Použitie pokosenej trávy na mojej záhrade poškodí rastliny

Použitie pokosenej trávy na mojej záhrade poškodí rastlinyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ako zredukovať prácu a zároveň zvýšiť svoju úrodu pridaním niekoľkých jednoduchých trikov do vašej záhradkárskej rutiny. Jednoduchá údržba Zber a skladovanie. Záhrady nenáročné na údržbu sú jediným spôsobom, ako si udržať zábavu v záhradníctve, a techniky nenáročné na údržbu môžu tiež viesť k zvýšeniu výnosov z vašich rastlín. Skoro ráno je najlepší čas na polievanie záhrady, pretože dochádza k menšej strate vody odparovaním. Uchopte blízko k základni rastliny a ťahajte, pričom dávajte pozor, aby ste za sebou nenechali žiadne kúsky koreňa.

Obsah:
  • Ako mulčovať záhradu organickým mulčovaním
  • Opýtajte sa pána Burgera – Dá sa kávová usadenina použiť v mojej záhrade a na trávniku?
  • Sú odrezky trávy s burinou a krmivom pre moju záhradu zlé?
  • 3 mýty o mulčoch
  • Nebaľte: Mulčujte pokosenú trávu pre zdravý trávnik
  • Čerstvé drevené štiepky na mulčovanie – škodlivé alebo dobré?
  • Alys Fowler: pokosená tráva
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Posekaná tráva

Ako mulčovať záhradu organickým mulčovaním

Moja rodina sa počas chladného počasia teší z nášho krbu a máme dostatok dreveného popola. Rozsypal som ho okolo našich ovocných stromov a v mojej záhrade, ale obávam sa, že som použil príliš veľa. Koľko mám použiť? Drevený popol obsahuje veľmi malé množstvo minerálnych prvkov a je veľmi zásaditý. Pôdy v mnohých oblastiach sú zásadité a nemusia sa stávať zásaditejšími.

Aplikácia malých množstiev dreveného popola nie je škodlivá pre alkalické pôdy, ale vyhýbajte sa prebytkom. Prečo by sme si nemali šetriť semená z hybridných paradajok, papriky, baklažánu atď.? Definícia hybridu je "potomstvo rastlín rôznych genotypov, odrôd, druhov alebo rodov. Kontrolované kríženie poskytuje semeno, ktoré produkuje rastliny s určitými žiaducimi vlastnosťami, ako je odolnosť voči chorobám, odolnosť voči háďatkám, veľké plody, skorá zrelosť atď.

Semená produkované plodmi hybridnej rastliny môžu alebo nemusia mať počet a stupeň požadovaných vlastností hybridu. Nákup nových semien alebo rastlín každý rok zabezpečuje, že budú prítomné požadované vlastnosti. Počul som veľa ľudí hovoriť o umývaní mrazu z listov rastlín, aby ich chránili. Je to dobrá technika? Zmrazené rastlinné bunky sa rozbijú, keď ich zasiahne teplá voda z kohútika. Najlepší spôsob, ako zabrániť poškodeniu buniek po miernom zmrazení, je pomalé rozmrazovanie týchto buniek. Zakryte rastliny plachtou alebo prikrývkou, aby ste ich chránili pred teplými slnečnými lúčmi, ktoré by spôsobili rovnakú škodu ako voda z vodovodu.

Pamätajte, že prežitie je možné len po miernom mraze alebo mraze; po tvrdom chladnom období sú tieto techniky zbytočné. Aký dôležitý je výber odrody pri konzervovaní a mrazení zeleniny, ako sú paradajky, uhorky a fazuľa? Hlavným hľadiskom pri uchovávaní záhradnej zeleniny je používanie produktov najvyššej kvality. Vyberte vysoko výnosné odrody odolné voči chorobám odporúčané pre vašu oblasť. Uschovajte len dobré produkty na neskoršiu spotrebu.

