Krajina iglu

Krajina igluWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Krajina iglu prístrešok - Iglu terénne úpravy sú jednou z najlepších a najobľúbenejších techník zimného záhradníctva. Iglu je ideálne pre vašu záhradu. Sama o sebe môže byť nenáročnou záhradou a poskytne zimný tieň, ktorý pre vašu záhradu potrebujete. Iglu môže byť vyrobené z akéhokoľvek zasneženého materiálu, ktorý máte po ruke. Je to najlacnejší spôsob, ako získať na svojom dvore zimné súkromie.

Základnou myšlienkou je pokryť malú plochu vášho dvora plachtou naplnenou snehom a potom ju prikryť vrstvou štrku alebo betónu. Vytvorí sa tak rovná, snehom naplnená podložka, ktorá umožní dažďu odtekať a netvoriť kaluže, čo by mohlo na jar viesť k hnilobe koreňov.

Pri používaní tohto systému sa budete chcieť vyhnúť vykopávaniu akýchkoľvek dier alebo zasadeniu čohokoľvek v snehovej oblasti. Ak máte čas, možno budete chcieť pridať vrstvu mulča, ktorá pomôže udržať sneh dole. Ak sa ponáhľate, vrstva štrku alebo malých kamienkov udrží sneh dole a stále poskytuje dobrú drenáž pre všetky kvety alebo semená zeleniny, ktoré ste zasadili.

Tu je niekoľko skvelých nápadov na to, čo môžete vložiť do svojho terénneho dizajnu iglu:

- Zimné kvety: Úpravu iglu môžete použiť ako spôsob, ako skryť kvetinový záhon. Svoje často používam na ukrytie všetkých mojich obľúbených ročných kvetov, ktoré sa potom dajú vysadiť, keď sa roztopí sneh a narastie nová tráva. Steny iglu môžete dokonca zakryť plastovými črepníkmi a potom k nim pridať kvety. . Keď potom na jar kopáte svoju novú záhradu, nájdete kvety, ktoré rastú priamo vo vašej novej záhrade.

- Kvetináče: Môžete tiež pridať kvety do krajiny iglu jednoduchým zapichnutím malých kvetináčov do snehu. Existuje na to nespočetné množstvo návrhov, od jednoduchých hlinených nádob až po veľké ozdobné dekoratívne nádoby. Buďte kreatívni a nájdite spôsob, ako pridať kvety do záhrady iglu, aby ste mali pekný letný pohľad.

- Zelenina: Ďalším skvelým spôsobom, ako využiť krajinu iglu, je dočasná zeleninová záhrada. Môžete vykopať oblasť, zasadiť semená a potom ich prikryť terénnymi úpravami iglu, aby ste ich ochránili pred zimou. Svoju iglu krajinu môžete využiť aj na pestovanie malých byliniek a kvetov do kuchyne. Z niekoľkých byliniek vysadených v podnose si môžete urobiť peknú a jednoduchú bylinkovú záhradku. Len dávajte pozor, aby ste podnos nezasypali snehom príliš hlboko, aby vašim rastlinám nenapadalo príliš veľa snehu na rast. Ak chcete, môžete si dokonca vytvoriť jednoduchú vonkajšiu bylinkovú záhradku pomocou betónové bloky a kamene. Získate tak pekné miesto na posedenie na slnku a vôňu byliniek počas varenia.

- Bonsai Stromy: Konečný nápad, čo môžete urobiť s úpravou krajiny iglu, sú dekoratívne stromy. Z krajiny iglu môžete urobiť napríklad bonsajovú záhradu alebo dokonca mať zbierku niekoľkých rôznych odrôd v rôznych veľkostiach. Jednou z výhod zbierky stromov je, že ak sa jeden z nich stratí vo víchrici, nestratíte viac ako jeden strom. Ak chcete mať zbierku stromov, budete chcieť postaviť svoje iglu terénne úpravy tak, aby v snehu zostali priehlbiny na osadenie stromov.

