Ovocné stromy, ktoré rastú v USA

Ovocné stromy, ktoré rastú v USA

Nový výber ovocných stromov je k dispozícii približne od polovice januára do februára každého nového roka a je dostupný do vypredania zásob. Výber sa líši podľa obchodu. Vyberáme len tie najlepšie odrody ovocných stromov bareroot z Dave Wilson Nursery. A aby sme zaistili váš úspech pri sadení, pestovaní a v konečnom dôsledku aj zbere ovocia z vášho barerootového ovocného stromu, najprv sami odrežeme všetky poškodené konáre, zalejem ich, v obchode s použitím tej najlepšej sadbovej zmesi a správneho množstva hnojiva – to všetko vám poskytneme. všetky výhody vášho ovocného stromu predtým, ako ho zasadíte.

Obsah:
  • 6 najlepších – a najodolnejších – ovocných stromov pre zónu 6
  • Zoznam amerických ovocných stromov
  • 5 dôvodov, prečo nepestovať ovocie – a prečo sa mýlia
  • 5 hlavných dôvodov, prečo GYO (pestujte si vlastné) ovocné stromy
  • Veľkosti ovocných stromov
  • Nájdite ten správny ovocný strom pre svoju pestovateľskú zónu
  • Odrody ovocných stromov
  • Informácie o produkte pre domáce záhrady a maloobchodné škôlky
  • Predám ovocné stromčeky od Orange Pipin
  • Najlepší čas na výsadbu ovocných stromov podľa sezóny a typu
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Top 5 jednoduchých ovocných stromov pre južnú Floridu

6 najlepších – a najodolnejších – ovocných stromov pre zónu 6

Na výber je množstvo druhov či druhov ovocných stromov, no nie všetky sú vhodné do chladného podnebia alebo krátkeho vegetačného obdobia. Pri výbere ovocného stromu do nového sadu zvážte jeho zimnú odolnosť, odolnosť voči chorobám a dátum dozrievania ovocia.

Rozhodujúcimi faktormi pri výbere môže byť aj chuť, vhodnosť na pečenie, cider alebo zaváraniny. Nízke zimné teploty obmedzujú, ktorý druh alebo odrodu možno pestovať. Zle prispôsobené odrody sa pri vystavení teplotám, ktoré nemôžu tolerovať, vážne zrania alebo uhynú. Jablká a hybridné slivky sú najviac zimovzdorné a možno ich pestovať na väčšine lokalít.

Broskyne, čerešne, hrušky, japonské slivky a marhule sú lepšie prispôsobené južným a pobrežným oblastiam, ale je známe, že za správnych podmienok prežijú v chladnejších polohách. Zóna 1 je najchladnejšia a zóna 11 najteplejšia. Väčšina stromových plodov môže prežiť v zóne 5, ale broskyne, sladké čerešne a ázijské slivky budú v chladnejších rokoch trpieť zimou.

Niektoré odrody hrušiek a sliviek znesú zimu v zóne 4. Najsevernejšie oblasti sú v zóne 3 a iba niekoľko odrôd v tejto oblasti prežije chlad. Odrody, ktoré tu nie sú uvedené, môžu byť tiež dostatočne odolné pre vašu oblasť. Ďalšie informácie o zimných odolných odrodách nájdete v katalógoch a webových stránkach škôlok. Severné oblasti majú zvyčajne krátke vegetačné obdobie, príliš krátke pre niektoré odrody jabĺk.

Je možné pestovať odrody, ktoré dozrievajú po Golden Delicious, ale v niektorých rokoch môžu byť stále na strome, keď dôjde k prvému mrazu. Viac informácií o odrodách s odolnosťou voči chrastavitosti nájdete v časti o chorobách.

Je to viacúčelové jablko vhodné na konzumáciu v čerstvom stave, varenie a mušt. Dezertné jablko. Haralson je jednou z najodolnejších odrôd jabĺk. Je to viacúčelové jablko s kyslou príchuťou. Hrušky Existujú dva druhy pestovaných hrušiek, európske a ázijské.

Európske hrušky majú klasický hruškový tvar a po dozretí sú mäkké. Ázijské hrušky sú zvyčajne okrúhleho tvaru a po dozretí zostávajú chrumkavé.