Aký je dobrý spôsob, ako udržať semienko, ktoré zostalo z tohtoročnej záhrady? Semená nechajte v pôvodných baleniach alebo označených obálkach a umiestnite ich do vzduchotesnej nádoby, ako je napríklad nádoba so širokým hrdlom. Pre dlhodobé skladovanie bezpečne zabaľte 2 polievkové lyžice sušeného mlieka do hodvábneho papiera a vložte ho na dno nádoby.

Sušené mlieko pôsobí ako vysúšadlo a predlžuje skladovateľnosť záhradných semien. Nádobu uchovávajte v chladničke až do ďalšej záhradkárskej sezóny. Sú pokosená mŕtva tráva z odkopávania trávnika vhodná na mulčovanie mojej záhrady? Áno, ale uistite sa, že sú mŕtvi. V opačnom prípade si záhradu porastiete trávou. Odrezky tvoria vynikajúci mulčovací materiál. Keďže táto tráva je na malé, nasekané kúsky, ľahko sa rozpadne.

Pamätajte, že ako pri všetkých organických mulčoch, ktoré sa rozkladajú, je potrebné pridať dusičnany vo forme extra hnojiva alebo hnoja, aby sa nakŕmili huby zodpovedné za rozklad. V opačnom prípade vám ho vykradnú z pôdy a pestovania zeleniny.

Počul som, že niektoré listy otrávia pôdu. Mám veľa pekanových listov a chcel by som ich použiť na kompost. Sú pekanové listy škodlivé? Prípad pekanových listov poškodzujúcich záhradné miesto nebol nikdy hlásený. V skutočnosti sa tieto listy odporúčajú ako mulč, pretože pekanové listy sú vláknité a pomaly sa rozkladajú. Povesti o tom, že listy pekanového orecha poškodzujú rastúce rastliny, sa pravdepodobne objavujú preto, že listy pekanu obsahujú kyselinu trieslovú. Keď kyselina trieslová reaguje s alkalickou pôdou, vzniká neutrálna organická soľ, nazývaná tanát vápenatý.

Táto zlúčenina nie je škodlivá. Zmiešajte iné druhy organickej hmoty alebo listov s pekanovými listami namiesto toho, aby ste vytvorili kompost z čistých pekanových listov. Môžem použiť piliny ako mulč? Viem, že sa musí pridať ďalší dusík, ale mám očakávať nejaké ďalšie problémy? Áno, je potrebný ďalší dusík v malých, konštantných dávkach. Ak použijete čisté piliny, môžu sa spekať a vytvárať nepreniknuteľnú bariéru pre vodu.

Zalievajte pomaly a po zalievaní skontrolujte hĺbku prieniku. Minulý rok sa nám záhrada nepodarila. Myslíme si, že naša pôda musí byť opotrebovaná a chceme do nej vtiahnuť viac.

Aký typ by sa mal použiť? Po prvé, vaša pôda nie je opotrebovaná. Niektoré farmy sa pestujú nepretržite už mnoho rokov. Pridanie organických zvyškov plodín, pokosenej trávy, lístia a správne hnojenie udržiava akúkoľvek pôdu zdravú. Tiež obrábanie pôdy, keď je príliš mokrá, poškodí štruktúru pôdy. Je pravda, že ekologicky pestovaná zelenina je lepšia a výživnejšia? Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, výskum nepreukázal nutričnú výhodu organicky hnojenej zeleniny v porovnaní so zeleninou pestovanou chemickými hnojivami.

Rovnaké rastlinné živiny, ktoré dodávajú chemické hnojivá, pochádzajú z organických hnojív a tieto živiny musia byť v iónovej forme predtým, ako ich môžu absorbovať korene.

Pri rovnakom množstve dodávanom rastline z ktoréhokoľvek typu hnojiva bude nutričné ​​zloženie produktu úplne rovnaké. Nádherná chuť, ktorú si zo záhradnej zeleniny užívame, je výsledkom čerstvosti a včasnej úrody. Ako dlho môžem očakávať, že záhradné semená zostanú z tejto jesene a uskladnia sa v uzavretej nádobe? Životnosť semien sa pohybuje od niekoľkých týždňov do niekoľkých stoviek rokov v závislosti od druhu zeleniny a spôsobu ich skladovania.

