Starostlivosť o rastliny aloe

Starostlivosť o rastliny aloe

Požiadavky na slnko Jasné, nepriame svetlo vonku a svetlá miestnosť v interiéri. Obdobie kvitnutia a tvar rastliny Vonkajšie aloe vera má na jar žlté alebo červené kvety v závislosti od výberu. Aloe vera sa v interiéri pestuje najmä pre svoje šťavnaté listy a zriedkavo kvety. Zrelá výška x Rozšírenie Vonkajšie aloe vera môže rásť väčšinou do výšky 2 až 3 stopy a šírky v závislosti od odrody, pričom niektoré dosahujú výšku 10 stôp. Väčšina vnútorných aloe vera dorastá len do výšky 1 stopy.

Obsah:
  • Aloe Vera, rastlina s tisíckami využitia
  • 9 bežných problémov so starostlivosťou o rastliny aloe vera
  • Rastlina Aloe Vera Star
  • Pestujte a starajte sa o aloe vera v zime
  • Ako sa starať o rastlinu aloe | Starostlivosť o rastliny aloe
  • Ako pestovať aloe vera (príručka pre začiatočníkov)
  • Môžu rastliny Aloe Vera prežiť chlad a vrátiť sa po zime?
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Ako sa starať a množiť aloe vera – Sprievodca starostlivosťou o izbové rastliny

Aloe Vera, rastlina s tisíckami využitia

Premýšľali ste niekedy, či existuje rastlinná verzia krásy a mozgu? Alebo pravdepodobne krása a účel? Rastlina, ktorá dodá pôvab vašej obývačke alebo kancelárii a pritom má množstvo výhod a využití? Dobrá správa – existuje! Toľko, aby som vám priniesol starú dobrú Aloe vera, sukulent, ktorý rozžiari vašu obývačku a dá sa použiť ako liek.

Tento všadeprítomný sukulent je obľúbeným spoločníkom v domácnosti pre svoje nízke nároky na údržbu. Aloe vera môže prežiť nedbanlivosť a zneužívanie rádoby záhradníkov. Aloe vera sa pestuje nielen komerčne ako izbová rastlina, ale aj pre jej využitie ako liek, kozmetika a potravina.

Áno, jedlo! Aloe Vera je takmer bezstonková, trváca sukulentná rastlina, ktorá dorastá do výšky 1 metra a zároveň šíri odnože. Táto stredne veľká bylinná rastlina rastie vo forme ružice s listami, ktoré sa navzájom obklopujú vo vrstvách. Listy sú často zelenej alebo šedozelenej farby, mäsité a hrubé, vychádzajú zo stredu rastliny.

Okraje listov sú zúbkované a majú malé detské ostne. Aloe Vera rýchlo pestuje, keď sa pestuje vonku, ale vo všeobecnosti pomaly rastie ako izbová rastlina. Tieto rastliny sú trochu náročné na kvitnutie, ale keď sa im to podarí, vytvoria nápadné súkvetia obsahujúce visiace kvety, jasne žltej, červenej alebo oranžovej farby.

Kvety, celkom nápadné, sa objavujú v lete a zvyčajne sú pripevnené k hrotu, ktorý môže byť vysoký až 35 palcov. Pri správnej starostlivosti má Aloe Vera neuveriteľne dlhú životnosť a môže žiť až roky. Aloe vera obsahuje približne živín a množstvo liečivých vlastností.

To vysvetľuje, prečo veľa produktov v zdravotníckych predajniach a lekárňach obsahuje výťažky z tejto sukulentnej látky. Aloe Vera, ktorá je úzko spätá s ľaliami, je botanicky zaradená do rodu Aloe a čeľade Asphodelaceae liliaceae. Hoci oficiálny vedecký názov Aloe je Aloe Babardensis Miller, na označenie tej istej rastliny sa používajú aj iné názvy ako Aloe Vera, Aloe Indica a Aloe vulagris.

Rodina aloe je taká široká, že v botanike existujú asi rôzne druhy aloe. Veľmi sa líšia farbou a rozmermi. Hoci to nie je populárne, niektoré bežné názvy pre aloe zahŕňajú; Liečivá rastlina, rastlina prvej pomoci, africká aloe, pravá aloe a zázračná rastlina.

Okrem toho sú druhy exkluzívne v Južnej Afrike – krajine úžasných sukulentov. Obľúbenosť Aloe narástla míľovými krokmi a našla si cestu do domácností po celom svete.

