Kategórie: Informácie

Najnovšie Príspevky Blogu

Americké zemiaky

Americké zemiaky

Otázka: Americké zemiaky Dobrý deň, sú tam stále! V apríli tohto roku sme vysadili na záhrade klíčky, ktoré vyrastali z hľuzy jablone batata a boli chované vo vode. Podľa toho, čo sme sa dočítali na iných stránkach, giardino.it, sme od konca augusta mohli zbierať hľuzy pestované pod nimi.

Ako a ako kŕmiť záhradné čučoriedky na jeseň

Ako a ako kŕmiť záhradné čučoriedky na jeseň

Čučoriedky sú kríky, ktoré obľubujú mokrade a kyslú pôdu. To však neznamená, že nepotrebuje mikroživiny. Na pestovanie kríkov vysokých 2 metre je skutočne potrebné veľa sily a energie nielen pre samotnú rastlinu, ale aj pre jej majiteľa, ktorý poskytuje optimálne podmienky na pestovanie.

Informácie o skleníkových jahodách - Ako pestovať jahody v skleníku

Informácie o skleníkových jahodách - Ako pestovať jahody v skleníku

Autor: Teo Spengler Ak túžite po čerstvých jahodách vypestovaných v záhrade dostatočne pred pravidelným vegetačným obdobím, mali by ste sa pozrieť na pestovanie jahôd v skleníku. Môžete pestovať jahody v skleníku? Áno, môžete a možno si budete môcť vychutnať čerstvo natrhané skleníkové jahody pred a po pravidelnej záhradnej úrode.

Diabetes mellitus - príčiny a príznaky

Diabetes mellitus - príčiny a príznaky

Cukrovka je ochorenie sedavých ľudí s nadváhou, ktorí trpia neuropsychiatrickým stresom. Ochorenie sa dá ľahšie prekonať, ak pochopíte, kde je jeho pôvod. Preto sa pokúsime v prvom rade vysvetliť našim čitateľom podstatu choroby a pomôcť zvoliť cestu k uzdraveniu. Je zrejmé, že cesty k zdraviu sa môžu u rôznych ľudí líšiť, pretože každý z nás je iný a aj cesty, ktoré viedli k ochoreniu, sa môžu líšiť. Diabetes mellitus typu II sa vyvíja po 40 rokoch.

Abelia: domáca starostlivosť, popis, druhy: veľkokveté, foto

Abelia: domáca starostlivosť, popis, druhy: veľkokveté, foto

Izbové rastliny Publikované: 27. decembra 2011 Dotlačené: Posledné úpravy: Botanický popis Rod Abelia (latinsky Abelia) zahŕňa viac ako 30 druhov rastlín. Rodina bola pomenovaná na počesť slávneho lekára K. Ábela, ktorý v 19. storočí pracoval v Číne. Rastlina patrí do čeľade zimolezovité.

Čo je to morské akvárium: Rastliny pre morské akvária

Čo je to morské akvárium: Rastliny pre morské akvária

Autor: Mary Ellen Ellis Budovanie a údržba morského akvária si vyžaduje určité odborné znalosti. Tieto miniatúrne ekosystémy nie sú priame ani také jednoduché ako tie so sladkou vodou. Existuje veľa vecí, ktoré sa musíte naučiť, a jedným z dôležitých prvkov je výber správnych rastlín morského akvária.

Kalanchoe 'Tessa'

Kalanchoe 'Tessa'

Hlavnou destináciou pre sukulentných loversRSSFacebookInstagramTwitterPinterestHomeSucculentopediaBrowse sukulenty vedeckými NameBrowse sukulenty vzájomnú NameBrowse sukulenty podľa GenusBrowse sukulenty podľa FamilyBrowse sukulenty podľa USDA otužilosť ZoneBrowse sukulenty podľa OriginBrowse kaktusy podľa GenusAbout SucculentsCultivationGeneral CareLight RequirementsPotting SoilWateringFertilizingPests a DiseasesRepottingPropagationPruningGraftingArrangingSucculent UsesMedicinal SucculentsCosmetic SucculentsCulinary SucculentsSacred SucculentsLibraryBooksStoriesMyths a LegendsStampsWorld kvetu PlantsYou sú na adrese: Home »Archív prehľadávania: Kalanchoe & Tessa; Tessa & T; 39; Kalanchoe; Tessa & T; Succulentopedia; Kalanchoe; Tessa & 39; (Závesné kvetované Kalanchoe) Kalanchoe & 39; Tessa & 39; je krásna sukulentná trvalka so zelenými listami a oranžovočervenými kvetmi.