Väčšina semien zeleniny vydrží pri správnom skladovaní tri až pätnásť rokov. Semená skladované na chladnom a suchom mieste budú žiť najdlhšie. Semená niektorých druhov zeleniny žijú dlhšie ako semená inej zeleniny. Čo je táto zelenina propagovaná ako „Topato? Slovo „Topato“ je patentovaný názov, ktorý bol aplikovaný na rastlinu rajčiaka a zemiaka rastúcu vo veľmi tesnej blízkosti.

Mnohí domáci záhradkári, ktorí čítajú reklamy, dospeli k záveru, že jedna rastlina vyprodukuje zemiaky na koreni a paradajky na konároch. Keď si domáci záhradník objedná tomato, dostane kúsok zemiakového semena, ktorý bol vydlabaný. Táto zemiaková škrupina je naplnená výsadbovým médiom alebo druhom náhrady pôdy. Súčasťou nákupu zemiakových šupiek je aj balíček semien paradajok.

Cieľom je zasadiť semienko paradajky do stredu škrupiny zemiakov. Potom škrupinu zasaďte do záhradnej pôdy. Myšlienka by bola taká, že rastlina zemiaka bude produkovať hľuzy a rastlina paradajky bude prinášať plody paradajok. Za predpokladu, že kúsok semena zemiaka aj semená rajčiaka vyklíčia, rastlina paradajky bude produkovať paradajky a rastlina zemiaka bude produkovať zemiaky.

Sú odrody húb, ktoré sa pravidelne objavujú na mojom dvore, jedlé? Niekoľko druhov divých húb, ktoré rastú na trávnikoch, je jedlých. Niektoré sú vynikajúcej kvality, no mnohé iné sú prudko jedovaté. Nikdy nejedzte huby zozbierané z vášho dvora alebo zo zalesnených oblastí. Huby zakúpené v obchode sú jediné bezpečné na konzumáciu. Kedy je kompost pripravený na použitie?

Na správne kompostovanie väčšiny druhov rastlinného odpadu je potrebných niekoľko mesiacov. Ak je kompostová zmes udržiavaná vo vlhku, mala by byť pripravená na použitie ako mulč alebo by mala byť začiatkom jesene pripravená na použitie v pôde.

To však závisí od toho, ako sa s kopou kompostu nakladá, či sa nachádza na slnku alebo v tieni a ako často sa otáča. Správne pripravená hromada kompostu by mala dosiahnuť vnútornú teplotu stupňov F. Za týchto podmienok bude organický materiál použiteľný do 2 alebo 3 mesiacov. Čo znamená dvojročná zelenina a ktorá zelenina sa klasifikuje ako dvojročná?

Dvojročná zelenina zvyčajne vyžaduje dva roky od semena po kvitnutie. Medzi dvojročnú zeleninu patrí cvikla, ružičkový kel, kapusta, mrkva, karfiol, zeler, mangold, obojok, endívia, kel, kaleráb, pór, cibuľa, petržlen, paštrnák, rutabaga, kozia brada a repík.

Pamätajte, že ak sú mladé dvojročné rastliny vystavené chladnému počasiu skoro počas svojho rastu, môžu produkovať semená už v prvej sezóne. Aké sú najlepšie teplotné a vlhkostné podmienky na skladovanie prebytočnej zeleniny z mojej domácej záhrady?

Zelenina sa líši v potrebe teploty a vlhkosti na skladovanie. Koreňové plodiny a kapusta potrebujú studenú teplotu, 32 stupňov až 35 stupňov F. Koreňové plodiny možno skladovať na chladnom mieste v polyetylénových vreciach alebo škatuliach s niekoľkými otvormi na vetranie. Zemiaky potrebujú mierne chladnú teplotu, 40 stupňov až 45 stupňov F. Tekvice a tekvica potrebujú mierne chladnú teplotu, 50 stupňov až 55 stupňov F.

