Aké rastliny odpudzujú mačky do záhrady

Aké rastliny odpudzujú mačky do záhradyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Môžete odradiť mačky od príchodu do vašej záhrady niekoľkými spôsobmi, ktoré nie sú škodlivé. Mačky napríklad neznášajú určité pachy, čo znamená, že tieto vône sú ideálne na použitie na vašom pozemku, aby sa nedostali do vašej záhrady. Je úplne možné byť milovníkom mačiek a zabrániť tomu, aby mačky kakali vo vašej záhrade. Stačí použiť tieto triky! Interplant v záhrade. Mačky neznášajú vôňu ruty, levandule, nechtíka, penízky, Coleus canina a citrónového tymiánu – preto ich niekoľko vysaďte do priestoru záhrady.

Obsah:
  • 15+ spôsobov, ako odohnať psov a mačky z vašej záhrady
  • Rastliny, ktoré odpudzujú mačky
  • Udržujte mačky mimo vašej záhrady
  • 16 odborných tipov, ako zabrániť mačkám mimo vašich rastlín
  • Príspevok hosťa: Ako udržať mačky mimo záhrady
  • Rady a tipy na odpudzovanie mačiek
  • 10 voňavých rastlín, ktoré odpudzujú mačky
  • Ako udržať mačky mimo vašej záhrady
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Ako držať mačky mimo môjho dvora a záhrady - Best Friends Animal Society

15+ spôsobov, ako odohnať psov a mačky z vašej záhrady

Ak chcete len odradiť mačky od záhradných rastlín v určitom rohu, skúste zasadiť mačaciu trávu v inej oblasti vašej záhrady, aby ste do tejto oblasti prilákali mačky. Ako veľmi sa obávate dezinfekcie počas čistenia?

Mačky sú skvelé na šúpanie plotov, ale môžete im to sťažiť. Aby ste zabránili tomu, aby sa mačky dostali cez váš plot do vašej záhrady, skúste namontovať napnutú šnúrku asi 10 cm nad plot.

Vaši susedia môžu byť nespokojní, ak medzi svoje nehnuteľnosti nainštalujete šikmý plot. Skúste predstaviť rastliny, ktoré mačky odpudzujú, ale nie tie, ktoré sú pre ne nebezpečné. Levanduľa a rozmarín sú skvelé odstrašujúce prostriedky pre mačky.

Levanduľa dodá vašej záhrade krásny farebný nádych a nádherne vonia a rozmarín môžete použiť pri varení.

Väčšina mačiek neznáša vôňu oboch. Mačky tiež nebývajú fanúšikmi citrusov, takže mačky môžete držať ďalej od svojich záhonov tým, že pôdu posypete pomarančovou alebo citrónovou kôrou. Mulčovanie štrkom alebo kamennou drťou spôsobí, že vaše záhony budú pre mačky oveľa menej príťažlivé. Mačky sú tiež náročné a vybíravé stvorenia a radi si vykopú dieru, ktorú môžu použiť ako provizórne záchod. Skúste na pôdu položiť sieťovinu na hydinu. K dispozícii sú produkty, ktoré sú špeciálne navrhnuté s ohľadom na to, ako odradiť mačky od záhrady.

Môžete rozhádzať granule alebo granule odpudzujúce mačky po vašej záhrade, aby ste ich odložili. Pôvodne zverejnené 9. septembra Kľúčové kroky. Urobte si v pôde menej pohodlnú chôdzu, napríklad mulčovaním štrkom. Sťažte im kopanie, napríklad položením pletiva.

Anketa.


Rastliny, ktoré odpudzujú mačky

Ničí váš trávnik chlpatá mačka vášho suseda? Pôsobí rozbúrená mourovatá mačka na vašom záhone? Nebojte sa – nie ste sami. Mať nechcenú mačku v zadnej záhrade je niečo, s čím sa stretne takmer každý - takže tu sú niektoré z najlepších spôsobov, ako sa ich zbaviť. Čokoľvek robíte, nekŕmte mačku.

Rastlina strašná mačka (coleus canina) · Levanduľa · Rastlina kari – Helichrysum angustifolium alebo Iitalicum · Rozmarín – Rosmarinus officinalis · Rue – Ruta Graveolens.

Udržujte mačky mimo vašej záhrady

Hľadáte spôsoby, ako zabrániť nechceným mačkám v návšteve vašej záhrady? Obrázok: lkoimages. Máte už dosť miestnych mačiek, ktoré vám znečisťujú záhony, vykopávajú sadenice a poškodzujú vaše rastliny? Tu je niekoľko osvedčených možností.... Sťažte orientáciu vo svojich hraniciach Obrázok: Tomáš Wolfschlager. Majte však na pamäti, že tieto druhy riešení vyzerajú trochu nevzhľadne – musíte byť dosť zúfalí, aby ste sa k nim uchýlili! Kombinácia levandule a štrku je pre mačky nepríjemná Obrázok: Del Boy.

