Starostlivosť o voskovú rastlinu hoya

Starostlivosť o voskovú rastlinu hoyaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnoho ľudí priťahuje hoyas pre ich kvety, ktoré sú premenlivé medzi jednotlivými druhmi a niekedy sa líšia farbou v rámci toho istého druhu a často majú množstvo parfumovaných vôní. V niektorých prípadoch je ťažké rozlíšiť hoyas od seba, pokiaľ nekvitnú, ale trénované oko môže malé rozdiely v morfológii listov - medzi druhmi a dokonca aj v rámci toho istého druhu - odhaliť a veľmi oceniť. V posledných rokoch som začal oveľa viac zbierať hoya a myslím si, že časť tohto vlastného osobného vývoja pramení z túžby viac pochopiť a oceniť tento rod. Hoyas majú potenciál stať sa mimoriadne populárnou a bežnou izbovou rastlinou najmä z niekoľkých dôvodov – jeden z nich som už spomenul – ktorými sú ich nádherné kvetenstvo, ktoré mi pripomína ozdoby na tortu odborne vytvorené z fondánovej polevy. Mnohé sú navoňané, niektoré nie a iné sú v skutočnosti dosť odporné.

Obsah:
  • Ako pestovať a starať sa o izbové rastliny Hoya
  • Rastlina Hoya: ako sa starať o hoya
  • Ako na to: Pestujte hoya
  • Ako pestovať Hoya (voskovka)
  • Top 5 chýb v starostlivosti o Hoya + ako ich opraviť
  • Ako sa staráte o voskovku Hoya?
  • Sprievodca pestovaním rastlín Hoya: Tipy na starostlivosť a údržbu
  • Rastliny Hoya: Úplný sprievodca pestovaním a starostlivosťou o „voskovú rastlinu“
  • Epizóda 82: pestovanie hoyas (známych ako voskovka)
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Hoya Plant Care 101!

Ako pestovať a starať sa o izbové rastliny Hoya

Mám rád veľa rozptýleného svetla, ale priame slnečné svetlo spôsobí, že listy vyblednú a stratia moje vzácne znaky. Pretože pestujem na podlahe baldachýnu, znášam tieň, ale oveľa lepšie rastiem s nepriamym svetlom. Dokážem tolerovať obdobia sucha, takže počkajte, kým vrchné dva palce mojej pôdy medzi vodami nevyschnú.

Moje kvety krásne voňajú! Keď prídu, prinesú sviežu vôňu do každej miestnosti. Radi by ste si prečítali o podobnej rastline Hoya Carnosa Tricolor. Hľadáte inú rastlinu? Chcete sa dozvedieť viac o rastlinách? Anglický názov: Wax Plant Australis. O mne: Mám husté voskovo vyzerajúce listy okrúhleho tvaru a biele kvety podobné hviezdam. Užitočné vedieť: Pôvod Pochádzam z južnej a strednej Ameriky.

Svetlo Mám rád veľa rozptýleného svetla, ale priame slnečné svetlo spôsobí, že listy vyblednú a stratia moje vzácne znaky.

Voda Môžem tolerovať obdobia sucha, takže počkajte, kým vrchné dva palce mojej pôdy medzi vodami nevyschnú. Kŕmenie Prosím, kŕmte ma zriedeným hnojivom raz za mesiac počas vegetačného obdobia. Starostlivosť V mladosti potrebujem malé prerezávanie, ale keď starnem, môže to pomôcť omladiť moje viniča. Starostlivosť Som náchylný na hnilobu koreňov, takže ma neprelievajte.

Toxicita Drž ma ďalej od domácich zvierat a detí, pretože som toxický. Fakt Moje kvety krásne voňajú! Hľadáte kúpiť? Kliknite nižšie a vyhľadajte v našom obchode "Wax Plant Australis". Nakupuj teraz. Novinka v Zelenej miestnosti Od tipov a videí na starostlivosť o rastliny až po články o blahobyte, náš blog je plný súhrnných informácií, ktoré vám pomôžu postarať sa o rastliny – aj o seba.


Rastlina Hoya: ako sa starať o hoya

Hľadanie a pridávanie nových odrôd Hoya do vašej rastúcej zbierky izbových rastlín je takmer také neodolateľné ako získavanie umenia alebo starožitností! Od jemných visiacich ihličkovitých listov Hoya linearis až po výrazné a lesklé listy Hoya Australis, tieto izbové rastliny naplnia mnoho domovov eleganciou, krásou a pôvabom. Hoya vám poskytne výbuchy kvetov v správnom prostredí. Ich doba kvitnutia je však krátka, preto majte oči natiahnuté pred ich voňavou a pominuteľnou ponukou. Hoya sú izbové rastliny nenáročné na starostlivosť, ak máte stredné až jasné nepriame svetlo, ktoré potrebujú. Ale všimnite si - druhy s tenšími listami budú potrebovať viac vody ako tie s voskovými listami.

Aby ste sa vyhli problémom s nadmerným zalievaním, je dôležité používať správnu pôdu pre pestovateľskú voskovku. Dbám na to, aby som použil dobre odkvapkávajúcu zmes, ktorá drží tak akurát.

Ako na to: Pestujte hoya

Rastliny Hoya, ako je Hoya carnosa, sú známe ako voskovky, pretože ich listy a kvety vyzerajú ako vyrezané z vosku. Sú to vždyzelené viacročné rastliny s jednoduchými listami a koreňmi. Listy môžu byť chlpaté alebo hladké a môžu mať strieborné škvrny. Kvety sú zvyčajne zelené, oranžové, ružové, červené alebo biele. Kvitnú v trsoch. Doba kvitnutia môže ovplyvniť zrelosť rastliny. Podmienky, v ktorých sa pestuje, môžu byť tiež faktorom, napríklad teplota, svetlo a pôda. Niektoré kvitnú v prvých rokoch, ale iné môžu trvať až tri roky. Hoyas sa často predávajú v škôlkach a pestujú sa vo vnútri.

