pravidlá pre tréning, prerezávanie a ohýbanie končatín a vysvetľuje tréningy s otvoreným stredom, s centrálnym vodcom a špáľom. Načrtáva konkrétne pokyny pre školenie a prerezávanie jabloní, hrušiek, čerešní, višní, broskýň, sliviek. Táto publikácia vám pomôže rozhodnúť sa, či je domáci sad pre vás ten pravý. Poskytuje tiež pokyny pre pestovateľov a popisuje, ako plánovať svoj domáci sad, výsadbu a ranú starostlivosť, starostlivosť o rodiace stromy, zber a skladovanie. Koncom leta naši prenajímatelia naložili náš malý jabloňový sad konským hnojom.

Rex begonia ponúka farebné lístie a je jednou z najzaujímavejších izbových rastlín v okolí. Napriek svojmu exotickému vzhľadu sa Rex begónia skutočne ľahko pestuje.

Begónie sú okázalé kvetmi a pravidelnými obyvateľmi hraníc, závesných košíkov a kvetináčov. Vysádzajte begónie pre dlhotrvajúce živé kvety, ktoré je ťažké prehliadnuť. Niektoré rastliny begónie sú tiež obdivované pre svoje listy a pestujú sa ako izbové rastliny, takže vo vnútri alebo vonku sú po vašom boku.

Rastliny begónie sú známe svojimi veľkolepými farebnými listami a zhlukmi nápadných ružových, červených, žltých, oranžových alebo bielych kvetov. Druhy begónie sa pestujú ako tropické nežné trvalky, letničky alebo izbové rastliny. Počas leta a jesene kvitnú obľúbené druhy begónií, ako sú voskové begónie, hľuznaté begónie a rexové. Pri pestovaní v interiéri niektoré kultivary a hybridy begónie produkujú kvety po celý rok. Existuje viac ako 2 odrody kvitnúcich rastlín v rode Begonia a čeľade Begoniaceae.

Grace nachádza svoj pôvod v dažďových pralesoch Ázie, Afriky a Ameriky. Najmä v tropických oblastiach, kde je veľa svetla a vysoká vlhkosť.

Zdá sa, že JavaScript je vo vašom prehliadači zakázaný. Pre najlepší zážitok na našej stránke si nezabudnite vo svojom prehliadači zapnúť Javascript. Ak ste nešťastní alebo vaše rastliny nerastú. Vrátime vám peniaze alebo vám produkty bezplatne znova zašleme. Máme na sklade kaskádovité hľuzy Begónie s vlčím habitom, ideálne na zavesenie do košíkov a kvetináčov, cibuľky non stop Begónie produkujú množstvo dvojitých kvetov po celé leto a Begonia multiflora je najobľúbenejšou Begóniou zo všetkých.

Špeciálne Impatiens majú bohatú farbu kvetov a tvary, ktoré rozžiaria najtmavší kút. Begónie ponúkajú hojnosť zdobeného lístia, kvetinové formy a intenzívne farby pre oblasti s tieňom až plným slnkom. Netýkavky novoguinejské najlepšie znášajú plné slnko.


Pozri si video: Non stop begonia - grow u0026 care Great also as Houseplant