Starostlivosť o rastliny trpasličích aster

Starostlivosť o rastliny trpasličích asterWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tento druh pochádza z vysokých hôr Európy a je úplne mrazuvzdorný. Svetlé sedmokrásky so žltými stredmi sú držané nad tmavo zelenými listami. Kvety lákajú do záhrady motýle. Dokonale veľké pre skalky a hraničné priečelia.

Obsah:
  • Kvet astry – tipy, starostlivosť a dôležité veci, ktoré by ste mali vedieť
  • Aster Seeds - Trpasličí podstielka zmiešaná
  • Aster: pestovanie zo semien, výsadba, starostlivosť, odrody
  • Harmonogram prepravy
  • 5 tipov na pestovanie astier v nádobách
  • Rôzne druhy astier (fotografie)
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Pestujte kvetinovú rastlinu astry v kvetináči - Ako pestovať rastlinu astry - Astra - kvetina astričiek - zimná rastlina

Kvet astry – tipy, starostlivosť a dôležité veci, ktoré by ste mali vedieť

Astry majú svetlé, otvorené kvety podobné sedmokráskam a sú obľúbené u záhradkárov pre ich dlhé obdobie kvitnutia, ktoré prechádza cez leto a jeseň do zimy. Farba kvetov sa mení od modrej, fialovej, červenej a ružovej až po biele okvetné lístky obklopujúce žltý stred. Astry prichádzajú v rôznych veľkostiach, od nízko rastúcich, trpasličích odrôd až po príšery, ktoré môžu dosiahnuť výšku hlavy. Sú obľúbené u včiel a motýľov, ako aj u mnohých užitočných dravých hmyzov, ako sú pestrečky, čipky, parazitické osy a lienky.

Color Carpet je trpasličí odroda, ktorá dobre funguje v zeleninových záhradách pozdĺž ciest a okrajov záhonov, ako aj v nádobách, kde hmyz ľahko vidí ich kvety. Aster x frikartii vyššia odroda, obľúbená v zadnej časti záhonov a okrajov. Kvety sú fialovo-modré. Astry najlepšie rastú na plnom slnku.

Zvládnu čiastočný tieň, ale kvitnutie bude menej plodné. Aby ste sa vyhli pravdepodobnosti napadnutia rastlín múčnatkou, zabezpečte slnečné, otvorené miesto s dobrým prúdením vzduchu. Vysievajte v interiéri do kompostu na pestovanie semien v podnosoch alebo podnosoch týždne predtým, ako chcete vysadiť. Prípadne zasiať semená vonku, keď sa pôda zohreje a pominulo riziko mrazu. Počas klíčenia udržujte semená vlhké. Dávajte pozor na slimáky.

Mladé sadenice zalievajte v suchých obdobiach. Astry sú dobré rezané kvety, takže si ich môžete vychutnať vo vnútri aj vonku. Hlavy semien na vyšších odrodách ponechajte vtákom v zime. Tvorba tekutých krmív Pod TV. Aster Michaelmas sedmokráska. Spoločníci Rastlina so špargľou, mätou, paradajkami, šalátmi Množstvo.

Astry Slnko Dobre odvodnená pôda Dlhé obdobie kvitnutia Rastliny sú pokryté kvetmi Priťahujú včely, motýle a užitočný hmyz. Naše top 2 odrody Color Carpet trpasličí odroda, ktorá dobre funguje v zeleninových záhradách pozdĺž chodníkov a okrajov záhonov, ako aj v nádobách, kde ich kvety ľahko vidí hmyz. Začíname Keď zasiať alebo vysádzať skoro na jar av lete v celej krajine.

Kde astry najlepšie rastú na plnom slnku. Pôda Astry najlepšie rastú vo vlhkej, ale dobre odvodnenej pôde. Záhrady na lov hľuzoviek. Vňať cibuľa Weed oxalis.


Aster Seeds - Trpasličí podstielka zmiešaná

Astry Aster spp. Astry sú cenené pre ich sedmokráskové kvety v odtieňoch ružovej, fialovej, levandule, modrej alebo bielej. Väčšina astier rastie v zónach odolnosti rastlín 4 až 9 ministerstva poľnohospodárstva Spojených štátov amerických. Pravidelné strihanie udržuje tieto kvety na konci leta a na začiatku jesene čo najlepšie. Zaštipovanie mladých astier stimuluje huňatý, kompaktný rast. Ak chcete zaštipnúť astry, nechtom odstráňte špičky stonky a prvú sadu mladých listov.

Krásna trvalka, kvet astry, dokáže oživiť vzhľad každej záhrady. Zamierte dovnútra, kde nájdete komplexný návod, ako ho pestovať a starať sa oň.

Aster: pestovanie zo semien, výsadba, starostlivosť, odrody

Astry majú svetlé, otvorené kvety podobné sedmokráskam a sú obľúbené u záhradkárov pre ich dlhé obdobie kvitnutia, ktoré prechádza cez leto a jeseň do zimy. Farba kvetov sa mení od modrej, fialovej, červenej a ružovej až po biele okvetné lístky obklopujúce žltý stred. Astry prichádzajú v rôznych veľkostiach, od nízko rastúcich, trpasličích odrôd až po príšery, ktoré môžu dosiahnuť výšku hlavy. Sú obľúbené u včiel a motýľov, ako aj u mnohých užitočných dravých hmyzov, ako sú pestrečky, čipky, parazitické osy a lienky. Color Carpet je trpasličí odroda, ktorá dobre funguje v zeleninových záhradách pozdĺž ciest a okrajov záhonov, ako aj v nádobách, kde hmyz ľahko vidí ich kvety. Aster x frikartii vyššia odroda, obľúbená v zadnej časti záhonov a okrajov. Kvety sú fialovo-modré. Astry najlepšie rastú na plnom slnku. Zvládnu čiastočný tieň, ale kvitnutie bude menej plodné.

