Aké ovocné stromy dobre rastú v Ugande

Aké ovocné stromy dobre rastú v Ugande

Projekt odolnosti paradajok a udržateľnosti produkcie bol oficiálne spustený v okrese Wakiso v Ugande 14. augusta. Počas spustenia projektu pani Anja de Feijter, generálna riaditeľka spoločnosti House of Seeds, uviedla, že bakteriálne vädnutie paradajok je vážny problém, ktorý sa šíri ako kríky. - požiar po celej krajine. Partnerstvo so Solidaridad sa snažilo ponúknuť prijateľné riešenia pre miestne trhy. Hlavným zameraním je množenie nových plemien z podpníkov, ktoré sú odolné voči bakteriálnemu vädnutiu a sú schopné produkovať väčšie paradajky. Anja de Feijter vyzvala pestovateľov paradajok, ktorí praktizujú ekologické poľnohospodárstvo, aby sa vyhýbali ošetrovaným semenám a namiesto toho lobovali u vlády, aby povolila dovoz organických semien z dôvodu ich vysokej odolnosti voči chorobám.

Obsah:
  • Odstránenie hladu a klimatických zmien v Ugande: Úloha kultúrnych stromov
  • Začínajú sa rozhovory o zlepšení produkcie ovocia v Ugande
  • Analýza drevín, preferencie farmárov v Albertinskej trhline, Uganda
  • Výročná správa 2016
  • Stromy Mbale
  • Projekt Strom Uganda
  • Vrúbľovanie: Spôsob, ako zvýšiť úrodu paradajok zo stromov nízkej kvality
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: 12 ovocných stromov, ktorým sa v púšti darí s malou starostlivosťou

Odstránenie hladu a klimatických zmien v Ugande: Úloha kultúrnych stromov

Tento projekt stimuluje malých farmárov, aby spravovali svoje zdroje trvalo udržateľným spôsobom výmenou za prístup na trhy. Program Stromy pre globálny úžitok platí farmárom za výsadbu stromov a zhromažďuje uhlíkové kredity na predaj na dobrovoľnom trhu. Tento model prospieva živobytiu a životnému prostrediu a zároveň zvyšuje ziskovosť udržateľných postupov. Problém Odlesňovanie v Ugande ovplyvňuje biodiverzitu a povodia, čo vedie druhy k vyhynutiu.

Okrem toho znižuje kvalitu a množstvo sladkej vody v riekach. Prispieva aj ku klimatickým zmenám, ktoré už pociťujú drobní farmári. Hoci trh s uhlíkom je jednou z mála možností, ktoré by mohli pomôcť zaplatiť za zalesňovanie. Prekážky ako neschopnosť dosiahnuť predajný rozsah bránia účasti drobných farmárov.

Riešenie Trees for Global Benefit prinúti malých farmárov v Ugande, aby si osvojili klimatické poľnohospodárstvo prostredníctvom kooperatívneho programu kompenzácie uhlíka.

V schéme farmári registrujú a odhadujú množstvo uhlíka, ktoré sa má vygenerovať z ich zmenených poľnohospodárskych činností, spolu so špecifikovaním podmienok. Kredity sa potom agregujú a predávajú na dobrovoľnom trhu s uhlíkom pomocou systému Plan Vivo. Príjem z predaja uhlíkových kreditov poskytuje finančný kapitál potrebný na udržanie modifikovaných postupov využívania pôdy. Projekt tiež pomáha farmárom získať prístup k úveru od komerčných škôlok, ktorý môžu využívať, kým nedostanú svoju prvú platbu.

Domácnosti, ktoré generujú kredity, si ponechajú uhlíkové práva a získajú väčšinu príjmu z ich predaja. Výsadba stromov zvyšuje zadržiavanie vody, stabilizuje pôdu a reguluje eróziu. Zvyšovanie stromovej pokrývky chráni povodia tým, že chráni rieky a potoky pred potenciálnym narušením.

Komunitné lesy podporujú koridory voľne žijúcich živočíchov a poskytujú prepojenie medzi chránenými oblasťami. Výsadba pôvodných druhov drevín zároveň prispieva k ich ochrane. Projekt tiež zmierňuje tlak na lesné zdroje v národných parkoch a rezerváciách.

Poľnohospodári majú teraz vyššie príjmy a môžu investovať do iných udržateľných spôsobov zarábania peňazí. Ide o produkciu medu, liečivých extraktov, olejov, ovocia a krmív. Poľnohospodári môžu použiť dohodu o predaji uhlíka ako záruku na pôžičky, čo im tiež pomôže pri rozvoji ich podnikania. Projekt dokonca pomohol jednej extrémne chudobnej komunite získať vlastníctvo pôdy, čo jej umožnilo zúčastniť sa na schéme. Stromy viažuce dusík obohacujú poľnohospodársku pôdu a zvyšujú jej produktivitu. V kombinácii s pestovaním sadov to prispieva k potravinovej bezpečnosti.

