Kategórie: Voľba editora

Najnovšie Príspevky Blogu

Kužele cycas

Kužele cycas

Otázka: Šišky cycasla cycas z mojej záhrady vyrobili ženský kužeľ (okrúhly priemer 40 cm)) Čo mám robiť? Mám to ostrihať a ako? Mám teraz vziať deti, ktoré sú na základni rastliny? ďakujem Odpoveď: Con Cycas Najdrahšia Anna ďakujem, že si nás kontaktovala a požiadala nás o názor.

Aeonium hierrense

Aeonium hierrense

Hlavnou destináciou pre sukulentných loversRSSFacebookInstagramTwitterPinterestHomeSucculentopediaBrowse sukulenty vedeckými NameBrowse sukulenty vzájomnú NameBrowse sukulenty podľa GenusBrowse sukulenty podľa FamilyBrowse sukulenty podľa USDA otužilosť ZoneBrowse sukulenty podľa OriginBrowse kaktusy podľa GenusAbout SucculentsCultivationGeneral CareLight RequirementsPotting SoilWateringFertilizingPests a DiseasesRepottingPropagationPruningGraftingArrangingSucculent UsesMedicinal SucculentsCosmetic SucculentsCulinary SucculentsSacred SucculentsLibraryBooksStoriesMyths a LegendsStampsWorld kvetu PlantsYou sú na adrese: Home »Archív pre & 34; Aeonium hierrense & 34; Prehliadanie: Aeonium hierrenseSucculentopediaAeonium hierrense (El Hierro Giant Houseleek) Aeonium hierrense (El Hierro Giant Houseleek) je vzácny monokarpický sukulent s pôsobivými rozetami nádherných glaukóznych modrozelených…

Botanické stromy

Botanické stromy

Stromová botanika Stromová botanika je odvetvie botaniky, ktoré študuje a klasifikuje dreviny. Botanika stromov má v poľnohospodárstve veľký význam, pretože veľa produkcií pochádza z ovocných stromov. Vďaka spolupráci všetkých osôb, ktoré sa denne podieľajú na klasifikácii a starostlivosti o okrasné a ovocné dreviny, je možné získať čo najúplnejší zoznam hlavných spontánnych a kultivovaných drevín prítomných na konkrétnom území.

Informácie o Santolina

Informácie o Santolina

Domov ›Jedlé záhrady› Byliny ›Archív pre Santolina Začíname Čo je Santolina: Informácie o starostlivosti o rastliny v Santoline Amy Grant Bylinná rastlina Santolina je nevyhnutným exemplárom pre záhradu s efektívnym využívaním vody alebo vynikajúcou náhradou pri úplnom vylúčení trávnika. V tomto článku nájdete ďalšie informácie o tejto rastline.

Informácie o chiníne

Informácie o chiníne

Domov ›Okrasné záhrady› Kvety ›Archív pre chinín Začíname používať divoký chinín Záhrada - Tipy pre pestovanie chinínových kvetov Susan Patterson, majsterka záhradníka Pestovanie chinínových kvetov je ľahký podnik a je vhodný pre mnoho situácií. Čo je teda divoký chinín? V tomto článku nájdete ďalšie informácie o tejto zaujímavej starostlivosti o rastliny a divoké chiníny.

Acantostachis

Acantostachis

Acanthostachys patrí do čeľade bromeliad a je to veľká bylina. Miesto pôvodu - vlhké a horúce tropické a subtropické lesy Južnej Ameriky. Názov rastlina získala vďaka kombinácii dvoch gréckych slov doslova preložených ako „tŕň“ a „ucho“.

Informácie o Bush Cherry

Informácie o Bush Cherry

Začíname Nanking Bush Cherry Care - Ako vypestovať čerešňu Bush Laura Miller Okrem skutočnej údržby ovocných stromov je jedinou skutočnou prácou zber. Čo keby ste mohli čerešne pestovať bez toho, aby ste ich museli zbierať po rebríku? Ak to znie zaujímavo, môžete zvážiť pestovanie kríkových čerešní.

Aloe plicatilis

Aloe plicatilis

Hlavnou destináciou pre sukulentných loversRSSFacebookInstagramTwitterPinterestHomeSucculentopediaBrowse sukulenty vedeckými NameBrowse sukulenty vzájomnú NameBrowse sukulenty podľa GenusBrowse sukulenty podľa FamilyBrowse sukulenty podľa USDA otužilosť ZoneBrowse sukulenty podľa OriginBrowse kaktusy podľa GenusAbout SucculentsCultivationGeneral CareLight RequirementsPotting SoilWateringFertilizingPests a DiseasesRepottingPropagationPruningGraftingArrangingSucculent UsesMedicinal SucculentsCosmetic SucculentsCulinary SucculentsSacred SucculentsLibraryBooksStoriesMyths a LegendsStampsWorld kvetu PlantsYou sú na adrese: Home »Archív pre & 34; Aloe plicatilis & 34; Prehliadanie: Aloe plicatilisSucculentopedia Kumara plicatilis (Fan Aloe) Kumara plicatilis (Fan Aloe), predtým známa ako Aloe plicatilis, je rozvetvený šťavnatý ker alebo malý strom so šedými stonkami rozvetvený…