16 odborných tipov, ako zabrániť mačkám mimo vašich rastlín

Pýtate sa, ako udržať mačky mimo vašej záhrady? Sú repelenty pre mačky vždy tou najlepšou voľbou? Prečítajte si naše tipy, ako udržať mačky mimo vašej záhrady. Mačky patria medzi naše obľúbené domáce zvieratá a sú často vítanými hosťami záhrady.

Pre svojich majiteľov sú mačky nadýchané zväzky náklonnosti a zábavy.

Príspevok hosťa: Ako udržať mačky mimo záhrady

Udržať mačky mimo vašej záhrady je jednoduchšie, ako by ste si mysleli. Dokonca aj skutoční milovníci zvierat medzi nami nájdu našu trpezlivosť, keď mačkovité šelmy z okolia začnú používať naše dobre udržiavané kvetinové záhony ako podnos. Toto je obdobie, keď prvýkrát vysádzate záhon. Kurací drôt ako bonus zabráni aj mačkám a iným drobným zvieratám rozhrabávať postele. Ak sa problém týka už založeného záhona, ešte nie je všetko stratené. Krátke drevené záhradkárske palice alebo paličky na lízanky zapichnuté do zeme v pravidelných intervaloch budú o niečo nápadnejšie, ale môžu byť rovnako účinné pri odháňaní mačacích návštevníkov.

Rady a tipy na odpudzovanie mačiek

Zatiaľ čo výcvik mačiek na kakanie vonku je jedným z najlepších spôsobov, ako sa vyhnúť používaniu podnosu, niekedy to môže znamenať zlý biznis pre vašu záhradu. Ak máte v okolí susedov s mačkami, ktoré milujú objavovanie alebo dokonca máte vlastné mačky, možno zistíte, že začnú používať vaše rastliny a kríky ako svoj vlastný podnos. To sa nikomu nepáči. Prispôsobenie záhradných projektov môže trvať roky a stelivo pre mačiatka nie je nikdy niečo, čo by ste chceli zbierať popri ničení buriny a kosení trávnika. Nemusíte sa však hnevať na tieto mačiatka, pretože existuje niekoľko vecí, ktoré môžete pridať do svojej záhrady, ktoré týchto otravných votrelcov varujú.

Coleus canina, inak známy ako strašidelná mačacia rastlina, údajne odrádza mačky, rovnako ako ruta a levanduľa. Nebezpečné odstrašujúce prostriedky. Umiestnenie guľôčok naftalín okolo rastlín.

10 voňavých rastlín, ktoré odpudzujú mačky

Ak chcete len odradiť mačky od záhradných rastlín v určitom rohu, skúste zasadiť mačaciu trávu v inej oblasti vašej záhrady, aby ste do tejto oblasti prilákali mačky. Ako veľmi sa obávate dezinfekcie počas čistenia? Mačky sú skvelé na šúpanie plotov, ale môžete im to sťažiť. Aby ste zabránili tomu, aby sa mačky dostali cez váš plot do vašej záhrady, skúste namontovať napnutú šnúrku asi 10 cm nad plot.

Ako udržať mačky mimo vašej záhrady

SÚVISIACE VIDEO: Aký zápach odpudí mačky?

Ľudia pochopiteľne milujú svoje domáce mačky. Ale ak máte radi svoju záhradu, možno nie ste taký nadšený z okolitých moggies, ktorí využívajú váš dobre udržiavaný pozemok ako verejné mačiatko. Mačky sú zvedavé a radi sa túlajú, aby spoznali svoje okolie. Idú loviť korisť, hľadajú potravu, hľadajú miesta, kde sa môžu skrútiť, hľadajú si partnera alebo dokonca hľadajú nový domov. Sú to výnimoční lezci a vďaka ich mohutným zadným svalom dokáže zdravá mačka jedným skokom preskočiť 6-násobok svojej dĺžky.

Tento príspevok hosťa napísala Ann Katelyn , ktorá miluje záhradkárčenie, usadlosť a písanie. Máte problémy s mačkami, ktoré navštevujú vašu záhradu?

Prirodzene existuje množstvo lacných metód na odpudzovanie psov a mačiek z vašej záhrady. Po prvé, domáce zvieratá môžu na ľudí prenášať rôzne choroby. Ak im umožníte voľný prístup do záhrady, kde sa pestujú potraviny, môže to umožniť šírenie týchto chorôb. Psie a mačacie výkaly nie sú zdravým hnojivom a ak im dovolíte vyprázdňovať sa v záhrade, môžu sa šíriť parazity. Strava s vysokým obsahom bielkovín, ktorú konzumujú psy a mačky, vytvára vysoko kyslé exkrementy, ktoré sú pre rastliny nezdravé a často ich spaľujú.

Bohužiaľ, mnohí z vašich susedov sa môžu cítiť inak. Výsledkom je, že vaša záhrada sa môže zdvojnásobiť ako susedný odpadkový box. Nehovoriac o tom, že kopanie môže viesť k potenciálnemu poškodeniu koreňov. Existuje niekoľko vyskúšaných a praví, stratégie majitelia domov používajú na udržanie mačiek a iných zvierat z ich záhrad.


Pozri si video: Ako znehybniť mačku