Definujte záhradnícky cesnak

Definujte záhradnícky cesnak

Biol Open 15. apríla; 5 4 : — Tento výskum bol vykonaný s cieľom vyhodnotiť vplyv teplotného a fotoperiodického ošetrenia na kvitnutie a tvorbu cibuliek troch miestnych kultivarov cesnaku cv v dvoch po sebe nasledujúcich rokoch. Hodnotil sa rast rastlín, hladiny endogénneho fytohormónu a metyljasmonátu MeJA, spolu s výhonkami a výnosom cesnaku. Táto odozva sa zhodovala s odozvou indexu hľuzy, rýchlosti skrutiek, obdobia rastu a hmotnosti cibule. Je rozumné predpokladať, že hladiny endogénneho fytohormónu, najmä kyseliny gibberelovej a MeJA, sú vo veľkej miere príbuzné s vysadzovaním cesnaku, čo môže viesť k rôznym reakciám troch študovaných kultivarov na kombináciu teplotného a fotoperiodického ošetrenia. Cesnak Allium sativum L.

Obsah:
  • Cesnak vám povie, keď je čas
  • Pestovanie cesnaku je to najlepšie, čo som za posledné roky urobil
  • Cesnaková horčica
  • Prístup zamietnutý
  • Výroba olejov s cesnakom a bylinkami doma
  • Zber, sušenie a skladovanie cesnaku
  • Cesnakový háďatko nafúknuté
  • Hmyzí škodcovia zeleniny
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Čo je to ZÁHRADNÍCTVO? Čo znamená ZÁHRADNÍCTVO? ZÁHRADNÍCTVO význam u0026 vysvetlenie

Cesnak vám povie, keď je čas

SlideShare používa súbory cookie na zlepšenie funkčnosti a výkonu a na poskytovanie relevantnej reklamy. Ak budete pokračovať v prehliadaní stránky, súhlasíte s používaním cookies na tejto stránke. Pozrite si našu zmluvu s používateľom a zásady ochrany osobných údajov. Podrobnosti nájdete v našich zásadách ochrany osobných údajov a používateľskej zmluve. Vytvorte si bezplatný účet na čítanie neobmedzených dokumentov. Rodina SlideShare sa práve zväčšila. Domov Preskúmať Prihlásenie Registrácia. Táto prezentácia bola úspešne nahlásená.

Váš profil na LinkedIn a údaje o aktivite používame na prispôsobenie reklám a na zobrazovanie relevantnejších reklám. Predvoľby reklám môžete kedykoľvek zmeniť. Ekologické záhradníctvo cesnaku. Pripravované SlideShare. Čítate ukážku. Ak chcete pokračovať v čítaní, vytvorte si bezplatný účet. Prihlásiť Se. Páči sa vám tento dokument? Prečo nezdieľať! Cesnak: Ekologická produkcia od ElisyMendelsohnovej. Veľkosť vloženia px. Začnite. Zobraziť súvisiace SlideShares na konci. Skrátený kód WordPress. Ďalej SlideShares. Prevziať teraz Stiahnite si, aby ste si mohli čítať offline a zobrazovať na celej obrazovke.

Prevziať teraz Prevziať Stiahnuť na čítanie offline. Cesnak: Ekologická výroba. Záhradnícke plagáty klasickej umeleckej školy. Jeden učiteľ robí zo študentov šampiónov.

Súvisiace knihy Zadarmo s 30-dňovou skúšobnou verziou od Scribd. Suchý: Spomienka Augustena Burroughsa. Súvisiace audioknihy zadarmo s 30-dňovou skúšobnou verziou od Scribd. Žiaden problém. Zobrazenia Celkový počet zhliadnutí. Akcie Akcie. Žiadne poznámky k snímke. Organic Garlic Gardening 1. Táto publikácia sa zaoberá väčšinou aspektov ekologickej produkcie cesnaku, vrátane zdrojov semien, riadenia organickej úrodnosti, ochrany proti škodcom a zberu a skladovania. Táto publikácia sa zaoberá aj marketingovými a ekonomickými úvahami, vrátane podnikových rozpočtov na ekologickú produkciu cesnaku.

Po publikácii nasleduje časť so zdrojmi a odkazmi. Úvod Cesnak pestovaný, Allium sativum, patrí do čeľade ľaliovitých. Možno ho rozdeliť na dva poddruhy: Allium ophioscorodon boltové kultivary alebo kultivary s tvrdým krkom a Allium sativum non-bolting alebo kultivary s mäkkým krkom. Cesnak s mäkkým krkom neprodukuje bulbils okrem obdobia stresu.