Ako pestovať Hoya (voskovka)

Ako jedna z odrôd druhu Hoya carnosa s najnižšou údržbou a najjednoduchšou starostlivosťou si myslíme, že Krimson Princess by mohla byť nádherným a obohacujúcim doplnkom vašej cesty do záhrady. Teraz, keď sa táto rastlina vracia späť do domovov a sŕdc rodičov izbových rastlín, usúdili sme, že je čas dať jej pozornosť, ktorú si zaslúži. Správne základy starostlivosti vám pomôžu vyrásť v robustnú, šťastnú princeznú, ktorá bude v nadchádzajúcich rokoch prinášať radosť do vašej záhrady. Nočné kvety produkujú lepkavý nektár a sladkú vôňu, ktorú mnohí záhradkári popisujú ako vanilkový puding, med alebo čokoládu.

Záhadná krabica. Box vhodný pre domáce zvieratá.

Top 5 chýb v starostlivosti o Hoya + ako ich opraviť

Môj otec miloval Hoyas a veľa z nich rástlo v našom domácom skleníku v Connecticute. Svoju lásku k týmto dlhovekým kráskam som zdedila po ňom. Tri veľmi odlišné podnebie a prostredia, v ktorých sa všetkým Hoyas darilo. Pestoval som ich vonku v Santa Barbare a nechal som si ich vycvičiť ako topiary rastúce na mojej bočnej terase tu v Tucsone. Hoyas sa bežne používajú ako stolové rastliny sediace na stole, poličke, bufete, credenze atď. alebo ako závesné rastliny. Vo svojom prirodzenom prostredí mnohé rastú ako popínavé viniča.

Ako sa staráte o voskovku Hoya?

Hoya Carnosa šplhá po stromoch a šplhá po skalách vo voľnej prírode a neustále rastie. Ak sa vašej babičke do kuchyne vkrádala izbová rastlina viniča, určite to bola Carnosa, ktorá je tu už celé veky! Kvety Hoya Carnosa. Hoya Carnosa pestuje kvety v tvare hviezdy v kontrastných odtieňoch červenej a bielej. Aby rastlina bohato kvitla, musíte ju udržiavať na svetlom mieste. Tiež sa zdržte odstrihnutia ostrohy po tom, čo kvety zmiznú, pretože sa znova rozžiaria z tých istých spúšťačov. Rastlina najlepšie rastie z odrezkov. Jednoducho odoberte centimetre odrezkov zo zdravej rastliny s aspoň 2 uzlami.

Bežný názov: Vosková rastlina, Voskový kvet, Porcelánový kvet Ostrohu nestrihajte, pretože tá istá ostroha vytvorí nové kvety.

Sprievodca pestovaním rastlín Hoya: Tipy na starostlivosť a údržbu

Rastliny Hoya - tiež nazývané voskové kvety alebo porcelánové kvety - sú obľúbené kvôli svojim krásnym kvetom a okrasným listom. Tu vám predstavíme niektoré druhy voskových rastlín a poskytneme vám naše najlepšie tipy na pestovanie a starostlivosť o ne. Voskovka je vždyzelená izbová rastlina. Tvorí malé kvety v tvare hviezdy s výrazným voskovým leskom, ktorý má rôzne farby v závislosti od druhu.

Rastliny Hoya: Úplný sprievodca pestovaním a starostlivosťou o „voskovú rastlinu“

SÚVISIACE VIDEO: Všetko, čo potrebujete vedieť o Hoyas (voskový kvet)

Hoya carnosa je popínavý druh, ktorý sa často nazýva voskovka pre voskový vzhľad a dojem z jej listov. Prináša do domova farbu aj vôňu so zhlukmi jemných kvetov počas dlhého obdobia. Kvety najviac voňajú večer. Niektoré odrody majú pestré listy na zvýšenie záujmu, keď nekvitnú.

Zdá sa, že JavaScript je vo vašom prehliadači zakázaný. Aby ste mohli využívať funkcie tejto webovej stránky, musíte mať vo svojom prehliadači povolený JavaScript.

Epizóda 82: pestovanie hoyas (známych ako voskovka)

Hoya, bežne známa pod názvami Wax Plant, Wax Vine, Waxflower, alebo jednoducho Hoya, je rod tropických rastlín z čeľade Apocynaceae, ktorý zahŕňa približne druhov. Ich meno dal botanik Robert Brown na počesť Thomasa Hoya, botanika a jeho priateľa. Tieto rastliny sú väčšinou vždyzelené trvalky, ktoré rastú na stromoch, ale možno ich nájsť aj na zemi alebo v oblastiach so skalnatými sklonmi. Ich listy sú zvyčajne šťavnaté, líšia sa veľkosťou, farbou, textúrou a žilnatinou. Väčšina z týchto druhov má ázijský pôvod a teší sa veľkej obľube v krajinách ako Čína, Thajsko, India a iné.

Hoyas sa bežne používajú ako stolové rastliny sediace na stole, poličke, bufete, credenze atď. alebo ako závesné rastliny. Vo svojom prirodzenom prostredí mnohé rastú ako popínavé viniča. Môj rastie v interiéri miernym tempom. V zime sa to samozrejme spomaľuje.


Pozri si video: Propagating My Monstera Deliciosa. Houseplant Update Spring 2019