Ideálne skladovacie podmienky pre jednotlivé druhy zeleniny nájdete v iných záhradných publikáciách. Mali by riadky v mojej zeleninovej záhrade smerovať na východ a západ alebo sever a juh, alebo je to rozdiel? Sklon pozemku určuje, akým smerom budú riadky vedené vo vašej záhrade. Všade tam, kde nie je záhradná pôda rovná, riadky by mali viesť cez svah, aby sa znížilo umývanie pôdy a erózia.


Opýtajte sa pána Burgera – Dá sa kávová usadenina použiť v mojej záhrade a na trávniku?

Tom Guest Post 18. mája, Toto je časovo náročné, ale efektívne a dlhodobé riešenie, ako zabrániť krtkom, aby sa zahrabali do vášho dvora. Často sa nora nachádza pod záhradným domčekom. V murive môžete mať diery, ktoré tam zostali po odstránení káblov a potrubí. Hraboše sú malé hlodavce, známe aj ako myšiaky lúčne alebo hraboše lúčne.

Pokosenú trávu môžete primiešať do pôdy, aby ste zvýšili obsah živín vo svojom dvore alebo záhrade. Odrezky trávy.

Sú odrezky trávy s burinou a krmivom pre moju záhradu zlé?

Mulč je jedným z najmenej oceňovaných, ale najdôležitejších doplnkov v krajine. Hrubá vrstva drvenej kôry, borovicovej slamy, pokosenej trávy, štrku alebo riečneho kameňa nad pôdou pomáha šetriť vodu, znižuje teplotu pôdy a udržuje dvor bez buriny. Mulč tiež dáva ten konečný vzhľad pri použití v kvetinovom záhone alebo okolo výsadby stromov. Pokosená tráva je jedným z najlacnejších a najdostupnejších mulčov v okolí a roky boli tiež najbezpečnejšie na použitie. Až do chvíle, keď sa objavil problém súvisiaci s novým herbicídom používaným na trávnik rastúci okolo stromov. Spoločnosti zaoberajúce sa starostlivosťou o trávnik začali vidieť škody na stromoch a kríkoch po použití prípravku na ničenie buriny na trávnikoch s názvom Imprelis. Najviac zasiahnuté boli borovice a smreky. Stromy trpeli tým, že absorbovali burinu z ošetrených trávnikových plôch rovnakým spôsobom ako burina, cez listy, stonky a korene. Niektoré stresované stromy sa časom zotavili. Pravidelné zalievanie, najmä v suchých obdobiach, a odkladanie hnojenia o rok pomohli stromom získať späť zdravie.

3 mýty o mulčoch

Viac informácií ". Mulčovanie je jedným z najdôležitejších spôsobov udržiavania zdravých rastlín v krajine. Mulč je akýkoľvek materiál aplikovaný na povrch pôdy na ochranu alebo zlepšenie pokrytej plochy. Príroda neustále produkuje veľké množstvo mulča z opadaného lístia, ihličia, vetvičiek, kúskov kôry, odkvitnutých kvetov, opadaného ovocia a iného organického materiálu. V zásade existujú dva typy mulčov: organické a anorganické.

Bývam v štvrti neatnikov.

Nebaľte: Mulčujte pokosenú trávu pre zdravý trávnik

Mohol by som strácať váš čas a voskovať poetiku o radostiach jesene v záhrade. Mohol by som hovoriť o krásnych farbách, nižších teplotách a jesennej úrode. Mohol by som vám povedať, aký som vďačný za takú úspešnú záhradkársku sezónu. Mohol by som pokračovať ďalej a ďalej o tom, aké je to krásne ročné obdobie. Ale pomocou nasledujúcich inšpiratívnych nápadov môžu byť tieto listy použité na kŕmenie vašej záhradnej pôdy niekoľkými celkom kreatívnymi spôsobmi.