Európske hrušky majú väčšiu zimnú odolnosť, ale menšiu odolnosť voči chorobám ako ázijské hrušky. Hrušky tiež pomaly prinášajú ovocie a vo všeobecnosti dorastajú do veľkých rozmerov. Môžu existovať aj iné odolné odrody, ktoré tu nie sú uvedené. Spála je hlavným problémom v regiónoch s teplým a vlhkým počasím, ale výsadba odolných odrôd môže zabrániť prepuknutiu, keď sa vyskytnú.

Muštové hrušky, skupina európskych odrôd, majú vlastnosti, vďaka ktorým sú vhodné na fermentáciu šťavy z muštu, čo je alkoholický nápoj podobný tvrdému muštu. Ako dezertná hruška môžu byť tieto odrody nechutné kvôli kyslosti a štipľavosti. Ázijské hrušky sú odolné do zóny 5, ale neznášajú kolísavé zimné teploty.

Veľkosť stromu sa môže medzi odrodami líšiť, pričom niektoré odrody rastú do veľkého stromu a iné zostávajú malé.

Dule, vzácny druh ovocia, si niektorí cenia pre svoje atraktívne kvety a jedinečnú chuť. Je blízko príbuzná hruške, ale plody majú pevnú šupku a dužinu, preto sa najlepšie používajú ako konzervy alebo želé. Dozrievajú na jeseň a vyžadujú si dlhé vegetačné obdobie, preto vyberajte odrody, ktoré nevyžadujú dlhé obdobie. Keďže sa veľmi nepestuje, stromy sú dostupné predovšetkým v špeciálnych škôlkach, ktoré na jar dodávajú stromy s holými koreňmi. Smyrna, Van Deman, Limon a Ananás sú názvy niektorých odrôd dule.

Ako prirodzene trpasličí strom, dule vyžadujú menej miesta ako väčšina ostatných ovocných stromov. Väčšine chýba odolnosť voči chorobám spále a hrdzi dule. Kvitnúca dula je iný druh ako ten, ktorý sa pestuje na ovocie. Kvitnúca dule má väčšiu zimnú odolnosť, ale prináša plody nižšej kvality.

Slivky sú jadrové ovocie spolu s čerešňou, broskyňou, nektárinkou, marhuľou a mandľou. Existuje niekoľko druhov sliviek, takže sú veľmi variabilné vo farbe a chuti, ako aj v klimatickej prispôsobivosti a odolnosti voči chorobám.

Na jar hojné biele kvety priťahujú pôvodné včely. Napriek existencii mnohých rôznych druhov sliviek sa vo veľkom pestujú len dve, ázijská a európska, a v mnohom sa líšia. Ázijská slivka, nazývaná aj japonská, dozrieva skôr, počas dvojmesačného obdobia, ktoré začína koncom júla a pokračuje až do septembra. Ázijské slivky prichádzajú v mnohých farbách od svetložltej po tmavofialovú, ale väčšina z nich má svetlofialovú šupku a žltú dužinu.

Niekoľko odrôd má červené mäso. Sú kyslejšie ako európske slivky. Pretože ide o hybridizáciu viacerých druhov sliviek, ázijský typ je veľmi variabilný v mrazuvzdornosti. Niektoré odrody sú veľmi jemné a nedajú sa úspešne pestovať v chladnejších oblastiach. Iné sú mimoriadne odolné a možno ich pestovať v zóne 4 a možno aj v zóne 3. Európske slivky začínajú dozrievať v polovici augusta a neskoré odrody dozrievajú koncom októbra. Majú rôzne tvary od podlhovastých po okrúhle a majú menšiu farbu ako ázijské typy, zvyčajne fialovú šupku so žltou dužinou.

Európske slivky sú dostatočne odolné na to, aby sa pestovali v teplejšej časti zóny 4. Avšak teplé teploty počas zimných mesiacov, po ktorých nasleduje silný chlad, poškodia niektoré z týchto odolných odrôd. Pre najchladnejšie oblasti vyberte typ slivky, ktorý bol vyšľachtený s americkým druhom, aby záhradníci mohli pestovať slivky v zóne 4.

Ázijské slivky sú náchylné na dva ťažké problémy, ktoré sa dajú zvládnuť výberom dobrých odrôd. Keď sa počas dozrievania ovocia vyskytne dážď, šupka niektorých odrôd sa rozštiepi a spôsobí hnilobu ovocia.

