Spoločné vysádzanie rôznych druhov ovocných stromov

Spoločné vysádzanie rôznych druhov ovocných stromov

Spoločná výsadba rôznych druhov ovocných stromov: čo robí skvelú kombináciu?

Spoločné vysádzanie rôznych druhov ovocných stromov

Predstavte si rad malých zelených mangovníkov, uprostred ktorých žije veľký biely ananás (obľúbený druh stromu v trópoch). Na konci radu by ste mali rad čerešní. Niet pochýb o tom, že malé mangovníky a veľký ananás by boli spolu dokonale šťastné tak, že by mangá prekvitali a ananás by ukázal svoju bielu dužinu v obrovskom koši.

Zatiaľ čo ovocné stromy manga a ananásu majú vo všeobecnosti dobré manželstvo, existujú rôzne kombinácie ovocných stromov, ktoré spolu úžasne fungujú. To znamená, že môžete kombinovať rôzne ovocné stromy a získať tak naozaj výnimočné stromy. Preto tu na Polyface Farm pestujeme mango spolu s čerešňami a ananásom.

Ale ako viete, čo pestovať spolu? Toto je, ako sa hovorí, jedna z najdôležitejších otázok, ktoré si môžete položiť pri výbere svojich budúcich ovocných stromov. Tento článok vám vysvetlí, ako si vybrať a prečo pestovať rôzne kombinácie stromov.

Štyri princípy kombinácie ovocných stromov

Predtým, ako sa hlbšie ponoríme do toho, prečo kombinácia stromov, je potrebné najprv pochopiť podstatu stromov a ich plodov. Strom je individuálna entita, ktorá odvodzuje svoj život z koreňov a kmeňa. A stromy majú svoj špecifický štýl života. Nemyslia a nerozumejú. Oni nasledujú. Stromy sa riadia environmentálnymi a klimatickými podmienkami a reagujú na ne.

Povedzme, že strom príde na svet a začne rásť. Ako rastie, môže mať veľa rôznych potrieb. Potrebuje vodu. Potrebuje slnečné svetlo. A potrebuje jedlo. Prvá vec, ktorú začne robiť, je nájsť jedlo pre svoju vlastnú potrebu.

Ale ak sa strom snaží nájsť potravu, začne sa snažiť rásť. Bude trpieť nedostatkom slnečného žiarenia, zapustí korene do nezdravej, chudobnej pôdy a nakoniec korene odumrú.

Takže strom má kontrolu nad kvalitou svojich vlastných koreňov.

Najdôležitejšou vecou pri pestovaní stromov je preto kŕmiť a zalievať korene. Korene určujú všetko. Preto si pri výbere kombinácie stromov na pestovanie musíte položiť otázku, či stromy, ktoré chcete pestovať v rade spolu, sú všetky na rovnakej nutričnej pôde, a ak nie, akým spôsobom sú na inej nutričnej pôde.

Výživa: Ak sa strom stravuje veľmi zdravo a má prístup k dobrej pôde, je šťastný. Strom musí mať jedlo. Ale rastie tiež? odpoveď je áno. Preto musí byť strom šťastný a zdravý.

Ak si myslíte, že váš strom trpí nedostatkom výživy, musíte ho nakŕmiť.

Inými slovami, skôr ako si kúpite rôzne stromy, musíte si pomyslieť: „Páči sa mi, čo moje stromy jedia? Majú čistý, silný, zdravý a pevný kmeň?“

Tieň: Stromy potrebujú veľa slnečného svetla. Preto potrebujete stromy, ktoré sa dajú umiestniť v


Pozri si video: Farmárska Revue sadenie stromu na jeseň