Veľkosti sukulentov

Veľkosti sukulentov

Veľmi veľké a veľmi malé sukulenty Vzhľadom na obrovskú rozmanitosť a veľké množstvo sukulentov je samozrejmé, že veľkosti týchto rastlín patria medzi najrôznejšie. Nájdeme preto veľmi rozdielne veľkosti, od veľmi veľkých až po extrémne malé. Medzi veľmi malými druhmi máme: Gymnocalycium bruchii; Blossfeldia liliputana (najmenšia kaktusovica známa natoľko, že si svoje meno odvodzuje od dediny Lilliput opísanej v knihe Gulliverove cesty). napísal Jonathan Swift v roku 1726, kde sú všetci malí; Maihueniopsis ovata; potom máme veľmi veľké sukulenty, ako napríklad: Carnegia gigantea (mexická saguari), ktorá môže dosiahnuť 20 m na výšku a že počas búrok stonka napučiava vodou, ktorá zväčšuje priemer 50 .

Rastliny na C

Rastliny na C

Zoznam rastlín s písmenom C, ktoré sa pestujú doma, na záhrade a na záhrade. Cyklámen patrí do rodiny prvosienok. Distribuované v juhovýchodnej Ázii, strednej Európe, na pobreží Stredozemného mora. Rastie priemerným tempom. Načasovanie obdobia kvitnutia závisí od druhu, ale pri správnej starostlivosti kvitne každý rok.

Kalanchoe 'Tessa'

Kalanchoe 'Tessa'

Hlavnou destináciou pre sukulentných loversRSSFacebookInstagramTwitterPinterestHomeSucculentopediaBrowse sukulenty vedeckými NameBrowse sukulenty vzájomnú NameBrowse sukulenty podľa GenusBrowse sukulenty podľa FamilyBrowse sukulenty podľa USDA otužilosť ZoneBrowse sukulenty podľa OriginBrowse kaktusy podľa GenusAbout SucculentsCultivationGeneral CareLight RequirementsPotting SoilWateringFertilizingPests a DiseasesRepottingPropagationPruningGraftingArrangingSucculent UsesMedicinal SucculentsCosmetic SucculentsCulinary SucculentsSacred SucculentsLibraryBooksStoriesMyths a LegendsStampsWorld kvetu PlantsYou sú na adrese: Home »Archív prehľadávania: Kalanchoe & Tessa; Tessa & T; 39; Kalanchoe; Tessa & T; Succulentopedia; Kalanchoe & Tessa; (Závesné kvetované Kalanchoe) Kalanchoe & 39; Tessa & 39; je krásna sukulentná trvalka so zelenými listami a oranžovočervenými kvetmi.

Tipy na pestovanie uhoriek

Tipy na pestovanie uhoriek

Autor: Nikki Tilley, autorka The Bulb-o-licious Garden Uhorky sú skvelé na morenie, hádzanie šalátov alebo konzumáciu priamo z viniča. Druhy uhoriek Existujú dva hlavné druhy uhoriek: krájanie a morenie. Každý typ sa dodáva v niekoľkých rôznych odrodách. Typy krájania sú dlhé a zvyčajne dorastajú do 15 až 20 cm.

Ageratum - Asteraceae Family - Ako sa starať a pestovať rastliny ageratum

Ageratum - Asteraceae Family - Ako sa starať a pestovať rastliny ageratum

AKO PESTOVAŤ A STARAŤ SA O NAŠE RASTLINY AGERATUML & 39; Ageratum je malá a nádherná rastlina široko používaná na ohraničenie pre svoje neuveriteľné a početné kvety, ktoré kvitnú aj počas leta, dokonca aj ďalej, a vytvárajú koberce z mäkkých kvetov. PlantaeClado: AngiospermsClado: EudicotyledonsClado: AsterideObjednávka: AsteralesČeleď: AsteraceaeGenus: AgeratumDruhy: pozri odsek „Hlavný druh“ strednej a severnej Ameriky.

Rozmnožovanie ruží

Rozmnožovanie ruží

Rosa sa rodí z Rosa Roses, kvety par excellence, nesporné kráľovné parkov, lúk, záhrad, nádherné, voňavé a nenáročné na pestovanie, svojimi kvetmi zdobia a vyfarbujú záhrady našich domovov a dodávajú im akúsi krásu, jemnosť a elegancia. Existuje viac ako stopäťdesiat druhov ruží a asi tridsať ich rastie spontánne u nás, potom sú tu rôzne hybridy a odrody všetkých farieb, ktoré vytvoril človek rôznymi krížmi.