Zatiaľ čo cibuľky aj jednotlivé klinčeky možno množiť vegetatívne, cibuľkám trvá dlhšie – až dve sezóny – kým vyprodukujú zrelé cibuľky, a vyžadujú si špeciálnu starostlivosť, pretože mladé rastliny sú veľmi malé a krehké. Ďalšie zdroje PrílohaJe to špecialita pre ľudí, ktorí chcú jemnejší cesnak alebo ktorí potrebujú väčší strúčik kvôli zníženej obratnosti alebo artritíde. Tento allium je oveľa menej produktívny v pomere in:out ako pravý cesnak a musí sa predávať za vyššiu cenu.

Rastlina je tiež menej zimovzdorná ako všetky bežné kultivary cesnaku a cibuľky nevydržia tak dlho, takže sa neodporúča v klimatických podmienkach s veľmi chladnými zimami. Gough, kultivary s tvrdým krkom ako Rocambole a Porcelain sa zvyčajne lepšie darí v chladnejších klimatických podmienkach. Klinčeky sú väčšie a ľahšie sa šúpu. Existuje množstvo kmeňov, ktoré boli v priebehu rokov vybrané rôznymi spoločnosťami, ktoré ich vyrábajú na dehydratáciu, alebo pestovateľmi, ktorí ich vyrábajú pre čerstvý trh.

Mechanizované farmy pestujú a vyvíjajú kultivary cesnaku mäkkého, pretože proces výsadby môže byť mechanizovaný. Strúčiky cesnaku s tvrdým krkom musia byť postavené zvisle. Je ich menej 2. Odrody 'California Early' a 'California Late' tvoria 90 percent komerčne pestovaných typov s mäkkým krkom.

Výnos a kvalita sa líši v závislosti od podnebia, regiónu, nadmorskej výšky, pôdy a pH, kultúrnych zvyklostí a odrody cesnaku. Pojem "biologická elasticita" popisuje schopnosť cesnaku aklimatizovať sa na tieto faktory v priebehu času. To znamená, že tá istá odroda môže vyzerať, chutiť alebo produkovať odlišne v závislosti od jej geografickej polohy, nadmorskej výšky atď.

Žiadna prax nie je najvhodnejšia pre každú situáciu. Budete chcieť hovoriť s inými pestovateľmi cesnaku vo vašej oblasti a experimentovať s rôznymi kultúrnymi postupmi a odrodami, aby ste našli najlepšiu kombináciu pre vašu prevádzku.

Určité úvahy a postupy pri výrobe cesnaku budú rovnaké pre ekologických pestovateľov aj konvenčných pestovateľov v danom regióne. Napríklad výber miesta a techniky výsadby sú podobné pre konvenčnú aj organickú kultúru cesnaku.

Informácie o týchto témach sú dostupné prostredníctvom služby Cooperative Extension Service, združení pestovateľov cesnaku a bežných zeleninových a bylinkových textov, bulletinov a odborných časopisov. Ich zoznam nájdete v časti Ďalšie zdroje. Nebolo to, kým Dr. Growers v celej USA. Zatiaľ čo mnohí výrobcovia sa zaoberajú výnosmi, iné faktory ako konzistencia, rastové charakteristiky a preferencie trhu sú rovnako dôležité.

David odporúča, aby pestovatelia experimentovali, aby zistili, ktoré odrody fungujú najlepšie v ich konkrétnych klimatických podmienkach a pôdach. Neodporúčame kupovať cesnak na pestovanie z výrobnej sekcie obchodu s potravinami. Často sa ošetruje, aby sa zabránilo klíčeniu, a nepestuje sa regionálne. Na výsadbu vyberte iba veľké cibule bez chorôb. Stern, Ak si kúpite z iného štátu, bude to trvať niekoľko rokov, kým sa cesnak sám aklimatizuje, kvôli vyššie uvedenej biologickej elasticite.

Mnoho farmárov bude na začiatku získavať semená cesnaku z jedného z vyššie uvedených zdrojov a potom predávať iba to, čo neplánujú zasadiť v nasledujúcej sezóne.

To zaisťuje, že semeno cesnaku sa prispôsobí ich konkrétnym klimatickým a pôdnym podmienkam. Iní pestovatelia uprednostňujú nákup nových semien každý rok, pretože sú schopní získať vysoký cesnak: Ekologická produkcia 3. Ak nemáte prístup na internet, vyžiadajte si vytlačený zoznam. Keď posielate vzorku pôdy do laboratória na testovanie pôdy, požiadajte o odporúčania týkajúce sa požiadaviek na živiny pre cibuľu.

Mnohé laboratóriá na testovanie pôdy zahŕňajú iba konvenčné odporúčania NPK. Pozrite si publikáciu ATTRA IP, Alternative Soil Testing Laboratories, kde nájdete zoznam laboratórií, ktoré obsahujú informácie o organickej hmote, humuse, minerálnej analýze a alternatívnych odporúčaniach pre plodnosť.

