Vnútorná fialová majestátna rastlina

Vnútorná fialová majestátna rastlinaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dajte mi všetky palmy! Pre každého, kto nežije v „krajine paliem“, sú akousi novinkou a veľmi žiadané. Keďže teraz žijem na Floride, sú na mojom dvore, ale chcel som ich mať doma pre ten tropický pocit po celý rok. Jediným problémom bolo, že keď som si kúpil svoju prvú izbovú palmu v kvetináči, nemal som ani potuchy, čo s ňou robiť. Určite nie som záhradník a môj jediný črepníkový fikus sa mi podarilo udržať nažive len vďaka šťastiu a jeho prirodzenej schopnosti prežiť extrémne podmienky, ako napríklad, že ma zvalí hurikán, zabudnem ho zaliať atď. Po troche prieskumu online som sa rozhodol, že Majesty Palms sú moje obľúbené z hľadiska vzhľadu listov v porovnaní s inými palmami, ako sú Kentias a Parlor Palms.

Obsah:
  • Sú Majesty Palms dobré v interiéri?
  • Purple Majesty Hybrid Ornamental Millet
  • Seed Potato Purple Majesty 6 hľúz - dedičstvo - skvelá chuť
  • Purple Majesty F1
  • Môžu sa vnútorné palmy vrátiť k životu?
  • Elegance™ Purple Majesty Geranium
  • Loropetalum
  • Je Majesty Palm bezpečný pre mačky?
  • Najlepšie izbové palmy
  • Ako pestovať a starať sa o palmy v kvetináčoch vonku
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Okrasné perlové proso

Sú Majesty Palms dobré v interiéri?

Loropetalum, vždyzelený ker čínskeho pôvodu s bujne plačlivým charakterom, prichádza v žiarivej škále farieb listov od jasnej limetkovo zelenej až po najhlbšiu, najtmavšiu fialovú. Ľahko sa pestujú, tolerujú širokú škálu pôd a krajinných podmienok a tie s fialovými listami dodávajú živý nádych farby popri tradičných zelených základových rastlinách. Existuje na to niekoľko dôvodov, väčšinu z nich možno vyriešiť obrábaním pôdy alebo premiestnením rastliny na vhodnejšie miesto.

Príliš veľa tieňa Zatiaľ čo loropetalums sú prístupné čiastočnému tieňu, hlboký tieň priamo pod stromom alebo na severnej strane vášho domova môže byť príliš tmavý na to, aby rastlina vyzerala čo najlepšie.

Fialovú farbu listov spôsobuje antokyanín, pigment, ktorý sa produkuje, keď je rastlina na slnku. Ak žijete v miernom prímorskom podnebí, doprajte svojim Loropetalum pol dňa slnka, či už ráno alebo popoludní. Ak žijete v teplejšom vnútrozemskom podnebí, ranné slnko je ideálne na to, aby ste svojmu strapcovému kvetu poskytli dostatok času na nasiaknutie slnečných lúčov a vyfarbenie bez toho, aby spôsobovalo stres.

Príliš veľa intenzívneho tepla Aj keď to môže znieť zvláštne, že rovnaký problém môže spôsobiť príliš veľa tieňa alebo príliš veľa tepla, produkcia pigmentu v Loropetalum je brzdená extrémnym teplom, najmä v mnohých starších odrodách, ktoré neboli vyšľachtené tak, aby si udržali fialovú farbu. efektívne zafarbiť. Ak žijete v podnebí, kde je veľmi teplo, zasaďte si Loropetalum na východnú stranu vášho domova, kde bude dostávať len niekoľko hodín priameho ranného slnka.

Udržujte ho v tieni počas najteplejších častí popoludnia a malo by sa zotaviť z tepelného stresu a znova sa sfarbiť. Pôda je príliš alkalická Okrajové kvety sú vo všeobecnosti dosť uvoľnené na pôdne podmienky a znesú rôzne typy pôdy.

Nesprávne pH však môže rastlinám sťažiť príjem živín, ktoré potrebujú na nový, zdravý rast.