Shiro, Methley, Elephant Heart a Superior sú náchylné na popraskanie pokožky spôsobené dažďom. Menej náchylné sú Toka, Vanier a Obilinaja.

Druhým problémom je náchylnosť na ochorenie čierny uzol. Choroba čierny uzlík môže infikovať mnohé odrody, ale Obilinaja, Superior a Toka odolávajú infekcii vo väčšej miere ako ostatné ázijské slivky. Európske slivky dozrievajú o niekoľko týždňov neskôr ako ázijské a sú vo všeobecnosti náchylnejšie na ochorenie čiernych uzlín. Typy sliviek majú predĺžený tvar a veľmi sladkú chuť. Môžu sa konzumovať čerstvé alebo sušené na sušené slivky. Typy gage sú okrúhleho tvaru a tiež chutia sladko, ale sú náchylné na praskanie po silnom daždi.

Typy Damson majú malý a okrúhly tvar a kyslú chuť, vďaka čomu sú lepšie na zaváranie ako na konzumáciu ako čerstvé ovocie. Pre chladnejšie lokality vyberte taliansky a Mount Royal. Čierny uzol je problematický pre odrody ako Stanley, Rosy Gage a mnohé ďalšie odrody.

Pretože dva najbežnejšie typy sa navzájom dostatočne neopeľujú, nízka úroda je bežným problémom pestovateľov sliviek, ale dá sa mu predísť vysadením niekoľkých odrôd rovnakého typu alebo druhu.

Vysaďte japonské slivky s inými odrodami japonských sliviek. Ázijská slivka je citlivá na praskanie plodov spôsobené dažďom. Caselton, druh európskej slivky, je mrazuvzdorný, ale nie je odolný voči chorobám. Niekoľko druhov divých sliviek pripomína ázijskú slivku, ale sú lepšou voľbou pre najchladnejšie podnebie. Veľkosť plodov je zvyčajne menšia ako u domestikovaných druhov sliviek a ich rastový zvyk môže pripomínať skôr ker ako strom.

Americká slivka produkuje v lete drobné ovocie, ktoré sa môže konzumovať čerstvé alebo konzervované. Čerešňová slivka, kríženec divokej čerešne a slivky, má tiež dobrú odolnosť. Niekoľko odrôd je teraz dostupných v špeciálnych škôlkach Compass, Red Diamond a Opata. Iný druh čerešňovej slivky, druh cerasus alebo slivka Myrabalan, má malé žlté alebo červené plody s kyslou chuťou, ale chýba mu odolnosť iných divokých sliviek.

Keďže ide o najčastejšie používaný podpník pre slivky, nájdeme ho v sadoch, kde koreňový systém prežil dlhšie ako pestovaná odroda. Slivka plážová, pôvodom z východného pobrežia, tiež rastie malé, chutné ovocie, no pre niekoho môže byť príliš kyslé. V pestovaní tohto ovocia prevládajú tri druhy čerešní. Čerešňa rastie do veľkého stromu, ktorý kvitne skoro a je veľmi náchylný na poškodenie kvetov mrazom.

Je tiež veľmi náchylný na choroby. Višňa, primárne pestovaná na konzervy a koláče, je prirodzene polotrpasličí strom s dobrou zimnou odolnosťou a väčšou toleranciou jarných mrazov. Duke cherry, kríženec sladkej a višne, má spoločné črty pre obe. Rastie do veľkého stromu s kvetnými pukmi, ktoré na jar zmäknú. Ovocie zostáva kyslé, kým nie je úplne zrelé.

Existuje niekoľko divokých druhov čerešní, ktoré sa veľmi nepestujú, ale majú potenciál na pestovanie čerešní v najchladnejšom podnebí. Sladké čerešne sú v zóne 5 odolné, ale jarné mrazy často spôsobujú problém, pretože kvitnú skôr, ako nebezpečenstvo mrazov pominie.

Keď jarné teploty stúpajú, puky obnovujú rast a zabíjajú ich mrazivé teploty, ktoré sa vyskytujú tesne pred alebo počas kvitnutia. Praskanie plodov spôsobené dažďom je u čerešní bežné, preto si vyberte odrody, ktoré tolerujú silné dažde, ako sú Attika, Benton, Black Gold, Hartland, Stardust, Regina, Schmidt a Vandalay. Čerešne sú tiež veľmi náchylné na hnedú hnilobu a odolné odrody nie sú dostupné.