Pestovanie a starostlivosť o rastlinu aloe je celkom hračka. Patrí medzi sukulenty, ktorým sa darí zanedbávať. V záujme dôkladnosti však nasledujúce podmienky uprednostňujú silný rast Aloe vera. Aloe vera, rovnako ako ostatné sukulenty, sa nestará o vlhkosť alebo jej nedostatok. Aloe vera môže prosperovať aj v tom najsuchšom vzduchu.

Tento milovník slnka vyrastie zdravo, ak bude niekoľko hodín denne vystavený jasnému slnečnému žiareniu. Aloe vera sa dobre darí aj v odtieňoch, zatiaľ čo dostáva kúsky nepriameho slnečného žiarenia. Ak ju pestujete v interiéri, umiestnite ju blízko okna orientovaného na juh alebo západ, aby ste zabezpečili, že Aloe vera dostane dostatočné slnečné svetlo. Otočte svoju rastlinu každých šesť mesiacov, aby ste zabezpečili, že všetky jej časti dostanú slnečné svetlo. Vonkajšie aloe si vystačia s dvomi alebo tromi hodinami slnečného žiarenia každý deň. Nedostatočné svetlo povedie k ovisnutým listom a bledozelenej farbe na listoch, ktoré sa v podstate etiolujú alebo naťahujú.

Naopak, ak vystavíte svoje aloe veľkému množstvu priameho slnečného žiarenia, najmä počas leta, dostane sa do stresu. Dôkazom toho môže byť nevýrazný vzhľad rastliny. Vidíte tie hrubé, pretiahnuté, bacuľaté listy? Obsahujú vodu a gél. Dokonca aj korene uchovávajú vodu. V závislosti od klímy vo vašej oblasti chcete Aloe vera zalievať raz za týždne.

Aloe vera dôkladne namočte a uistite sa, že voda úplne odtečie. To sa dá ľahko dosiahnuť vypúšťacími otvormi na nádobe. Ak chýbajú, hrniec jednoducho nakloníte a prebytočnú vodu vypustíte. Znovu zalejte až vtedy, keď pôda vyschne.

Ako je u väčšiny sukulentov zvykom, počas zimy zalievajte striedmo. Je to preto, že hniloba koreňov je skutočná a akonáhle vaše aloe začne produkovať zvláštny zápach, hnitie práve začalo. Ak si všimnete aj tmavé priehľadné škvrny na listoch, znížte zalievanie rastliny. Prečítajte si náš článok o zalievaní sukulentov, ak chcete byť dobre vybavení na zalievanie vašej rastliny Aloe Vera. Rozmnožujú sa delením alebo odsadzovaním, ktoré produkuje materská rastlina.

Oveľa náročnejšie je množenie aloe cez stonkové odrezky. Ak chcete rozmnožovať pomocou odsadenia, zistite, aké odsadenia sú tu , jednoducho identifikujte a odstráňte odsadenia z materskej rastliny. Tieto odnože alebo mláďatá normálne rastú na spodnej časti rastliny. Aloe vera príležitostne vyrastie, keď bude mať dostatok svetla, takže sa uistite, že doprajte svojim rastlinám dostatočné osvetlenie.

Rozmnožovanie pomocou ofsetov sa odporúča iba vtedy, ak sú mláďatá dospelé. Dá sa to zistiť kontrolou, či majú vyrastené vlastné korene. Opatrne vyberte materskú rastlinu z kvetináča, aby ste mohli ľahšie oddeliť odsadenia. Z korienkov vytraste čo najviac nečistôt. Dávajte pozor, aby ste nezranili jemné odsadené korienky, urobte to jemne. Odrežte mláďatá z materskej rastliny pomocou ostrého noža alebo nožníc.

Opatrne rozmotajte odsadené korene z materskej rastliny. Môžete ho naplniť čerstvou zmesou na zalievanie, aby ste získali nové živiny. Pokiaľ ide o juniorské aloe, vysádzajte ich do vlastných kvetináčov pomocou dobre priepustnej pôdy. Počas vysádzania odrezkov udržiavajte pôdu mierne vlhkú a niekoľko týždňov nezalievajte. Keď rastliny začnú vykazovať známky rastu, môžete ich začať zalievať, aj keď len zriedka.

Táto sukulentná rastlina môže byť ťažká a nohatá, a preto môže byť potrebné ju presadiť, keď prerastie svoj súčasný kvetináč. Môžete to urobiť kedykoľvek počas roka, ale ak môžete, vyhnite sa zime. Dobrým znakom toho, že vaša rastlina potrebuje presádzanie, je, keď sa stane ťažkým alebo keď korene začnú vykúkať z drenážneho otvoru.