Všetky odrody Loropetalum uprednostňujú kyslú pôdu s pH medzi šiestimi a siedmimi. Ak vykonáte test pôdy a zistíte, že je vaša pôda zásaditá, aplikujte granulovanú síru alebo múčku z bavlníkových semien, upravte pôdu rašelinovým machom z trvalo udržateľných zdrojov alebo vrchným náterom pokryte vrstvou ihličia, podľa toho, čo je pre vás najľahšie dostupné. Nedostatok živín Ďalším problémom, ktorý môže spôsobiť zelenanie v okrajových kvetoch, je nedostatok živín. Mnohé staršie odrody Loropetalum majú vo svojom novom raste najhlbšiu fialovú farbu a staré lístie sa postupne stáva zelenším.

Nový rast bude mať živší odtieň fialovej ako staršie listy. Mnohé z nich sú fialové na jar, keď sa objaví nový rast, ale postupne sa menia na matnú bronzovo zelenú, ako sezóna pokračuje. Dosahuje výšku asi 1 stopu a šírku 4 stopy a je tiež skvelým porastom v záhrade.

Okrajové kvety sú relatívne bezproblémová rastlina a poskytujú dramatickú plačúcu formu a farbu v krajine. Stránka navrhnutá a spravovaná spoločnosťou Optera Creative. Prepnúť navigáciu. Kde kúpiť naše rastliny Hľadaj. Prihláste sa na odber nášho newslettera Kliknite sem. Malé obrazovky: Skrytie nevzhľadných oblastí s drobnými rastlinami Máte čo skrývať?


Purple Majesty Hybrid Ornamental Millet

Informácie prezentované na tejto stránke boli pôvodne zverejnené 8. apríla, nemusia byť zastarané, ale prosím vyhľadajte na našej stránke viac aktuálnych informácií. Ak plánujete citovať alebo odkazovať na tieto informácie v publikácii, pred pokračovaním sa poraďte s odborníkom na rozšírenie alebo autorom. Purple Majesty je okrasné proso, ktoré je jednou z najpútavejších rastlín 21. storočia.

Všetko, čo potrebujete vedieť o tom, kedy a ako zalievať rastliny Majesty Palm v interiéri. Majestátne palmy alebo Ravenea rivularis dodávajú tropický nádych.

Seed Potato Purple Majesty 6 hľúz - dedičstvo - skvelá chuť

Kúpte si veľkoobchod sadiva zemiakov. Sú to dobré univerzálne zemiaky. Tiež robí skvelé hranolky! Týchto 5 libier. Hoci zemiaky dávajú semená, nerastú podľa semien. So sadbovými zemiakmi manipulujte opatrne, aby sa klíčky neodlomili a nepoškodili. Najlepší spôsob, ako si vychutnať vynikajúcu chuť a štruktúru čerstvo vykopaných zemiakov, je, keď si vypestujete svoje vlastné. Pripravte pôdu vykopaním a odstránením buriny a potom vykopajte rovné zákopy 12 cm hlboké a 60 cm od seba. Tieto oči klíčia a tvoria nové hľuzy, z ktorých rastú zemiaky. Zásielka bude pokračovať cez rannú… Zemiaky Solanum tuberosum sú mrazuvzdornou plodinou v chladnom období z čeľade Solanaceae, ktorá zahŕňa papriku, paradajky, paradajky, baklažán a mleté ​​čerešne.

Purple Majesty F1

Loropetalum, vždyzelený ker čínskeho pôvodu s bujne plačlivým charakterom, prichádza v žiarivej škále farieb listov od jasnej limetkovo zelenej až po najhlbšiu, najtmavšiu fialovú. Ľahko sa pestujú, tolerujú širokú škálu pôd a krajinných podmienok a tie s fialovými listami dodávajú živý nádych farby popri tradičných zelených základových rastlinách. Existuje na to niekoľko dôvodov, väčšinu z nich možno vyriešiť obrábaním pôdy alebo premiestnením rastliny na vhodnejšie miesto. Príliš veľa tieňa Zatiaľ čo loropetalums sú prístupné čiastočnému tieňu, hlboký tieň priamo pod stromom alebo na severnej strane vášho domova môže byť príliš tmavý na to, aby rastlina vyzerala čo najlepšie. Fialovú farbu listov spôsobuje antokyanín, pigment, ktorý sa produkuje, keď je rastlina na slnku.