Zber semien verbeny: Naučte sa, ako zbierať semená verbeny

Zber semien verbeny: Naučte sa, ako zbierať semená verbeny

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár Verbeny produkujú hojné semená a budú sa znovu vysievať v ideálnom podnebí. Pre tých, ktorí trvale mrznú, by však mohlo byť najlepšie uložiť semeno a potom na jar zasiať. Existuje trik, ako zbierať semená verbeny, aby boli iba zrelé, ale neuvoľnili sa z toboliek.

 Aké organické hnojivá sú najlepšie na kŕmenie ovocných stromov na jeseň

Aké organické hnojivá sú najlepšie na kŕmenie ovocných stromov na jeseň

Hlavné množstvo živín sa získava z pôdy vo forme nasýtených vodných roztokov. Postupom času sa krajina stáva chudobnejšou a záhrada vyžaduje ďalšie kŕmenie. Na jeseň je to dôležité nielen pre mladé stromčeky a sadenice, ale aj pre dospelých rastúcich na piesočnatých a piesočnatohlinitých pôdach. Aby ste si mohli zvoliť ten pravý vrchný obväz, musíte pochopiť výhody každého z nich.

Jablkové stromy pre zónu 7 - Čo rastú jabloňové stromy v zóne 7

Jablkové stromy pre zónu 7 - Čo rastú jabloňové stromy v zóne 7

Autor: Liz BaesslerJablká sú slávne obľúbeným ovocným stromom a majú na to dobrý dôvod. Sú tvrdé; sú vynikajúce; a sú skutočnou oporou amerického varenia aj mimo neho. Nie všetky jablone však budú rásť vo všetkých klimatických podmienkach a je dobré si predtým, ako budete sklamaní a sadiť a končiť, vybrať strom vhodný pre vašu zónu.

Hirundo rustica - lastovička

Hirundo rustica - lastovička

Rondini COMUNICLASSIFICAZIONE SCIENTIFICARegno: AnimaliaPhylum: ChordataSubphylum: VertebrataClasse: AvesOrdine: PasseriformesFamiglia: HirundinidaeGenere: HirundoSpecie: Hirundo rusticaSubspecie: Hirundo rustica rusticaSubspecie: Hirundo rustica gutturalisSubspecie: Hirundo rustica časté erythrogasteNome: comuneDATI GENERALILunghezza prehĺtať telo: 15-20 cmApertura rozpätie: 30-35 cmPeso : 17 - 20 gr Životnosť: 4 roky Sexuálna zrelosť: 1 rok veku HABITAT A GEOGRAFICKÁ DISTRIBÚCIA Lastovička, vedecký názov Hirundo rustica z čeľade Hirundinidae, je možno najznámejším a najobľúbenejším vtákom na svete, ktorý sa vyskytuje všade okrem Arktída a Austrália.

Poškodenie rastlín zmrazením - informácie o tom, ako zaobchádzať so zmrazenými rastlinami

Poškodenie rastlín zmrazením - informácie o tom, ako zaobchádzať so zmrazenými rastlinami

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár. Príprava záhrady na zimu je drina, na ktorú väčšina ľudí na jeseň zaútočí rázne. Tieto činnosti zahŕňajú nielen čistenie a zazimovanie domu a vedľajších budov. Zásadnou súčasťou zimovania je ochrana polotvrdých a subtropických rastlín.