Harmonogram prepravy

Početné drobné kvety s farebnými, radikálne usporiadanými lupienkami sú zodpovedné za to, že astra biela patrí k najatraktívnejším neskorým kvetom v strednej Európe. Na konci leta a na jeseň veľa kvetov pokrýva svieži zelený ker. Správny výber miesta a starostlivosť oň podľa nasledujúceho návodu zaistí, že sa z kvetov budete tešiť niekoľko mesiacov. Až keď väčšina okrasných rastlín už vybledla, pestré biele drevené astry majú svoj skvelý vzhľad.

Vytrvalé astry bodujú v jesennej záhrade vysoko, v neposlednom rade vďaka množstvu farieb, v ktorých prichádzajú - sú tu nádherné karmínové ružové a sýto bohaté fialové, ako aj pastelové odtiene a biela.

5 tipov na pestovanie astier v nádobách

Pomoc pri hľadaní záhradníctva. Ľahko sa pestuje v priemernej, strednej, dobre priepustnej pôde na plnom slnku. Preferuje vlhké, bohaté pôdy. Dobrá cirkulácia vzduchu pomáha znižovať výskyt listových chorôb. Niekoľkonásobné zovretie stoniek do polovice júla pomôže kontrolovať výšku rastlín, podporí huňatosť a možno sa vyhne potrebe napichovania.

Rôzne druhy astier (fotografie)

Aster Milady zmiešané — Populárne astrovité rastliny s trpasličím kupolovitým habitom. Vytvára veľké, farebné kvety s priemerom asi 8 cm. Dobre sa hodí do exponovaných podmienok a je odolný voči polovädnutiu. Dostanete podnos so 40 profesionálne vyrobenými mladými rastlinami prémiovej kvality. Všetky objednávky sú starostlivo zabalené a odoslané v našom špeciálne navrhnutom obale. Zasaďte svoje zásuvkové rastliny do 10 cm kvetináčov alebo podnosov a pestujte ďalej s ochranou pred chladným počasím a potom, keď nebezpečenstvo mrazu pominie, vysaďte.

Po výsadbe dobre mulčujte a zavlažujte. Kvitnúcim rastlinám prospeje pravidelná aplikácia hnojív. Spoločný názov. Aster Trpasličí Mix.

Zdá sa, že JavaScript je vo vašom prehliadači zakázaný. Aby ste mohli využívať funkcie tejto webovej stránky, musíte mať vo svojom prehliadači povolený JavaScript. Táto čínska astra je pomerne nízko rastúca letnička, ktorá bohato kvitne žiarivo sfarbenými dvojitými kvetmi počas leta až jesene.

SÚVISIACE VIDEO: Tipy na starostlivosť o astrovité rastliny u0026 získať viac kvetov/ako pestovať astry/एस्टर के पौधे की देखभाल

Program Oklahoma Proven, ktorý sa začal v roku , je program hodnotenia a marketingu rastlín navrhnutý tak, aby pomohol spotrebiteľom vybrať tie najlepšie rastliny pre ich záhrady v Oklahome. Cieľom bolo vybrať rastliny, ktoré sú tolerantné voči rôznym a náročným podmienkam prostredia v celej Oklahome, pretože používanie dobre prispôsobených rastlín by malo viesť k väčším záhradníckym úspechom a záhradám šetrnejším k životnému prostrediu. Odolnosť voči suchu sa stala dôležitým kritériom výberu krajinných materiálov a mnohé z výberov zdôraznených v tejto príručke sú uznávané pre ich nízku spotrebu vody. Nasledujúce symboly sa používajú na označenie špeciálnych vlastností rastlín. Pôvodný: Rastlina pôvodom z kontinentálneho U.

Jeseň v tienistom parku

Gaura lindheimeri je vzdušným doplnkom záhrady. Gaura bol rod asi 20 druhov z čeľade pupalkových Onagraceae, ale ako bežný názov sa vo všeobecnosti vzťahuje na Gaura lindheimeri. Gaura lindheimeri rastúca vo voľnej prírode neďaleko Humble v Texase. Táto takmer krovitá bylinná trvalka pochádzajúca z juhovýchodného Texasu, Louisiany a Mexika sa stala populárnejšou ako záhradná rastlina so zavedením kompaktnejších kultivarov. Medzi ďalšie príležitostne používané bežné názvy patrí jabloňový kvet, včelí kvet, prútikový kvet alebo biela gaura.

Predobjednávka na jar – Zistite viac. Je to dlho kvitnúca trvalka, ktorá kvitne koncom leta a môže znovu rozkvitnúť na jeseň a zostáva vždyzelená, aby vašej záhrade dodala zimný vzhľad. Stokesiu, pôvodom zo Severnej Ameriky, možno nájsť v priekopách, mokradiach a savanách naprieč Severnou Karolínou po Floridu a potom v Louisiane, zónach 5 až 9. Môže rásť v často vlhkých oblastiach, ale nemá rada neustále mokré nohy, najmä v zime. .


Pozri si video: Starostlivosť o kvety