Kategórie: Zaujímavé

Najnovšie Príspevky Blogu

Výsevný kalendár na 14.02 - záhradníci a záhradkári

Výsevný kalendár na 14.02 - záhradníci a záhradkári

Február 2021 Publikované: Posledné zmeny: 14. február, nedeľa, 3. - 4. lunárny deň. Dorastajúci mesiac je v Rybách. Odporúčame Pokračujte v sejbe a výsadbe kvetinových, korenistých zelených a zeleninových rastlín. Obrábajte pôdu: vykonajte mierne polievanie a kyprenie, tenké a zastrčte sadenice, odstráňte burinu.

Horolezectvo: Ako vyliezť na lezenie

Horolezectvo: Ako vyliezť na lezenie

Autor: Darcy Larum, návrhár krajiny „Najprv spí, potom sa plazí a potom skáče.“ Je porekadlo starého farmára týkajúce sa rastlín, ktoré si vyžadujú trochu trpezlivosti, napríklad lezenie po hortenziách. Po prvých niekoľkých rokoch pomalého rastu, keď sa raz zabehne, môžu lezecké hortenzie nakoniec pokrývať stenu dlhú 24 metrov.

Starostlivosť o rastliny Yacon: Sprievodca a informácie o výsadbe spoločnosti Yacon

Starostlivosť o rastliny Yacon: Sprievodca a informácie o výsadbe spoločnosti Yacon

Yacon (Smallanthus sonchifolius) is a fascinating plant. Above, it looks something like a sunflower. Below, something like a sweet potato. Its taste is most frequently described as very fresh, a cross between an apple and a watermelon. It is also known as sweet-root, Peruvian ground apple, Bolivian sunroot, and pear of the earth.

Vošky

Vošky

Otázka: Vošky na vyliečenie cukiet z vošiek Odpoveď: Vošky Milý Stefano, vítam vás v sekcii venovanej návštevníkom našich webových stránok. Na boj proti voškám a ich odstránenie z cukety môžete použiť prúd vody, ktorý nemá vynikajúce výsledky, alebo použiť špeciálny prostriedok proti voškám.

Astrophytum - Astrophytum myriostigma

Astrophytum - Astrophytum myriostigma

Astrophytum Astrophytum je rod, ktorý patrí do čeľade cactaceae. Tento druh rastliny sa vyznačuje svojím kurióznym tvarom hviezdy, z ktorej pochádza aj jej meno. Rôzne druhy sú rozpoznateľné podľa zjavných rebier, ktoré môžu byť štyri až desať.

Zber šalotky: Kedy je čas na zber šalotky

Zber šalotky: Kedy je čas na zber šalotky

Autor: Susan Patterson, majster záhradník Mnoho ľudí si šalotku predstavuje ako druh cibule; sú to však ich vlastné druhy. Šalotka rastie v klastroch a má štruktúrovanú šupku medenej farby. Šalotka je jemne aromatizovaná a chutí ako kombinácia cibule a cesnaku. Ak chcete zo svojej šalotky vyťažiť maximum, je dôležité poznať najlepší čas na zber šalotky v záhrade.

Epiphyllum laui

Epiphyllum laui

Hlavnou destináciou pre sukulentných loversRSSFacebookInstagramTwitterPinterestHomeSucculentopediaBrowse sukulenty vedeckými NameBrowse sukulenty vzájomnú NameBrowse sukulenty podľa GenusBrowse sukulenty podľa FamilyBrowse sukulenty podľa USDA otužilosť ZoneBrowse sukulenty podľa OriginBrowse kaktusy podľa GenusAbout SucculentsCultivationGeneral CareLight RequirementsPotting SoilWateringFertilizingPests a DiseasesRepottingPropagationPruningGraftingArrangingSucculent UsesMedicinal SucculentsCosmetic SucculentsCulinary SucculentsSacred SucculentsLibraryBooksStoriesMyths a LegendsStampsWorld kvetu PlantsYou sú na adrese: Home »Archív prehľadávania Epiphyllum laui: Epiphyllum lauiSucculentopedia Epiphyllum laui (Orchid Cactus) Epiphyllum laui (Orchid Cactus) je rýchlo rastúci kaktus s mäkkými a lesklými stonkami, ktoré dosahujú až 2.