Višne sú mrazuvzdorné v zóne 5, s niekoľkými odrodami odolnými v južnej časti zóny 4. Pre severné Maine môžu mať hybridné višne, ako je Carmine Jewell, dostatočnú mrazuvzdornosť na dobré prežitie. Podobne ako sladká čerešňa sú puky čerešní jemné koncom zimy a skoro na jar.

Tretí typ, vojvodská čerešňa, má vlastnosti spoločné pre sladké aj kyslé druhy. Ovocie zostáva kyslé až do úplného dozretia a nakoniec získa sladkú chuť. Stromy môžu byť silné a veľké ako sladká čerešňa, ale odolnosť kvetných pukov na jar je o niečo lepšia.


Zoznam amerických ovocných stromov

PDF s možnosťou tlače. Ovocné stromy zvyčajne začínajú rodiť, keď sú dosť staré na to, aby kvitli. Napriek tomu zdravie stromu, jeho prostredie, jeho zvyky pri plodení a kultúrne praktiky, ktoré používate, to všetko ovplyvňuje jeho schopnosť produkovať ovocie. Pre úrodu ovocia je nevyhnutné dostatočné opelenie. Jedna nepriaznivá podmienka môže znížiť úrodu alebo zabrániť stromu prinášať ovocie. Môžete však kontrolovať niektoré faktory, ktoré prispievajú k produkcii ovocia. Pri výsadbe ovocných stromov vyberte druhy a odrody prispôsobené miestnej pôde a poveternostným podmienkam.

Ako si vybrať ovocný strom · Ako sadiť a pestovať ovocné stromy · Jablone · Hrušky · Čerešne · Slivky · Broskyne a marhule · Obr.

5 dôvodov, prečo nepestovať ovocie – a prečo sa mýlia

Terasové ovocné stromy umožňujú pestovať chutné ovocie aj v tých najmenších priestoroch. Predstavte si, že pred vašimi zadnými dverami pestujete malý ovocný strom. Ovocné stromy na terase sú dostatočne malé, aby si ich mohol užiť každý! Tu je 7 dokonalých ovocných stromov na terasu, ktoré môžete pestovať na verande, terase – a takmer všade. Poznámka: V tomto príbehu sme zahrnuli odkazy na niektoré produkty. Home Garden and Homestead dostáva malú províziu z kvalifikovaných nákupov kliknutím na nižšie uvedené odkazy. Ďakujeme za podporu tejto webovej stránky! Jablone môžu byť ideálnymi ovocnými stromami na terasu. Predstavte si, že si zbierate vlastné chutné jablká vypestované priamo na vašej terase!

5 hlavných dôvodov, prečo GYO (pestujte si vlastné) ovocné stromy

Záujem o všetko, od pestovania niekoľkých izbových rastlín až po pestovanie vlastného jedla, v posledných rokoch prudko vzrástol. Verte tomu alebo nie, vo väčšine častí krajiny môžete pestovať nejaký druh ovocných stromov od zón odolnosti USDA 3 až 11, kde nájdete svoju zónu. Vaša miestna služba rozšírenia univerzitného družstva vám môže pomôcť vybrať najlepšiu odrodu na pestovanie vo vašej oblasti. Väčšina ovocných stromov potrebuje plné slnko, aby prosperovala a produkovala ovocie, čo znamená, že potrebujete miesto, na ktoré dopadá najmenej šesť hodín priameho slnečného žiarenia denne. Vykopte jamu asi 2- až 3-krát väčšiu ako nádoba, ale len takú hlbokú.

Existuje mnoho druhov rastlín a druhov stromov, ktorým sa darí na juhozápade, ako je mesquite, púštna metla a nespočetné množstvo ďalších. Existuje však len niekoľko rôznych ovocných stromov, ktoré dokážu prežiť horúčavy a občasné mrazy, ktoré Tucson zažíva každý rok.