Záver

Toto je len niekoľko nápadov, ako môžete využiť svoju iglu krajinu, aby sa z nej podobala záhrada. Všetko záleží na vašej fantázii, naozaj, takže nájdite niečo, čo sa vám páči, a budete na dobrej ceste zmeniť svoje iglu na krásnu iglu krajinu.

Dúfam, že sa vám páčil tento blogový príspevok o spôsoboch, ako zlepšiť svoju krajinu iglu. Ak máte otázky alebo čokoľvek iné, o čom by ste chceli napísať, zanechajte komentár a ja vám rád odpoviem. Ďakujem!

O autorovi

Jennifer je profesionálnou záhradníčkou už viac ako 30 rokov. Pracovala vo verejnom školstve a takmer rovnako dlho vyučuje a školí záhradkárov. Je autorkou dvoch kníh a online záhradkárčeniu sa venuje už 14 rokov. Špecializuje sa na jedlé terénne úpravy a vytváranie krásneho záhradného a krajinného dizajnu v akomkoľvek tvare alebo veľkosti.

Zverejnenie: Tento príspevok obsahuje pridružené odkazy, čo znamená, že ak kliknete na jeden z odkazov na produkt, dostanem malú províziu.

Čo je to krajina iglu?

Pokiaľ ide o terénne úpravy, existujú dva spôsoby úpravy záhrady. Prvým spôsobom je tradičná metóda budovania trvalých štruktúr, ako je paluba alebo plot. Druhým spôsobom je použitie prírodných krajinných stavebných materiálov, ako sú skaly a pôda.

Vybudovanie iglu je najkreatívnejší spôsob úpravy záhrady. Vytvorenie vlastnej iglu je skvelý spôsob, ako vytvoriť krásnu krajinu a zároveň sa zabaviť. Je to jedna z vecí, ktoré si môžete postaviť sami, alebo si môžete najať záhradníka, aby to urobil za vás.

Čo je to iglu?

Iglu je vyhĺbený a tvarovaný kus plastu. Hovorí sa im aj horúce hrnce. Je to jednoduchý spôsob, ako vytvoriť krajinu, ktorá sa dá používať po celý rok. Horúci hrniec je ako veľký, vyhĺbený a vyvýšený kvetináč. Na vytvorenie záhrady však môžete použiť aj horúci hrniec. Vzniká tak jedinečná krajina, ktorú je možné využívať po celý rok.

Ako vytvoriť krajinu iglu

Ak uvažujete o iglu, existuje niekoľko vecí, ktoré je potrebné zvážiť pred nákupom nástrojov alebo materiálov.

Zmerajte svoj dvor a veľkosť

Urobte si záhradu

Začnite navrhovať

Iglu Landscape Tools

Horúci hrniec sa dodáva v niekoľkých rôznych veľkostiach a tvaroch. Uistite sa, že nájdete hrniec, ktorý je vhodný pre vaše potreby. Jedna vec, ktorej sa chcete vyhnúť, je kúpiť hrniec príliš malý. Vytvorí príliš malé prostredie.

Veľkosť priestoru, v ktorom iglu staviate, určí hĺbku kvetináča. Napríklad, ak iglu staviate do priestoru, ktorý je vysoký menej ako päť stôp, budete potrebovať iba dva až tri stopy hlboký hrniec. Ak však navrhujete sedem stôp vysoké iglu, budete potrebovať hlbší hrniec.

V rámci celkového dizajnu budete musieť pridať aj hĺbku hrnca. Jednou z možností, ktorú máte, je vytvoriť dizajn na papieri a potom začať nakupovať nástroje.

Veľkosť krajiny určí aj typ plastu, ktorý použijete. Plast, ktorý použijete, tiež ovplyvní, ako dlho iglu vydrží. Niektoré materiály vydržia roky a iné len niekoľko mesiacov.

Náklady na krajinu iglu

Iglu môže byť také jednoduché alebo zložité, ako chcete. Ak chcete, aby to bolo jednoduché, môže to byť len 30 až $


Pozri si video: 25 ZAUJÍMAVOSTI, KTORÉ SI MOŽNO NEVEDEL O FÍNSKU