Cyanotis

Cyanotis

Bylinná trvalka Cyanotis je v priamom vzťahu s čeľaďou Commelinaceae. Pochádza z tropických oblastí Afriky a Ázie. Názov rastliny tvoria také grécke slová ako Kyaneos - „modrý“ a ous, obis - „ucho“. A toto meno je spojené s výskytom kvetov.

Biodiverzita - webové stránky o biodiverzite

Biodiverzita - webové stránky o biodiverzite

Webové stránky o biodiverzite Stránky 1 - 2 Zoznam webov hovoriacich o živých organizmoch definovaných & 34; rozmanitých & 34; vrátane suchozemských, morských a vodných ekosystémov žijúcich na Zemi na všetkých úrovniach organizácie, od génov po najkomplexnejšie formy. V podstate všetky živé bytosti, ktoré sa dnes nazývajú „34“ biodiverzita.

Čo jedia Robins: Ako prilákať Robins na váš dvor alebo do záhrady

Čo jedia Robins: Ako prilákať Robins na váš dvor alebo do záhrady

Autor: Tonya Barnett, (autorka FRESHCUTKY) Sledovanie vtákov je pre mnohých majiteľov domov príjemným koníčkom. Či už hľadanie prilákania vzácnejších druhov, alebo sledovanie lásky, ako je kŕmenie vtákov, môže byť priťahovanie pernatých priateľov na dvor obohacujúce a poučné. Ako pri každom snažení, aj tu existuje niekoľko rád a tipov, pomocou ktorých môžete zistiť, koľko a ktoré druhy vtákov navštívia váš dvor.

Záhradná polica: Najlepšie záhradnícke knihy pre milovníkov prírody

Záhradná polica: Najlepšie záhradnícke knihy pre milovníkov prírody

Autor: Tonya Barnett, (autorka FRESHCUTKY) Veľmi málo vecí porazilo pocit relaxácie pri dobrej knihe. Mnoho záhradkárov tento pocit dobre pozná, najmä keď sa záhradná sezóna začne vinúť počas chladnejších mesiacov na jeseň a v zime. Prechádzanie výberom zo záhradnej poličky na knihy môže podnietiť predstavivosť a pomôcť vylepšiť zelené palce bez toho, aby ste sa dokázali skutočne prehrabať v pôde.

 Ako urobiť kvetinový záhon od skorej jari do neskorej jesene

Ako urobiť kvetinový záhon od skorej jari do neskorej jesene

Kvetinové záhony často pozostávajú z narýchlo rastúcich rastlín, ktoré súčasne vyblednú. Ak sa snažíte zaistiť na svojej stránke pestrosť farieb počas celej sezóny, musíte poznať niektoré záhradné triky. Vyberte si rastliny s rôznymi obdobiami kvitnutia Rozhodnite sa, či sa na vašich kvetinových záhonoch budú vyskytovať jedno alebo trvalé kvety.

Doronicum

Doronicum

Doronicum alebo koza je nenáročná a veľmi atraktívna vytrvalá kvitnúca bylina z čeľade Astrovovcov, ktorá sa v kultúre objavila v polovici 16. storočia. Kvet možno nájsť v miernom podnebí Eurázie a v severnej Afrike, cíti sa výborne v horských oblastiach v nadmorskej výške viac ako 3,5 km nad morom.

Pažítka: siať, sadiť, deliť, udržiavať s J'aime-jard ...

Pažítka: siať, sadiť, deliť, udržiavať s J'aime-jard ...