Veľkosti ovocných stromov

Na výber je množstvo druhov či druhov ovocných stromov, no nie všetky sú vhodné do chladného podnebia alebo krátkeho vegetačného obdobia. Pri výbere ovocného stromu do nového sadu zvážte jeho zimnú odolnosť, odolnosť voči chorobám a dátum dozrievania ovocia. Rozhodujúcimi faktormi pri výbere môže byť aj chuť, vhodnosť na pečenie, cider alebo zaváraniny. Nízke zimné teploty obmedzujú, ktorý druh alebo odrodu možno pestovať. Zle prispôsobené odrody sa pri vystavení teplotám, ktoré nemôžu tolerovať, vážne zrania alebo uhynú. Jablká a hybridné slivky sú najviac zimovzdorné a možno ich pestovať na väčšine lokalít.

Nájdite ten správny ovocný strom pre svoju pestovateľskú zónu

Ako všetci vieme, žiadna zelenina z obchodu nikdy neočarí vaše chuťové poháriky tak, ako tá, ktorá sa nazbiera priamo z viniča. A rovnaké pravidlo platí aj pre naše ovocie! Odmena však stojí za to vo viacerých smeroch! Iste, v zime nám občas mrzne, ale počasie je stále dostatočne mierne na to, aby sme mohli pestovať veľa plodov, na ktoré sa pozeráme. Tu sú niektoré z našich obľúbených na pestovanie:. Aj avokádo je ovocie!

Na rozdiel od niektorých fíg milujúcich teplo nám v našich chladnejších hmlistých letách dobre dozrieva. Okrasné dreviny. Keď už hovoríme o voľne žijúcich živočíchoch, okrasných.

Odrody ovocných stromov

Kedysi mal každý dom a usadlosť na svojom pozemku niekoľko ovocných stromov – alebo aj malý sad. Má ten váš? V súčasnosti sa záujem o pestovanie ovocných stromov obnovuje z mnohých zaujímavých dôvodov. V modernej dobe sa ovocné stromy dostali do nemilosti majiteľov domov, ktorí sa namiesto toho rozhodli pre „krajinárske“ stromy vo svojich dvoroch.

Informácie o produkte pre domáce záhrady a maloobchodné škôlky

Navštívte našu kanceláriu Colorado State Extension, kde nájdete ďalšie novinky, nástroje a zdroje. Pestovanie ovocia a zeleniny v horách môže byť veľmi úspešné... existuje však niekoľko pokynov a tipov, ktoré budete musieť zvážiť. Články nižšie vám pomôžu plánovať, pestovať, pestovať a zbierať úspešnú horskú produkciu. Rozšírenie Colorado State University. Online adresár. Rozšírenie CSU v Gilpin County pomáha obyvateľom hôr zlepšiť kvalitu ich života tým, že ponúka webovú stránku, kurzy a programy, ktoré poskytujú nezaujaté informácie založené na výskume o lesníctve, lesných požiaroch, divočine, horskom záhradníctve, škodlivej burine a mnohých ďalších problémoch.

Zóna 6 je krásna páska podnebia prechádzajúca kontinentálnymi Spojenými štátmi a je to jedna zo zón, kde môže rásť najširšia paleta rastlín. Zatiaľ čo mnohé zóny majú niekoľko obmedzení, ľudia žijúci v zóne 6 sú obdarení teplými letami a len mierne mrazivými zimami.

Predám ovocné stromčeky od Orange Pipin

Predávame LEN stromy a rastliny, ktoré sme vypestovali a zozbierali ovocie z nášho experimentálneho sadu vo Winterporte, Maine. Každý rok pridávame do tohto sadu viac odrôd, aby sme videli, ako sa im darí v našej extrémnej klíme. Odolné ovocné stromy sú NUTNOSŤOU! Nemáme na to čas. Naše stromy testované v Maine vám uľahčia pestovanie ovocia.

Najlepší čas na výsadbu ovocných stromov podľa sezóny a typu

Zistite, ktorým rastlinám sa darí vo vašej zóne odolnosti s našou novou interaktívnou mapou! Výsadba ovocných stromov je skvelý spôsob, ako sa stať udržateľnejším a pestovať si vlastné jedlo, navyše je krásne vidieť. Hrušky a figy sú úžasné, ale nepochádzajú zo Severnej Ameriky. Existuje veľa nádherných amerických ovocných stromov.


Pozri si video: Ako správne strihať jablone - Strihanie jabloní - Rez jabloní - Ako strihať ovocné stromčeky