Pre ďalšie informácie www. Keďže cesnak je plodina vysokej hodnoty a ťažký kŕmidlo, zaslúži si vašu najlepšiu pôdu. Potrebuje plné slnko a celý rad dostupných živín. Cesnak porastie takmer v každej dobre odvodnenej, drobivej pôde, ktorá sa ľahko rozpadá, najlepšie s vysokým obsahom organickej hmoty.

Vysoký obsah organickej hmoty pomáha pôde zadržiavať vodu a drenáž. Ak je to možné, začnite s prípravou pôdy rok pred výsadbou. Ron Engeland vo svojej knihe Growing Great Garlic (Pestovanie veľkého cesnaku) odporúča vybudovať pôdu počas niekoľkých rokov pomocou živočíšnych a zelených hnojív pred výsadbou cesnaku.

Dusík možno aplikovať na jeseň pri výsadbe, ak sa použije hnojivo s pomalým uvoľňovaním, ako je sójový šrot. Vyhnite sa aplikácii akejkoľvek formy rozpustného dusíkatého hnojiva na jeseň, aby ste zabránili kontaminácii podzemnej vody, ako aj strate dusíka pri vylúhovaní. Neaplikujte dusík, keď sa cibule začínajú zväčšovať, pretože to podporí nadmerný rast listov a zníži veľkosť cibúľ.

Ďalším spôsobom, ako pridať úrodnosť, je kompostovať kompostom po vzídení listov na jeseň a potom na jar znova použiť hnojivo. Vyhnite sa hnojeniu po máji, pretože vysoké hladiny dusíka v tomto štádiu môžu skutočne znížiť veľkosť cibule. Ak sa objavia akékoľvek známky choroby, nesaďte ju. Ak sa na dodávanie živín používa listové kŕmenie, malo by sa vykonať pred štádiom 4. alebo 5. listu.

Na udržanie roztoku na voskových listoch cesnaku je nevyhnutná dobrá povrchovo aktívna látka alebo samolepka. Aby sa materská cibuľka rozdelila na klinčeky, je potrebné chladné obdobie. Kultivary cesnaku vyžadujú na spustenie bunkového delenia chladné obdobie. Potom na jar rastlina sústredí svoju energiu na klíčenie, rast listov a nakoniec vývoj cibúľ.

Cesnak vysadený na jeseň rýchlo rastie, keď sa počasie na jar oteplí.


Pestovanie cesnaku je to najlepšie, čo som za posledné roky urobil

Striedanie plodín je postup určený na minimalizáciu škodcov a chorôb, zníženie používania chemikálií, pomoc pri budovaní a udržiavaní zdravej pôdy a riadenie požiadaviek na živiny – to všetko maximalizuje výnos. Princípy striedania plodín sa v poľnohospodárstve úspešne používajú už tisíce rokov a používajú sa dodnes. Jednoduchosť striedania plodín umožňuje, aby sa tento postup s veľkým úspechom používal aj vo vašej domácnosti. V 'Gardening Australia Vegetable Plant Guide' nájdete každú zeleninu uvedenú s jej rodinným názvom. Práve tieto informácie vám pomôžu aplikovať princípy striedania plodín na vašom zeleninovom pozemku doma.

cesnak, (Allium sativum), trváca rastlina z čeľade Amaryllis (Amaryllidaceae), pestovaná pre svoje aromatické cibuľky. Rastlina je pôvodom zo strednej Ázie, ale.

Cesnaková horčica

Keď som vyrastal, moja mama takmer každý večer podávala mäso a zemiaky. Našou zeleninou bol hrášok alebo varená mrkva. Asi raz do týždňa sme si dali ľadový šalát s uhorkami, paradajkami a mrkvou s dresingom z fľaše. Ale pestujem – a varím s – veľa cesnaku. Zistil som, že dodáva hĺbku a intenzitu polievkam a duseným pokrmom. Teraz je čas zasadiť nejaké na budúci rok. Pestovanie cesnaku si vyžaduje menej práce ako čokoľvek iné, čo pestujem. V skutočnosti existujú len tri kroky: zasadiť, mulčovať a zozbierať.

Prístup zamietnutý

Obidve odrody cesnaku Allium sativum , Ophioscorodon a Sativum , vyzerajú podobne z hľadiska vegetatívnej štruktúry. Existuje však niekoľko rozdielov. Pestovanie cesnaku s mäkkým krkom sa vyvinulo z pestovania cesnaku s tvrdým krkom a vo všeobecnosti stratilo schopnosť produkovať stvol. To znamená, že mäkký krk nevytvára špagát alebo pupok naplnený cibuľkami a kvetmi.