Pestovanie sliviek Mirabelle De Nancy v krajine

Pestovanie sliviek Mirabelle De Nancy v krajine

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej architektúry Mirabelle de Nancy, slivkové stromy pochádzajú z Francúzska, kde sú milované svojou intenzívne sladkou chuťou a pevnou, šťavnatou textúrou. Slivky Mirabelle de Nancy sú vynikajúce konzumované čerstvé, sú však tiež na čele zoznamu pre džemy, želé, koláče a takmer všetky sladké pochúťky na slnku.

Vlastnosti pestovania kukurice v chladnom podnebí

Vlastnosti pestovania kukurice v chladnom podnebí

Pestovanie kukurice v severozápadnej oblasti. Odporúčané odrody kukurice Existuje názor, že kukurica je južná rastlina a je ťažké ju pestovať v podmienkach severného petrohradského podnebia. Kukurica je skutočne teplomilná plodina, jej domovinou je Stredná Amerika, ale môže rásť v severných šírkach.

Pivonka

Pivonka

Pivoňka Toto rastlinné spoločenstvo predstavuje jeden jediný rod, vrátane bylinných trvaliek a listnatých kríkov, ktoré boli predtým klasifikované ako blatouch. Rodina bola pomenovaná na počesť mýtického lekára Peana, ktorý uzdravoval nielen ľudí, ale aj bohov z rán prijatých v bitkách.

Informácie o kakaovom strome

Informácie o kakaovom strome

Začíname Ako spracovávať kakaové struky - Príručka na prípravu kakaových bôbov Autor: Amy Grant Proces výroby čokolády začína spracovaním kakaových bôbov. Príprava kakaových bôbov si vyžaduje značné úsilie, kým sa z nej stane hodvábna sladká čokoládová tyčinka. Ak sa zaujímate o výrobu čokolády, kliknutím sem sa dozviete, ako spracovať kakaové struky.

Informácie o Oxlips

Informácie o Oxlips

Začíname Informácie o rastlinách Oxlip: Informácie o pestovaní rastlín Oxlips Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakčnej autorky Rovnako ako prvosienka, aj oxlipsy sú medzi prvými rastlinami, ktoré sa objavia skoro na jar. Bledoružové kvety lákajú do záhrady včely a ďalšie opeľovače. Ak vás to zaujalo, kliknite na tento článok a získate ďalšie informácie o rastline oxlip.

Odstránenie kvetov kosatca sibírskeho - Potrebujete kosatec sibírsky?

Odstránenie kvetov kosatca sibírskeho - Potrebujete kosatec sibírsky?

Autor: Darcy Larum, záhradný dizajnér Známy ako najprispôsobivejšie a ľahko rastúce rastliny dúhovky si sibírske kosatce v dnešnej dobe nachádzajú cestu do ďalších a ďalších záhrad. Vďaka nádherným kvetom vo viacerých farbách, ich dramatickému, ale húževnatému lístiu pripomínajúcemu meč a vynikajúcej odolnosti voči chorobám a škodcom nie je žiadnou záhadou, prečo sú k nim milovaní kosatce priťahovaní.

Jatropha

Jatropha

Jatropha (Jatropha) priamo súvisí s čeľaďou Euphorbiaceae. Tento rod je zastúpený kríkmi, stromami, ako aj bylinami, ktoré majú mliečnu šťavu. V prírode sa nachádza v tropických oblastiach Afriky a Ameriky. Názov takejto rastliny je odvodený z gréckych slov Jatrys - „lekár“ a trofa - „jedlo“.

Yucca thompsoniana - Thompsonova yucca

Yucca thompsoniana - Thompsonova yucca

Vedecký názov Yucca thompsoniana Trel. Bežné názvy Thompsonova Yucca, Beaked Yucca, Trans Pecos Yucca Synonymá Yucca rostrata var. integra Vedecká klasifikácia Čeľaď: Asparagaceae Podčeľaď: Agavoideae Genus: Yucca Popis Yucca thompsoniana má kmeň vysoký až 1 m, rozvetvený nad zemou.