V opačnom prípade bude každoročné presádzanie Aloe vera v poriadku. Môžete ich jednoducho odstrániť pomocou prúdu vody. Ak ju chytíte skoro, odrežte časť tesne nad zhnitou časťou a rozmnožte rastlinu. Len tak zachránite rastlinu skôr, než sa hniloba rozšíri ďalej. Nie je to nič iné ako environmentálny stres.

Väčšinou kvôli veľkému množstvu slnečného žiarenia, ktoré vedie k spáleniu, veľmi malému množstvu vody alebo extrémne nízkym teplotám. To bežne ovplyvňuje vonkajšie aloe. Ak je kúpa jedinou možnosťou, dostanete ich takmer kdekoľvek. Každá škôlka alebo miestne záhradné centrum má nejaké aloe.

Stále ich môžete nájsť online na Succulents Box, Etsy alebo Mountain Crest garden. Prečítajte si nášho sprievodcu, kde kúpiť sukulenty, ak chcete nájsť zoznam miest, kde sa dá kúpiť bielizeň. Bavilo vás učiť sa o Aloe Vera? Myslíte si, že sa dokážete postarať o toto bábätko a použiť jeho gél na pleťovú vodu? Dajte nám vedieť! Podeľte sa aj vy so svojím šťavnatým priateľom. Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Táto stránka používa Akismet na zníženie spamu.

Zistite, ako sa spracúvajú údaje o vašich komentároch. PinShareZanechať odpoveď Zrušiť odpoveď Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Spojte sa s nami na sociálnych sieťach! Pinterest Instagram YouTube Facebook.


9 bežných problémov so starostlivosťou o rastliny aloe vera

Potrebujete odpoveď na otázku týkajúcu sa konkrétneho závodu? Zarezervujte si videohovor 1:1 s Joeom Bagleym, priateľským autorom webovej stránky, aby ste prekonali a vyriešili svoj problém s otravovaním! Niekoľko hodín priameho slnečného žiarenia je nutnosťou; tienisté miesta môžu viesť k chorobám spojeným s nadmerným zalievaním. Frekvencie zavlažovania závisia výlučne od množstva prijatého slnka. Ak sa na aloe začne vyvíjať sfarbená biela koruna, zvyčajne je to spôsobené príliš malým množstvom svetla. Čerstvo namnožené „šteňatá“ nesmú dostávať žiadne slnečné svetlo, pretože ich nedostatočný koreňový systém nenasiakne dostatok vlhkosti, aby prežili ostré lúče. Počas vegetačného obdobia dôkladne zavlažujte pôdu každých desať až štrnásť dní, aby pôda medzitým vyschla.

Počas vegetačného obdobia dôkladne zavlažujte pôdu každých desať až štrnásť dní, aby pôda medzitým vyschla. Zazimovanie akéhokoľvek aloe je nevyhnutné.

Rastlina Aloe Vera Star

Ako dieťa si pamätám, ako moja stará mama škrípala od občasného, ​​no vždy bolestivého popálenia prstov od horúceho sporáka. Okamžite však vedela, čo má urobiť, aby ukončila svoje trápenie: siahla po liste z rastliny aloe vera rastúcej na jej kuchynskom parapete. Po vyskočení hrubého spodného listu Tip: Ako odrezať list aloe, pretrela si zlomený koniec o popáleninu a pokryla ju lepkavým gélom vo vnútri – potom nám deťom pripomeňte, aké úžasné liečivé schopnosti mala jej rastlinka. Dnes sa aloe vera – rastlina, ktorej liečivé využitie bolo ospevované už v gréckych a rímskych časoch – teší obnovenému záujmu, keďže sukulenty sa vo všeobecnosti stávajú medzi záhradkármi obľúbenejšie než kedykoľvek predtým. Aloe vera je len jedným z niektorých druhov aloe, ktorý pochádza zo severnej Afriky. Nielen, že číry gél vo vnútri jeho listov má mnohostranné využitie, ale samotná rastlina sa tak ľahko pestuje. Táto sukulentná rastlina s krátkou stonkou a špičatými, mierne panašovanými listami sa darí v teplom a suchom podnebí. V interiéri aloe uprednostňuje také jasné svetlo, aké mala moja babička na kuchynskom parapete, a ešte menej vody ako vonku. Túto izbovú rastlinu zalievajte iba vtedy, keď je pôda na dotyk úplne vysušená, aby mohla pred opätovným zalievaním opäť úplne vyschnúť.

Pestujte a starajte sa o aloe vera v zime

Groww je záhradkárska aplikácia, ktorá vám pomôže identifikovať, pestovať vaše izbové rastliny, okrasné a zeleninové záhradné rastliny. Záhradnícke riešenia. Ezequiel Coelho. Krátkolisté aloe Malé aloe.