Pažítka, aromatická rastlina s krásnymi malými fialovými kvetmi. Pažítka je bylinná prísada. Poznáte to dobre, použijete ju pri varení, do šalátov, do omáčok ... Pažítka je rastlina, ktorá vytvára chumáčiky, ktorých listy, tenké valce dlhé asi 30 cm, sú krásnou zeleninovou zeleňou.

Čo je to rutabaga a ako sa pestuje

Čo je to rutabaga a ako sa pestuje

Málokto vie, ako vyzerá rutabaga, so zvláštnymi požiadavkami na starostlivosť, ako aj do akej rodiny patrí. Rastlina je stará dva roky, v prvom roku vytvára koreňovú plodinu a lístie. V budúcom roku si na zelenine vypestuje stonku, ktorá po odkvitnutí poskytne semená, ktoré je možné vysadiť v nasledujúcom roku.

Toru Iwaya - Umelec - Diela

Toru Iwaya - Umelec - Diela

Toru Iwaya, diela ŠTÝL: MASKA Séria 19: Bambus Originálny názov: Nie Séria 19: Bambus - Maska Séria 19: Bambus Rok: 2000 Rozmery: 49,0 x 59,4 cm Potlač: 75 kusov, očíslované a signované Technika: lept, použité 1 taniere na tlač (zničené po tlači) Ak máte záujem o ďalšie informácie, napíšte na adresu Toru Iwaya (sales @ mail.

Sadím reďkovky tak, aby na ne nikdy nenapadli blechy a iné škodce.

Sadím reďkovky tak, aby na ne nikdy nenapadli blechy a iné škodce.

Množstvo opatrení zameraných na boj proti blechám krížovým mi pomáha získať v záhrade kvalitnú a bohatú úrodu reďkovky. Zeleninu pred škodlivým hmyzom začínam chrániť už v čase výsevu semien. Aby som to urobil, pred výsadbou som do pôdy vložil prípravok Zemlin. Faktom je, že krížová blcha ešte z pôdy nevyliezla a Zemlin patrí k prostriedkom kontaktno-črevného pôsobenia.

Tamarind a všetko, čo potrebujete vedieť o tejto rastline

Tamarind a všetko, čo potrebujete vedieť o tejto rastline

Tamarind je strom schopný produkovať jedinečné ovocie: sú to v skutočnosti veľké visiace strukoviny, ktorých dužina je sladká, mäsitá a jedlá, takže sa dá použiť na rôzne prípravky v rôznych odvetviach. tejto rastliny, ako dosiahnuť, aby rástla zdravo a silno a ako nakladať s plodmi, ktoré produkuje.

Tvorba a omladenie uhoriek mihalníc, zber

Tvorba a omladenie uhoriek mihalníc, zber

← Prečítajte si predchádzajúcu časť & 34; Uhorky v skleníku: kŕmenie a napájanie, svetelný režim & 34; Uhorka do júna. 4. časť Dokonca aj Valentina Vasilievna Perezhogina ma naučila, a vždy to robím, robiť parný kúpeľ & 34; uhorky. Pestujem ich v dobre vetranom skleníku, ale jedná sa o tropickú rastlinu, takže 2 - 4-krát za mesiac usporiadam uhorky & 34; kúpeľ & 34 ;.

 Chrumkavé novinky pre výsevnú sezónu 2019 - odrody uhoriek zaradené do štátneho registra v minulom roku

Chrumkavé novinky pre výsevnú sezónu 2019 - odrody uhoriek zaradené do štátneho registra v minulom roku

Väčšina záhradkárov sníva o tom, že sa im na posteliach podarí vypestovať niečo nové. Je tu nová sezóna letných chát, keď bude musieť krst ohňom prejsť novinkami z uhoriek, ktoré boli schválené na použitie minulý rok. Zoznámme sa s nimi lepšie Uhorky: včera a dnes Väčšina uhoriek vypestovaných v minulom storočí nie je taká produktívna (napríklad konkurencia - do 4 - 6 kg / m2), pretože nováčikom posledných rokov je návratnosť miera závisí od včiel a počasia, tak ako mnoho odrôd - opeľovaných včelami.