Pestovanie ovocných stromov Edmonton

Pestovanie ovocných stromov EdmontonWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pestovanie ovocných stromov Edmonton

Ak môžete žiť bez toho, aby ste sa museli starať o ovocné stromy, máme pre vás iné, oveľa jednoduchšie sadiť stromy, ktoré môžete vyskúšať. Medzi ovocie patrí jablko, hruška, broskyňa, malina a slivka. Vo všeobecnosti vyžadujú prerezávanie, aby mali dobre tvarovaný a atraktívny vzhľad. Niektoré potrebujú dva alebo viac rokov na dosiahnutie reprodukčného veku. Všetky plody by mali byť orezané, aby sa zachoval dobrý tvar stromu. Najlepšie sa orezávajú po zrode, aby nedošlo k usmrteniu sadových kvetov. Vo väčšine prípadov plody vo veľmi chladnom počasí nesadnú. Ak je vetva vystavená silnému studenému vetru, môže sa zraniť alebo zomrieť. Pre väčšinu ovocných stromov je dôležitá aj kontrola škodcov a chorôb. Niektorí škodcovia stromov vyžadujú pomoc vyškoleného licencovaného deratizátora. Väčšina ošetrení proti škodcom a chorobám sa vykonáva pomocou insekticídov. Insekticídy môžu byť škodlivé pre ľudí a domáce zvieratá, a preto je dôležité, aby ste im venovali náležitú pozornosť. Možno budete chcieť pred ich použitím vykonať prieskum, aby ste sa dozvedeli o týchto produktoch ao tom, ako kontrolovať škodcov.

Pri výsadbe ovocných stromov je dôležité ich často kontrolovať, či sa v nich nenachádza hmyz. Škodcov treba odstrániť skôr, ako poškodia strom. Môžete pomôcť kontrolovať škodcov ovocných stromov tým, že ich zmyjete skôr, ako sa usadia na strome. Umývanie ovocia a listov pomáha odstraňovať nežiaducich škodcov. Ich postriekanie mydlovým roztokom je jedným zo spôsobov, ako vyčistiť hmyzích škodcov. Ovocné stromy sa odporúča postriekať insekticídom, keď sa na strome vyvíja ovocie. Väčšina ľudí je ochotná dovoliť, aby ich ovocný strom prinášal ovocie ako prostriedok predaja ovocia. Na niektorých ovocných stromoch plody dozrievajú až po dvoch až troch rokoch.

Vysádzajte ovocné stromy v oblasti bez znečistenia, kde je dobrá pôda a málo tieňa. Pôda by mala byť v dobrom stave. Keď je pôda v dobrom stave, mala by byť vlhká, ale nie mokrá. Ak je pôda príliš mokrá, môže rásť huba, ktorá môže strom poškodiť. Ak vysadíte ovocný strom na suchom a horúcom mieste, mali by ste ho zalievať o niečo menej často. Ak vysadíte ovocný strom na vlhkom mieste, mali by ste ho častejšie zalievať. Strom by ste nemali zalievať, ak je pôda mokrá.

Keď zasadíte ovocný strom, mali by ste ho zasadiť do jamy, ktorá je dvakrát až trikrát väčšia ako koreň. Diera by mala byť dostatočne hlboká, aby zakryla spodok koreňového systému. Mali by ste sa pokúsiť zasadiť ovocné stromy, keď je pôda teplá. Ak je pôda studená, ovocným stromom sa bude dariť lepšie, ak sa vysádzajú na jeseň namiesto jari. Po vysadení stromček udržujte dobre polievaný a prihnojovaný. Keď ovocné stromy začnú prinášať ovocie, dobre ich zavlažujte. Hnojte strom, pretože vyvíja viac ovocia.

Hnojivo môže pomôcť vašim ovocným stromom pestovať viac ovocia. Vaše stromy vytvoria silnejší koreňový systém, ktorý im pomôže odolávať suchu a iným typom problémov. Príliš veľa hnojív však vašim stromom nepomôže. Príliš veľa hnojív môže zabiť ovocný strom alebo ho oslabiť a chorý.

Na ovocné stromy by ste nikdy nemali používať chemické hnojivá. Väčšina druhov hnojív, ktoré si môžete kúpiť v obchode, obsahuje toxické chemikálie. Ak použijete chemické hnojivá, môžete strom poškodiť a nemusí rásť alebo produkovať rovnaké množstvo ovocia.

Mali by ste vedieť, že najlepším spôsobom, ako kontrolovať choroby ovocných stromov, je pestovať v oblastiach bez chorôb, odstrániť všetky choré časti a použiť pôdu bez chorôb. Môžete použiť pesticídy, aby ste zabránili problémom s chorobami na stromoch. Ovocný strom by ste mali zasadiť každý rok na rovnaké miesto. Ak chcete, aby bol strom zasadený na rovnakom mieste, nemali by ste ho presúvať.