Čerstvé drevené štiepky na mulčovanie – škodlivé alebo dobré?

Keď sa šplhám po brehu a cez pás stromov, premýšľam: budú dnes rezať? V parku je jasne stanovený harmonogram kosenia, ale v akom rytme alebo z akého dôvodu beží, to neviem povedať. To je, samozrejme, v prospech poľných kvetov. Pole je často pokryté kalužami masliakov, posiatych púpavami a pásmi sedmokrások, ktoré rastú vzrastom, namiesto toho, aby sa krčili pod nožmi kosačky. Minulý rok bolo také vlhké, že pole sa kosilo len raz za šesť týždňov, a preto sa na jar tohto roku pýšilo brmbolcom Cardamine pratensis , prasiatkami Conopodium majus a stále väčšími kúskami trávy pestrej Luzula campestris. Keby som mal po svojom, odstrihol by som pásik okolo okraja a pár čiar s túžbou cez stred pre tých, ktorí sa ponáhľali, zvyšok by som nechal, aby sme si všetci mohli vyrobiť reťaze zo sedmokrások.

Nekoste s tupými nožmi kosačky Uistite sa, že sú nože vašej kosačky ostré. Tupé čepele sa roztrhnú namiesto čistého rezu a čepele zostanú otvorené.

Alys Fowler: pokosená tráva

Drahý Mike: Vo všeobecnosti počúvam tvoje múdre rady, keď vykonávam týždenné upratovacie povinnosti v mojom obchode s nábytkom. Ako si viete predstaviť, obchod generuje VEĽA pilín. Dá sa použiť na niečo užitočné na záhradný spôsob?

SÚVISIACE VIDEO: Použitie pokosenej trávy na mulčovanie a hnojivo v našej záhrade

Ak mám odrezky, na naturalizovaných miestach ich jemne posypem. Posekaná tráva môže vytvoriť skvelý mulč, hoci ich použitie má výhody a nevýhody. Malé nasekané kúsky je najlepšie nechať tam, kde sú, aby sa trávnik rýchlo rozložili a nakŕmili. Ako alternatívu pridajte do svojej kompostovej hromady odrezky trávy, zmiešané s aspoň rovnakým množstvom hnedej hmoty, ako je mŕtve lístie, aby sa kompostovací proces vyrovnal. Moja otázka je, že majiteľ domu dáva na linku starú pokosenú trávu, ktorá padá na náš pozemok. Čo môžem urobiť, aby som to zastavil?

Keď kosíte trávnik, vezmite pokosenú trávu a použite ako mulč na kvetinové a zeleninové záhony. V krátkom čase vybieli na slamovú farbu a pomôže udržať vlhkosť v pôde, potláča burinu a vyživuje rastliny.

Preskočiť na obsah. So 4. júna Ahoj všetci! Ukladal som si nejaké odrezky trávy na mulčovanie a dnes ráno som zistil, že sú veľmi mokré a plesnivé. Tiež si dám okolo svojich rastlín červenej cibule peknú hrubú vrstvu mulča na kosenie trávy? So 6. 04, hod. Určite používam plesnivú pokosenú trávu. Je zriedkavé, že ich môžem použiť, keď ich dostanem, takže ich nechávam vo vreciach na odpadky.

Paradajky sú obzvlášť citlivé na poškodenie herbicídom, ktoré je v posledných rokoch veľmi bežné. Herbicídy aplikované na trávniky a polia so senom obsahujú zlúčeniny, ktoré selektívne ovplyvňujú širokolisté buriny, ako je púpava a bodliak, ale nezabíjajú trávu. Paradajky, hrozno, paprika a iné širokolisté rastliny sú poškodené, keď sa herbicídy presunú z trávnikov a polí do zeleninovej záhrady. Paralelné žily a baňkovanie sú niektoré zo symptómov nového rastu rastlín ovplyvnených týmito herbicídmi.