USA UK. Prepínanie medzi obchodmi odstráni produkty z vášho aktuálneho košíka.

Môžu sa vnútorné palmy vrátiť k životu?

Sledujte svoju objednávku cez moje objednávky. Obľúbených 15 ďalších si to práve pozerá. Tender Tuber. Ideálne pre patio kuchynskej záhrady. Poloha Na plnom slnku. Zemiaková 'kolekcia obľúbených položiek'.

Elegance™ Purple Majesty Geranium

Pridajte niektoré z týchto trávnatých tráv do vašej záhrady pre extra záujem počas vegetačného obdobia. Panicum virgatum 'Northwind' je pohľadná okrasná tráva, ktorá znáša vlhké aj suché pôdy. Je vyhlásená za trvácu rastlinu roka, je užitočná na kontrolu erózie a predstavuje dramatický doplnok na hraniciach a naturalizovaných oblastiach. Nie všetky trávy patria do trávnika. Niektoré vytvárajú pôvabné doplnky do vašej krajiny, pridávajú farbu, textúru a pocit pohybu a zvuku, keď sa hádžu a šuštia vo vetre.

Táto skorá hlavná plodina je skvelým bodom na rozprávanie pri jedálenskom stole! Oválne hľuzy s modrou šupkou sú vo vnútri sýto fialovofialové a dobre si zachovávajú svoju farbu.

Loropetalum

Bezplatné: info lastovičníkgardenseeds. Fialové stonky a listy podobné kukurici sú zakončené 12 palcov. Rastúce stopy. Víťaz celoamerických výberov.

Je Majesty Palm bezpečný pre mačky?

Za nákupy uskutočnené prostredníctvom odkazov v tomto príspevku môžeme získať provízie. Krásna a kráľovská Majesty Palm Ravenea rivularis pochádza pôvodne z tropickej krajiny Madagaskar. Pokiaľ majiteľ domu nemá na svojom pozemku vonku skleník s vynikajúcou reguláciou teploty a správnou úrovňou vlhkosti pre ich Majesty Palm, ponechanie tohto tropického domorodca vonku v zime by mohlo byť katastrofálne. Majesty Palm potrebuje žiť pri teplotách v rozmedzí od 35 do 80 stupňov Fahrenheita, aby sa mu darilo. Každý, kto žije v zónach 9 až 11 kvôli odolnosti rastlín, môže pestovať palmy vonku bez veľkých obáv.

Táto krásna tráva s červenofialovými listami a kvetnými klasmi v tvare líščieho chvosta, ktoré tancujú pri najmenšom vánku, je veľmi obľúbenou letnou záhradnou a nádobovou rastlinou.

Najlepšie izbové palmy

Loropetalum, tiež nazývané čínsky hamamel, sa ľahko pestujú v kvetináčoch a do vašej krajiny dodajú prvok nenáročný na starostlivosť. Ich farebné lístie vyzerá skvele po celý rok a ich jemné kvety v jarných mesiacoch sú bonusom. Pre južné podnebie, zóny USDA, poskytne loropetalum zaujímavú rastlinu v nádobách počas celého roka. V chladnejšom podnebí bude táto rastlina fungovať ako jednoročná alebo ju možno priviesť na zimné mesiace. Loropetalum rastú pomaly, vďaka čomu sú vhodné na pestovanie v kvetináčoch. Hľadajte miesto, kde vaše loropetalum dostáva slnko väčšinu dňa a bude sa mu dariť. V južných zónach sa loropetalum môže vysádzať kedykoľvek počas roka.

Ako pestovať a starať sa o palmy v kvetináčoch vonku

LED pestovateľské svetlá pre palmy môžu byť potrebné na udržanie týchto tropických rastlín v zime živé. Môžete si vybrať prakticky akýkoľvek druh pestovateľského svetla, ale je dôležité vedieť, ako ďaleko umiestniť každý typ nad rastlinu. Uistite sa, že nájdete aj pestovateľské svetlo, ktoré pre dosiahnutie najlepších výsledkov vyžaruje červené aj fialovo-modré svetlo.


Pozri si video: 9 plante care purifică aerul din casă