Ak chcete pestovať ovocný strom, mali by ste ho zasadiť na mieste, ktoré je bez znečistenia, kde je čistý vzduch a kde nie sú žiadni škodcovia. Mali by ste zo stromu odstrániť odumreté konáre, aby zostal zdravý. Udržujte oblasť, kde strom rastie, čistú. Odstráňte všetky buriny a kefy, ktoré sa môžu objaviť v blízkosti stromu. Ak je oblasť, kde váš strom rastie, znečistená, môžete strom poškodiť alebo mu spôsobiť problémy.

Vyhnite sa rozprašovaniu chemikálií okolo ovocných stromov. Hnojivá a pesticídy, ktoré si môžete kúpiť v obchode, môžu poškodiť ovocný strom alebo spôsobiť jeho problémy. Chemikálie môžu zmeniť chemické zloženie pôdy, takže stromy majú menšiu pravdepodobnosť výskytu škodcov. Okrem toho hnojivá a pesticídy môžu poškodiť jedlo, ktoré jete z vášho stromu. Ak postriekate ovocný strom chemikáliami, možno zistíte, že ovocie, ktoré jete, chutí zle.

Vaše ovocné stromy budú zdravšie, ak budú vysadené v tienistej oblasti vašej záhrady. Tieň zabraňuje slnečnému žiareniu poškodzovať korene vašich stromov. To pomáha vašim stromom lepšie rásť.

Nesaďte svoje ovocné stromy príliš blízko k ovocným kríkom. Rastliny, ktoré sú príliš blízko pri sebe, môžu medzi sebou súťažiť o vodu a potravu.

Môžete pomôcť svojim ovocným stromom, aby lepšie rástli, aplikovaním kompostu do pôdy okolo nich. Uistite sa, že kompost neobsahuje žiadne škodlivé chemikálie alebo hnojivá. Keď do pôdy pridáte kompost, prispejete k tomu, aby boli vaše stromy zdravšie.

Ak vysádzate ovocný strom, nemali by ste na jeho pestovanie používať bežnú pôdu. Bežná pôda často obsahuje príliš veľa vlhkosti. Ak použijete bežnú pôdu, váš strom nemusí dostať dostatok vody. Lepšia pôda je taká, ktorá je piesočnatejšia, má malé kamene a je hlinitá.

Ovocné stromy rastú dobre, ak ich zasadíte na miesto, ktoré je v oblasti so strednou až vysokou úrovňou svetla. Najlepšie miesto pre vaše stromy bude miesto, ktoré je na južnom alebo západnom svahu. V tejto situácii budú vaše stromy môcť počas teplejších mesiacov dostávať toľko slnka, koľko potrebujú. Najlepší čas na výsadbu ovocných stromov je na jar, keď je pôda ešte zamrznutá. To pomáha koreňom stromov lepšie držať na zemi.

Dbajte na pravidelné zavlažovanie ovocných stromov. Vodu musíte aplikovať na pôdu a nechať vodu preniknúť do pôdy a do koreňového systému stromu. Voda môže byť súčasne malým množstvom vody.

Ovocné stromy

Ak ste ekologický záhradník, mali by ste vo svojej zeleninovej záhrade vyskúšať rôzne druhy mulča. Mali by ste si vybrať aspoň dva druhy. Jeden mulč by sa mal použiť na udržanie buriny a druhý na udržanie vlhkosti pôdy. Okolo základne stromov by ste mali pridať vrstvu organického mulča.

Ovocné stromy dobre zalejte, keď spozorujete, že vysychajú. To znamená, že počas celého roka budú potrebovať menej vody, ak ich zalejete v tomto bode. Ak neviete, či je váš strom suchý, môžete skontrolovať spodné listy. Ak sú zvädnuté, znamená to, že váš strom potrebuje vodu.

Na zalievanie ovocných stromov používajte malé kanvy. Naplňte niekoľko plechoviek naraz a potom ich pohybujte po strome, aby každá časť stromu mala rovnaké množstvo vody.

Ak polievate záhradu, snažte sa to urobiť čo najskôr po tom, ako prvýkrát uvidíte búrku. Uprostred búrky budete musieť zalievať svoje rastliny a stromy. Voda sa medzi kvapkami nestihne usadiť. Najlepší čas na polievanie je, keď prší, ale teplota nie je príliš nízka. Ak počkáte, kým bude veľmi chladno, pôda nebude schopná absorbovať vodu tak rýchlo.

Ak chcete pestovať krásny ovocný strom v plnej veľkosti, musíte byť trpezliví


Pozri si video: Ivan Hričovský - Výsadba + tipy a triky