Informácie o trávniku

Informácie o trávniku

Začíname Náhradník trávnika: Tipy pre pestovanie domorodých trávnikov trávnika Bonnie L. Grant, Certified Urban AgriculturistSedge ako trávnik je svieža farbou a pohybom a je nenáročná na údržbu. Môže to byť dokonalá rastlina pre minimalistický prístup k záhradníctvu, ale s vizuálnou príťažlivosťou a pracovitou húževnatosťou.

Mandrake Winter Protection - Dozviete sa viac o Mandrake Winter Care

Mandrake Winter Protection - Dozviete sa viac o Mandrake Winter Care

Autor: Mary Ellen Ellis Mandrora, Mandragora officinarum, je rastlina bohatá na históriu a mýty. Aj keď s ním treba postupovať opatrne, pretože je toxický, pestovanie mandragory môže byť zábavným spôsobom, ako sa stať súčasťou histórie. Predtým, ako začnete pestovať tento stredomorský rodák, je dôležité zvážiť starostlivosť o mandragoru.

Pestrý ježkový kaktus

Pestrý ježkový kaktus

Hlavnou destináciou pre sukulentných loversRSSFacebookInstagramTwitterPinterestHomeSucculentopediaBrowse sukulenty vedeckými NameBrowse sukulenty vzájomnú NameBrowse sukulenty podľa GenusBrowse sukulenty podľa FamilyBrowse sukulenty podľa USDA otužilosť ZoneBrowse sukulenty podľa OriginBrowse kaktusy podľa GenusAbout SucculentsCultivationGeneral CareLight RequirementsPotting SoilWateringFertilizingPests a DiseasesRepottingPropagationPruningGraftingArrangingSucculent UsesMedicinal SucculentsCosmetic SucculentsCulinary SucculentsSacred SucculentsLibraryBooksStoriesMyths a LegendsStampsWorld kvetu PlantsYou sú na adrese: Home »Archív pre & 34; Pestrý ježko kaktus & 34; Prechádzanie: Pestrý ježko kaktusSucculentopediaEchinocereus viridiflorus (Nylon Hedgehog Cactus) Echinocereus viridiflorus (Nylon Hedgehog Cactus) je malý kaktus so sférickými alebo valcovitými stonkami od 3 do 3 (až 3) .

Bakteriálna škvrna na listoch: Ako zaobchádzať s bakteriálnou škvrnou na listoch

Bakteriálna škvrna na listoch: Ako zaobchádzať s bakteriálnou škvrnou na listoch

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár. Mnoho okrasných a jedlých rastlín vykazuje na svojich listoch tmavé, nekroticky vyzerajúce škvrny. Bakteriálna škvrna listov na rastlinách odfarbí a v extrémnych prípadoch listy zabije. Drobné mikroskopické jednobunkové organizmy sú pôvodcom bakteriálnych škvŕn na listoch. Existuje niekoľko metód, ako ošetriť bakteriálnu škvrnu listov a zachrániť nádherné listy vašej rastliny.

Otázky a odpovede

Otázky a odpovede

Tieto kvety sa nazývajú ochrankyne ženského šťastia a milostných talizmanov. Ich energia pomáha ženám v domácnosti zbaviť sa osamelosti a budovať harmonické vzťahy. Camellia Camellia absorbuje negatívnu energiu z okolitého priestoru a vytvára ...

Oheň na hore

Oheň na hore

Hlavnou destináciou pre sukulentných loversRSSFacebookInstagramTwitterPinterestHomeSucculentopediaBrowse sukulenty vedeckými NameBrowse sukulenty vzájomnú NameBrowse sukulenty podľa GenusBrowse sukulenty podľa FamilyBrowse sukulenty podľa USDA otužilosť ZoneBrowse sukulenty podľa OriginBrowse kaktusy podľa GenusAbout SucculentsCultivationGeneral CareLight RequirementsPotting SoilWateringFertilizingPests a DiseasesRepottingPropagationPruningGraftingArrangingSucculent UsesMedicinal SucculentsCosmetic SucculentsCulinary SucculentsSacred SucculentsLibraryBooksStoriesMyths a LegendsStampsWorld kvetu PlantsYou sú na adrese: Home »Archív prehľadávania: Požiar na hore & 34; Prehliadka: Požiar na horeSucculentopediaEuphorbia pulcherrima (Poinsettia) Euphorbia pulcherrima (Poinsettia) je ker alebo malý strom vysoký až 4 metre.