Projekt, ktorý sa začal s 33 farmármi, teraz zahŕňa viac ako 2 farmárske domácnosti, čo naznačuje jasnú schopnosť zväčšovať sa. Rôzne poľnohospodárske systémy sú schopné prispôsobiť svoje činnosti pomocou technických špecifikácií. Projekt tiež otestoval využitie revolvingového fondu, ktorý by mu mohol pomôcť v ďalšom raste. Stromy pre globálny prospech – Uganda.

Rýchle fakty: Podporili viac ako 2 farmárske domácnosti z 5 rôznych okresov Viac ako 3, hektáre sa spravujú udržateľným spôsobom, vydávajú sa tony kreditov na zníženie emisií oxidu uhličitého Problém Odlesňovanie v Ugande ovplyvňuje biodiverzitu a povodia, čo vedie k vyhynutiu druhov.

Pomoc planéte Výsadba stromov zvyšuje zadržiavanie vody, stabilizuje pôdu a kontroluje eróziu. Pomoc ľuďom Farmári majú teraz vyššie príjmy a môžu investovať do iných udržateľných spôsobov zarábania peňazí. Účinok prelievania Projekt, ktorý sa začal s 33 farmármi, teraz zahŕňa viac ako 2 farmárske domácnosti, čo naznačuje jasnú schopnosť zväčšovať sa.

Obrázky vo vlastníctve partnerov aktivity, všetky práva vyhradené.


Začínajú sa rozhovory o zlepšení produkcie ovocia v Ugande

Mango je vždyzelený ovocný strom. Je najrozšírenejším zo všetkých druhov ovocia v Ugande. Prekvitá v oblastiach, ktoré sú príliš suché na pomaranč; a v týchto oblastiach ovocie dozrieva do žltej alebo oranžovej farby a rozvíja svoju plnú chuť. Strom sa často vysádza ako tieňový strom, aj keď sa v ňom môžu skrývať komáre, pretože má husté lístie. Semená ľahko klíčia a stromy sú schopné konkurovať pôvodnej vegetácii a odolávať požiarom kríkov. Väčšina odrôd pestovaných v Ugande sa konzumuje lokálne a má horšiu kvalitu a malú komerčnú hodnotu. Podnebie Mango je prispôsobené tropickým aj subtropickým podmienkam.

Miesto projektu: Okres Ogur, okres Lira, Severná Uganda, domácnosti na výsadbu 28 sadeníc na zalesnenie a 8 rôznych ovocných stromov, ktoré budú.

Analýza drevín, preferencie farmárov v Albertinskej trhline, Uganda

Lillian Candiru sa narodila a vyrástla na severe Ugandy. Drevo používali na stavbu svojich jednoduchých domov a ako palivo pri varení. Dlho sa vyrúbalo oveľa viac stromov, ako sa znovu vysadilo," hovorí Lillian Candiru. Za posledných 25 rokov boli vyrúbané približne dve tretiny populácie stromov v tomto regióne Ugandy. Ekonomicky zaostalý región si vyžiadal takmer milión utečenci od r, najmä z Južného Sudánu. Nárast populácie znamená vyšší dopyt po prírodných zdrojoch: došlo k nárastu neregulovaného výrubu stromov. Lillian si všimla, že to má vplyv aj na klímu. Už nevieme, kedy bude pršať a semená budú dostatočne zaliate.Ak neprší, semená uschnú v suchej zemi.

Výročná správa 2016

Faidherbia je ideálny strom na medziplodiny s obilninami, ako je kukurica, cirok a proso. Napríklad v Zambii boli výnosy kukurice pod korunami Faidherbia 3 tony na hektár a iba 2 tony na hektár. Strom je tiež schopný odoberať dusík, základné hnojivo, z atmosféry prostredníctvom baktérií, ktoré rastú na jeho koreňoch. Tam, kde tento strom rastie spontánne, farmári chránia sadenice, ktoré prirodzene vzchádzajú.

Zatiaľ čo väčšina ľudí v Ugande ho konzumuje priamo ako ovocie, dá sa z neho pripraviť ovocné šaláty, osviežujúce nápoje, džem, atď.