Pojem zelenina sa vzťahuje na veľa vecí. Zelenina môže byť takmer akákoľvek časť rastliny vrátane:

Výroba olejov s cesnakom a bylinkami doma

Zdá sa, že JavaScript je vo vašom prehliadači zakázaný. Aby ste mohli využívať funkcie tejto webovej stránky, musíte mať vo svojom prehliadači povolený JavaScript. Termín "biologická elasticita" popisuje schopnosť cesnaku aklimatizovať sa na tieto faktory v priebehu času. Žiadna prax nie je najvhodnejšia pre každú situáciu. Budete sa chcieť porozprávať s miestnymi pestovateľmi, ktorí majú skúsenosti s pestovaním cesnaku a experimentovať s rôznymi kultúrnymi postupmi a odrodami, aby ste našli najlepšiu kombináciu pre vašu prevádzku.

Zber, sušenie a skladovanie cesnaku

Preskočiť na obsah. Pestovatelia cesnaku v MA začínajú uvažovať o zbere cesnaku v polovici júla, ale načasovanie zberu môže byť zložité. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, kedy je ten správny čas. Hlávky by mali byť ponechané v zemi čo najdlhšie, aby sa dosiahla maximálna veľkosť cibúľ, ktorá sa v poslednom štádiu rastu zdvojnásobí, ale nie tak dlho, aby sa klinčeky začali oddeľovať, pretože tieto cibuľky sa zle predávajú a skladujú. Skontrolujte cibuľky prerezaním hlavy nabok, aby ste zistili, ako dobre sú klinčeky vyvinuté. Strúčiky by mali obaly naplniť – ak sa vám zdajú byť trochu voľné, cesnak má trochu spôsobov, ako rásť.

Globálne centrum pre tých, ktorí obrábajú pôdu ako partizánski záhradníci. Bojujme so špinou vidlami a kvetmi.

Cesnakový háďatko nafúknuté

Korelácie a analýza ciest medzi charakteristikami môžu pomôcť pri výbere dôležitých atribútov v šľachtiteľských programoch. Cieľom tejto práce teda bolo vykonať genotypové, fenotypové korelácie a analýzu dráhy pri komerčnom výnose cibúľ cesnaku v závislosti od morfologických a agronomických premenných. Hodnotili sme: výšku rastliny; počet listov, celkový počet cibúľ; celková hmotnosť cibúľ, celkový výnos cibúľ, predajný výnos cibúľ a počet strúčikov na cibuľku.

Hmyzí škodcovia zeleniny

SÚVISIACE VIDEO: Ako pestovať cesnak - Pestovanie ovocia a zeleniny - Záhradníctvo Austrália

Katedra záhradníctva sa zaoberá pestovaním a údržbou ovocia, zeleniny a kvetov, korenín húb, liečivých a aromatických rastlín. Pestovanie záhradníckych plodín je v porovnaní s tradičnými plodinami pestovanými farmármi vysoko špecializovaným, technickým a výnosným podnikom. Okrem toho väčšina záhradníckych plodín, ktoré sú svojou povahou rýchlo sa kaziace, si vyžaduje systematické plánovanie ich rozvoja. Rozvoj záhradníctva nadobudol v posledných rokoch väčší význam, keďže tento sektor bol identifikovaný ako výnosný pre diverzifikáciu využívania pôdy, ktorá poskytuje zvýšené pracovné príležitosti, lepšiu návratnosť na jednotku plochy okrem vypĺňania medzier vo výžive.

Ak chcete získať najnovšie informácie o reláciách RHS v , prečítajte si viac. Prispieť.

Pôda Cesnak sa môže pestovať v nadmorskej výške — m od strednej hladiny mora. Ideálna je dobre odvodnená drobivá pôda bohatá na organickú hmotu s rozsahom pH 6 – 7. Pre túto plodinu nie sú vhodné extrémne kyslé pôdy, ako aj ťažké pôdy. Sezóna V kopcovitých oblastiach sa pestuje v dvoch sezónach. Príprava hlavného poľa Pôdu orajte do jemného sklonu a vytvorte hrebene a brázdy vo vzdialenosti 30 cm alebo záhony vhodnej veľkosti. Klinčeky sa vysádzajú vo vzdialenosti 15 x 10 cm. Zavlažovanie Zavlažujte pred a po výsadbe; životné zavlažovanie sa vykonáva v tretí deň výsadby a v týždenných intervaloch.

SlideShare používa súbory cookie na zlepšenie funkčnosti a výkonu a na poskytovanie relevantnej reklamy. Ak budete pokračovať v prehliadaní stránky, súhlasíte s používaním cookies na tejto stránke. Pozrite si našu zmluvu s používateľom a zásady ochrany osobných údajov.


Pozri si video: Kris Kremo - Definitive Juggling - 1984