Aloe je génius s viac ako druhmi trvalých šťavnatých kvitnúcich bylín. Najznámejšia je Aloe vera, z ktorej sa vyrábajú rôzne farmaceutické produkty.

Ako sa starať o rastlinu aloe | Starostlivosť o rastliny aloe

Ľudia spálení od slnka na celom svete sa obracajú na Aloe, aby upokojili svoju pokožku, ale vedeli ste, že ľudia používajú Aloe už takmer 4 roky? Okrem spálenia od slnka je Aloe vera gél známy tým, že upokojuje rôzne ochorenia, ako sú rany, kožné infekcie, vypadávanie vlasov, ekzémy a ďalšie. Aloe bola celosvetovo známa pre svoje liečivé vlastnosti a stala sa základom starostlivosti o pleť v starovekých kultúrach v Egypte, Grécku, Ríme, Babylonii a Číne. Aloe je rastlina milujúca slnko, ktorá sa vyvinula v púšti Arabského polostrova. Aloe vera potrebuje 0. Použite našu vodnú kalkulačku na prispôsobenie odporúčaní zavlažovania vášmu prostrediu alebo si stiahnite Greg pre pokročilejšie odporúčania pre všetky vaše rastliny.

Ako pestovať aloe vera (príručka pre začiatočníkov)

Pomoc pri hľadaní záhradníctva. V St. Louis sa môže pestovať vo vnútri v nádobách. Ako izbová rastlina sa ľahko pestuje v piesočnatej dobre odvodnenej komerčnej hlinenej pôde. Najlepšie je umiestniť na plné slnko, ale zdá sa, že táto rastlina sa prispôsobuje čiastočnému tieňu.

Svetlo. Pri pestovaní aloe v interiéri umiestnite rastliny blízko okna, ktoré má dostatok jasného nepriameho svetla. · Pôda. Zasaďte aloe do dobre odvodnenej pôdy.

Môžu rastliny Aloe Vera prežiť chlad a vrátiť sa po zime?

Aloe Vera a všetky ostatné rastliny, ktoré patria do tohto rodu, sú rastliny s teplým podnebím, ale môžu sa pestovať aj v chladných oblastiach mierneho pásma. Táto sukulentná rastlina je nenáročná na údržbu a často sa zabíja kvôli zvýšenej starostlivosti. Môžete ho pestovať v kvetináči alebo na zemi.

Weed 'n' Feed. Podeľte sa o svoju záhradkársku radosť! Aloe Aloe vera nie sú len na to, aby vám pomohli s tými, ktorí sa spália na pláži, ach! Ako môže taká jednoduchá rastlina urobiť toľko, koľko sa pýtate? Vnútri na dobre osvetlenom mieste. Vonku na plnom slnku, no chránené pred ostrým popoludňajším slnkom.

Aloe sú niektoré z najobľúbenejších sukulentných izbových rastlín. Nielenže sa pomerne ľahko pestujú, ale mnohé sú celkom vizuálne nápadné, s rozetami s hustými mäsitými listami.

Čo je všade špicaté, dekoratívne a zelené? To by bola aloe vera, šťavnatá izbová rastlina, ktorá je rovnako pekná ako praktická. Tento nenáročný púštny domorodec toleruje zábudlivých vodákov a začínajúcich záhradkárov, pričom vo svojich hustých špicatých listoch ponúka skrytý bonus. Gél vo vnútri pôsobí ako tradičný upokojujúci prostriedok na spálenie od slnka, ktorý pri lokálnej aplikácii na mierne popáleniny zmierňuje začervenanie. Doprajte svojmu novému črepníkovi jasné, nepriame svetlo a dobré zalievanie každé dva týždne a on sa vám poďakuje – a možno sa vám aj odvďačí novými rastlinnými „detmi. Aloe si získala mnohých domácich záhradkárov pre svoju odolnosť a toleranciu k občasnému zalievaniu. nech je šťastný, zasaďte aloe do terakotového kvetináča s dobre odvodnenou špinou.

Rastlinám aloe sa dobre darí v teplých teplotách, ktoré sa nachádzajú v prirodzenom prostredí rastliny. Pri veľmi nízkych teplotách môže rastlina potrebovať špeciálnu starostlivosť, ktorá jej pomôže prežiť extrémny chlad počas zimy. Dokáže však aloe vera prežiť chlad a vrátiť sa po zime? Ak sa však len niekoľko listov zmení na hnedo-čierne, rastlina sa môže zotaviť a po zime sa vráti s novými, zdravými listami.


Pozri si video: Len s 2 zložkami - prírodný olej z aloe vera - získajte dlhé vlasy trikrát rýchlejšie za 1 mesiac