Stromy Mbale

S jablkami je už výskumný ústav Kachewekano v Kabale popredu, takže prinášajú málo odrôd a skúšame ich tu v oblasti strednej nadmorskej výšky, teda v nadmorskej výške, ktorá nie je ani vysoká, ani veľmi nízka. Zatiaľ sa skúša šesť odrôd. Výkon nie je zlý pre plodiny tejto veľkosti. Vysoko výkonné odrody sú Golden Dorset a Anna, avšak odporúčame všetky. Jediným problémom je, že niektoré z nich sú náchylnejšie na choroby, ako je chrastavitosť jabĺk, múčnatka, gif hrdza a škodcovia.

Projekt Strom Uganda

Uskutočnila sa štúdia na vyhodnotenie výnosu manga Mangifera indica L. Experiment bol prekrytý na sedemročnom poli manga s 36 genotypmi usporiadanými v randomizovanom kompletnom blokovom dizajne, replikovanom trikrát. Násada plodov manga, opad plodov a úroda boli signifikantne P 0. Najvyššia násada plodov bola zaznamenaná v a najnižšia v Spomedzi genotypov bola maximálna a minimálna násada plodov pozorovaná v Koona a Pinero, v uvedenom poradí.

V Ugande sa vynaložilo niekoľko snáh o výsadbu stromov, ale počet stromov Výsledky naznačujú, že to boli Eucalyptus spp., Pinus spp., a ovocné stromy.

Vrúbľovanie: Spôsob, ako zvýšiť úrodu paradajok zo stromov nízkej kvality

Africké rastliny vo všeobecnosti vyvinuli ohromnú rozmanitosť foriem, funkcií, biotopov a geografického rozšírenia. Napriek tomu však existuje obmedzený počet publikácií o týchto rastlinách a v dôsledku toho bude pre vás dosť problematické správne identifikovať názvy afrických druhov rastlín v mnohých taxonomických skupinách. Tiež si myslím, že je úžasné ponáhľať sa do svojej domácej záhrady v prípade lekárskej pohotovosti a získať okamžitú a nenákladnú pomoc..! Preto sme vytvorili tohto sprievodcu rastlinami v Afrike a Ugande, aby sme vám pomohli identifikovať niektoré z užitočných rastlín, ktoré nájdete počas cestovania po Ugande; z vášho dvora, do vedľajších ciest, na komerčné farmy a do lesov.

SÚVISIACE VIDEO: NA FARME Pestovanie mučenky v Ugande Okulima Obutunda

Tento projekt poskytuje prístup k bezpečnej vode pre približne 50 ľudí vo vidieckych komunitách vo východnej Ugande, pretože veľa ľudí stále závisí od otvorených a nebezpečných vodných zdrojov, ako sú jazerá a rieky, čo často vedie k chorobám, ako sú hnačka, týfus alebo cholera. Aby sme vytvorili ďalší vplyv na miestne rodiny, vysádzame spolu s obyvateľmi ovocné stromy. Okrem toho sa konajú školenia s cieľom vysvetliť výhody ovocných stromov. Ovocné stromy majú mnoho výhod, od zberu ovocia pre rodiny až po ochranu zveri a životného prostredia:. Je známe, že domáce ovocie podporuje pohodu. Potravinová bezpečnosť a výživa sú základným záujmom každej domácnosti.

Poskytujeme vysokokvalitné ugandské jablká na miestny a exportný trh.

Centrum semien stromov vybudovalo štandardnú infraštruktúru na zber, spracovanie, testovanie, skladovanie a distribúciu semien stromov pôvodných a exotických druhov. Na skladovanie má centrum okolité miestnosti a chladiareň 4oC. NTSC spravuje škôlku na dodávanie sadeníc prioritných druhov na uspokojenie dopytu po sadeníc pre programy výsadby stromov. Pri spustení NFA v apríli bola kapacita škôlky cca 70 sadeníc ročne. Odvtedy sa to rozšírilo na dva milióny sadeníc ročne a je to znak zvýšeného pohybu zárodočnej plazmy rastlín. V súčasnosti sú pre drevo prioritnými druhmi najmä borovica, eukalyptus, muzizi, terminalia a araukária. So zvyšujúcim sa dopytom však NTSC venuje väčšiu pozornosť produkcii ovocných stromov vrúbľovaných mangov, avokáda, pomarančov s púčikmi, labky, jackfruitu a mučenky, po ktorých je v poslednom čase zvýšený dopyt.

Prihlásiť sa. Hľadáte čistý a dobre vysušený maniok vo všetkých množstvách, máme dobrú správu, že nás môžete kontaktovať pre viac podrobností. FB: www.


Pozri si video: Srdcom Záhradník - Výsadba ovocných stromov